Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tosia_bez an

a na obiad jak zwykle .... kurczak!!

Polecane posty

Gość tosia_bez an

Witam! Moja rodzina co drugi, no co trzeci dzień jadłaby pieczone udka. Ciesze się ze tak im to smakuje... jednak chciałabym im jakoś to urozmaicić. Mam już wyjęte 3 udka (3 podudzia i 3 nóżki) jak fajnie to podać? Zawsze do tego ziemniaki gotowane + mizeria... teraz mam urlop wiec troche wiecej czasu i chcialabym zrobic troche inaczej ale brak koncepcji... aha i jakiś moze lekki deser???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askas
deser? proszę bardzo: upiec udka na chrupiącą skórkę i polać gorące roztopioną gorzka czekoladą pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha.
A u mnie dzisiaj pierogi ze szpinakiem..pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udka trybowane faszerowane
np.pieczarkami - wspaniałe są. skrzydełka w potrawce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaki do rękawa do pieczenia do tego dołożyć ziemniaki w połówki i cebulę w ćwiartki, przyprawa do kurczaka odrobina wina białego i do piekarnika 190st. na 1,30 ok. zawsze inaczej, do tego pomidor w kostkę, ogórek w kostkę, feta w kostkę sół i pieprz - wymieszać. deser? budyń może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia_bez an
dziękuję wam bardzo:) i czekam na wiecej propozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam na innym forum o tym, to ci poddam pomysł dzisiaj gotuje mój mąż, zobaczymy co z tego wyjdzie. mają być poledwiczki z kurczaka w sosie kurkowym , ziemniaczki i mizeria. Już sie nie mogę doczekać i mam nadzieję że tego nie spapra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Mo.zna zrobić na nich sosik- z pieczarkami, cebulą, papryką, czosnkiem, koperkiem. 2. Zrobić chrupiącą panierkę i upiec. Do tego np. dip czosnkowy lub serowy na jogurcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgbedgsr
ja często robię w miodzie z czosnkiem. zależy jak mi się chce albo pieczony albo smażony. kurczak (filet albo udka - co mam w lodówce) leży sobie w marynacie: ze 3-4 łyżki miodu, sól, pieprz, łyżka musztardy, trochę oleju, przyprawy wedle uznania (bardzo mi pasuje przyprawa chińska - pięć smaków), ze dwie duże główki czosnku (kocham czosnek), może być jeszcze cebula. wrzucam wszystko na patelnie albo do rękawa. PYCHA! ostatnio robiłam też filety z kurczaka jak schabowe ale zamiast panierki z bułki użyłam pokruszonych płatków kukurydzianych. wyszło super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peperroniii
A ja robię tak! Marynuję udka /olej,sól,pieprz.słodka papryka,1-2 zabki czosnku/, wykładam na dużą blachę i do piekarnika.W tym czasie gotuję 5-8 minut ziemniaki,odcedzam i dodaję do udek.Pózniej jeszcze dodaję paprykę.Jak udka są już przypieczone ,dodaję cukinię,bo najkrócej się ją piecze!To mój ulubiony zestaw obiadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
.... nie musisz nawet gotowac uprzednio ziemniakow, bo to tylko dodatkowa robota i strata ziemniaczanego smaku :) wystarczy pokroic na mniejsze kawalki i dluzej piec ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×