Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niedzielnyobiad

czy zawsze w niedziele macie 2 dania w tym

Polecane posty

Gość niedzielnyobiad

jak w temacie zawsze macie w niedziele obiad z 2 dań i czy jest rosół???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielnyobiad
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efdes3sfsefxdw3fe3f
nigdy kto bym to zjadł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie miałam dwóch dań, jakbym zjadła zupę, to drugie danie chyba dopiero po godzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołu jeszcze nie ugotowałam nigdy w niedzielę mam jedno danie, tak samo jak w ciągu tygodnia nikt u mnie nie zjadłby dwóch dań na jeden obiad poza tym nie po to mam wolny od pracy dzień, żeby siedzieć w garach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielnyobiad
ja też zawsze mam tylko jedno danie dziś np żeberka,ziemniaki i sałata w śmietanie 2 dania to za dużo a szkoda mi wyrzucać jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdzsfcd
U mnie w rodzinnym domu zawsze były dwa dania, ale nie jedno po drugim tylko z odstępem 1-2 godz. Przeważnie rosół a na drugie schabowy, filet z kurczaka albo udko. Taka rodzinna tradycja. A teraz po ślubie jest zazwyczaj jedno, zreszta nawet nie zawsze bo Mąż pracuje w niedziele i dla siebie samej nie chce mi sie gotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwrrr
Nawet moja mama nie robila dwoch dan, a rosol przewaznie w sobote, na zlosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frcdxtr
U mnie jest zwykle 1 danie, niedziela nie jest wyjątkiem. Zupa to dla mnie osobny obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielnyobiad
u mnie też zazwyczaj był rosół w sobote.Moja mama robiła przepyszny i z domowym makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielnyobiad
mój ojciec zawsze mówił obiad zupa obiad du..a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka34.
U mnie w niedziele jest zawsze obiad dwudaniowy: o 12 jemy rosołek a o 14-15 drugie danie ( np dzisiaj jest: rolada śląska,kluski i kapusta czerwona) w tygodniu jemy zazwyczaj tzw. "byle szybko" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dertowinka
Jedno danie (np. dziś był kurczak Yassa), a rosołu (i zup generalnie) praktycznie nigdy nie gotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zupę gotuję raz w tygodniu, czyli mam ją 2 dni, czasem końcówka na 3 dzień zostaje dla 1 osoby albo na kolację, jak sie komuś zachce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaasiaasia778999
u nie zawsze jest rosół w niedziele:) (najlepszy na kaca:D) a na drugie ziemniaczki z filetem lub udko z kurczaka, czy też schabowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim rodzinnym domu i u dziadków to w niedziele obowiązkowo dwa dania a obiad zakończony deserem.Nie powiem smacznie ale ocielić się można :D:D:D A teraz jak mam swoją rodzinę to obiad z dwóch dań robię TYLKO przy szczególnych okazjach.A tak to to zawsze są ziemniaki,mięso i surówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellkaellka
W niedziele był, jest i przypuszczam że zawsze będzie rosół. Pare razy były flaczki ale jakoś domownicy nie chetnie je jedli i nastepnego dnia musial byc rosol;-) Drugie danie to ziemniaki z kotletem schabowym/z piersi z kurczaka lub udko pieczone no i surówka. Przygotowanie obiadu nie zajmuje duzo czasu jak pisza/marudza inni, dla mnie to przyjemny obowiązek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hokjj
Rosół gotuję raz na 3-4 miesiące (jak mi się kończą "kostki" w zamrażarce). Schabowe robię mniej więcej z taką samą częstoliwością, jak nie rzadziej ;) W niedzielę, jak i na co dzień, jest jedno danie plus ewentualnie czasem deser. Dziś zjedliśmy pieczonego pstrąga z ryżem, fasolką i sosem czosnkowym, a na deser była sałatka owocowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie codziennie są dwa dania
bo mój mąż tak lubi, nie tylko w niedzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielnyobiad
ja uwielbiam gotować i mogłabym z chęcią gotować po 2 dania ale problem w tym,że nie miałby kto tego jeść dlatego w tygodniu często robie coś nawet na 2 dni np. łazanki jakąś zupe czy pierogi.Natomiast w niedziele zawsze musi być jakieś mięsko np żeberka,pieczony kurczak czy schobowe albo jakaś dobra zapiekana rybka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liquid.
jestem wege, więc rosołu niet. dwóch dań też nie robię. nie lubię mieszać smaków. zupkę z soczewicy i pieczarek warzę właśnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, jak mąż tak lubi, to koniecznie codziennie dwa dania, deser i końpot musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fryturra
Niekoniecznie. 2 dania z sałatą/ surówką na proszonych obiadach u mamy i jej siostry. Zupa u nas raczej pomidorowa. Rosół bywał, kiedy dzieci były małe ze względu na gotowanego kuraka. Kompot latem koniecznie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielnyobiad
ja już wiele razy się zastanawiałam nad przejściem na wegetarianizm ale nie wiedzialabym co gotować tym bardziej,że moje dziecko ma alergie na soje i musiałabym robić pewnie 2 oddzielne obiady bo taki 3 latek to jednak chyba potrzebuje również mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam znajomych wegan (czyli coś więcej niż wegetarianie, nie wdając sie w szczegóły), mają troje dzieci i jakos nie potrzebują mięsa soi chyba w ogóle nie jedzą, ze względu na modyfikacje genetyczne a jeśli, to w bardzo niewielkich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonooka jędza
ja mam codziennie obiad z dwóch z dań, w niedzielę jeździmy do restauracji, można zjeść dwa dania, jeśli nie są to olbrzymie porcje, a zupy są zdrowe dla trawienia :-) i poza tym lubimy zupy, rosół chyba gotuję najrzadziej, bo jego gotowanie zajmuje więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×