Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Mam BIELACTWO

Mam BIELACTWO, pomocy czy jest ktoś taki jak ja????

Polecane posty

Gość Mam BIELACTWO

Proszę, potrzebuję pomocy osób, które cierpią na tą chorobę, dzisiaj się o tym dowiedziałam, całe życie miałam takie plamki, mam ich więcej teraz i niestety na twarzy. Mam 30 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jobek9
nie opalaj się od tego się nieumiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzębina czerwona
Wiele osób tak ma.Nie opalaj się.Nie ma na to lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam BIELACTWO
wiem, że się nie umiera, blada wyglądam po prostu okropnie, teraz mam na twarzy koło oka taki skrawek ok. 1cm ale martwię się, że będzie więcej nie ma lekarstwa, jest jakaś maść do sprowadzenia za ok. 140 zł. i niby ma chamować te plamy, tzn. trzeba smarować je i one się nie poglębiają ale nie znikają, tyle na razie udało się w tym sprawie zrobić chciałabym porozmawiać z ludźmi, którzy cierpią na tą chorobę, może jakoś wesprzeć, nie wiem, to nie koniec świata, wiem o tym ale mam dopiero 30 lat i nie chcę wyglądać potwornie, da się to jakoś zatuszować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakuta wykałaczka
zazdroszczę,ja chciałabym z kolei być albinosem😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje ciotka ma tą chorobę też czasem jest zdesperowana, ale wspieramy ją , ona ma duże plamy na rękach nogach i twarzy , ma 36 lat ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam BIELACTWO
Jak Twoja ciocia sobie z tym radzi? jest taki krem vitix się nazywa, jest bardzo drogi niestety, może ciocia mogłaby spróbować z nim, czy może już próbowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkwpkjpj
bielactwo to choroba o podłożu genetycznym zaliczana do autoimmunologicznych z tego co mi wiadomo. Wiem, że bywa czasami(nieczęsto), że następuje reemisja nawet wieloletnia, ale zazwyczaj postępuje. Nie wiem jak z farmakologią przeszukaj net i najlepiej dokop sie do zagranicznych forów i publikacji, ale słyszalm o naświetlaniach lampą puva (nie wiem czy dobrze napisałam), że pomaga i chyba lasery teraz coś robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyyyna
moja kuzynka ma od 6 roku zycia teraz ma 20. Ma sporo plam na nogach.łokciach ,plecach,brzuchu,rękach na twarzy nie ma.Wiem ,ze napewno była naświetlana jakimis lampami ale przestali bo nie pomagalo a i wzrok sie jej popsuł.Ogolnie smaruje sie taka maścia raz na tydzien i ona sie nie zywa od wody przy kapieli ale jest taka dosyc pomaranczowa i troche rzuca sie w oczy ,ostatnio muwila mi też ,ze kupuje cjusteczki jakies samoopalajace 7 sztuk chyba kosztuje 70 zl a tamta masc chyba 140 a jest jej moze ze 100ml takie male pudeleczko ... mi tez takie małe plamki sie porobily na s zyju ale nie ide z tym d o lekarza bo niewarto teraz tyle ludzi to ma a u mnie w rodzinie okolo 5 osob wiec napewno jest cos w genach ;/ TRZYMAJ SIĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nokiowata
A może to łupiez pstry,dawno temu tez miałam małe plamki białe.wyskoczyły mi po solarium i po pobycie nad morzem,pomaga mycie sie nizoralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ciocia jedynie smaruje plamy hjakimis ziołami nie wiem jak się one nazywają, a jak wychodzi na słońce to smaruje się filtrem 50, a żeby zakryć plamy to smaruje je fluidem ciemniejszym niż resztę twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piter2125
Witam cie. Mam ten sam problem co ty i wiele innych osób. Mam dopiero 20 lat a wyglądam jak łaciata krowa ;] Niestety nie ma na to lekarstwa a po wizytach u kilku nastu lekarzy jeden wydał większe zainteresowanie moja chorobą . Próbą podkreślam próbą leczenia są naświetlanie ciała tzw. LAMPY PUVA. Bierze się przy niech bardzo silne leki na wrażliwość skóry (OXSORALEN) , są przypadki ze pomagają te zabiegi. Mnie niestety nie pomogły. Bielactwo jest to chora którą niestety zostawia tylko uraz na psychice, to tego defekty trzeba mieć duży dystans. Na stronie youtube.pl młoda kobieta radzi co robić w przypadku bielactwa. Co mogę polecić. w przypadku kobiet jest to o wiele łatwiejsze bo mogą tak zwanie przypudrować nosek. Ja jako facet mam pewny dyskomfort stosując kremy czy tez pudry. Najistotniejsze to nie opalać tych miejsc! stosować kremy z mocnymi filtrami UVA/UVB 50+ JA sam osobiście stosuje krem brązujący krem z filtrem firmy SVR. A teraz zaczynam zabiegi na bazie naturalnego kolagenu z Firmy COLWAY. Mam nadzieję ze trochę pomogłem i doradziłem. POWODZENIA I GŁOWA DO GÓRY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to jest jakas nalewwka z kasztanów, która baaaaardzo pomaga przy bielactwie poszukaj w necie. Powodzenia i nie zalamuj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiniaZ_1553
Używaliście preparatu o nazwie Oxsoralen? Bo wyszukiwałam informacji dotyczących tego produktu i nic nie mogę znaleźć. Może możecie cokolwiek powiedzieć mi o tym leku? Jest sens go kupować, znacie jakieś zamienniki? Tu jest trochę informacji o Oxsoralen: http://www.listalekow.pl/oxsoralen/ - uważacie, że to prawdziwe komentarze? Nie chciałabym się i zmarnować bezsensownie sianko, dlatego pytam Was o radę. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra tez to ma ale ona pije dużo soku z marchwi i plamy stały się przez to mniej widoczne- moze spróbuj też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koteq
Witaj! wiem że to jest starszy post ale może jeszcze zaglądasz :) ja stosuję drula pigment w celu zminimalizowania widoczności moich już ogromnych plam... niestety.. ale ostatnio odkryłam coś ciekawego... zażywałam kolagen w tabletkach i pojawiło się kilka plamek o kolorze prawidłowym na mojej chorej skórze.... kurcze... ciekawa jestem czy to jest spowodowane tymi tabletkami... nie wiem może gdzieś już o tym słyszałaś... zamierzam kontynuować branie tabletek ponieważ one wspomagają cały organizm... niestety moje plamy objęły cały organizm i trudno z nimi żyć ale samoopalacze działają cuda :)))) ja używam najtańszego jaki znalazłam znajduje się w drogerii Rossmann i powiem szczerze że tylko spray pomaga mi w życiu :P heh mam 28 lat i trochę już z tym żyję ale myślę że ludzie mają gorsze problemy!!!! Głowa do góry!!!! Ja tak robię :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz tak źle ja mam dopiero 14lat i mam na twarzy łokciach nogach rękach i stopach .Ty mowisz że masz źle ? Proszę cię to co ja mam powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno stosowac samoopalaczy szczegolnie jak masz bielactwo . Samoopalacze niszcza pigment i bielactwo sie poszerza a widac dopiero po jakims czasie od uzywania Moze nawet po roku Mija mama tak miala i na Towarowej 22 w Warszawie we Francusko polskiej AFPV poradni bielactwa powiedzieli jej wszystko . Zrobila badania krwi . Tam chodzila na UVb . Jest wyleczona . Nie marnuj czasu Idz do specjalisty . Dermatolodzy nie specjalizujacy sie w bielactwie przepisza ci masc protopic lub inna i podpowiedza zeby kupic fluid by zamaskowac . Mama miala niedoczynnosc tarcztcy tylko ze o tym nie wiedziala . Do tego miaala helicobaker Tez wyleczona przez gastrologa . Teraz chodzimy razem wszedzie Mama bardzo dobrze sie czuje i czuje sie tak mlodo ze az serce mi sciska z radosci W Afpv maja takie toniki i krem DERMotan . On b dobrze kamufluje bielactwo i tego toniku nie widac bo wsiaka w skore i trzyma sie pare dni Nawet w upal mozna go miec bo skora normalnie oddych Nie zatykaja sie pory Pytaj tych co wiedza a nie bladz . Na wielu forach zalozonych przez dermatologow ci dermatolodzy ja krytykuja z zawisci A mnie to wkurza bo sam nie pomoze bo mu sie nie chce A ona siedzi nad badaniami pol godziny by sprawdzic co nam dokucza a nie boli . Czsami nawet i dluzej az znajdzie . Mielismy szczescie ze do niej trafilismy naprawde . Mnie tez zbadala w ciemni by sprawdzic czy ja moge miec . Jestesmy naprawde pod dobrym adresem gdyby cos Moze byc dlugi okres oczekiwania ale teraz szybciej bo maja prof Majewskiego i jeszcze jakis lekarz tam przyjmuje Idz do Bourion .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno stosowac samoopalaczy szczegolnie jak masz bielactwo . Samoopalacze niszcza pigment i bielactwo sie poszerza a widac dopiero po jakims czasie od uzywania Moze nawet po roku Mija mama tak miala i na Towarowej 22 w Warszawie we Francusko polskiej AFPV poradni bielactwa powiedzieli jej wszystko . Zrobila badania krwi . Tam chodzila na UVb . Jest wyleczona . Nie marnuj czasu Idz do specjalisty . Dermatolodzy nie specjalizujacy sie w bielactwie przepisza ci masc protopic lub inna i podpowiedza zeby kupic fluid by zamaskowac . Mama miala niedoczynnosc tarcztcy tylko ze o tym nie wiedziala . Do tego miaala helicobaker Tez wyleczona przez gastrologa . Teraz chodzimy razem wszedzie Mama bardzo dobrze sie czuje i czuje sie tak mlodo ze az serce mi sciska z radosci W Afpv maja takie toniki i krem DERMotan . On b dobrze kamufluje bielactwo i tego toniku nie widac bo wsiaka w skore i trzyma sie pare dni Nawet w upal mozna go miec bo skora normalnie oddych Nie zatykaja sie pory Pytaj tych co wiedza a nie bladz . Na wielu forach zalozonych przez dermatologow ci dermatolodzy ja krytykuja z zawisci A mnie to wkurza bo sam nie pomoze bo mu sie nie chce A ona siedzi nad badaniami pol godziny by sprawdzic co nam dokucza a nie boli . Czsami nawet i dluzej az znajdzie . Mielismy szczescie ze do niej trafilismy naprawde . Mnie tez zbadala w ciemni by sprawdzic czy ja moge miec . Jestesmy naprawde pod dobrym adresem gdyby cos Moze byc dlugi okres oczekiwania ale teraz szybciej bo maja prof Majewskiego i jeszcze jakis lekarz tam przyjmuje Idz do Bourion .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bourion to jedyny sensowny człowiek do ktorej warto sie udać z ta choroba . Denerwują mnie za to ci co pierwszy raz konsultują ta chorobę i popędzali mnie . Nie rozumieją ze my z dwojgiem dzieci i z daleka 500 km autobusem ( Nowy sącz ) Jak pochodzą po kilku lekarzach jak przed nia my robilismy to sie stukną w łeb . Bedzie moze im juz za późno , bo do niej sie czeka Jedna co nas traktuje poważnie i ma prawo byc zmęczona a zawsze ma i tak duzo empatii Ludzie czasami tam przychodzą jak do rejonu Nie wiecie ze do niej ludzie ze całego świata przyjeżdzają ? Pokory troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z przedmówczynią Potwierdzam . Tez tam sie leczyłam i jestem zadowolona a teraz jedziemy do niej z synkiem koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dobry preparat w toniku o nazwie Dermotan . Pokrywa plamy gdy go nakładasz i je leczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dmso w niskim stezeniu na skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta ć
Pochwalam wpis pani z Nowego sącza . Mnie tez to niepokoiło . Na szczęście było to moja ostatnia wizyta u niej . Jak usłyszałam ze " jestem juz pani nie potrzebna . Plamki zadnej nie widze " to chciałam ja naprawde po piętach całować . Ale pacjenci czesto nie rozumieją ze leczenie trzeba bardzo poważnie traktować i szanować czas i innych pacjentow . Ona robi naprawde dla nas duzo . Moja mama u niej sie leczyła 8 lat temu . Wtedy nikt nie chciał nawet sluchac o bielactwie . Bourion nagłośniła to i teraz wielu lekarzy ogłasza sie ze leczy bielactwo . Tylko ze od ogłoszenia do wyleczenia to milowy krok . Sama sie nabrałam na bliższy mi adres gdzie lekarz zapewniał mnie ze wyleczy . Jak dostałam Puva tak mnie spalił i miałam pół roku leczone rany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tez tam wrócę bo mam juz dość naświetlania w domu . Chodziłem tak 4 lata temu . Jak poznałem co i jak to kupiłem sobie lampę . Siedzę i siedzę z nia od prawie dwóch lat i tylko jakies tam pigmenciki mam . Wtedy po 30 seansach ruszyło i dlatego zdecydowałem sie kupic do domu . Nieudana inwestycja . A gdy cos ze skora sie dzieje i powinienem iść do lekarza nie ide zeby mi nie powiedział ze sobie biedy sam napykalem i nie moze mi pomoc . Zrobił mi sie na piersi bliznowiec . Bez dermstologa i chirurga sie nie obeszło . Musiałem w końcu powiedzieć ze robie sobie codziennie lampy i filtry 50 by sie nie przypięc . Wyśmiał mnie ale cóż ? Po bliźnowcu została mi blama wielka plama i sie rozrasta . Juz tego samoleczenia mam dość i tez chce tam wrócić . Jednak pod kontrola to pod kontrola . Na koniec mnie dobił informacja ze ma dwa przypadki wyleczonych u tej na Towarowej i po co pan zes wydał pieniedze na swoje lampy widział pan sam tam efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrojus
mam 43 lata i od 1,5 roku pojawilo sie bielactwo delikatne na twarzy dloniach i miejscach intymnych,naturalny sposob to oliwa z oliwek .zagotowac i dosypac pieprzu czarnego w ziarnach i przez 6 min gotowac,przecedzic ostudzic i sie smarowac codziennie.pozdrawiam takich samych jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio widziałem śliczna dziewczyne, około 20 lat miała wielkie plamy na szyi i dłoniach, ale ogolnie byla śliczna i mnie wgle by to nie przeszkadzało jako facetowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×