Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość do zuzis
kobieto weż się ogarnij. po pierwsze Twój przykład jest "do bani" bo u Ciebie w ogóle ciązy nie było!!!!!! coś się działo, ale nie miałas zarodka! Więc nie pisz już nie Tobie objawy przeszły i się źle skończyło. U Ciebie od poczatku było źle jestem mamą dwójki chłopców. W obydwu ciążach nie miałam ŻADNYCH objawów. zero mdłości, zero bólu piersi czy ich powiększenia. A ciąże były zdrowe, zero z nimi problemu. Zuzis: nie jesteś lekarzem, a nawet powiem że kompletnie sie nie znasz w tym temacie. Każdy lekarz powie: każda ciąża inna!!!! Każda kobieta mi inny pozim różnych hormonów, ianczej organizm reaguje na ciąże. To tak jak z porodami: kazdy jest inny. Więc skończcie już te brednie z pisaniem o prawidłowości ciązy objawianej po dolegliwościach bądź ich braku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny , nie obrzucajmy sie blotgem i nie robmy wyscigow na to kto i ile razy rzygal, niedlugo bedziecie sobie opowiadac czym :P a tak na serio, jestesmy dorosle, w kazdej nas ciezarnej czy nie sa hormony , ktore w wiekszosci czasu za nas decyduja jaki mamy humor i w jaki sposob sie wypowiadamy, wiec prosze was nie dawajcie sie ponosic emocjom, nie jestesmy tu zeby sie wyzywac czy walczyc albo wypominac to czy ktoras miala objawy czy nie czy byla w ciazy i co jej sie dzialo bo to nie jest mile zwlaszcza dla kobiety ktora pragniedziecka uslyszec ze u niej nawet nie bylo ciazy, jesli nie wiesz jak sie czuje kobieta ktora chce wydac n a swiat nowe zycie a poraz kolejny sie nie udaje niech sie nie wypowiada tutaj a zalozy wlasny temat : chętnie komuś powrzucam - temat dla tych co lubią byc zgryźliwi :) a reszte ciężaróweczek pozdrawiam, dzisiejsza noc była masakryczna, oczy mi się zamykały i byłam senna ,ale kiedy wyłączyłam kompa i tv nagle odechciewało mi się spać. i tak 3 podejścia :) w końcu zasnęłam i wstałam o 10:) dziś dobroć się kończy i jutro czas do pracy :) i 13 dni do następnego usg fasolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka masz racje...kazda ciaza jest inna kazdy organizm inaczej na nia reaguje moje objawy sa znikome od samego poczatku raz zwymiotowalam i wiecej juz nie a nie ktorzy strasza ze jak nie ma mdlosci itp to cos sie dzieje a to nie prawda a kazda z nas ma inna psychike jedne sie tym nie przejmuja inne zaczynaja panikowac ja np jestem przewrazliwiona bo jednego malucha stracilam fakt ze sikam czesciej i buch sie troszke powiekszyl ale mimo to sie martwie w sumie glownie dlatego ze tak zadko tu sa wizyty:( ale skoro nie plamie to chyba wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie wypowiedzi zuzis np. Że jak nie ma objawów ciąży to świadczy że ciąża obumarla jest trochę nie na miejsce. Jeszcze niewiadomo zostałam przez koleżankę zjechana bo napisałam że raz poroniłam to przeczytałam wypowiedź zuzis że to nie jest forum o poronieniach a teraz sama wypisuje takie rzeczy i straszy poronieniem dziewczyny. Po prostu ręce opadają na takich ludzi. Ja uważam że jeżeli kogoś temat nie dotyczy nie powinien się tu wypowiadać a tym bardziej wypisywać takich rzeczy. Dziewczyny które nie mają objawów nie przejmujcie się takimi wypowiedziami i najlepiej ich nie czytajcie. Nie wiem co ma na celu taka osoba wypisując takie rzeczy. Moja znajoma też nie miała jako takich objawów i urodziła zdrowe dziecko więc trzymajmy się tego że każda ciąża jest inna. Jedna ja przechodzi lepiej druga gorzej. Jedna ma objawy a druga nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zuzis
umiem sie przynac do błedu więc: PRZEPRASZAM Cię. poniosło mnie, nie doczytałam co było dokłdnie u Ciebie. jeszcze raz przepraszam, nie chciałam Cię urazić, tylko wiem jak to jest jak Ci ludzie naokoło trąbia że brak objawów to zły znak. przepraszam jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CISZA!!!! majóweczki gdzie jesteście?? Bo jakieś obce osoby nam się tu po wątku panoszą! A to My mamy tu sobie pisać przecież :D Chciałam Was zapytać o gorące kąpiele, bo ogólnie kobietom w ciąży się ich zabrania i ogólnie gorącej wody, a ja ją taaak lubię. A Wy - co o tym sądzicie?? TTO;) witaj wśród zaczernionych :D A o imionach myślę już baaardzo długo - dla dziewczynki mamy już wybrane, a chłopiec... zaczynam się przyglądać każdemu imieniu i żadne i nie pasuje :D lilith-marlie faktycznie dobra metoda - ale mnie nie ciągnie tak dużo na wymioty, tylko mdli - a jedynie małymi kęsami i e smakiem to mogę bułki z masłem i szynką jeść - nic innego nie przechodzi ;) co do sporu: - każda ciąża jest inna, - w jednych są objawy (mdłości, wymioty), - w innych nie ma, - w jeszcze innych są ale na krótko - organizm się przyzwyczai do takiego stanu i zanikają, więc nie ma co się objawami lub ich brakiem przejmować ;) ale... ja tam się ze swoich cieszę ;) kinguszka86 moje usg już w piątek, ale ten czas tak wooolno leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała czarna kawka 22
Zuzis wez sie nie przejmuj...wracaj do nas :) bo tu jakieś jełopy będą ciebie i twoje dziecko obrażać :( no jeszcze co. Pisze dziewczyna że był zarodek więc jak ciąży nie było jak była!!!!:O:O Zuzis naprawde szkoda nerwów kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja wam zazdroszcze tego usg:( ja mam wizyte z polozma 2 11 nosz chyba oszaleje...a jak myslicie przez detektor tetna bedzie juz cos slychac?? Zuziz ja mowiac o tym ze nie ktorzy strasza to mi nie chodzilo o ciebie oczywiscie:) Zeby nie bylo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Juwelka zgadzam się z tobą ... Ja wczoraj czułam się bardzo dobrze ...bez mdlosci , nawet apetyt miałam i wchodzę na nasze forum a tu wiśnia pisze ze raczej jak mdlosci ustaliły to coś nie tak ... Bo znajoma znajomej....pomyślałam najpierw cO za głupoty ale było już za późno ... Zaczęłam myśleć a co jeśli to prawda i zaczęłam przeszukiwać wszystkie fora na temat mdlosci i okazało się ze piszecie bzdury... Jest mnóstwo kobiet które mdlosci itp nie miały wcale i tak samo dużo tych którym po 2/3 tygodniach przeszły nagle, każda z nas inaczej to przechodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje usg jest szybciej ze wzgledu na to ze poprzednie 2 ciaze ''konczyly'' sie wczesnie i teraz chca miec pewnosc i obserwowac co i czemu sie dzieje, ale powiem wam szczerze ze i tak jestem przerazona, fakt ze nie obchodze sie ze soba jak z jajkiem ale mam rozn momenty zwatpienia i kazda wizyta w wc na siusiu albo mocniejsze ''uplawy'' i strach ze moze juz plamienie lub krwawienie, a wlasnie dziewczynki powiedzcie mi czy wy tez macie takie uczucie mokrosci? ja musze non stop wkladek uzywac bo mam mocne plyny, nie wiem czy to sa uplawy, to jest jakby sluz plodny ale o innej troszke konsystencji i lekko zabarwiony bialawo-zoltym kolorkiem, niby siostra mowila mi ze ona tez tak miala bo sie wszystko tworzy w macicy i tak ma byc ale zastanawiam sie czy wy tez tak macie. a co do kapieli, niby jest zabroniona w goracej lub za zimnej wodzie ze wzgeldu na wystapienie przedwczesnych skurczy lub poronienia, ja tez uwielbiam moczyc sie w wannie w ukropie ale teraz tego unikam, sprawdzam wode lokciem jak moje siostry sprawdzaly wode dla niemowlat do kapieli zeby nie byla za zimna ani za goraca i nie leze za dlugo, kapie sie i wychodze, nie chce ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak ogolnie to znowu pada deszcz, ja siedze w nie zaslanym lozku i nawet jeszcze obiadu nie wstawilam do gotowania, leniwa jestem, a czekaja mnei 4 dni pracy, po 8godzin ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
właśnie skończmy już z tymi objawami, mdłościami rzyganiem czy też nie. Ja do tej pory nie wymiotowałam ani razu może dlatego że strasznie się powstrzymuje więc gdyby nie to to może już byłabym po rzyganku (przed chwilą sie o tym przekonałam) i gdybym tak brała do siebie że brak tego i tego to może być problem to bym zgłupiała. MAMY SIĘ CIESZYĆ Z TEGO ŻE KILKA MIESIĘCY BĘDZIEMY MAMAMI!!!!! Po co mamy się straszyć, zamartwiać i wyszukaiwać czegoś czego nie ma. Teraz powinnyśmy wybierać imiona (a propos córeczka będzie Antonina-Tosia :D ) głaśkać się po brzuszkach i uśmiechać sie do siebie i do dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Jak tydzień temu byłąm u gin i powiedziałam jej ze mam geste upławy i czasami ma wrażenie ze dostałam okresu powiedziała że to normalne przez podwyzszony progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie porozmawiajmy o imionach :) ja bym chciała dziewczynce dać na imię Jadwiga lub Helena, a chłopcu Jan albo Henryk :) wiem stare i dla niektórych straszne ale mi się podobają, bardziej niż te nowe wymyślne :P dzieci ze starym imieniem dostają kawałek historii bo te imiona które wybrałam są po naszych dziadkach i oni byli wspaniałymi ludźmi :) a co jeszcze wam powiem do rzygania ... jakoś tydzień przed oczekiwanym @ mieliśmy imprezkę w domu. ja nigdy nie miałam problemów z wódką, prędzej po piwie a tu wypiłam 4 kieliszki i szybko biegłam je oddać z resztą zawartości żołądka a na drugi dzień rano miałąm wielkie plamy na twarzy jakby organizm odrzucił szkodliwe, i później na urlopie w pl też nieświadoma ciąży nie stroniłam od alkoholu ale z umiarem i nie piłam wódki samo piwko i myslalam ze to wlasnie od tego czesciej siusiam, a tu po urlopie w urodzinki niespodzianka :) teraz wogole nie pije nic, ale czasami mam wielka ochote zrobic lyczka piwa, mama mi mowila ze ona ze mna tak miala ze musiala raz na jakis czas sie lyczka piwa napic ale takiego zimnego, ale ja sie boje i nie chce ryzykowac, chociaz nie raz pokusa jest wielka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam dziewczyny, ale sie rozpisalyscie.Niczym sie nie martwcie u mnie dzisiaj zero objawow, zero mdlosci itd. za to wiem ze jutro wroca z podwojna sila. I ciesze sie ze tak jest bo przynajmniej umie cos w domu zrobic. Jak mnie mdli nieraz caly dzien to z lozka niewyhodze jedynie co do WC.Znam dziewczyny co cala ciaze przelezaly w szpitalu pod kropluwami bo mialy mdlosci i wmioty nie do zniesienia i w dodatku jak dziecko roslo i zaczynalo sie ruszac to odruch wymiotny byl jeszcze gorszy. I znam tez osoby co gdyby nie brak miesiaczki to nie wiedzialy by ze sa w ciazy. Takze regul nie ma. Moj gin powiedzial mi ze najprawdopodobniej mdlosci i wymioty sa zwiazane z wysokim progesteronem i to bardzo dobry znak bo to niezbedny hormon do utrzymania ciazy. Co do uplawow czyli wzmozonej produkcji sluzu to tez objaw bardzo pozytywny gdyz hormony pracuja intensywnie i prawidlowo. Wiem tylko ze gdyby przyjely one inna barwe brunatna naprzyklad i doszlo by swedzenie to trzeba jak najszybciej zglosic sie do lekarza gdyz jest to bardzo niebezpieczne dla malenstwa. Z tymi kompielami ogolnie radza nie przesadzac, bron Boze zero goracej wody. Co do imion nie podobaja mi sie stare imiona takie jak Heniek, Zosia, Jurek itp. nie mialabym serca nazwac tak dziecka, pewnie bym mu tym krzywde wyrzadzila;) moim zdaniem imiona powinny byc miedzynarodowe, znajome w wiekszosci jezykach. ale sie rozpisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka tez mam taki sluz i uczucie mokrosci...a co do imiom to hmm mam kilka typow ktore mi sie podobaja dla chlopca Marcel Gabrys Kamil Konrad a dla dziewczynki Klaudia Milena i jeszcze podoba mi sie Liliana ale ktore wygra to nie wiem jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Ja dla chlopca zawsze chciałam Gabriel ale moja teściowa to Gabriela więc....pewnie zostanie Sebastian chyba że coś się jeszcze zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu ludzie myślą że dziecko jest skrzywdzone kiedy daje mu się stare imię, ja nie wyobrażam sobie żebym wyszła z symen na spacer i krzyczała za nim Ivo albo ''Brajan'' bo to takie modne. a córkę Milagros czy Penelopa albo Andzelika. sorki jesli komus teraz zrobiłam przykrosc ale wy tak samo mozecie myslec o imionach ktore ja wybralam, a to ze taka moda to sorry ale ja nie bede skazywala dziecka na to ze w klasie bedzie piec dziewczynek z imieniem Julia albo chłopców o imieniu Victor :) ja zawsze byłam jedna w przedszkolu, pozniej w podstawowce, gimnazjum i liceum i w policealnej tez i miło mi było kiedy ludzie pamiętali mnie bo nie było drugiej Kingi. ale powiem wam że mój mąż miał genialny pomysł po którym mu powiedziałam że ja nie pozwolę skrzywdzić nam dziecka chciał chłopcu dać na imię Wawrzyniec .... sorki ale to ponad moje siły było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze kazdy kto czyta forum i bierze na powaznie kazde wpisy to bez obrazy ale jest glupi, po to sie chodzi do lekarza i sie go o wszystko pyta, macie wizyte to pytajcie o siku, mdlosciach, wymioty bole piersi itp, poza tym jak cos was niepokoi to nie pytajcie tutaj tylko jedzcie do szpitala bo my nie pomozemy w urtowaniu dziecka no halo o ciaze trzeba dbac a nie. Poza tym mdlosci i wymioty to co innego, i ja pisalam ze jak ma sie mdlosci a przez kolejna np. 2tygfodnie jest cisza to lepiej udac sie do lekarza i pytac a nie forum czytac i internet bo lekarz wie lepiej. I nie ma reguly na mdlosci, nieraz pomaga to nieraz tamto i kazdemu co innego, ja mam mdlosci bez wymiotow i niestety zyje z tym juz sie przyzwyczailam, pomdli pare razy i jest ok, poza tym jak sie decyduje na ciaze to i na efekty uboczne, gorsze bedzie wychowywanie, placz, wstawanie w nocy co 2godz a wy nazekacie na siku i mdlosci. A co do imienia to ja dla chlopca mam Fabian a dla dziewczynki Viktoria ale to moze drugie sie zmieni, ja wlasnie nie chce typowego 'polskiego' imienia jak wszystkie odoby. ale o gustach sie nie dyskutuje kazdy chce dac jakie chce i nie oceniac sie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
Witam Was serdecznie i tym samym oświadczam, że również będę rodzić w maju:) tremin mam wyliczony na 21 ale jak będzie zobaczymy. na pierwszej wizycie byłam w czwartek , miałam robione usg i był to dokładnie 6tydzien 1 dzień. dziś byłam na pierwszej wizycie u położnej, założyła mi kartę ciąży oraz dała skierowanie na niezbędne badania. następna wizyta u lekarza 11 pażdziernika. a co do imion - dziewczynka Alicja, chłopiec Adam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
odnośnie dolegliowości wiadomo każdy ma inaczej. ja np nie mam mdłości, wymiotów, apetytów itd. jestem za to baaardzo senna i mam uczucie jakby rozpychania brzucha- lekarz mówił że to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Wiśnia zapewniam cię ze wszystkie dziewczyny na tym forum dbają o swoje ciążę i w miarę możliwości o wszystko pytają lekarza ...a mimo to maja obawy i się martwią .. Jakbyś dokładniej czytała to wiedzialabys ze niektóre dziewczyny martwią się podwójnie ... No i głupie tez nie jesteśmy ... Może ty jesteś głupia ale jakoś mnie to nie obchodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
znalazłam tabelkę więc się dopisałam :) Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Wisnia0606.......9m-c................1................... ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1.........................21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
Hej. Gratuluje wszystkim majoweczka :) Tym razem i mi sie udalo. Termin porodu wedlug lekarza 6 maja 2013. Starania trwaly dosc dlugo ponad rok i kiedy juz calkiem zrezygnowalismy udalo sie. Trzy testy pozytywne. Teraz czekam na umowienie terminu usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj niespodzianko wielka to nie miejsce na klotnie, sama jestem w ciazy i mam tam jakies obawy ale napewno nie slucham rad tych co pisza na forum tylko specjalistow a skoro sa laski ktore wierza w te posty i mysla ze wszytsko to prawde to nie powinny pisac tu pytan i czytac tego skoro sie stresuja bardziej, to po co sie narazac na stres. I ja nikogo nie straszylam tylko pisalam o jednym przypadku i jak ty bys doprze przeczytala to bys wiedziala o co chodzi bo tylko ty masz z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZATSA ja z chlopakie 9mc sie staralismy i nic zero i tez juz myslalam ze jest koniec czarne wizje ze jestem bezplodna zero nadzieji juz sie z tym jakos "pogodzilam" i zapomniala a tu taka niespodzianka nagle;) dwa testy robilam, jeden 6dni po tym jak powinnam dostac okres i kolejny 3dni pozniej i oby dwa pozytywne:) ale wiadomo jakto testy ni wierzylam dopiero lekarz jak potwierdzil to uwierzylam:) wiec gratuluje. A z imionami widze licho;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Wiśnio niewielka ja akurat nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem w przeciwieństwie do ciebie :) masz racje forum nie jest do tego żeby się kłócić ... I to dlatego wyzywasz mnie od głupków ... gratuluje:) Witam nowe mamusie i gratuluje serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
dziewczyny po co te klutnie? Ja mysle ze te forum zostalo zalozone zeby wspolnie przezywac ten cudowny okres ciazy, wymieniac sie ciekawostkami, opisywac swoje samopoczucie czy dolegliwosci, czasem sie wspierac czy doradzac. Nie rozumiem was po co odrazu sie wyzywac od glupich. To jest forum, a kazdy czlowiek jest inny, ma prawo do wlasnych przemyslen i wnioskow. Mnie sie. tutaj na poczatku podobalo ale pomalu widze, ze robi sie syf... sorry za okreslenie ale tak to niestety wyglada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
Ja juz tez mialam czarne mysli. Moja pani ginekolog utwierdzala mnie w przekonaniu ze wszystko ze mna w porzadku, zeby troszke odpuscic, wyluzowac. Ale jak tu odpuscic kiedy tak sie pragnie malenstwa, a kazda kolejna miesiaczka jest tragedia. Kiedy pojawily sie problemy w zwiazku, potomstwo odeszlo na dalszy plan. I... buch, los zadecydowal za Nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
szatsa gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×