Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość bede mama
mam jeszcze pytanko, smarujecie sie juz czyms przeciwko rozstepom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka1985 bardzo Ci dziękuję za pozytywną opinię :) Nie zawsze wszystko musi kojarzyć się z tragedią.. nie wszystkie Lenki czy Zosie odchodzą z tego świata.. co ma być to będzie! Bez względu na to jakie nadamy imię maleństwu. Będzie Lena i koniec.. albo Filip :P hehe I będzie wszystko dobrze! Trzeba myśleć pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie Lenka bardzo podoba ... i jak bedzie dziewczynka to raczej bedzie Lena...hehe napewno bedzie dziewczyna ;)) musi byc jak to mowi oj synek.... bo juz dwoch chlopakow jest to musi byc i dwie dziewczyny '))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Witam..mała przerwa bo niechęć do niczego i starcie z złym samopoczuciem:|Co do kąpieli to prawda unikać, ale za to kąpiel pod natryskiem:), Panie, które pierwszy raz mamami będą... szkoła rodzenia jak najbardziej. Po niej wydaję mi się, że nie jest się całkiem "zielonym" gdy przychodzi się rodzić... Osoba towarzysząca też jak najbardziej, w samym momencie produ i tak wiele nie pomoże, ale 1 okres porodu przydaje się bardzo, zresztą to 1 okres wykańcza rodzącą najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
No właśnie dziewczyny smarujecie się juz czymś?? ja wprawdzie jeszcze nigdzie tak bardzo nie urosłam, mam tylko lekki brzuszek ale zaczęłam smarować się oliwką dla dzieci tak na wszelki wypadek, co drugi dzień, bo mam tendencje do rozstępów na pośladkach i udach. W razie czego smaruję sie prawie cała. Myślę że juz teraz przygotuje to skórę na zmiany, natłuści, nawilży, na pewno nie zaszkodzi :) A słyszałam że kremy na rozstępy nie są wskazane w 1 trymestrze. A Wy już coś stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Zafsasolkowana grunt to dobre podejście do wszystkiego :) a Zośke mam w rodzinie 3 latka, najukochańsze dziecko na świecie:) chociaż Zosia to ładnie a Zofia juz nie bardzo :) Aurelia ładne imię, podoba mi sie jeszcze Milenka ..chociaż znalazł by sie taki co by wołał Milka po złości.. a to juz mi się nie podoba. Ładne jeszcze są Rozalia i Laura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a powiedzcie mi czy wy tez macie takie problemy z zatwardzeniem? ja od dwoch dni chodze nadeta jak baniak a jak ide do wc to nic, spuchlam tylko a nic poza tym. nie mam tez apetytu. a jak cos zjem to mnie wzdyma i tyle.masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna mama witamy :) zafasolkowana na mnie w chwili obecnej działa tylko: pepsi (mdłości po nim mijają) i Talarki z lajkonika (też spokój na chwilę), ale wiadomo z tym Pepsi to się ograniczam jak mogę. Aj warzywa i owoce... ja nawet nie mogę na nie patrzeć a co dopiero jeść!! olkaaaaaaa nie ma za co ;) PS Ja swojego też nie mogę ani do dentysty wyciągnąć, ani ze mną na wizytę, więc... sama nie wiem jak to będzie ;) kamelia majowa "wyższy poziom życia"?? To my chyba nadal w epoce kamienia łupanego haha ;) PS Taki mężczyzna to skarb :) zafasolkowana wydaje mi się, ze nie pawinnaś patzreć na takie przesądy, bo... np w Polsce 2 tysiące np. Piotrków zmarło na to, a 2 tysiące Anek w wypadkach ;) Do każdego imienia mozna by coś tragicznego dopasować ;) Moja sąsiadka ma Lenę i przesympatyczna z niej dziewczyneczka :D A ja wczoraj przeżyłam szok wieczorem! Przymierzałam sukienkę (idziemy w sobotę) na wesele i... w pasie ok, ale... biust opięty jak... Haha. Do tego w jednym staniku już chodzić nie mogę bo górą mi piersi wypływają :D Oj niedługo trzeba chyba będzie się wybrać na zakupy ;) I faktycznie mnie też najbardziej wieczorami pobolewają i jak wstanę. Jutro popołudniu idę na usg i boję się. Nie wiem co będzie! Niby mdłości są, biuścik boli, ale... to mogą być złudne objawy przez branie progesteronu - ale mam nadzieję, ze wszystko ok i zobaczę serducho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agratka będzie dobrze :) co prawda ja nic nie biorę ale mdłości to ponoć objaw zdrowej ciąży :P Ja właśnie skończyłam pracować i padam na pyszczek :/ Co do zatwardzeń.. nie wiem czemu ale jak wypiję soczek marchewkowy to mnie goni na kibel.. więc jak czuję zaparcia to mam sposób załatwić to soczkiem. Jem też sporo jabłek bo dostałam całą skrzynkę od dziadka :D I piję dużo wody mineralnej.. Co do piersi to.... ME GUSTA!!!!! niech takie zostaną.. plizzzzz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinguszka86 ja tez mam zaparcia i to straszne...jak uda mi sie wyproznic raz na 2-3 dni to jestem happy.a bol niesamowity...ja ogolnie mam klopociki z tym bo zrosty po operacji nachodza mi na jelito i czesto mialam zaparcia a teraz jeszcze ciazowe to juz w ogole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Nie było mnie tu troche bo internet szwankował i nie bylo jaka i gdzie. Wczoraj potwierdziło sie oficjalnie u lekarza ze jestem w ciazy :) Pod koniec miesiaca USG i sie dowiemy co sie wykluje :):):) Mdlosci dale mnie dobijaja - jak narazie zajadam je jablkami. Mam nadzieje ze jeszcze max 2 tyg i mi one juz przejda bo okropny stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo zaparc.... Lezysz juz na sali porodowej- siostro kiedy bede wiedziec ze to juz ten moment? - hmmmm... Kiedy poczujesz ze bardzo mocno chce Ci sie kupy, 'troche' boli ale wtedy przyj :] - tak bylo kiedy moja kolezanka rodzila. I DUZO w tym prawdy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe mamusie Grono się nam powiększa.:) Ja czuję się masakrycznie. Jedyna rzeczą, którą jeszcze toleruje jest chleb z masłem. Po wszystkim innym wymiotuję. Nawet teraz jak pisze to mnie mdli. Waga spadła już 3 kg - jak tak dalej pójdzie to nie będę miała siły chodzić a do pracy trzeba iść. Wczoraj wzięłam wolne bo już nie dałam rady. Zaparcia też mnie dopadły, ale wypróbuje metodę z sokiem marchwiowym. Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny a ja czuję się dobrze apetyt dopisuje już w sumie od początku juz nie mogę się doczekać ruchów malca:) mam nadzieje ze wszystko z nim wporządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaa
agrataka napisz jak u lekarza; ) ja juz po. ciaza jest mlosza niz 8 tyg dlatego to wszystko takie male.ale dzisiaj juz wszystko widzialam ; ) dostalam luteine dopochwowa bo znowu plamie... ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no to fajnie ze wszystko ok:) bedzie dobrze zobaczysz:) no wlasnie ktores z was mialy miec tez usg? zdawac tu relacje szybko:P no a ja coz..czekam do tego 2.11 mam nadzieje ze dostane juz jakies skierowanie znowu na usg...Ola a jakiego koloru masz te plamienia? bardziej takie żólte czy brazowe? bo ja wczoraj mialam takie zołto-białe uplawy choc mam tak co jakis czas ale generalnie sa białe i nie wiem czy mam sie tym martwic czy nie ...po tych wczesniejszych problemach to teraz juz jestem na maksa przewrazliwona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie może ile razy dziennie można pić będąc w ciąży herbatę żurawinowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka z tym sokiem to nie mam pojęcia.. :/ Ale jeśli chodzi o te plamienia, to moja pierwsza ciąża więc też mnie to ciekawi.. to chyba normalne z tą wydzieliną? Słyszałam coś tam o niej że tworzy się taki czop który zamyka dojście do macicy? I to przez to? Nie wiem może się mylę :) Ale troszkę tego też mam.. bez wkładek się nie obejdzie.. A dziewczynki powiedzcie mi jeszcze czy rozglądacie się już za wózkami, łóżeczkami itd itp? Planujecie jakąś kwotę konkretną odłożyć? My tak wyliczaliśmy że około 4 koła na spokojnie trzeba odłożyć.. nie wiem czy to nie za mało albo za dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Path5
Witam Ja chciałabym sie dołączyć do was. To moja pierwsza ciąża ostatnią@ miałam 12.08. W środę lekarz potwierdzil ze to ciąża i wypisal mi skierowanie na USG które mam 15.10 trochę sie boję bo moja mama mieszka 300 km ode mnie i nie bardzo mam kogo spytać o cokolwiek. Przygarniecie mnie i Filipa lub Elizę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdłości narazie są do wytrzymania. Praca troche mi daje w kość. No i boje sie porodu. Choć jak zobaczyłam dwie kreski na teście miałam uśmiech od ucha do ucha. Mam już prawie 30 lat i to moje pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy was też tak bolą piersi bo ja już nie moge spać na brzuchu a kiedys bardzo to lubiłam i do tego cały czas czuje sie zmęczona. Normalnie nie wstawałabym z łóżka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
Witaj Path tak, piersi to normalny obiaw a sennosc... nawet mi nie gadaj , ja spedzam cale dnie na kanapie strasznie slaba jestem, nic nie robie moj dom zarasta brudem.Moze jutro sie jakos pozbieram i wezme za pozadki wkoncu sobota nie ;) Ja za tydzien mam usg, dzisiaj zaczal sie 9 tydzien, ciekawe jaka moja niunka duza?:) Tez juz myslalam nad zakupami ale nie jestem jeszcze w formie-bardzo slabiutka. Ale i tak w sumie to wypadalo by poczekac i kupowac juz pod katem plci. Pozdrawiam Was Mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
path5 normalka.. na brzuchu też już spać nie mogę.. generalnie od dłuższego czasu nie wysypiam się w nocy bo się budzę. W dodatku mój kot, codziennie o 6 rano robi mi pobudkę, wchodzi na głowę.. przymila się, miauczy, wpycha się między mnie a narzeczonego, biega i skacze po łóżku po prostu tragedia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie piersi tez bola i niestety rosna,przed ciaza mialam duzy biust a teraz to normalnie masakra:/ a czujecie ze moze was swedzi juz skora na brzuchu czy jeszcze nie?bo mnie zaczyna swedziec wiec chyba sie rozciaga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwa szczury i narzeczonego który jest nocnym markiem więc noce zaliczam do nie przespanych. Ja powoli oglądam wózki na allegro i łózeczka ale raczej żeby sie zaorientować co i ile kosztuje żeby wiedzieć ile kasy odłożyć. ale jakiś wielkich zakupów narazie nie planuje myśle ze po nowym roku będę urządzać pokój i kupować powoli wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUPIjej
hej Majóweczki Ja jestem Mamuśka Majową ale z maja 2011 i teraz natrafiłam na Wasz wątek przypadkiem i aż mi sie bużka cieszy. bedąc w ciązy teź miałysmy na kafe taki wątek i piszemy z niektórmi dziewczynami do tej pory Fajnie Was poczytac, wracają wspomnienia :) moze nawet bedę mogła coś wam doradzic, pomóc :) Sciskam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam jakies żołte upławy:/ tzn nie wiem czy to bardziej żólte czy takie kremowe ale jasne tez tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×