Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość zagraniczna87
Od roku mieszkam w Uk, no właśnie brałam trochę leków, ale dawkowałam max 2 tabletki na dzień, głownie paracetamol i aspiryne-co do tej drugiej, to zanim wziełam, przeczytałam ulotke, że można brać w pierwszym trymestrze. Dopiero przedwczoraj gdzieś na necie przeczytałam, że to był błąd. Gadałam dziś z lekarzem przez tel, który tylko potwierdził moje obawy.Mam nadzieje, że nie wyniknie z tego nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna89
Ja nawet o porodzie nie mysle jeszcze;) mojej siostrze towarzyszyla przy porodzie moja mama ale w sumie ja nie wiem czy bym chciala miec kogos z bliskich kolo siebie;) choc moze teraz mi sie tak zdawac. Na razie nie ogladam tez wozkow i innych rzeczy,ale mysle o tym zeby sie wybrac do szkoly rodzenia,przede wszystkim chodzi o mojego meza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to ja tez juz przegladalam kilka ofert i sklepow ost kupilam 5 par bodkow z przeceny akurat sie trafilo wiec wzielam:) z corka od 3 miesiaca zaczelam zbierac i teraz tak pomalu zaczynam a co do porodu chyba bedzie cc bo wczesniej tez mialam cc gdyz mialam jakas dysproporcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
nicola napisz mi troche wiecej o cc. Jak bys mogla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
zagraniczna87 ja rowniez mieszkam w uk :) Glowa do gory i nie zamartwiaj sie na zapas bo stres tez dzidzi nie sluzy. Teraz w razie przeziebienia radze naturalne sposoby cebula, mleko z miodem i czosnek, nic apetycznego ale napewno bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
Tez sie zastanawialam nad szkola rodzenia ze wzgledu na brak doswiadczenia :) Znalazlam rowniez fajna oferte aerobiku w wodzie specjalnie dla ciezarnych po 12tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagraniczna87
O to miło wiedzieć, że jest jeszcze ktoś na forum z Uk. Ja na razie muszę ustalić termin wizyty u lekarza, dziś dzwoniłam się tylko zapytać co i jak z kuracją. Dopiero co wróciłam z urlopu w Polsce, gdzie od razu powędrowałam do lekarza.Jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić. Ja chce w Polsce bo zamierzam tam wrócić na wiosnę, natomiast wszyscy radzą mi tu, bo lepiej i benefity. I się waham. Na razie będę myśleć pozytywnie. A Ty będziesz rodzić w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Zagraniczna witamy :) i nie przejmuj się na zapas tymi lekami ... Moja bratowa nie świadoma ciazy brała antybiotyk , bardzo mocny .. Lekarz jak się dowiedział to z góry założył ze nic z tej ciazy nie będzie ... Ale bylo :) moja chrzesnica :)) cała i zdrowa poszła właśnie do pierwszej klasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
co to te benefity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Tez mi się podobają te wszystkie gimnastyki w wodzie ale u mnie odpada za często łapie po basenie infekcje :( ale słyszałam ze to naprawdę dobrze działa i Pózniej lepiej się rodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaaaja
Witajcie, ja będę rodzić 22 maja :). Test ciążowy pozytywny wyszedł 11 września :). A ostatnią @ miałam 15 sierpnia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy kochana...a wiec u mnie to bylo tak...na poczatku lezalam na porodowce ale ze po podaniu oksy nic sie nie dzialo kazali czekac do jutra wieczorem dostalam lekkich skurczy lekarze zdecydowali ze jednak zrobia cc gdyz porod sn moglby byc niebezpieczny przyszla polozna podlaczyla kroplowka wczesniej zeobila lewatywe i zalozyla cewnik jedyna rzecz ktora byla dla mnie nie przyjemna potem zabrali mnie na sale operacyjna balam sie znieczulenia nasluchalam sie ze to bardzo boli i bylam mile zaskoczona bo nawet nie czulam ze wbil igle jedynie leciutkie uklucie i pradzik a potem fala ciepla ktora przeszla mi od krzyza do koniuszkow palcow u nog...anastezjolog sprawdzil najpierw czy dobrze jestem znieczulona i macal zebra czulam dodtyk wiec mowie ze czuje a jak kazal kaszlnac to nie moglam wiec powiedzial ze klamczucha zemnie:p ogolnie bardzo fajny facet...nie czulam nic kompletnie po jakis 10 min od pierwszego ciecia uslyszalam placz malej (przygotowywali mnie od 21 a mala byla o 22 50) nie pokazali mi jej odrazu dopiero jak lekarz ja zbadal pielegniarka mi ja przyniosla na chwilke...pozniej to juz nudy szycie ktore nie milosiernie mi sie dluzylo:D ale zero bolu o 24 bylam juz na sali pooperacyjnej o 3 rano zaczelo mnie puszczac znieczulenie tzn rana zaczela mnie bolec wiec dali mi cudowny lek i przeszlo przyszla polozna umyla mnie probowalam usnac ale sie nie dalo z emocji chyba na drugi dzien ok 12 dali mi mala na pierwsze karmienie bol w podbrzuszu czulam ogromny jak tylko zaczela ssac w sumie to byly takie skurcze macica sie obkurczala o 20 juz kazali wstac balam sie jak nie wiem ale wstalam szwy troche ciagnely a moedzy nogami potop ale jak zlapalam rownowage sama poszlam do sali i generalnie wszystko sama robilm balam sie myc i zalatwiac tylko hehe ale jakos dalam rade nie moczylam rany poprostu. generalnie cc wspominam bardzo dobrze i pomimo tego ze mnie bolalo szybko do siebie doszlam polozne jak mocno bolalo dawaly zstrzyk i po sprawie:) tak to wlasnie u mnie wygladalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagraniczna87
dzięki niespodzianka. A więc nie będę się już martwić. A co do benefitów, to nic innego jak świadczenia rodzinne. Sama jeszcze dokładnie nie wiem jakie. Ale ogólnie, jeśli rodzisz tu, to dostajesz znacznie więcej niż Polskie becikowe. Nie mówiąc już o innych rodzajach wsparcia finansowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
Tak ze wzgledu na to ze nie planuje narazie powrotu do polski. Zapisz sie do lekarza rodzinnego ktory wysle list do szpitala a oni ustala wizyte z polozna i termin usg. A co do zasilkow to troszke sie pozmnienialo i wiele juz teraz tego nie ma, no chyba ze nie pracujesz lub oboje z partnerem nie pracujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamy i zagraniczna87 mamy kolejna mame z uk, zagraniczna87 czy mialas juz jakas wizyte u poloznej albo scan? a co do wyprawki ja ogladalam sobie wozeczki i łóżeczka, wózek bym chciała taki wielofunkcyjny czyli 3 w jednym : do lezenia , do samochodu i spacerowka , a co do łóżeczka to bym chciała takie ''turystyczne'' jak moi znajomi mieli ze jest przewijak i łóżeczko leciutkie ze moge po całym domu z nim latac. porod wybieram naturalny jednak w pl, ze wzgledów osobistych, po 1 w pl mam rodzine ktora mi pomoze w pierwszych tyg z malenstwem, po 2 moj maz jest w pl i wiem ze do uk juz nie wroci a zreszta ja nie chce tu rodzic tylko w kraju w ktorym moze i jest kiepsko i zle strasznie i masakrycznie jak to inni opowiadaja i odradzaja mi rodzenie w pl ale ja nie zmienie zdania i i tak pojade tam rodzic wiec prosze darowac sobie proby odciagania mnie od tej decyzji a nie daj Boże wyzywania mnie od idiotek co nie wiedza ile benefitow dostane itp, nie zalezy mi na benefitach. koniec, wiec bede rodzic w pl zebym czula sie dobrze a moj D byl ze mna przy porodzie, jak nie zemdleje ze stresu hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagraniczna87
Cześć Paaaaja, ja też miałam ostatnią miesiaczkę 15 sierpnia. Test zrobiłam 10 września, a termin mam na 17.05.2013;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
Dzieki Nikola. Czyli nie takie straszne. A widzialas to jak oni Cie cieli i szyli? I nie zrozumialam dlaczego nie umialas odkaszlnac. Tak wysoko dziala to znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
kinguszka86 dlaczego mialby Cie ktokolwiek wyzywac? Sama podjelabym na Twoim miejscu taka decyzje :) Nie ma jak to wsrod najblizych a skoro oni w polsce to nie ma sensu siedziec samej tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do benefitow no jest zasilek podstawowy child benefit ktory nalezy sie kazdemu na pierwsze dziecko jest 20 30 a na drugie i kolejne 13 chyba jesli macie tax worka to mozecie tez aplikowac o child tax credit Na wizycie u poloznej poproscie o formulaz na zdrowy start dziecko i dostaniecie kupony na mleko i owoce dostaniecie tez zaswiadczenie ale poczta z nhs ktora was upowazni do darmowych lekow i dentysty byl jeszcze taki fajny grand w wysokosci chyba 190f dla kobiet po 26 tc ale go zlikwiowali wogole duzo sie pozmienialo a to dlatego ze duzo ludzi robilo przekrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama nie nie widzialam bylam zaslonoeta parawanem takim a odkaszlnac nie moglam gdyz bylam sparalizowana od piersi po sam dol i nawet sie glosno smiac nie moglam nie czulam miesni brzucha tak jakby ktos mnie uciol i zostawil tylko glowe i rece:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
acha. Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Chyba mnie tez to czeka ;) pozdrawiam Cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szasta bylam na innym forum na ktorym zapytalam o prosta rzecz czy jak pojade do pl i stamtad lekarz da mi zwolnienie lekarskie i ze bym chciala tak do porodu zostac i w pl macierzynskie miec i moze po mat wrocic do uk a moze nie czy zwolnienei sie liczy polskei w uk i czy bym otrzymywala tzw ssp i czy dostane maternity bo w koncu pracuje tu juz 2,5 roku i sobie to wypracowalam zeby to otrzymac a jesli chce wrocic do pl to musze myslec o jakims zabezpieczeniu dla mnie i malenstwa bo nie chce zeby moj D zachrzanial na 3 etaty i dnie i noce bym sama byla bo on sie bedzie dla nas zabijal bo ja nei bede miala nic w pl, to malo mnie co niektorzy nie zjedli, jedna wprost wyskoczyla z textem ze ''g*wno ci sie nalezy nierobie'' albo ze jestem beneficiara i innym chce zabrac, ze ciaza nie choroba i ze powinnam zapie***lac do porodu, pomijajac juz to jak wszyscy tlumaczyli mi na sile ze jestem durna bo wracam do polski gdzie wlasciwie to psy dupa szczekaja, w szpitalach sa nadal w sredniowieczu i jak pojade rodzic to nikt mi nie pomoze i zgine w meczarniach a dziecko to mi wogole zrobie nieszczesliwe bo nie chce dac mu szanse na zycie w uk i mieszkanie w kraju miodem i mlekiem plynace, a ja juz mowilam ze ja zaluje ze tu przyjechalam, nie chce juz tu byc tym bardziej ze jak ktos czytal od poczatku to pisalam ze moj D zjechal w sierpniu i ja mialam zjechac w listopadzie albo grudniu a tu niespodzianka, a neispodzianka dlatego ze mialam w lipcu poronienie i nie wierzylam na poczatku, ale pozniej jak zobaczylam na scan bijace serducho to az sie rozplakalam ze szczescia, a pozniej z obawy o to co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama a bedziesz miala cc? Wiesz dla mnie to nie bylo takie straszne jak mowili inni wiadomo kazda ma inaczej ja szybko doszlam do siebie i po 3 tyg bylam sprawna tam na dole:p jedynie co to w okolicach blizny dluugo mialam takie odretwienie po tygodniu troche mi sie papralo ropa sie zaczela zbierac dlatego wazne jest aby ranke czesto wietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Super Nikola nam to naswietlilas :) ale i tak się strasznie boje cc.. Ale na razie się tym nie martwię , jeszcze troszkę czasu żeby się oswoić z tym co nas czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka bo nie ktorzy sa zawistni i mowia ze my tu jestesmy po to zeby te zasilki miec ale sama powiedz w polsce to ci sie gowno nalezy bo dostaniesz raz becikowe i 68 rodzinnego i nara radz sobie dalej sama a tu jest inaczej panstwo pomaga i sadze ze ci sie nalerzy jesli normalnie legalnie pracowalas i mozesz pobieraz tak mi sie wydaje zasilki z tad ale wtedy nie mozesz miec zasilkow w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
kinguszka86 dokladnie nie orientuje sie jak to jest w polsce, moja znajoma sie dowiadywala i w zasadzie mozna to wszystko przeniesc do polski ale jest z tym mnostwo papierkowej roboty, wiec ona zrezygnowala. a innymi sie nie przejmuj to ignoranci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym ja sie nie rzucam tu wcale na benefity, moge wrocic do pl i klepac biede jak inni mowia ale mam pewnosc ze moja rodzina mi na to nie pozwoli, wiec ja sie nie martwie juz o moja przyszlosc, wiecej obaw mam dotyczacych tego co bedzie z moim dzieckiem , czy uda mi sie wydac je na swiat, czy nie bede musiala znowu przezywac tego co juz mialam 2 razy. moge byc dla kogos glupia i niemadra wyjezdzajac z uk by rodzic z moja rodzina i miec wsparcie w rodzinie ale to jest dla mnie wazniejsze od benefitow, i wiem nie oplace rodzina dziecku mleka itp ale rodzina mi w tm pomoze, zreszta chce zeby moj maz byl ze mna, a oboje juz nei chcemy mieszkac w uk, wiec nie bede sie na sile zmuszac ze wzgledu na benefity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatsa84
Nikola2008 czy zdrowy start dziecko i becikowe nalezy sie kazdemu czy tylko tym ktorzy pobieraja working tax credit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×