Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Nie wiem czy sie nie wybiore dzis na ktg,wczoraj mialam caly dzien te twardnienia brzucha a dzis napinal mi sie dol brzucha(moze 3/4 razy) zobaczymy co bedzie dalej bo poradnia kobiet jest od 10dopiero wiec moze do tego czasu sie uspokoi,ale zaniepokoilo mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córeczka w 31/32 tygodniu ciąży ważyła 2025 g, lekarz powiedział że jest duża jak na ten tydzień, ale trzeba brać pod uwagę granice błędu USG. Koleżance, która urodziła w tamtym roku lekarz przewidywał mega dużego dzieciaczka a urodziło się niecałe dwa trzy kilogramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację dziewczyny z tym usg, nie ma co się nadmiernie przejmować... tak jak kiedys pisałysmy już. Aparat przelicza pomierzone parametry dziecka czyli długośc kości udowej, obwód brzuszka, głowki itp i wychlodlzil mu szacunkowa waga. Więc wystarczy ze dziecko ma np długie nogi - to juz będzie zwiekszało wynik i odwrotnie:) Najwazniejsze żeby pomiędzy kolejnymi usg przyrost był widoczny i prawidłowy:) Lilith - ryby nie przenoszą toxo - moga miec za to inne pasozyty np listerię. Tylko nie wiem czy na obecnym etapie ciązy listeria może dziecku zagrozić... Poza tym z podobno w PL raczej nie spotkasz w sushi prawdziwie surowej ryby, przewaznie wszystko robia na jakis podwędzanych itp, własnie dlatego ze cięzko o dobra, wolna od toksyn i pasozytów surowiznę:) Ja tez jestem na poród nastawiona zadaniowo:D Wmawiam sobie cały czas, ze przyjadę, półtora godzinki i po sprawie ( wiem, naiwne myślenie, chociaz czasem takie porody się zdarzają;)) Z drugiej strony tak samo sobie wmówiłam zdajac prawo jazdy i zdałam od strzału, mimo, że jechałam jak potłuczona;) więc moze to dobra strategia....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waga na usg nie jest do konca spfecyzowana trafnie. Moja kolezanka musiala rodzic w 6miesiacu, lekarze obawiali sie bo z usg wynikalo ze mala ma niecale 800gr i kazdy dodatkowy dzien byl zbawieniem bo waga rosla.Niestety nie mogli dluzej czekac i musieli pozwolic na porod. Okazalo sie ze mala wazyla 1100gr, czyli 300gr wiecej niz przewidywali a teraz rosnie duza i zdrowa ;-) xx Ja o porodzie jeszcze nie mysle az tak intensywnie, ale juz nie moge sie doczekac. Jestem z reguly osoba ktora lubi wyjsc i dobrze sie zabawic, ale jakos mysl o dzieciaczku dziala na mnie uspakajajaco i wiem ze juz nigdy nie bedzie tak samo, ale tez bedzie pieknie ;-) Czekamy na nasza krolewne prawie cztery lata i chyba zdazylismy sie juz nastawic do zmian :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
aparat ma granicę błędu ale bez przesady!!!! Klaudyca - Sama schizowałaś, że troja mala za malo waży (1800 w 32tc) a teraz cwana!!! Mam ci przypomniec jak siałaś panike że hipotroficzke nosisz??? Waga nawet orientacyjba w 33tc 1600 wskazuje na jakas nieprawidłowość i musi być skontrolowana pod konten przyrostu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza pomarańcza jaka przejęta... a niedawno tak się rzucała, że nic jej nie obchodza nasze bachory;) Czuję się własnie boska, zwinna i wysportowana;] udało mi sie machnąc sobie pazurki żelowe w jednej stópce, druga czeka juz przygotowana. Jak na połówkę 8 miesiąca to niezły wyczyn ( ale opcja tylko dopołudniowa, pod wieczór brzuch mi zawsze rośnie i stopy mogę sobie co najwyżej pooglądać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka - właśnie pytałam też o hybrydę lekarki i powiedziała, że jak mi zależy, to na stopach ewentualnie mogę sobie zrobić, ale ręcę to lepiej zostawić, bo ona nie wie czy w razie W mają na bloku porodowym coś co zmywa hybrydę :-) Więc w przyszłym tygodniu pójdę sobie stopy zrobić, to do maja będzie spokój. Co do sushi, to wydaje mi się, że w Warszawie akurat można dostać prawdziwe surowe sushi, bo to jednak aglomeracja z lotniskiem ;-) ale też się zastanawiałam skąd np. taką świeżą rybę w Szczecinie biorą... XX a moje pomarańczowe alter ego to we wtorki chyba wcześniej lekcje kończy, bo mam wrażenie, że co wtorek tak wcześnie w ciągu dnia jej wpisy się pojawiają. :) XX ale mam dzisiaj lenia, prawdziwego ciążowego lenia - spałam jeszcze po śniadaniu do 12stej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi to ja sie juz nie wypowiadam...przed pojsciem do szpitala w ciagu 2 tyg przybylo mi 4,5kg!!! Wiem, ze to woda, wystarczy spojrzec na mnie, jestem spuchnieta jak balon, nie moge nawet kucnac, porzadnie zgiac nogi, lokci...nie mowiac juz o problemach z utrzymaniem kubka w reku. Zastanawiam sie jak ja w takim stanie urodze. Mowia ze sn bo maly juz oposcil sie w miednicy i prawidlowo jest ulozony. Jeszcze 17 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się coraz bardziej boję porodu, jutro przychodzi do mnie położna i mamy rozmawiać o porodzie, o oddychaniu. Dociera do mnie że to już lada chwila, to będzie mój pierwszy poród. Dziewczyny a nową pościel też prałyście? Bo ja słyszałam że wystarczy wyprasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie nowe rzeczy maja taki fabryczny zapach, mniej lub bardziej intensywny. Nalezy je wyprac i wyprasowac. Posciel ma bezposredni kontakt z malenstwem wiec nie ma wyjatku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - ja mam akurat wszystko u siebie w domu, więc machnełam sobie frencza na stópkach - póki jeszcze sięgam;) Raczej do przeźroczystego żelu nikt nie powinien się doczepić.. Ręce już długo maluję hybrydami, najwyżej przed samym porodem ściagnę, albo profilaktycznie będę malować przeźroczystymi żelami - i tak obetnę pazurki na krótko dla bezpieczeństwa dziecka i tychktórych przy porodzie mogłabym niechcący ( albo chcący:D) drapnąć;) Co do sushi to ja sie w zasadzie nie znam - mnie sam zapach obrzydza..;) ale rozmawiałam kiedys z rodowitym Japończykiem, pokazywali jak się robi sushi i według tego co mówili w ogóle w Europie nie robią sushi tak jak w Azji - chyba są jakieś inne procedury sanepidowskie czy jakoś tak. Ale tak jak mówię - to tylko zasłyszana opinia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah - w końcu zachowuję się jak prawdziwa baba w ciąży - właśnie sobie do kubka z herbatą z melisy nalalam soku jabłkowego :-D ale całkiem spoko w smaku :-D xx czekam na wiosne - Kochana 17 dni i urodzisz? cudnie! ja bym bardzo chciala urodzic mojemu Ukochanemu synka na jego urodziny w połowie kwietnia, ale u nas byloby to zdecydowanie za wcześnie. Leż cierpliwie, grzej kości i się wagą nie przejmuj - skoro i tak leżysz, to supergibka być nie musisz :-) a rozrywki szpitalne niech Ci rodzina zapewnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne ale masz fajnie:D ty jako pierwsza przytulisz swojego malucha mi jeszcze zostalo jakoś trzydziesci pare dni;) a wiecie ja tez sie troche zaczynam bac...przy corce to w sumie nawet nia mialam czasu się bac bo dosc szybko sie wszystko dzialo no i do samego konca nie wiedzialam jak urodze i kiedy bo sie jej nie nie spieszylo a tutaj wszystko zaplanowane noc przed pewnie nie zasne z nerwów;) a ja posciel w łozeczku przeprasuje tylko,wypralam tylko posciel do wozka bo dostalam i byly jakies plamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do wagi to u mnie usg troche zawyzylo wage mojej corci bo wg usg miala 2800 a urodzila sie majac 2400 ale wszystko bylo ok o domu nas wypuscili normalnie nie musiala miec zadnych specjalistycznych konsultacji poprostu taka natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka no to ja jeszcze dowale z waga:) Dziaiaj wizyta u lekarza, 34t1d i moj Tomcio wazy 3000kg, ja piernicze powiedzialam jak pokazal mi to lekarz na usg, a lekarz mowi, no rzeczywiscie ja piernicze:). A ja mowie ostatnio co mi tak ciezko, krzyze cos pobolewaja, w nocy sie przewracam, ogolnie malo przytylam ok 7kg. Dziewczyny co ile macie teraz wizytki?? Ja co dwa tygodnie i wiecie co, teraz na wizycie lekarz pobieral mi probke na paciorkowca i mi ja dal normlanie, jutro musze z tym pojechac na bakteriologie do mnie tu do szpitala, jaja normlanie, tez tak mialyscie?:) Nawet zapomnialam jak mam ja przechowac, czy lodowka czy co, ale juz wiem ze musi byc temperatura pokojowa, normanie jaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie z tymi rozrywkami szpitalnymi to roznie bo mieszkam za granica i nie mamy tutaj rodziny wiec nie bardzo kto ma mi je zapewnic :) Chcialabym dotrwac do konca 38tc ale lekarze mowia, ze z takimi wynikami to nie ma co czekac a po skonczonym 37tc mozna ciaze spokojnie rozwiazac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Jodyna - no to faktycznie duży chłopak, wcale się nie dziwię że Cię zszokowało to co zobaczyłaś.:) Wizyty mam co 2 tygodnia już od 28 tygodnia, a od 36 będą co tydzień. Ja mam mieć pobierane próbki na wizycie 4 kwietnia, właśnie w 36 tyg. Może też dowiem się ile malutka waży, jeśli lekarz zrobi usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodyna to ty jestes
cukrzyk???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodyna to faktycznie duży już Twój synus :-) ja też będę miała wizytę 4kwietnia z usg i jestem ciekawa ile mój mały waży :-) a wizyty też mam co dwa tyg ale u mnie przyczyną częstszych wizyt była skracająca się szyjka. Ja będę miała pobierany wymaz na paciorkowca w 35tyg i w przychodni jest laboratorium gdzie będę musiała tylko zanieść ten wymaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jodyna moj maly tydzien temu wazyl 2800 i mial 50cm dl (34+2) lekarz mowil ze to bardzo dobra waga jak na chlopca na tym etapie ciazy wiec nie przejmuj sie ze urodzisz kloca :) w 9 mies dziecko zwalnia ze wzrostem. W 8 mies gromadzi najwiecej tluszczyku :) Dziewczyny czy slyszalyscie ze lepiej urodzic w 7 niz w 8 mies ciazy? myslalam ze takie madrosci glosily tylko nasze babcie, lekarze mowia, ze kazdy dzien kazdy tydzien w brzuchu mamy zwieksza szanse na zycie i zdrowie dziecka a tu dzisiaj na oddzial trafia dziewczyna w 29tc z akcja porodowa i zadowolona mowi ze dobrze ze to teraz a nie za 2-3tyg bo w 8 mies jest wyzsza smiertelnosc noworodkow jak w 7. No zatkalo mnie normalnie....ze niby w 8 mies rozwijaja sie pluca i dziecko spi duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te badania na paciorkowca to mialam robione juz kilka razy...za kazdym razem jak mi wychodza skurcze na ktg to pobieraja wymaz w razie "w" na szczescie wychodzi negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne.. no dobra uspokoilas mnie troche z ta waga:) ale i tak dzisiaj spac nie bede:) a i mlody ulozony glowa w dol, to pocieszajace:) no nic, ide kapac mlodego, tzn przypilnowac bo jakies dziwne dzwieki z lazienki dobiegaja, i zycze wszystkim spokojnej nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Co do wymazów, to mój lekarz pobierze na wizycie w 37 tyg. i sam daje do analizy, płacę za wymazy 50 zł dodatkowo za wizytę. Za 2 tygodnie mamy też dokładne usg z wagą i wymiarami małej i dodatkowo chcemy włączyć znów 3d, może w końcu mała się pokaże, do trzech razy sztuka... Dotychczas zawsze zakrywała się rączkami :) Ja już się nie boję porodu i smaego przyjścia na świat dzidziusia, takie lęki towarzyszyły mi przez większą część ciąży, ale ostatnio przeszły :) Im bliżej, tym mniej ich mam. Poród też traktuję zadaniowo i może wydać się Wam to dziwne, ale cały wizualizuję sobie, jak to będzie. To wcale niegłupie zakładać, że sn potrwa krótko, tak też się zdarza. Czemu miałoby nam się dziać coś złego, niepokojącego itp.? :) Jeśli takie myśli się pojawiają to od razu je odganiam i zastępuję innymi, pozytywnymi. @lilith: Świeże surowe ryby w Szcinie na sushi, to akurat możliwe, w środy są targi rybne w Berlinie i wielu retauratorów się tam zaopatruje, nawet restauracje rybne we Wrocławiu, jak mieszkałam swego czasu to pamiętam :) Myślę, że Wawa raczej też zaopatruje się drogą ladową a nie powietrzną :P @czekam na wiosne: Wytrzymaj jeszcze troszkę, niedługo przytulisz już swojego skarba :)) Podpisaliśmy dzisiaj umowę na przechowywanie krwi pępowinowej. Z formalności jeszcze tylko zostało nam udać się do USC przed narodzinami, aby dzidzia na wypisie miała nazwisko ojca a nie moje, takie to klocki, jeśli nie jest się małżeństwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka to jeszcze przed narodzinami trzeba zglaszac w USC ze dziecko bedzie mialo nazwisko ojca?? Ja z moim tez slubu nie mamy ale w USC bylismy dopiero po narodzinach i tam się tylko nas pytali jakie nazwisko bedzie nosilo dziecko i czy ojciec je uznaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Nikola: Hmmm, rozmawiałam z naszym prowadzącym ostatnio i mówił, że jasne, możemy iść do USC po porodzie, ale: ojciec musi złożyć oświadczenie potwierdzające ojcostwo, a mama dziecka musi to... potwierdzić :]] To można zrobić już przed narodzinami, bo trudno będzie potem wybrać się do USC bez ciągania tam dzieciaczka (jest na to chyba 3 mce od porodu, wiadomo, że chcemy mieć szybciej akt urodzenia itp.). Druga sprawa jest taka, że podobno przy wypisie, dzidzia będzie miała nazwisko moje, jeśli nie załatwimy przed porodem zaświadczenia z USC (zapewne uznanie tego ojcostwa). Wtedy mała ma od razu nazwisko ojca. A potem muszę w terminie 7 dni do UP dostarczyć zaświadczenie o porodzie, gdzie pewnie też będą dane małej. Także łatwiej będzie nam to załatwić przed :) Nie wiem jak jest u Ciebie... Może ostatnio coś się pozmieniało? Nie mam zielonego pojęcia. @lilith: Ty się nie przejmuj czy zdążysz dojechać do szpitala. My w godzinach szczytu mamy ok. godziny, bo jedziemy z jednego końca Łodzi na drugi. Na poród do tego szpitala przyjeżdżają babeczki z Tomaszowa Mazowieckiego, z Bełchatowa, wtedy bym się stresowała ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a ja nie wiem ile moja coreczka wazy. jutro z rana jade do szpitala na wizyte moze sie dowiem, zalezy na kogo trafie. teraz od poniedzialku zaczal mi sie 33 tydzien a obwod brzuszka na wys pepka 95 cm. i nie wiem ile waze :O 2 tyg w szpitalu mnie nie wazyli a w domu nie mam wagi. a tak leze i leze. przyleciala do mnie moja mama takze jest mi duza pomoca, bo zajmuje sie mlodszym synkiem. byle dotrwac do 35 tyg. a tez slyszalalam o tym, ze lepiej urodzic w 7 niz 8 mcu, nie pamietam jakie dokladnie tlumaczyli to, ale wiem, ze chodzilo cos o pluca. wymaz na paciorkowca pobierali mi w szpitalu juz 2 tyg temu ze wzgl na ryzyko pzredwczesnego porodu no i z racji, ze synka urodzilam tez za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze co do wagi maluszkow to usg wskazuje mniej wiecej... znajoma miesciac temu rodzila w 37 tyg robili jej cc bo malutka przestala jej rosnac i wg usg wychodzilo, ze ma 2800 a okazalo sie po urodzeniu, ze wazy 2400. takze te usg to tylko takie szacunkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka a w którym tyg urodziłas synka ? Jestem ciekawa w którym tyg już można być spokojnym gdyby miało dojść do przedwczesnego porodu. U mnie leci 34tydzień i obwód brzuszka coś około 110cm a waga 71kg. Mi już strasznie daje o sobie znać kręgosłup i coraz częściej łapią mnie skurcze łydek. U mnie wyprawka też już prawie gotowa. Został chyba tylko termometr do kupienia ale z tym mam problem bo chciałabym elektroniczny do czoła ale nie mogę takiego znaleźć bo wszędzie gdzie czytam opinie nie są za dobre a bez sensu kupić coś co nie będzie się sprawdzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis dostalam wiecej luteiny jak mialam 3x1 to teraz mam 3x2. Jezeli chodzi o usc to moja siostra rok temu rodzila i nie poszli wczesniej do usc i po porodzie siostrzenica wychodzila z nazwiskiem i adresem zameldowania mojej siostry,dopiero pozniej zmielili jej nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×