Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Dziewczyny takie bóle to raczej normalne w kocówce ciąży, mnie czasami mocńo zakłuje w pachwinie albo poczuję tam mdlący ból i przechodzi. Dzidzii coraz większa, napięta główką na wyjście :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka1985 oj chyba to samo nam doskwiera a i terminy porodow podobne. Mi brzuch opadl jakis czas temu. Kolezanka zauwazyla i ma racje, nizej. Radze Ci nie prac recznie bo kregoslup mocno nadwyrezysz. Ja pralam w wannie wysciolke gondoli. Matko pol wieczoru zdychalam bo krzyz bolal. A prasowanie juz za mna. Cale szczescie bo niecierpie tego. Cale szczescie mam mini deske do prasowania i moge ja sobie postawic na lawie, a ja siedze na kanapie. x G2221 ja musialam dokoptowac synka do pokoju starszej siostry. Tylko lozeczko tam wstawilismy. Zmienilam tapety z rozowych na biale i dodalam kilka kolorowych ramek na sciany. Corka namalowala obrazki i teraz wyglada to super. A zeby pierwsze miesiace chce miec niemowlaka kolo siebie w nocy to kupilam takie cos http://www.smyk.com/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-czerwono-kremowe,p1052156769,swiat-niemowlaka-p Drogie ale dla nas to idealne rozwiazanie. Korci mnie jeszcze ta mata co ma ja Czekam na wiosne. Tyle ze nie moge sie zdecydowac czy nie lepsza bedzie ta: http://www.smyk.com/gimnastyka-dla-bobasa-z-palakami-plac-zabaw,p1044659483,zabawki-gry-dla-dzieci-p Owszem drogie ale moze rodzinka sie zlozy??? x majowamamusia szafa na prawde fajna,ale nie z tych meeegggaaaa solidnych. Ja nie mialam wplywu na jej kupno. Maz pojechal do ikea i po prostu kupil bez pytania bo "byla tania". Na razie sluzy nam juz 2.5 roku i jest oki. Corka ma 3 lata i spokojnie otwiera drzwiczki i wyciaga z niej co potrzebuje. Dokupilam tylko do niej wiszace dlugie biale polki/kieszenie. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50188957/ Chowam tam rzeczy dziecka ktore na codzien nie uzywamy tak czesto. Ja z tych bialolubnych wiec wszystkie mebelki pasuja do siebie i wcale nie widac ze sa z innych serii. x Oby te klucia i szarpania w kroczu daly mi zyc choc do 37 tc. Dopiero 11 kwietnia dowiem sie czy w srodku szyjka sie nie skraca...Pol biedy ze swieta u rodzicow to nie musze nic szykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**majowamamusia ja pokoik mam zielony,szafa i komoda biale,roletke mam zolta,chcialabym zeby bylo kolorowo ale takie delikatne kolory;) mi sie te literki nad lozeczko bardzo podobaja!:) nie wiem czy nie kupie ich,myslalam jeszcze nad jakimis naklejkami sciennymi na jedna sciane,cos np z kubusia puchatka...nie wiem jeszcze;) a reszta dziewczyn jakie ma plany?:) **moj maz dzis trzymal reke na brzuchu i oczekiwal na kopniaka od Tymka ale syn sie tylko powiercil troche wiec kopniak to nie byl ale takie "pelzanie obcego pod skora";) na co moj maz(pierwszy raz to poczul) "o masakra,jaki robak,blee" no reakcje mial niezla;) pozniej stwierdzil ze jak sie urodzi to juz bedzie "lepszy w dotyku Tymcio";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jestem przeszkolona w zakresie porodu:D, była u mnie dziś położna i uczyłyśmy się oddychać, nie sadziłam że to takie ważne a trudne zarazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór miłe panie:) :) ja do tej pory nie mam żadnych bóli, ostatnie dwa dni czułam okropne osłabienie , ale dziś już lepiej . Pokoik tez mamy już gotowy , dwie ściany białe a dwie z kolorowa tapeta w piekne sowy , czekamy na mebelki i już zaczynam sie martwić bo maja spóźnienie :( I zabralam sie za sortowanie( kolorami) i odmetkowanie Hani ubranek , i znów mnie rozbraja " tasmowa logika H&M tzn metki tak powszywane ze nie da sie ich całkiem pozbyć , w czapeczce dla niemowląt wszyte od środka , no porażka poprostu ! Cały czas mam wątpliwości czy nie za szybko piore . I tak sie zastanawiam jeszcze nad koszulami do szpitala , mam trzy ale bardzo jasne i tak pomyślałam ze przydałaby sie jedna ciemniejsza do porodu bo jak sie umorusam krwią to w takiej kremowej będę wyglądała jak rzeźnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka - z tymi metkami, to szkoda gadac - jeszcze najsensowniejsze metki maja ubranka ze smyka, bo sa miekkie, ale zgadzam sie, ze to porazka - nie wiem kto to projektuje - ilez ja sie na wyklinala, na nie, to nawet pyskate pomaranczki z kafe by ogon podkulily :-D Xx Wczoraj wieczorem przemiescilam sie samolotem z wawy do szna - ma lotnisku wszystko ladnie pieknie - przez ochrone przeszlam osobnym pasem poza kolejka (ale sama musialam sie o to zapytac, bo panowie straznicy co sprawdzaja bilety nie zauwazyli wielkiego brzucha), ale do samolotu byl podstawiony bus - schodze a tam, full ludzi i na wejsciu ledwo sie miesci pani z noworodkiem na wozku, a oczywiscie autobus w srodku luzny i zaden z tych pan i panow poslow i poslanek nie widzial, ze jedna sie nie miesci a druga nie ma jak wejsc - wszyscY maile i smsy pilnie wysylali i slepota i gluchota ogolnie. Przycupnelam na progu, zrzucilam plecak pod nogi ministra Solidarnosciowego p. Longina Komolowskiego i sie obruszony na mnie spojrza i dalej sobie maila pisal na swoim srajfonie. Pewnie gdzies z tylu byly jakies miejsca siedzace, ale zaden z zaobraczkowanych panow nie wpadl na pomysl, zeby zaproponowac. Czekalam wiec przed autobusem jeszcze z 10 minut i dopiero dopchnelam sie brzuchem jak przyszla ostatnia osoba. Jak dojechalismy do samolotu, to sila rzeczy bylam pierwsza do wyjscia, drzwi sie otwieraja, ja kroka, a za mna martwy tlum zaobraczkowanych nagle sily odzyskal i prawie mnie wypchneli z tego autobusu. Jakby im ten samolot mial bez nich odleciec. To samo przy ladowaniu, jeszcze sie nie zatrzymalismy na plycie - juz szuru buru, sie rzucili do wyjscia i jak te losie stali poubierani z 5 minut zanim otworzyli drzwi, a potem bieg do terminala (po kiego to nie wiem), bo znow czekanie na bagaże. Zal.pl ogolnie rzecz ujmujac. Na szczescie noworodek chyba nie przepadal za lataniem i darl sie w nieboglosy caly lot i darl czadu tym smutnym paniom i panom. :-) Leciala tez tym samolotem poslanka magdalena kochan, do ktorej napisalam zapytanie w temacie urlopow macierzynskich jakis czas temu i oczywiscie moj email jak kamien w wode - niestety pani posel w srodku autobusu sobie stala - w tej luzniejszej czesci i nie mialam jak sie dopytac dlaczego ma swoich wyborcow gleboko w powazaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
witam kochane! Poczyttuje Was bo również jestem majówka choć blado to widzę :( pisałyscie tutaj o kłuciach po chodzeniu itd też to miałam i wczoraj byłam na wizycie szyjka w miesiąc skróciła się z 4 na 3 cm i rozwarcie na centymetr :( ginekolog powiedziała że nie jest źle i jej zdaniem dotrwam do maja biore Aspargin i No spe i strasznie się boję :( i modlę żeby wytrzymać chociaż do 34 tc dziś dokładnie jest 32 tc i 3 dni :( proszę trzymajcie za Nas kciuki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith ale mnie od rana rozbawilas :):) a już myślałam ze tylko ja mam takie odczucia na lotnisku , faktem jest ze raczej nie lecialam z tak " szacownym" gronem , ale tu my Polacy możemy być dumni bo tym razem nie jesteśmy sami z tym brakiem wychowania i chamstwem Niemcy zachowują sie dokładnie tak samo :( Także lilith uważaj na brzuszek w drodze powrotnej :) Witamy nowa koleżankę , napewno wszystko będzie w porządku już tak nie wiele zostało i napewno twoja dzidzia wytrzyma jeszcze chwilke :) odpoczywaj i sie oszczędzaj i napisz coś wiecej o sobie :) Pozdrawiam majoweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**mama niedlugo-mi sie szyjka tez w miesiac skrocila z 3,9 do 2,4-teraz biore luteine 3x2 i magnez,no i mam lezec i sie oszczedzac,dwa dni temu mialam skurcze i pojechalam do szpitala ale bylo ok tylko zwiekszyli ta luteine,i faktycznie jak wczoraj przelezalam caly dzien bylo juz lepiej i caly czas wierze w to ze do maja dotrwam a dzis mam 32+2 wiec damy rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
a powiedzcie mi jak odczuwać te skurcze? Ja nie mam pojęcia:( mi kazała brać tylko magnez i No spe nic po za tym :( i nie wiem czy to faktycznie wystarczy? :( Leze praktycznie Ciągle Wstaje tylko do wc i zrobić coś jeść:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama niedługo - witaj:) nie martw się, na pewno dasz radę dotrwac do bezpiecznego terminu. Dziewczyny tutaj tez walczą i to już długo, będzie dobrze:) Dziewczyny - jak to wygląda z ZUSem na l4? Płaci od razu na zwolnieniu ciązowym, czy najpierw miesiąc pracodawca? Jestem z tego zielona, nigdy na L4 nie byłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy od tego ile zaklad pracy zatrudnia ludzi,wiem ze jezeli mniej niz 20 to przez pierwsze 33dni wyplaca pracodawca a pozniej zus(srednia ostatnich 12miesiecy),a jak to jest w zakladach gdzie jest powyzej 20pracownikow to nie wiem jak to dziala dokladnie bo u mnie bylo mniej niz 20osob. **mama niedlugo-to sa twardnienia brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
cały brzuch musi twardnieć czy tylko np część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twardnienia możesz miec całego brzucha, albo tylko jakiegoś miejsca... to już róznie... Ja osobiście nie mam pojęcia jak to rozróżnić czy chodzi o skurcze czy nie, może temu że jeszcze nie rodziłam więc nie mam porównania. Ale jeżeli to tylko przelotny skurcz, nieregularny - to jest to zjawisko fizjologiczne na tym etapie ciązy, macica sie przygotowuje po prostu na poród:) U mnie twardnienia przewaznie wywołuje sam mały jakimś mocnym kopniakiem, albo naciskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie twardnienia są przeważnie jednej strony brzucha albo na wysokości pepka jedna i druga strona wtedy mam dosłownie postawiona jedna stronę brzucha, nie mogę się ruszyć przez parę sekund po chwili odpuszcza tylko ja mam takie twardnienia co kilka minut od 25tyg a jestem w 34tyg :-) lekarz powiedział że macica się stawia a jaka jest u mnie przyczyna tych twardnien to nie wiem. Szyjka mi się skraca ale nie jakoś mocno na ostatniej wizycie miała 2,6 cm. Jak leżałam w szpitalu to lekarz powiedział że takie twardnienia mogę odczuwać już do końca ciąży i jak nie towarzyszy im jakiś silny ból to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anilla i inne dziewczyny chodzace do szkoly rodzenia: podzielice sie inf jak oddychac. czlowiek rodzil ale kurcze jakas skleroza a do szkoly nie chodzilam. chetnie poczytam jak prawidolowo nalezy oddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroppeczka - dobra prosba :-) podzielcie sie dziewczyny, podzielcie. Tez jestem ciekawa jak to z tyzm oddychaniem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam na ćwiczeniach to kobietka mówiła o oddychaniu przeponowym w trakcie skurczów, głęboki wdech nosem i wydech ustami i żeby robić takie ćwiczenia w domu też. No i żeby partner jak będzie przypominał podczas skurczów o oddychaniu bo kobieta o tym zapomina i wstrzymuje oddech, mówiła, że dobrze, jest ćwiczyć takie oddychanie w domu no ale coś mi się wydaje, że podczas porodu to ciężko będzie się na tym skupic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, ja chyba taki zolty z babydream 50tka. Jesli chodzi o ooddychanie przepona, to zacznijcie cwiczyc czym predzej, to jeszcze moze wejsc w nawyk, tylko uwazajcie na hiperwentylacje - z poczatku jak sie sztachniecie kilka razy gleboko przeponowo moze Wam sie zakrecic dosc mocno w glowie - wtedy od razu przerwijcie cwiczenia. Poza tym przepona to miesien, wiec przy regularnych intensywnych cwiczeniach z poczatku moze sie u Was pojawic cos ma ksztalt zakwasow i ta przepona jak ja mocno uruchomicznie moze nawet lekko pobolewac przy mocnym napinaniu. Xx Z tego co czytalam, to przepona oddychac nalezy przy rozwieraniu, ale chyba przy parciu to juz jakos inaczej - krotkie i intensywne te oddechy maja byc - mozecie cos wiecej otym napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*jodyna ohoho faktycznie niezła waga maluszka, aż w szoku jestem! *kamelia majowa ale przemyślenia mężulka :D *majowa mamusia my powoli urządzamy kącik dla malucha w naszej sypialni. Niedawno prezentowaliśmy główną ścianę na ciemny turkus (pozostałe ecru), a teraz kupiliśmy komodę Malm turkusową - super wyglada. Juz ją w połowie zapełniłam ;) Jeszcze tylko łóżeczko i przewijak i wszystko gotowe. *kroppeczka właśnie o oddychanie przeponowe chodzi, ale sposobów jest kilka. Jak odzyskam komp to poszukam jakiś linków jak to robic, bo jakoś wytłumaczyć nie umiem (a ostatnii wchodze tylko z kom). Ja tak ćwiczę oddechy jak mam twardnienia brzuszka i faktycznie keoiej człowiek to znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie uwazaj na ten krem z babydream. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47313 Kupilam a teraz mocno zaluje. Smierdzi okropnie, na drugim miejscu skladu jest alkohol!!! Nie spojzalam i nie powachalam przed zakupem. Zastanawiam sie czy starszej corce go w ogole aplikowac latem, bo choc latwo sie rozsmarowuje to jest masakryczny smrod. Boje sie czy nie podraznie skory ten alkohol. Kupilam nastepny: http://sklep.doz.pl/produkty/p7687-Ziajka_emulsja_dla_dzieci_SPF_30_125_ml Jestem zadowolona bo lepiej sie rozsmarowuje i ladnie pachnie (delikatnie). Zobaczymy jak w praktyce wyjdzie. Poprzedniego lata mialam ten z Nivea. Chronil skore, zapach super ale niestety bardzo "tepy" w rozsmarowaniu. Wkurzalo mnie to, ale i tak zuzylam do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja byłam we wtorek u lekarza i okazuje sie że mały większy i wychodzi lekarzowi 8 dni do przodu. Waga około 1800, 31t4d był wczoraj. Ale co gorsze od ostatnirj wizyty (ponad 3 tyg temu) szyjka zaczęła mi się skracać (nie wiem ike ma, tj jeszcze w normie, ale widać że coś się dzieje) i ujście zaczęło mi sie otwierać! Poprzednio wszystko było pozamykane, a teraz rozwarcie na 1 cm! Lekarz kazał mi tylko brać wiecej magnezu (3x2 a brałam 3x1) i się oszczędzać. Leżę wiec od kilku dni więcej niż zwykle i na zajęciach szr już nie ćwicze. Ale co takie rozwarcie wogole oznacza? Acha brzuch twardnieje mi sporadycznie, czasami kilka razy na dzień, czasami wcale. Nie boli nic, tylko po dluzszych spacerach krocze, ale to juz dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka394 Jesteś pewna, że alkohol?? Jestem w szoku Co pisze? "alcohol" / "alcohol denat."? Jeśli tylko tyle, to rzeczywiście to alkohol a jeśli jest tam coś napisane obok tego np. buthyl alcohol czy coś takiego to będzie to jakiś stabilizator albo emulgator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda nie chodzę do szkoły rodzenia, ale tam gdzie chodzę do lekarza jest taka praktyka, że położna bezpłatnie opiekuje się ciężarną przez cały okres ciąży odwiedzając ją w domu średnio raz na dwa tygodnie, bada tętno dziecka, mierzy ciśnienie, mówi po kolei co i jak przebiega w trakcie ciąży, ostatnio jak u mnie była to ćwiczyłyśmy oddychanie. Ja co prawda jeszcze nie wiem czy nie będę miała cięcia, bo są podstawy do tego, ale póki co przygotowuję się też do naturalnego żeby nie być zupełnie zielona jak przyjdzie mi rodzić drogami natury. Podzielę się z Wami informacjami, które zaczerpnęłam od mojej położnej (super babka swoją drogą). Położna tłumaczyła mi że poród składa się z 4 faz. Pierwsza faza (najdłuższa) to okres rozwierania się szyjki, druga faza to parcie i rodzenie bobasa, trzecia faza urodzenie łożyska i zszywanie przez lekarza krocza i czwarta faza to obserwacja ciężarnej po porodzie. Ja naukę oddychania skupiłam na fazie drugiej czyli kiedy są skurcze parte i jest pełne rozwarcie (tzn. rodzimy już nasze szkraby). Najprościej wytłumaczyć to tak, że gdy czujemy, że idzie ból bierzemy bardzo bardzo głęboki wdech nosem, co ważne przy zamkniętej buzi, zamykamy oczy, wciskamy głowę (podbródek) w klatkę piersiową i przeeeeeeeemy z całych sił (podobno pomaga wciskanie pośladków w łóżko) i robimy wydech ustami. Mi położna tłumaczyła, że postepując w ten sposób pomagamy dziecku przejść przez kanał rodny. Ale uważajcie z tymi ćwiczeniami, bo nie powinno się przeć w ciąży, żeby nie pobudzić dzidziusia i nie urodzić za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 mam go w rece. Jest napisane ALCOHOL i nic przed ani po. Czysty alkohol z tego wynika. Cos ponoc pozmieniali bo kiedys czytalam ze poprzedni krem byl bardzo dobry i przyjazny dla skory. Dlatego kupilam. Mam dokladnie ten co przeslalam wczesniej linka. W domu doczytalam co kupialm a tu taka lipa. Poprzednia wersja miala inne opakowanie ponoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info o tym alkoholu, zwroce uwage nastepnym razem jak bede w rossmanie. Xx Poszukam jutro jakiegos opisu oddychania przepona, bo tez sama nie wiem jako opisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
agarka widzisz u mnie identycznie:( 32 tc i 3 dni i po 4 tyg szyjka skrócona o centymetr i centymet rozwarcia i mam brać No spe 8 tabletek dziennie! No spe i to wszystko:( prowadzić tryb emerytki i moja gin powiedziała że wytrzymam do maja ale Ja w to nie wierze. I Leze praktycznie Ciągle ostatnie dwa tyg więcej chodziłam i to chyba przez to :( a co Ci zapisał? O szpitalu coś mówił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×