Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość lila-maryla
Lila-maryla - Jak ci nie wstyd wypytywac dziewczyny o nadcisnienie? O ile dobrze pamietam to kilka tyg temu razem z klaudycą krytycznie wypowiadalas sie odnośnie nadciśnienia w ciąży. Chwaliłyście sie niskim cisnieniem i ze dziewczyny maja wysokie bo przesadzaja z sola a wy tylko jajeczka solicie. I co? Nie trzeba bylo dlugo czekać - odwrocilo sie. Idąc waszym tokiem myślenia - Żresz sól łyżeczką pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie ja mam ten http://www.doz.pl/apteka/p63221-Erboristica_Natura_Gold_olejek_migdalowy_200_ml i kupilam z tej wlasnie apteki. Kolezanka narzekala na dosc intensywny zapach, ktory jej przeszkadzial w ciazy, ale mi zupelnie nie wydaje sie ciezki. Lekko wyczuwalny jakby kwiatowy??? Miala ktoras w Was inny olejek migdalowy? Zastanawiam sie czy tansze olejki migdalowe np z allegro tez bada tak samo skuteczne i tak samo dobrej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Lila-maryla - Jak ci nie wstyd wypytywac dziewczyny o nadcisnienie? O ile dobrze pamietam to kilka tyg temu razem z klaudycą krytycznie wypowiadalas sie odnośnie nadciśnienia w ciąży. Chwaliłyście sie niskim cisnieniem i ze dziewczyny maja wysokie bo przesadzaja z sola a wy tylko jajeczka solicie. I co? Nie trzeba bylo dlugo czekać - odwrocilo sie. Idąc waszym tokiem myślenia - Żresz sól łyżeczką pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Lila-maryla - Jak ci nie wstyd wypytywac dziewczyny o nadcisnienie? O ile dobrze pamietam to kilka tyg temu razem z klaudycą krytycznie wypowiadalas sie odnośnie nadciśnienia w ciąży. Chwaliłyście sie niskim cisnieniem i ze dziewczyny maja wysokie bo przesadzaja z sola a wy tylko jajeczka solicie. I co? Nie trzeba bylo dlugo czekać - odwrocilo sie. Idąc waszym tokiem myślenia - Żresz sól łyżeczką pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Lila-maryla - Jak ci nie wstyd wypytywac dziewczyny o nadcisnienie? O ile dobrze pamietam to kilka tyg temu razem z klaudycą krytycznie wypowiadalas sie odnośnie nadciśnienia w ciąży. Chwaliłyście sie niskim cisnieniem i ze dziewczyny maja wysokie bo przesadzaja z sola a wy tylko jajeczka solicie. I co? Nie trzeba bylo dlugo czekać - odwrocilo sie. Idąc waszym tokiem myślenia - Żresz sól łyżeczką pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla dobrze gadasz
Tak bylo :) tez pamiętam :) łyso jej teraz pewnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla dobrze gadasz
Tak bylo :) tez pamiętam :) łyso jej teraz pewnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, puls że wzrasta w ciązy to norma - mamy o 1/3 więcej krwi, więc serce niestety ale jest obciązone - nie da rady się tak powiększyc, więc musi po prostu pompowac szybciej:) Ja sama widze znaczny wzrost tętna, a z racji solidnych treningów trekingowych, wysokościowych, miałam nawet tętno spoczynkowe ok.45- 50/min ciśnienie tez ma prawo wzrosnąć - tak samo nabieramy wody, gromadzimy płyny. Byle do bezpiecznych granic. Ja - niskociśnieniowiec, mam teraz ok 120-130/75-85. Wyjątek to gabinet lekarski - zawsze mi skacze do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pulsem, to spoko, czytalam, ze do 100 w ciazy spokojnie moze wzrosnac. Katranka, a Ty dalej pracujesz, czy juz odpuscilas? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się obawiam tego zapachu. Ten olejek tylko z dodatkiem do ciast mi się kojarzy:) A taka zwykła oliwa z oliwek? Tylko czy nie brudzi za bardzo? Ja ostatnio mam straszny ucisk pod prawą piersią. Kuje, ani siedzieć, ani leżeć. Promieniuje pod prawą łopatkę- tam to na bank od kręgosłupa, ale ten pierwszy to skąd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Swieta swieta i po swietach :-) Nawet nie chce wchodzic na wage bo podejrzewam ze bedzie cieeezko ;-) Xx Mnie brzuch swedzi praktycznie od polowy ciazy, uzywam olejku arganowego na przemian z oliwka nivea Q10plus i kremem mustelli 9m. Rozstepow na razie brak, masuje sie jeszcze szorstka rekawica i pilingiem, ale skora i tak sucha. xx Co do cisnienia to ja od poczatku mam 140/70-75 xx Czekam na wiosne ale super, jeszcze dwa tyg i nareszcie bwdziecie razem:-) xx Ja przed swietami przesadzilam ze sprzataniem, ale mialam takiego powera jak zadko ostatnio ale niestety pozniej chorowalam czulam jakies klucie w pochwie, na dodatek cale trzy dni w swieta duuuuzo chodzilam bo gosci mielismy i zwiedzalismy spacerowalismy, dzis tez caly dzien ostatnie zakupy do szpitala itp i normalnie czuje sie jakbym totalnie opadla z sil. :-\ To juz chyba byly moje ostatnie zapasy energii. xx moja mala jest jeszcze dosyc ruchliwa, dzis troche spokojniej. Czuje jak przemieszcza sie i czasami jak rozpycha, ała... Za tydzien mam usg zobaczymy juz jest glowka do dolu. xx Wstalam rano dzis taka obolala, chyba za dlugo spalam na plecach i wszystko w srodku mnie kulo na wysokosci mostka na szczescie po buskopnie przeszlo. Juz chyba zaczne spac na stojaco ;-) xx Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - jestem już 3 tyg na L4, własnie przez to cisnienie, że mi takie wysokie w gabinecie wychodziło;) poza tym zrobiło mi sie kiedys słabo w pracy i uznałam ze czas odpoczac:) 321 - jak kłuje to prawdopodobnie nerwoból, możesz miec ucisk gdzies na nerw międzyżebrowy, ból może promieniować. To kwestia ucisku, nawet za ciasny stanik może takie efekty dawac, ja kiedys musiałam z wesela pojechac do domu sie przebrac, bo gorset z sukienki tak mnie załatwił, myślalam ze z bólu nie dam rady oddychac ( to jeszcze była taka moda na suknie z gorsetami hehe..;)) Spróbuj połozyć się na boku tym drugim, a boląca stronę jak najbardziej rozciągnąć - rękę wysunąć jak najdalej nad głowę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*321 mój suchy, swędzący brzuch uratował Alantan krem. Wcześniej smarowakam się Ziaja dla ciężarnych, ale w końcu nie dał rady z nawilżeniem i ratowałam się alantanem później przerzuciłam sie na oliwkę z Hippa i faktycznie skora się fajnie do niej przyzwyczaiła i nawilżenia było wystarczająco. Ale... niestety jakiś tydzień temu pojawiły się u mnie rozstępy :( Mam na razie 2 na brzuszku poniżej pępka. Dziewczyny ratujcie, czym je teraz traktować? *a ucisk z prawej strony to może takibjak mój? Lekarz mówi, ze to najprawdopodobniej usisk na wątrobę albo jelita i ze powinuen ulżyć jak brzuch opadnie. Przez ten ból nie mogę leżeć na prawym boku, czasami i siedzieć lub dluzej stać - też tak masz? A i odetchnąć mogę tylko jak leżę w pozycji półleżącej na sofie - wtedy jakimś cudem ucisk mija, więc bardzi często tak leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie Ja też używam tego olejku, chyba od jakichś dwóch miesięcy, na całe ciało i została mi resztka. Jedyne co to bardzo intensywny zapach, dość mocny taki coś wieczorowy. Ale drugiego już nie kupię bo jednak dość wysoką cenę ma, a można tak samo na Allegro zamówić oleje migdałowe i jednak wolę coś o lżejszym zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka tratować jak świeżą bliznę. Z tańszych Cepan (ale raczej efektów nie będzie). Ja bym sięgnęła po żel silikonowy tylko to koszt z rzędu ok 100 zł za małą tubkę ale powinno też na długo starczyć ale najlepiej podpytać w aptece którego będzie można użyć w ciąży bo składy są przeróżne te tańsze żele silikonowe 15-30 zł to mają podobny skład do Cepanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i od godziny juz nie spie:/ nie wiem czy nie jestem uczulona na luteine,dostalam lek przeciwgrzybiczny dopochwowo i strasznie mnie wysypalo na udach od str wewnetrznej,zaraz pod brzuchem i troche biodra-odstawilam ten lek i zaczelam pic wapno ale wczoraj na wieczor wzielam 2tabletki luteiny i cala noc czulam swedzenie tej wysypki. Nie wiem juz czy to ta luteina czy cos,wizyta w piatek to sie dowiem co i jak. No i w koncu tez zobacze czy syn sie odwrocil czy nie,ale zdaje mi sie ze jeszcze nie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka- jak mnie chwyci, a ostatnio coraz częściej, to próbuję wszystkiego:) Ani na lewym, ani na prawym boku, siedzenie odpada. Chyba po prostu trzeba to przeczekać. Ruchów też odczuwam mniej i bardziej delikatne. Miłego dnia. Dzięki za wszystkie wskazówki odnośnie smarowideł na brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 321, Agratka- ja z kolei od jakis 2-3 dni mam okropny ucisk na kosc ogonowa, kregoslup w dolnym odcinku i jelita ale jakby te tylne os strony plecow. okropny bol, a jak mala zasadzi kopniaka to skichac sie idzie. juz 2 noc z rzedu ten bol nie dal mi spac w nocy. tak mysle, ze to ucisk od coreczki bo jak zasadzi kopniaka w tamte strony to ten sam rodzaj bolu. co do smarowania brzucha ja uzywam Mustele i jestem bardzo zadowolona, poki co zero rozstepow, wczesniej mialam kupiony Palmersa ale zapach bardzo mi przeszkadzal. Juwelka- dzieki za odp :) a ja mam pytanko do tych co rodzily juz wczesniej przez cc. powiedzcie czy po cc normalnie sie je, czy trzeba powoli i pic i jesc tzn: najpierw tylko lyzeczka wody, jakis kleik czy normalnie? tak w razie czego chcialabym wiedziec bo tu na wyspach maja rozne "procedury" i w razie "w" chcialabym wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pulsu to mam ok 90 a cisnienie bardzo niskie 100/60 czasem nizej, jedynie jak jestem u lekarza badz w szpitalu mam syndrom bialego fartucha bo cisnienie normalne 120/75 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka-ja z cisnieniem mam to samo;) zawsze niskie a u lekarza ksiazkowe;) a ile razy dziennie wasze dzieci maja czkawke?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) oj widzę że coraz więcej nas cierpiących na różne dolegliwości się pojawia :-) mnie też wszystko boli. Spać nie mogę bo mały wierci się cała noc i tak mi pcha nóżki że nie mogę ulezec na boku. Kręgosłup nie odpuszcza i boli z dnia na dzień coraz mocniej. Nogi to nie mogą ulezec mi w miejscu tak bolą. To mój synus jest chyba wyjątkowy w tych swoich ruchach bo piszecie że Wasze maluchy mniej się już ruszają a mój kręci się dzień i noc :-) czasami oddałabym wiele żeby chwilke cicho posiedzial. Dziewczyny które rodziły powiedzcie jak rozpoznać te skurcze porodowe. Wiadomo czytam dużo mniej więcej wiem co i jak ale zastanawiam się jak to jest w rzeczywistości co ile muszą być skurcze żeby jechać do szpitala ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ciśnienie też anemiczne, na każdej wizycie coś w okolicach 100/55 Puls 90-95, chociaż to może wynikać z tego że rodzinnie mam gęstą krew. Mój ojciec ma podobnie, siedzi i nic nie robi a puls 110-120. Co do czkawki to czasem cały dzień jest spokój, a czasem i trzy razy się zdarza:) Jak tak czytam o wszystkich preparatach, które na brzuszek stosujecie to aż wstyd mi się przyznać że ja nie stosuję niczego (chyba z czystego lenistwa:)) Poza smarowaniem zwykłym balsamem z Ziaji kozie mleko po kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka po cesarce w PL przez 12h nie mozna nic jesc ani pic. Mi dali tylko takie mini buteleczki z plynem, ktorym moglam sobie zwilzac usta. Boj sie boga wypic na raz. Pozniej jak juz zjechalam na normalny oddzial poporodowy to przez pierwszy dzien dali mi tylko sucharki i herbate. Na kolejny dzien juz normalnie, ale lekko. Ja dzisiaj niby mam lezec...niby bo nie potrafie nie posprzatac i nie nastawic prania. Robie to w slimaczym tepie, ale mimo wszystko robie. Jak wy dziewczyny wytrzymujecie na kanapie caly dzien??? Podziwiam. Ale przyznam ze jak zakluje to od razu plackiem leze wystrachana. Przyslali mi juz lezaczek-lozeczko z Tiny Love. Ten co sie rozklada na plasko. Sliczny!!!! Stabilny a w srodku gruby materacyk, wiec chyba nic wiecej tam nie bede ladowac. Starsza corka nie moze sie odkleic od melodyjek i zabawet na karuzelce. Niby zabawka bobasowa a jak dziala na dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna - moj mlody ma czkawke ok. Raz dziennie, najczesciej z wieczora - wtedy przytulam sie do tatusia plecow i mlody mu czka do snu :-) Xx Jopka - ogladalam ten bujaczek Twoj w sklepie i faktycznie jest super, mysle, ze wart tej ceny. Xx Bylismy dzis na usg i szacunkowa waga mlodego to 2120g, skonczone 33 tc, wiec wg statystyk miesci sie idealnie w polowie siatek centylowych i obecnie idzie na 3.5kg, co nas ucieszylo, bo z polowkowych szacunkow szedl na 4.5 :-) Odwiedzilam tez okulistke i ta nie widzi przeciwskazan do sn, co mnie bardzo ucieszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, trochę mnie nie było, ale święta, święta i po świętach. Teraz ma 2 tyg. została moja mama i gotuje obiadki, odgania od sprzątania itp. Ale mi dobrze, jak rzadko kiedy :)) W czw i pt przed świętami też dałam sobie czadu z gotowaniem, zakupami i sprzątaniem. Całe 2 dni świąt dochodziłam do siebie, spojenie łonowe kłuło i bolało, trochę się przestraszyłam... Kontrolne usg już za tydzień w czwartek, pojutrze dzidzia kończy 36 tygodni :)) Dziewczyny, widziałam w aptece bezzapachową wersję Palmersa dla kobiet w ciąży. A co do olejków migdałowych to miałam ten z L'Occitane, ale drogi jak diabli był, jednak skład bdb, działanie bez zarzutów i zapach boski jak dla mnie. Potem używałem rescue oil polecony przez Klauddynkę. Teraz najlepszy jest dla mnie krem Tołpy dermo body mum o ile dobrze pamiętam nazwę. W Rossmannie kosztuje 50 zł,ale jest idealny. Nie za tłusty, nie za lekki, dobrze się wchłania i pozostawia ochronną warstewkę. Minus to cena, u mnie za szybko się zużywa. Dzisiaj kupiłam 2 karmniki Cake Lingerie u braffiterki. Mierzyłam też Panache, ale niestety źle na mnie leżały, strasznie mocno zabudowane. Jeden jest super, miękki, sportowy, przeznaczony do spania i chodzenia w dzień. http://www.lovemum.pl/products/biustonosz-cake-lingerie-cotton-candy a drugi na fiszbinach, ale bardzo wygodny. Dziewczynki, ja już nie mogę się powoli doczekać. Wszystko przygotowane, torba spakowana, teraz czekamy tylko na dzidzię. czekam na wiosnę: trzymamy bardzo mocno kciuki za Ciebie!! Odzywaj się co u Was słychać. Co do bóli, to biodra, żebra, obkopany przez małą pęcherz, ale psychicznie jest ok, więc może boleć, taka uroda Nas, ciężarówek. Skupiam się na szyciu ręcznym i maszynowym, dla małej i nie tylko. Wyszywam teraz ręcznie poduchę w stylu marokańskim :)) Potem wyszyję ręcznik dla małej. Trzymajcie się kochane !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u mnie też pojawiły się rozstępy, poniżej pępka, wcześniej nie zauważyłam, alebo nie chciałam zauważyć:( I też narzekam na dolegliwości, noce to dla mnie teraz koszmary.. Dobrze, że młody w miarę ruchliwy to przynajmniej jestem trochę uspokojona, że wszystko okej.. klaudynka wiem, że były dość obszerne rozmowy na temat kosmetyków dla dzieci, czy z Hippa są bezpieczne? Tak w jednym zdaniu gdybyś mogła bardzo proszę, czy lepiej z innej firmy. Dziewczyny pomóżcie, jutro idę na ostateczne zakupki jeśli chodzi o kosmetyki, możecie coś doradzić, żeby jak najmniej chemii w nich było?:) Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z kosmetyjkow mam do kapieli oilatum, do pupci sudocrem i bepanthen i wlasnie planuje dokupic oliwke Hippa i na dwor do buzki jakis krem ale nie wiem wlasnie jaki. do synka mialam ten z Nivea tylko bardzo ciezko soe go rozsmarowuje nie wiem moze z Hippa tez jest na slonko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*KlauDDynka69 dzięki :) dobrze wiedzieć, że coś z tym mogę zrobić :D Kupię jakiś środek na pewno. Acha mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę, bo jakiś czas temu tłumaczyłaś dlaczego nie powinno się stosować emolientów, oliwek na parafinie itp - chciałam to jakoś przekazać znajomej, ale... nie umiem tego ładnie w słowa przyodziać ;) a nie mogę znaleźć gdzie o tym było. Jeśli mogła byś to jeszcze raz wytłumaczyć będę baaardzo wdzięczna :D:D:D *Juwelka Twój mały pewnie dlatego taki ruchliwy że dużo leżysz, bo ja jak tylko się położę to też zaraz harce wyprawia, a gdy chodzę to spokój. No i zauważyłam też że po kwaśnym i słodkim więcej ruchliwości nabiera ;) A co do bóli porodowych: położne powiedziały, że jeśli "występują regularnie co najmniej co 10 min w ciągu 1 godziny" to należy się pakować w auto. Tj zależy jak daleko jest szpital ;) Ale ogólnie to polecają gdy tak jest właśnie co 7, 5 minut regularnie. Warto jak się zaczną wejść do wanny - jak się uciszą, tzn że jeszcze nie akcja porodowa, a jeśli się w kąpieli nasilą to znaczy że to już ;) *jodyna no to witam w klubie rozstępowym ;) ^^ A ja dziś ze szkoły rodzenia wyszłam z umiejętnościami masażu maluszka, tzw masażu Shantala. Tylko co ciekawe położna poleca zacząć dopiero jak maluch będzie miał skończone 3mż. Oliwka wtedy i masowanie - najlepiej przed kąpielą, żeby potem tą oliwkę jednak zmyć. Pokazywała nam kolejne kroki jak i co robić i na prawdę super to wygląda. Na problemy brzuszkowe też kilka sposobów pokazała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×