Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Paulina odpoczywajcie duzo, nawet sie nie obejrzysz i juz minal te dwa tyg :-) xx Nikola napewno wszystko bedzie dobrze. Ile razy mialas przez cala ciaze usg? xx Co do czkawki to ja tez odczuwam z prawej strony xx Sluzu mam umiarkowanie. Przed ciaza caly czas uzywalam wkladek teraz jakos nie moge bo mnie swedzi strasznie jak uzywam. xx jopka wow wyslij troche tego sloneczka. u mnie dzis ciagle pada :-\ xx mamanita 3700?? Kurcze ale zbuja nosisz ;-) Pieknie xx kamelia majowa ja tez od jakiegos czasu mam wrazenie ze mala wypycha mi raczki. Skurczy co prawda nie mam, ale jak tak wierci tymi lapkami to czasami zaboli. xx Ja 25 go mam wizyte a 23go. spotkanie z polozna i pania od laktacji, 16go umowilam sie z anestazjologiem co do znieczulenia. Czytalam wczoraj w gazetce ze polecaja. Zobaczymy xx Dzis w nocy miala taki bol zeber jak jeszcze nigdy. Myslalam, ze zwarjuje albo sie zaraz rozplacze :-\ xx Wlasnie dziewczyny macie mocno widoczne linie na brzuszkach?? Ja ptaktycznie jej nie widze, pepek tez wklesly a to juz 34t2d za to zyly po bokach mam pieknie widoczne :-P xx Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) majowamamusia usg mialam 4 razy ost moje usg było połowkowe:( mialam miec wczesniej ale oczywiscie jakas pinda yo zaniedbala i nie zglosila do szpitala... A ten program ja tez ogladam:) zawsze sie wzruszam jak maluchy sie rodza:) U mnie dzis pochmurno juz tak od dwuch dni a tak ladnie juz bylo:/ no coz uroki Szkocji:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zaczynam 36tc, pępek wklęsły, linia tez w sumie niezbyt widoczna:) a jestem ciemnej karnacji więc spodziewałam sie nie wiem czego;) Tez miałam przez chwilę wrażenie, że tylko ja będe rodzić sn - bo raczej na to się zanosi, nie mam przeciwwskazań na razie żadnych, mały w 34tc1900g więc nieduży. Ale i cc i sn ma swoje plusy i minusy, przyjmuję na spokojnie obie wersje do świadomości;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anilla, Martyna89 - noworodek praktycznie caly czas spi i nie jest az tak bardzo absorbujacy. Jak ktos mial juz jakies doswiadczenie z dziecmi to ma latwiej. Ja zajmowalam sie dziecmi siostry od pierwszych dni zycia. Kapanie, karmienie, przewijanie nie bylo mi obce. Jesli natomiast przychodzi zajac sie takim malenstwem pierwszy raz to jest sporo do nauki. Maluszek jest wiotki, nie trzyma glowki, niektorzy boja sie ze zrobia mu krzywde. Trzeba byc delikatnym i cierpliwym. Wszystkiego sie mozna nauczyc :) dobrze miec kogos doswiadczonego kto pomoze na poczatek. Dla mnie najtrudniejsze bylo z poczatku karmienie piersia. Zaraz po porodzie mialam malo pokarmu i maly nie potrafil sie prawidlowo przyssac. Denerwowalam sie ze nie dojada, on sie zloscil ze nic nie leci. Jedyny ratunek to jak najczesciej przystawiac do piersi. xx klauddynka69 - trzymamy kciuki za egzamin!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja blada jak sciana i zima zawsze szukam podkladu w kolorze gladzi szpachlowej...a krechy ani widu ani slychu. W pierwszej ciazy tez nie mialam. Choc sloneczko troszke juz sie u mnie schowalo to przez dobre 3 godziny siedzialam sobie w otwartych drzwiach balkonu i grzlam sobie brzuszek w sloncu...bajka. Lada moment bede tak siedziec z synkiem na rekach. Dostaje juz swira. Za godzine wychodze do lekarza i juz mnie nosi. Z braku koncentracji i pamieci musialam sobie wszystkie pytania zapisac zeby nie zapomniec. A usg mam na kazdej wizycie. Dokladne i dlugie. Moj lekarz ma tez 4D i jak uchwyci twarz Mlodego to od razu moge sobie poogladac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa i jak glupia boje sie ze karmienie nie pozwoli mi jesc tego co lubie najbardziej...i co robie teraz. Objadam sie czekolada, truskawkami nabialem, a potem sprzatam zeby spalic to cholerstwo. Oj glupia glupia...Corka miala skaze bialkowa i przez dobre 4 mies wlasciwie nic nie jadlam. Wspaniala pseudo lekarka zabronila wszystkiego co jest od mleka, z mleka i kolo mleka stalo. Choc przytylam w ciazy 22 kg to przez ta diete bardzo szybko wrocilam do wagi wyjsciowej. A spacerki po 3 godziny poprawily kondycje:) Teraz bedzie lepiej bo od razu w maj sie wbijemy. Cieplo i milo. Wtedy w marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja wczoraj byłam na dodatkowej wizycie u mojej ginki, żeby odnowić zgubioną kartę ciąży. Położna nie była zachwycona, że musi to wszystko od nowa wpisywać, ale co zrobić... :D lilith, pytałaś czy nie martwię się, że cesarka opóźni powrót do sportu - no trochę szkoda, ale coś za coś. Tak jak wcześniej pisałam - na początku chciałam cc na życzenie, ale potem okazało się, że Młody jest ułożony miednicowo (i moim zdaniem do tej pory się nie przekręcił, bo czuję go w tym samym miejscu), więc i tak mnie nie ominie. 17.04 mam kolejną wizytę u ginki prowadzącej, a 22.04 lecę na wizytę do lekarza, który będzie robił cc. W 36tc jeszcze jedno USG potwierdzające położenie miednicowe, a cc zaplanowana na 13.05, czyli 38t6d. Wczoraj po 3h chodzenia myślałam, że mi nogi w d... wejdą, masakra :/ Na dziś mam 11,5kg na plusie, przy czym przez ostatni m-c przytyłam kilogram, a w poprzednim miesiącu nic :) Liczę, że przez ostatni miesiąc też już nic nie przytyję, bo jest mi mega ciężko. Na dodatek jak siedzę, to muszę być w pozycji półleżącej, bo główka wbija mi się w żebra :( oby jak najszybciej do końca... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chciałam jeszcze zapytać o staniki do karmienia. Szczególnie te z Was, które wcześniej rodziły. Podobają mi się staniki Mama Alles, ale kosztują ok. 70zł i trochę szkoda mi wydawać kasy na takie, bo nie wiem jaki rozmiar teraz kupić :( Przedciążowo zawsze miałam 75B, teraz noszę 80C. Zakładam, że po porodzie ten rozmiar się jeszcze zmieni. Czy myślicie, że teraz (do szpitala) lepiej kupić jakieś tańsze, a te droższe już po porodzie kiedy będę wiedziała jaki mam rozmiar docelowy? A może jest jakiś sekretnu wzór, który już teraz powie mi jaki rozmiar kupić? :) Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) udało mi się zarejestrować do neurologa z tym moim kręgosłupem na poniedziałek. Pewnie bez prześwietlenie niewiele się dowiem ale chociaż będę spokojniejsza jak usłysze że mogę rodzic sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe jopka rozbawilas mnie. Podklad koloru gladzi szpachlowej :-D Ja tez do mulatek nie nalze. xx Klaudynka powodzenia na egzaminie. xx Co do wagi to ja co miesiac od stycznia mam 3na + do stycznia miala na plusie kilogram a teraz wlasnie mam taki apetyt, ze nie moge sie powstrzymac, a slodycze to masakra. Pochlaniam. Oby wrocila mi po porodzie obojetnosc do slodyczy jak przed ciaza bo kiepsko to widze :-\ xx czekam na wiosne jejku jak Ci fajnie :-) Maluszek juz z Wami w domku. Oby zdrowo sie chowal!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G2221 nie mam cudowne rady w kwestii biustonoszow do karmienia. Ja mialam kiedys 3 z czego jeden mega beznadziejny bo miseczki za duze. I te 8 miesiacy przezylam z dwoma. Jak juz chodzilam do pracy to w zwyklych, bo laktacja sie unormowala i mleko lecialo tylko wtedy jak wracalam do domu po pracy. Moze kup taki w ktorym teraz bedziesz sie zapinac na najszersza haftke, bo po porodzie traci sie wode i bedziesz mogla sobie go zwezic po biustem. Miseczka moze taka jak teraz bo przy latkacji piersi zawsze sie mocno powiekszaja w pierwszym okresie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia ja tez tak mam czasami, wydaje mi sie, ze to nic zlego. Po prostu to nasze pierwsze doswiadczenia, nikt tam nas nie smyral wczesniej od srodka :)) moze Twoj szkrabek jest dosc nisko, stad takie odczucia. Moj jak sie wypnie, albo przeciagnie pietka po brzuszku to tez nieruchomieje, niesamowite uczucie :)) mimo, ze czesto boli. A najdziwniejsze jest, gdy mam wrazenie, ze chce zarzucic stopki na moje zebra :)) Nikola, a jetses w ogole zadowolona z opieki w UK? Siostra mojego w UK jest wlasnie w drugiej ciazy i jestem w szoku jak bardzo rozni sie opieka do tej naszej, polskiej. Podoba mi sie natomiast podejscie do porodow, jako do czego naturalnego, ze pozwalaja decydowac kobiecie o wszystkim. Szkoda, ze to USG tak rzadko jest, tylko ze u nas na NFZ tez jest tylko chyba trzy razy, to my swirujemy i latamy prywatnie co miesiac :)) Pewnie sie juz nie mozesz doczekac!! Moja linia jest widoczna, pepek wklesly i smiesznie wyglada, bo jest krzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, W Krakowie dziś piękna pogoda. Pootwierałam okna i wypoczywam. Zaczynam się przyzwyczajać do myśli o cc, w końcu to dla mojego dobra. Odklejenie siatkówki to poważna sprawa, można nawet stracić wzrok. Z drugiej strony jak pomyślę, że mają mnie ciąć to wpadam w panikę. Mi się wydawało, że moja niunia jest duża w 35tc 2650g ale mamanita Twój synuś to kawał chłopa:) Też jestem popuchnięta, zwłaszcza dłonie - paluszki jak paróweczki. Na dodatek wszystkie stawy mnie bolą. Ciężko mi zgiąć palce, przez to jeszcze bardziej jestem niezdarna. Krechy na brzuszku brak, pępek wklęsły - chociaż jak kaszle to wyskakuje:O klauddynka69 dziękuje za relację z Ujastka, brzmi naprawdę dobrze tylko bardzo tam daleko. Ja mieszkam koło Zakopianki na Klinach i najbliżej mi jest do Siemiradzkiego. Zastanawiam się jeszcze nad Kopernikiem bo tam pracuje moja ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę--- ani ja ani mąż nie mamy doświadczenia w opiece nad noworodkiem, dlatego jestem trochę przerażona:), liczę na instynkt który podpowie co robić i jak, dużo czytałam, podpytywałam, mogę polecić świetną książkę "Język Niemowląt" ******dziewczyny a jak wygląda sprawa dokumentów po dotarciu do szpitala, trzeba mieć książeczkę RUM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Madzik128 Najlepiej jakbyś sobie pojechała zobaczyć na dni otwarte szpital, to na pewno bardzo pomaga podjąć decyzję. My na początku stawialiśmy na Ujastek - ale Małżon trochę smęcił bo, że daleko (my ze Skw) więc poczytaliśmy o Siemiradzkim i wydawało się być ok, nawet jeśli mielibyśmy płacić te 300 zł za rodzinny no ale jak pojechaliśmy to już nie było tak kolorowo :o Ty co prawda masz cesarkę więc czy są boksy czy nie to Ciebie to nie musi interesować bo i tak pójdziesz na operacyjną no ale kwestia sal np. poporodowych - brak łazienek w salach (chyba, że w tych płatnych 140 zł za dobę) no i są 3-4 osobowe. Jak wyobraziłam sobie co by było gdyby leżały już 3 kobiety i do każdej osoby odwiedzające itp, do tego łazienka na zewnątrz to stwierdziłam, że nie ma to sensu. Jeśli wybierasz między Siemiradzkim a Kopernika to chyba lepszy Kopernika bo on ma III stopień referencyjności (w Siemiradzkim sama położna mówiła, że jakby coś było z dzieckiem nie tak czy urodziło by się dużo wcześniej to odsyłają z matką na Ujastek albo Kopernika) xxxx *kamelia majowa To pomyśl jaka moja jest Kruszyna 2200g w 35 tyg (dokładnie wczoraj był 34t4d) xxxxxxx Linię na brzuchu mam ledwo co widoczną, pępek jeszcze nie wyszedł na wierzch jest jeszcze trochę wklęśnięty, brak rozstępów, jedynie b.widoczne żyły i kilka popękanych naczyń włosowatych na szczęście maleństwa, więc widać dopiero jak naciągnę skórę. Też coś popuchłam troszkę bo dziś nie mogłam ściągnąć ani pierścionka ani obrączki, tzn. ściągnęłam ale z trudem. No i karmnika też nie mam jeszcze, zostawię to chyba na ostatnią chwilę bo też się boję, że kupię i później będzie za mały - w ostatnich 4 tyg piersi się sporo powiększyły. xxxxx Co do mojego egzaminu to stwierdziłam, że lepiej teraz spróbować jeszcze niż później żałować - wiadomo przy dziecku już nie będzie tak czasu na jazdy doszkalające, egzaminy itp. Szkoda, że się tak późno zebrałam bo dopiero 27 marca zdawałam te nowe testy (ważność poprzednich wygasła mi w listopadzie, w listopadzie też drugi raz oblałam jazdy). Tak więc próbuję ale coś w tym jest w ciąży jestem bardziej strachliwa i jeżdżę bardziej ostrożnie, więc trochę mniej dynamicznie i szybko się denerwuje, w Yarisce co prawda nie ale wczoraj chciałam zaparkować równolegle Matizem męża (zwątpiłam i zrezygnowałam przez kierownicę - mąż stwierdził, że to męski samochód, przez to, że nie ma wspomagania nie miałam zupełnie siły ją wykręcić na maksa :o) i cholera boję się tego równoległego, choć ze wspomaganiem to powinna być bułka z masłem. A jak człowiekowi radzili - zrób zaraz po 18nastce to ciągle jakieś wymówki, tak to być może miałabym już prawko parę lat, zobaczymy staram się być dobrej myśli, mam nadzieje, że nie trafi mi się jakiś wredny egzaminator (niestety już miałam taką "przyjemność..")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*anilla Jeśli jeszcze posiadasz książeczkę i ją podbijasz na bieżąco to książeczka, jeśli nie to RMUA aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba miec jakis dokument potwierdzający ubezpieczenie. Ja nie mam książeczki, dostaję co miesiac druk rmua, poza tym ja jestem ze Śląska, więc mamy karty NFZ. Tylko nie wiem jak to teraz wygląda, bo podobno jest jakis cyrk z systemem eWUS:) Ale z tego co wiem to jakis druczek jak masz to wystarczy, a w razie czego mąz może dowieźć jak będa potrzebowac coś dodatkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka czekam na wiosne; jeszcze raz gratulacje, przeslicznego masz maluszka :D Kamelia majowa- ja mam tez takie odczucia jakby mi mala juz wychodzila. Niespodzianka- ja tez bede rodzic sn choc moja okulistka z Pl doradza cc. przy pierwszej ciazy tez mialam takie same wskazania do cc ale nie chcieli mi zrobic i rodzilam naturalnie. moj poprzedni porod byl lekki i dlatego nastawiam sie na sn i mam nadzieje, ze bedzie jak ost raz dwa i po krzyku :) heheeh i tez czulam sie "osamotniona" i myslalam, ze tylko ja sn ;) czkawke malutkiej odczuwam raz dziennie i tez na dole po prawej stronie ( jest glowka w dol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to już nie trzeba RMUA, pracodawca też nie ma obowiązku wystawiać RMUA miesięczne chyba,że na żądanie pracownika. Od tego jest system elektroniczny ZUS. Ogólnie polecam założenie konta i uwierzytelnienie go w ZUSie https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi, można sprawdzić kiedy ZUS wypłaci zasiłek, w jakiej kwocie no i oczywiście czy pracodawca płaci nasz ZUS. I nie trzeba spędzać godziny na infolinii. KlauDDynka69 moja Gin też mówiła, że jeżeli będzie jakiś problem to mam od razu jechać na Kopernika, a jeżeli jest OK to wszystko jedno. Ona rodziła na Ujastku i była zadowolona;) Przy cc chyba najważniejszy jest lekarz który ja przeprowadzi. A co do pokoju po porodowego to jak najbardziej jestem za dwójka z łazienką, chce taki pokój chodzbym miała dopłacać. Jakoś mi się nie widzi pokazywać obcym osobą jak karmię albo ledwo co wstaję z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. No ja też szykuję się na sn. Możliwe, że gdybym się uparła 1 poronienie, usuwana torbiel na jajniku to pewnie by się udało wykombinować wskazanie do cc. Ale chcę rodzić normalnie, jakoś przeżyję skoro pierwszego 4100 urodziłam:) Puchnę na potęgę, ale tylko nogi, dłonie delikatnie. Ciśnienie w normie, białka w moczu nie ma. Tylko okropny ból pod piersią i pod łopatką. Dół kręgosłupa jeszcze nie dokucza. Co do ubezpieczenia, to chyba wystarczy kartka od wypłaty, jeżeli taką posiadacie. Ja swoją odbieram na oddziale jak zawożę L4. Ale mimo to legitymację podbiję. Ja mam do szpitala 50 km tam gdzie pracuje mój gin i 40 do najbliższego w razie szybkiej akcji i nikogo w domu. Może nie urodzę na trasie. :P Cyckonosze mam dwa, takie zwykłe bawełniane, może nie najlepszej jakości ale mam nadzieję, że dadzą radę. Będę prać i zakładać, prać i zakładać:) Buziaki.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudi trzymam kciuki za egzamin. Może Twój brzuszek wpłynie zbawiennie na wynik:) Czego Tobie z całego serca życzę. Wiem jaki to stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Oj dawno mnie tu nie było a tu takie nowości :) czekam na wiosne gratuluje Ci i zazdroszcze.... Też już bym chciałam byc "po" w ogóle to ostatnio dostaje jakiś ataków paniki odnośnie porodu, że nie bede potrafiła urodzić albo że nie bede umiała zajać sie maleństwem po. Czytajac Was widze, że nie tylko ja mam problemy ze spaniem tylko, że u mnie powodem bezsenności jest zgaga...okropna i straszna i masakryczna w jednym :) Oglądam filmy i pije mięste do 2-3 w nocy aż padam ze zmeczenia i spie do 8 w miedzy czasie wstaje oczywioście siku z 3 razy :) Dziewzcyny macie takie wrażenie że z jedenj strony jesteście mniej sprawne? Ja np zauważyłam że moja lewa strona ma się gorzej od prawej :) np gorzej mi sie zakłąda skarpetke na lewą stopę, ciężko mi podnieść lewa noge żeby założyc spodnie no i jak się schylam to lewa strona jakos mnie ucicka :) mała chyba tam się ułożyła i dlatego tak jest. dziewczyny pisałyście o puchnących nogach już pisałam kilka razy że w tym problemie pomaga wiesiołek. Moja gin mi kazała łykać i wieczorem mam podpuchniete nogi ale nie mam ąz tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego co się orientuje teraz jest system e-wus i nie trzeba co miesiąc podbijac książeczki ubezpieczeniowej. Ja jak trafiłam do szpitala to nikt nie chciał ode mnie ubezpieczenie tylko położna sprawdziła mnie w systemie i widnieje tam jako ubezpieczona. I całe szczęście że jest ten system bo męczyło mnie to latanie co miesiąc do zusu po ubezpieczenie. Teraz wystarczy pesel, nie trzeba już mieć aktualnego ubezpiecz na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik128 to w sumie najbliżej miałabym do Borku Fałęckiego. Nie wiesz może gdzie wtedy tam trzeba się zgłosić? Jakie okienko, piętro czy coś? xxxxxx Dziewczyny ILE PŁACIŁYŚCIE za wymaz na paciorkowca? Zapomniałam się zapytać gin ile to kosztuje a w poniedziałek idę i nie wiem ile mniej więcej wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**klaudynka ja placilam chyba 38zl,powodzenia dzisiaj! **Anka mnie tez zgaga zabija w nocy szczegolnie po luteinie i pomaga tylko mleko **nie wiem czy moj mlody jest jakos nisko czy co to jest bo nad spojeniem lonowym boli mnie przy chodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Diagnostyce płaciłam 50zł za wymazy. Jeżeli chodzi o ZUS to wystarczy iść na salę ogólną i wziąć odpowiedni numerek - opcja na samym dole z logo PUE. Tylko najpierw trzeba założyć konto a później iść do ZUSu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy Was tez tak brzuch i krzyze pobolewaja, tak jak na okres? Wczesniej dokuczaly mi tylko w nocy, a dzisiaj po raz pierwszy rowniez w dzien. Moj gin powiedzial we wtorek, ze mam sie nimi nie przejmowac. Niby mu ufam, ale sama juz nie wiem...ten moj klusek taki duzy, moze jednak ciaza jest dojrzalsza - tutaj znowu gin mowi, ze nie ma takiej opcji...sama nie wiem co mam myslec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×