Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Wow, dziewczyny, zdjęcie rzeczywiście niesamowite :) :) Jak robaczek w kokonie :) :) mnie dzisiaj w nocy bardzo bolało spojenie łonowe. Jutro w końcu wizyta u lekarza, ostatnie takie dokładne usg, ktg... Jestem ciekawa czy główką już też wstawiona, bo czuję ją bardzo nisko. Brzuch mi tak mocno opadł, że pas materiału w spodniach ciążowych już się nie trzyma i spada w dół ;) @Lilith: ja bym się chyba zasiusiała po takiej herbacie, bo normalnie latam co pól godziny do łazienki ;) ;) Dobrze, że Ci pomaga, daj znać jak na dłuższą metę schodzą obrzęków po tej herbacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilla daj znać po wizycie jak tam u Ciebie wygląda sytuacja z kręgosłupem bo ja też zastanawiam się nad taka wizyta bo od dłuższego czasu strasznie boli mnie kręgosłup, mam z nim problemy od kilku lat a zaczęło się od tego że kilka lat pracowałam fizycznie i to odbiło się na kręgosłupie. A w ciąży chyba i tak nie można zrobić prześwietlenia kręgosłupa ?chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie u mnie cesarka ma byc tydzień i dwa dni przed planowanym terminem. To jest chyba ze względu na to gdyby zaczęło się wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka nie mozna robic przeswietlenia-ja bylam u ortopedy jakis czas temu bo bardzo mnie biodra bolaly i mowil mi ze moze to byc przyczyna miedzy innymi kregoslupa ale i tak mi nic nie zrobi bo nie moze zrobic zdjecia kregoslupa i mam sie zglosic po porodzie Niespodzianka i monitka na kiedy mialyscie terminy ze to juz tak blisko?:) katranka zdjecie czadowe!i chyba tez do mnie nie dociera ze to naprawde sie zdarzy w calkiem nieodleglej przyszlosci,choc z drugiej str zdaje mi sie ze do maja jeszcze kupa czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna dzięki za info odnośnie prześwietlenia wiem przynajmniej że nie mam po co wybierać się do lekarza bo jak w ciąży nie wolno robić prześwietlenia to i tak niczego się nie dowiem a lekarz też bez prześwietlenia kręgosłupa nic nie zrobi. No trudno pozostaje wierzyć że po porodzie kręgosłup przestanie dokuczać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Juwelka: byłam u neurologa z kręgosłupem, bo mam rozszczepienie jednego kręgu i od tego bóle i nacisk na nerwy. Miałam zdjęcie sprzed paru lat, na którym poprzedni lekarz to zauważył, a babeczka teraz powiedziała, że nic tu nie widzi...Mam się też zgłosić po ciąży na dalsze prześwietlenia itp. Ale np. podczas wizyty robiła mi dodatkowe proste badania: ostukała młotkiem kolana, łokcie, kazała się kłaść na plecach i podnosić nogi do góry, sprawdzała przez to reaktywność nerwów po prawej i lewej stronie ciała, która z nich jest słabsza itp. Bałam się, że nie będę mogła rodzić sn i mieć zzo, bo wada w lędźwiowej części, ale babka pozwoliła... Jak masz łatwy dostęp do specjalisty to może warto się przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, lekarka powiedziała też, że w 9tym miesiącu może dokuczać dwa kulszowa przy wadach kręgosłupa i wtedy kazała się zgłosić, więc chyba mają jakieś swoje sposoby na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Monitka lol 10dni, kurde jak to dziwnie brzmi:-) Jezu to juz nidlugo na kazda z nas przyjdzie pora, az ciezko uwierzyc ze to juz. xx Widzialam juz gdzies to zdjecie, jest niesamowite.:-) xx Ja budze sie co chwile siku i juz po 4 nie moge zasnac dopiero gdzies rano jak mnie zmuli przysne na dwie godzinki. Mala siedzi mi nisko w spojeniu i cisnie na pecherz, wierzga lapkami. xx Szukalam dzis karmnika i totalna porazka.:-\ Weszlam tez na strone oficjalna triumpha w be. i wogole tu nie maja kolekcji dla mam :O Dziwny kraj. Kupilam zwykle bawelniane, przemecze sie te pare tyg. xx Co do pokoi to zdecydowalam sie na jedynke. Bardzo fajna sala, wrecz jak pokoik z oszklona lazienka, kanapa dla gosci, kacik do kapania malej itp, Roznica cenowa pomiedzy dwojka-trojka a jedynka jest bardzo duza ale, jak popatrzylam na te sale gdzie leza marokanki i wieczny tlok tam w tych salach, zchadzki i wieczny szum to bylam przerazona a tak to bedziemy sobie odpoczywaly tylko we dwie :-) xx Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka ale ładna ta twoja podusia do wózka i kocyk tez ( to jest komplet?) Moj maz kupił teraz komplet do wózka to jakieś nieporozumienie to co mu pani wcisnela w pl , to niby z froty , ale jakieś szorstkie. A ja chciałam właśnie coś takiego , na pózniej moze z jakiejś miłej bawelny, jak nie znajdę w sklepie to " uszyje" ( niestety nie osobiście ), najpierw poczekam na wózek , powinien przyjść do końca tygodnia :) Martyna ja mam termin z om na 10.5 , a usg dwa tygodnie wczesniej , lekarz nie ma 100 % pewności i stwierdził ostatnio ze jednak chyba trochę szybciej zaszłam w ciążę . Powiedział ze raczej co końca miesiąca urodze , a po tym co dzieje sie z moim brzuchem to pewnie jeszcze szybciej :) Juwelka z tym kręgosłupem to ci współczuje , tyle tygodni już leżysz ze nawet Jakbyś miała zdrowy to pewnie tez by bolal . Dziewczyny właśnie wyczytalam w mojej gazetce ze cesarka żeby była jak najmniej inwazyjna to powinna sie odbywać w momencie rozpoczęcia akcji porodowej , ale z tego co wiem to raczej sie tego nie stosuje, no i każda z was ma termin na cc. Lilith dobrze ze pomagają pokrzywki :) ja jakbym sie napila to musiałabym założyć pampersa, bo bez pokrzyw chodzę co 15 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzwoniłam zorientować się w wolnych terminach do neurologa z tym kręgosłupem i najbliższy wolny termin jest za 2miesiące a wtedy to już urodze dawno. Ja mam problem z chodzenie pochodzę chwilke po mieszkaniu i muszę się położyć bo kręgosłup tak boli że nie daje rady zrobić kilka kroków bez tego bólu. Mam nadzieję że po porodzie trochę się to uspokoi i nie będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka - podusie i kocyki sa osobno sprzedawane, ale z tego samego meteriału więc mozna sobie zrobic komplet, nawet w róznych kolorach. Jeszcze mam taki rożek - własnie dlatego zamówiłam bo chciałam cos takiego puchatego, mięciutkiego:) Juwelka - prześwietlenia w ciązy nie wolno, chociaz tyczy to głownie 1 trymestru i może w razie konkretnej potrzeby ( np wypadek samochodowy) pod koniec ciazy juz robia, tego nie wiem dokladnie:) Ale jest masa testów diagnostycznych, którymi mozna sprawdzic co i w ktorym odcinku boli, także dobry specjalista wykryje bez problemu co sie dzieje, tym bardziej ze w ciazy dolegliwości kręgosłupa sa dość pospolite i biora się po pierwsze: z nacisku dziecka na kośc krzyżowa i stawy krzyżowo biodrowe czy nerwy, po drugie z przesunięcia lordozy lędźwiowej do przodu i po trzecie - z rozluźnienia więzadeł przez hormony ciazowe ( więc kręgosłup mniej stabilny. Dodatkowo masa ciała większa. A co dokładnie Cie boli? i czy boli Cie ciągle czy przy obciazaniu kończyn? generalnie - jeżeli nie ma objawów neurologicznych, promieniowania do konczyn, drętwień, zaburzen czucia, to raczej do cesarki wskazan lekarze nie widza i nie powinno sie nic złego stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Jestem w temacie maj 2013?? nowa. Może i bym była wcześniej gdyby nie brak czasu :/ W czerwcu 2011 zostałam po raz pierwszy mamą, a teraz zostanę w końcu i drugi :) I powiem Wam, że mam cykora przed akcją :P:P:P Z pierwszym synem pojechałam w dniu terminu do szpitala i leżałam i czekałam 5 dni więc był lux bo wszystko i wszyscy na miejscu. A teraz zostały mi 4 tyg do terminu i nie wiem jak to będzie. Czy będzie w terminie czy znowu po, OBY nie przed bo normalnie mam stracha. Z pierwszym to jeszcze żeby było na termin to dzień przed okna pomyłam :] A i tak czekał sobie w brzuszku. A z tą istotką mam obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj:) Może masz stracha bo po prostu wiesz co Cię czeka?:) jak człowiek jest nieświadomy to po prostu idzie na zywioł a tak... juz pojawiają się mysli jak to będzie i co może pojsc nie tak...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie a jak sie ta rwa kulszowa objawa? bo ja czasami mam tak ze jak wstaje to porostu taki bol mi wlazi gdzies nad tylkiem ze sie ruszyc nie oge teraz juz troche zadziej mi dokucza ale czasami daje o sobie znac jak leze...tak samo nie oge ciezaru ciala na lewą noge przeniesc bo starsznie mnie w udzie boli:o nie wiem czy maly mi na jakis nerw uciska czy co...w sumie to on chyba jest bardziej ulozony po lewej stronie bo wlasnie tam robi mi wzgorki,pagórki i doliny;) ale bol czasem niesamowity;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, mam taki sam ból w lewym biodrze przy przenoszeniu ciężaru i parę razy skończyło się to prawie upadkiem. Tak samo przy wstawaniu z łóżka. A co do rwy to ból podobno promieniuje na nogi, ale nic więcej nie wiem, nie miałam do czynienia z takim bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://rwakulszowa-poznan.pl/wp-content/uploads/2011/03/rwa-UKŁAD-NERWOWY.jpg Tutaj masz przebieg nerwu:) w zasadzie przy ucisku może Cię boleć w dowolnym miejscu, przewaznie bol promieniuje na posladek, ale czasem tak jest że boli np tylko łydka... Spróbuj w lezeniu na plecach unieść nogę wyprostowana do kąta prostego i wyżej ( druga noga lezy prosta) Najlepiej jakby ktoś Ci ją uniosł az poczujesz opór, bo samej w ciązy to cięzko. Przy rwie kulszowej zaczyna bolec własnie gdzies na przebiegu nerwu. Ale ja bym obstawiała bardziej że bolą Cie stawy krzyżowo biodrowe z przyległościami ( okolice tych "dołeczków" nad posladkami) U mnie np ból nieziemski po kilku minutach leżenia na plecach, przy obracaniu sie na boki, wstawaniu z łozka ( tu najbardziej). Zanim się rozruszam to cięzko mi czasem obciazyc lewą nogę i idę jak taka kulawa kaczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny! nie wiem czy mnie pamietacie....bylam tutaj przez jakis czas jeszcze w tamtym roku. Nie gniewajcie sie, ze mnie nie bylo tak dlugo, dwukrotna przeprowadzka, zagrozona ciaza, mnostwo problemow...w miare mozliwosci podczytawalam Was sobie, zeby juz calkiem nie zwariowac, ale nigdy nie napisalam,pozniej juz wpadlam w ciag, ze teraz to juz glupio pisac po takiej dlugiej przeriwe, ale jak zobaczylam, ze nadal jestem w tabelce, do tego pierwsza mama juz jest na forum, stwierdzilam, ze musze sie znowu ujawnic, ze nie ladnie tak anonimowo kogos podczytywac....mysle, ze nadrobilam juz sporo i jestem na bierzaco. Ciesze sie, ze taka sie tu mala rodzinka utworzyla:))mam nadzieje, ze mnie przyjmiecie do swojego grona mimo wszystko. Do terminu juz tak niedlugo-19 maja, i pomyslalam sobie, ze nawet nie bede miala komu dokladnie porodu opisac, a takimi emocjami trzeba sie podzielic! Gratuluje pierwszej mamie :) az sie wzruszylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do boli kosci, plecow itd...mi bardzo pomaga poduszka miedzy nogami w nocy, ale predzej czy pozniej i tak juz jest niewygodnie...ja na domiar zlego dwa tygodnie temu poslizgnelam sie i skrecilam kolano, wiec oprocz typowych ciazowych dolegliwosci, chodze o kuli juz na szczescie o jednej i ciagne noga...druga ciagne zanim sie rozruszam, bo mam problemy z uciskiem nerwow w odcinku ledzwiowym juz od kilku lat i stad z tego wszystkiego bedzie cesarka...takze musze wygladac przekomicznie :D:D Dzieki dziewczyny za wszystkie rady, Klaudynce za porady kosmetyczne i chusteczkowe, czekam na wiosne za dobra liste do szpitala i w ogole dzieki Wam wszystkie dziewczyny za wsparcie, bo nie wiem jak dalabym sobie bez Was rade przez te kilka ostatnich miesciecy! Nie chce narzekac, bo generalnie ciaza mi sluzy, tylko jestem zla, ze nie udalo sie nam uniknac stresu... Ale sie rozpisuje...jak szalona! Chyba brakwoalo mi wygadania sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) dobrze, że " dawniejsze" mamy wracają.. w końcu tabelka zobowiązuje;) Teraz już w porządku z dzidziusiem? Tez miałas przymusowe leżenie?:) Ja mam termin na 17.05.. ale po ostatnim usg wskazuje na 25.05, więc kto wie, ja się nastawiam na tego 25 bo w tą sobote mam być na ślubie kolezanki więc jak na złośc pewnie mnie weźmie.. i to na bank jako ostatnią z was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mama nita Jasne ze Cie przyjmniemy, ja tez slabo pisze chociaz czytam na biezaco. Co do kregoslupa to tez mnie boli bolal przed ciaza i pewnie po tez bedzie. Lekarz mi kiedys powiedzial ze w ciazy jest masakra u osob ktore cierpia wlasnie na takie bole. Noi faktyczniemial racje. Czasem sie zdaza ze podczas siedzenia bol i dretwienie do tego dochodzi bol krocza. No ale jeszcze troche. Podobno nie ma lepszego srodka na krzyz jak plywanie, plywNie i jeszcze raz plywanie. No zobaczymy jak tobedzie z tym latem ;) Dziewczyny ja sie wlasnie wacham co do poduszeczki do wozka bo mowia zenoworodek musi koniecznie spac czy lezec naplaskim! A wy co sadzicie? I jeszcze mnie wszyscy ostrzegaja, ze jak bede kladla w lozeczku to raz z jednej strony raz z drugiej zeby glowka nie bylo problemu. Bo niby jak caly czas z jednej strony spi i patrzy w jedna to tak to pozniej zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porad, to dziele sie tymi, ktore wylonilam w gaszczu... *arnika - napar pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, wiec jesli macie tendencje to puchniecia i zatrzymywania wody, dretwienia nog i rak, to polecam! *kapsulki z olejem z wiesiolka - od ok 36 tyg., uelastycznia skore, zmniejsza ryzyko naciecia krocza i wystapienia rozstepow. * Co do rostepow. Ja jak na razie nie mam ani jednego na brzuszku...a mam ogromna tendecje, cala moja pupa, biodra i uda sa pokryte tym paskudztwem. Stosuje Palmersa na zmiane balsam, body butter i olejek, plus BIO OIL - i BIO OIL polecam z calego serca, stosuje go juz od kilku lat, jako olejek do ciala do twarzy, jest rewelacyjny i nie uczula. Mimo, ze bede miala cesarke mam zamiar lykac wiesolka, zeby wlasnie nie pojawily sie po porodzie, poza tym moze skora wroci do normalnego stanu nieco szybciej. *Swietny pomysl z atomizerem i Tantum Rosa! Mi siostra mojego polecila zbieranie rolek po papierze toaletowym do siusiania. Przecieta na pol i po prostu przez nia siusiasz, tak zeby krople moczu nie dostaly sie do rany, uratowalo jej to zycie. *Picie naparu z LISCI malin pomaga w przyspieszeniu porodu i unikniecia naciecia krocza. *Masaz krocza olejkami, albo po prostu oliwa z oliwek, zeby go uelastycznic. *Do prania najwzyklesze platki mydlane, tania opcja, nie ma potrzeby kombinowac z plynami, proszkami itd. *Podobno swiezy ananas pomaga w rozwinieciu akcji porodowej, wiec jak sie ktoras przetrminuje to mozna probowac :)) Wiecej juz mi nic do glowy nie przychodzi, moze pozniej co sjeszcze wpadnie :)) Ten krem z Ziaji z kwasem hialuronowym to ten bialy z czerwonym napisem tak? jutro lece kupic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka i bede mama, dzieki dziewczyny :)) az mi sie humor poprawil. Dziwna magia internetu! Czlowiek przywiozuje sie do tak naprawde obych sobie ludzie, ciesze sie jak glupia dziewczyny :)) :*:* Z Malym wszystko w porzadku na szczescie. Ja zbyt intensywnie pracowalam, czulam sie sweitnie i nie widzialam przeciwskazian, aby nadal pracowac i latalam jak glupia. Myslalam, ze jak sie brzuszek stawial, ze jest to normalne, ze taki urok ciazy. Okazalo sie, ze szyjka sie drastycznie skracala, a ja nawet nie wiedzac, ze to przez to stawianie sie, bagatelizowalam sprawe. Maly jest duzy i naciska na szyjke. do tego praktycznie infekcja za infecja - jak jak nienaiwdze tego paskudztwa!!!! Ale walczylam bardzo, zeby nie dac sie polozyc na patologii, wiec lezalam w domu, co za udreka!!! Z pedziwiatra do lezakowania, ale sie udalo :)) Wczoraj bylam na usg i dziewczyny moj synus kruszynka ;) w 34 tyg wazy ponad 3700....tak jak wczesniej bylam zalamana cesarka tak teraz chyba coraz bardziej sie do niej przekonuje! Dziewczyny krakowskie dzieki za info o szpitalach :)) Co rodzaca to inna opinia, wiec musimy sie zdac na siebie. Ja mam juz dosc czytania o szpitalach...a na drugi dzien szukam od nowa ;)) ja zdecyduje sie chyba na Zeromskiego, ale wacham sie nad Kopernikiem. Bylismy tam na SORze gdy nie czulam malego od kilku godzin i powiem Wam szczerze, ze bylo naprawde milo. Polozna-pielegniarka nie wiem, Pani na oko starej daty, z tych co wredne sa, byla przekochana i przemila. Lekarz moze niezbyt usmiechniety, ale bardzo rzeczowy, nie zbyli mnie, podlaczyli do ktg, mimo 31go tygodnia, zrobili dokladne badanie, porzadne usg i pozwolili wrocic do domu, bo na szczescie wszystko ok. Moja kolezanka miala tam cesarke w listopadzie i bardzo sobie chwalila, uratowali jej zycie. Wiec kurcze nigdy nie wiadomo. Bylismy rowniez w Narutowiczu, tam pojechalismy na pogotowie jak upadlam z kolanem, i znowu lekarz i pielegniarka po prostu przekochani. WPrawdzie nie bylam na porodowce, a na ginekologii na usg i badaniu, ale wrazenie zrobili na mnie swietne, do tego oddzial wyglada bardzo nowoczesnie, czysto i schludnie. Tam tez rodzila moja kolezanka rok temu i nie moze zlego slowa powiedziec. W Zeromskim nie bylismy, ale dzwonilam tam ostatnio, bo bole jak na okres przechodzace w krzyzowe mnie niepokoja, wiec stweirdzilam, ze tam mnie jeszcze nie bylo na SORze, wiec ewentualnie tam uderzymy-w koncu zostalismy w domu, ale polozna na trakcie porodowym-tam udalo mi sie dodzwonic, miod kobitka, przekochana-przynajmniej przez telefon, wiec moze tam tez warto sie wybrac? Moj gin poleca wlasnie ten szpital. Podobno swietnie opiekuja sie mama i dzieckiem po porodze, a to jest bardzo wazne. O ujastku slyszlam rozne opinie, ze owszem super wypas, nowoczesny szpital, ale przez oblozenie nie maja czasu dla wszystkich. W Zeromskim zaleta i wada zarazem jest terror laktacyjny...ale ja bardzo chce karmic piersia, wiec u mnie jak znalazl. Dziewczyny starsznie spamuje, wiem, ale dostalam jakiegos kopa adrenalinowego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka u mnie ten ból kręgosłupa jest niezależnie od tego czy chodzę czy leże. Jak leże na plecach to strasznie boli mnie praktycznie cały od góry do dołu i w krzyżu. Przy chodzeniu to samo zrobię kilka kroków i boli cały kręgosłup i krzyż. Mam nadzieję że po porodzie minie bo jest to strasznie uciążliwe. Będę mama a jaki u Ciebie poród sn czy cc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki!!! My juz w domku, uczymy sie siebie nawzajem :) malutki poki co bardzo grzeczny. Placze tylko jak glodny. Ladnie ssie cyca. Maz przeszczesliwy :) wreszcie mamy swoja rodzinke w komplecie :) Podczytuje i trzymam kciuki za wszystkie majoweczki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - jak masz ból ciągły to albo masz jakis stan zapalny albo konkretny nacisk na nerw, korzenie nerwowe. A próbowałas do ortopedy się dostac, może będzie jakies wczesniejsze miejsce? Masz cesarke umówiona, bo juz nie pamietam? W Twojej sytuacji jak dołącza sie bóle porodowe mogłoby być nieciekawie jesli to jakis powazny ucisk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego co sie orientuje zaden specjlista nie ma prawa Wam odmowic przyjecia. Jako ze jestesmy w ciazy mamy pierwszenstwo. Wiec teoretycznie nawet bez rejestracji musza nas przyjac. Niekoniecznie bedzie to sprawa prosta...ale mozna sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka--- prześwietlenia nie zrobią Ci w ciąży, ja mam bóle kręgosłupa od samego początku ciąży, w 21 tyg. wylądowałam w szpitalu z rwą kulszową, straszny ból, obecnie rwa ustąpiła ale mam podobnie jak Ty, pochodzę chwile, porobię coś i zaraz kręgosłup w odcinku lędźwiowym bardzo mi dokucza, kuleje. Mamanita ma rację, że powinien Cię jakiś specjalista przyjąć bez kolejki, ale to już zależy od dobrej woli pań w rejestracji czy będą chciały Ci pomóc, u mnie po prostu poszły i zapytały się lekarki czy przyjmie ciężarną z bólami, w ten sposób mnie tak przyjęła neurolog bez kolejki chociaż zapisy były dopiero na za parę miesięcy i nie było się szans dostać. Poza tym miałam skierowanie od ginekologa prowadzącego, bo u mnie trzeba było mieć. ja w bólach biorę paracetamol, i dzis dostałam recepte na ketonal jakby mocno bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×