Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

321 Ustawa jeśli wejdzie to dopiero od 1 września, więc tak jak piszesz wtedy roczny dla nas będzie wyglądać 100/60%. xxx justynakochapawła a czy daje Ci ten wydruk z USG z pomiarami? Jeśli tak to tam będzie szacowana waga. Skoro robi USG i pomiary to na pewno ma wszystko pod kontrolą , po prostu niektórzy lekarza nie mają takiego "zyciowego" podejścia do pacjentki i większosć informacji zachowują dla siebie a mimo to są dobrymi fachowcami. Może na kolejnej wizycie pobierze Ci wymaz, na który tydzień wypada Ci następna wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Path powodzenia, trzymam kciuki :) My już po wizycie , i moje dziecko najmniej waży 3,6 kg w 38 tyg i niestety nic sie nie dzieje , na ktg żadnych skórczy , wszystko pozamykane . Muszę sie uzbroić w cierpliwość :)następna wizyta 2 dni przed terminem , i wtedy lekarz sprawdza wody , właśnie nie zapytałam w jaki sposób, moze wiecie ? Klaudynka ale masz fajnie , dopiero zamawialas i już przyszedł , ja czekam już miesiąc :( Maz mówi ze mamy grzeczne dzieciatko i dlatego czeka aż wszystko będzie gotowe:) Ja tez nie wiem co pod główkę , mam normalna podusie i spiworki , ale zapytam jutro położona , bo mamy odwiedzinki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynakochapawał - a dostajesz wydruki z usg lub zdjęcia? tam drobnym druczkiem powinna pisac waga ( oblicza ja aparat własnie na podstawie parametrów pomierzonych kości i obwodów) U mnie waga to symbol - EFW. wymaz mialam pobierany wczoraj - 36t5d, wynik za tydzien, ale mam jeszcze wizytę na 39 tydzien ustaloną i pewnie do niej dotrwam:) Podobno nie każdy szpital wymaga GBS, więc może u Was nie trzeba... mały był mierzony w 34 tyg, teraz tylko tętno. Ale duzy nie jest - chociaz coraz bardziej mam wrażenie jakbym miala pęknąć na pół, wyciska się pupką i tułowiem ku górze, od czasu do czasu doklada jeszcze stopy - jazda samochodem to teraz naprawde wyzwanie...:/ Boję się że teraz to dopiero przyjdzie czas na rozstepy... Wiśnia - masz klasyczny przyklad rwy kulszowej:) jesli to tylko z nacisku, a nie od kręgosłupa, to zaraz po porodzie powinno Ci przejsc:) A piszesz mature swoją? Tak Ci się z terminem zbiegło??? Podziwiam, a co jak urodzisz w trakcie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynakochapawla ja mam wage podawna co wizyte, ale tak jak dziewczyny pisza poeinnas miec na zdjeciu usg. Ja jutro ide do lekarza i do konca ciazy mam jeszcze 3-4 wizyty dzis mam 36+1. Wymazu nie mialam ani razu, ani badanego moczu, szyjke badala mi raz jakos w 30 tyg, moze jutro cos mi pobierze. Chyba poszukam sobie po porodzie polska pediatre bo tu lekarze tez jakos z dystansem podchodza. Po porodzie dobe, mala ma miec tylko szczepienie wit K... xx co do wagi mamy i maluszka to kolezanka moja teraz rodzila, zrobila sie przez ciaze naprawde duuuuuza a synek wazyl 3700 i 54cm czyli normalnie. xx Tez kupilam posciel od razu z wypelniaczem do lozeczka i baldachimem. Kolderke i poduszke tez kupilismy w sumie bez sensu ale w tym wirze zakupow wszystko bralismy. Na lato mam lekki cienki spiworek i rozek. Xx karmic piersia bym chciala a jak bedzie to zobaczymy. xx Ide na spacer bo nawet nie czuje w tym domu ze za oknem 26st :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - jeśli lekarz podaje Ci pozostałe wymiary malucha, to wystarczy je wrzucić w jakiś kalkulator i on poda Ci orientacyjną wagę - aparaty USG też obliczają ją na podstawie w/w statystyk. tu masz przykładowe kalkulatory: http://twoja-ciaza.com.pl/kalkulatory/index.php One i tak są obarczone błędem plus minus 10%, bo młode może być np. chude i długie. albo mieć nieprzeciętnie długie kończyny. xx dzięki za odpowiedź o nakładkach - skoro piszecie, że sutek ma się stykać całą powierzchnią i nie ma być powietrza, to ja definitycznie jestem rozmiar S, kupię sobie nowe. xx czy któraś z Was brała zwolnienie ciążowe od internisty? Ja mam taką sytuację, że jutro mi się kończy, a nie było terminów do ginekologa, więc w piątek zapisana jestem do internisty i zastanawiam się czy on mi wypisze tak jak prosiła moja gin w poniedziałek na 2.5 tygodnia do terminu cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...bylam dzis na ost wizycie z polozna,powiedziala co i jak dala jakies tabletki ktore mam wziasc w niedziele i w poniedzialek, o 7 45 mam sie wstawic na oddzial. Bedzie kilka kobiet na planowe cc ale z racje tego ze bede z tlumaczem polozna postara sie zalatwic zebym poszla jako pierwsza...Booozeee dziewczyny jak ja sie bojeeeeee:(((((( niby juz mialam cc, niby wiem co i jak ale strach coraz bardziej sie nasila:( chyba dlatego ze nie jestem u siebie,nie wiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola to już w ten poniedziałek ? Wcale sie nie dziwie ze tak przeżywasz , już sama nie wiem co jest lepsze , tzn. takie oczekiwanie na sn , kiedy sie nie zna dnia ani godziny , czy umówiony termin . Wiem ze łatwo powiedzieć , ale musisz myśleć pozytywnie , z maluszkiem wszystko wporzadku i już tak niewiele was dzieli:) będziemy trzymać kciuki ze wszystkich sił :) musi byc dobrze !!! Ja właśnie zjadłam pyszna surowke i wypatruje sie w piekne zdjęcie mojej córeczki , dzisiaj pięknie pokazała buzke . Mam szlaban na słodycze ,i wszystko co tłuste , niewiadomo skąd mam cholesterol 300 czyli bardzo wysoki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, bedzie dobrze, fajnie masz, ze idziesz z rana do szpitala I tego samego dnia masz miec dziecko. Ja nie wiem jak ta noc w szpitalu przed wytrzymam :) naprawde wolalabym tak z zaskoczenia pojechac, tzn. Zeby akcja rozpoczela sie przed zaplanowana data cc :-) Xx Jakas godzine temu tak mnie pogonilo do lazienki, ze autentycznie ledwo dobieglam. Ale innych objawow brak. Syn szaleje, ze az mu ojciec udzielil ustnej reprymendy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, bardzo dziękuje za odpowiedzi, nawet nie wiecie ile dla mnie znaczą, jakoś tak lżej na sercu się robi... Klaudynko, nie dostaję wydruków - tylko kilka w początkowych miesiącach ciąży, ale pewnie masz rację z tym podejściem lekarzy, gdyby było coś nie tak na pewno wiedziałabym o tym. Po prostu bardzo się boję i jestem przewrażliwiona. Następną wizytę mam dopiero 14 maja, wtedy będę w 37 tygodniu, więc może wtedy pobierze ten wymaz. lilith-marlie dzięki za kalkulator, sprawdziłam wymiar dwuciemieniowy (ten który podał mi lekarz) i wskazuje on dokładnie na 35 tydzień, czyli ten w którym jestem. Katranka muszę faktycznie zapytać o ten wymaz, jak to jest w moim szpitalu. Majowa mamusiu no własnie u mnie dużo osób w rodzinie, myśli patrząc na mnie, że dzidziuś będzie duży. Fakt faktem przytyłam, ale najważniejsze aby nasze dzieciaczki były zdrowe, a resztą znajmiemy się w swoim czasie:) Nikola2008 głowa i cyce do góry, dasz radę! Domyślam się jak się boisz, to zrozumiałe, ale pomyśl, że już za niecały tydzień przytulisz swojego skarba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka29 ja chyba wolałabym umówiony termin, przynajmniej tak mi się wydaje...Teraz jestem spanikowana, nie wiem co mnie czeka, na co zwracać uwagę, nie wiem co jest prawdą a co złudzeniem...Gacie tylko oglądam, sprawdzam wodę w kiblu, żyć nie umierać:) lilith-marlie mnie też coś goni dzisiaj, ale to chyba z nerwów i myślenia o tym wszystkim...czytałam, że niektóre kobiety mają nawet problem z utrzymaniem tych spraw, to dopiero musi być hardcore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede _mama
Nikola A jak twoja 1 cesarka wygladala? opiszezsz troche.? Ja niby do tej pory sie nie balam ale Czas goni a ja zaczynam tez sie bac :( Niespodzianka ja odebralam dzisiaj wyniki i wyobraz sobie ze u mnie tez choresterol az 350 i nie wiem z kad sie to cholerstwo wzielo! Noi zelazo mam za wysokie prawie raz norma przekroczona :( Noby lekarz powiedzial ze w ciazy ten cholesterol moze taki byc ale mnie sie do konca nie chce wierzyc! a Tobie co powiedzial doktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny takie slowa naprawde na duchu podnosza,ale sama nie wiem co sie ze mna zaczyna dziac a dzis dopiero sroda a co to bedzie w niedziele heh Niespodzianka ,tak to juz w ten poniedzialek:) ciesze sie ze ujze juz synka,ale z corcia inne emocje mi towarzyszyly wogole sie nie balam ale wszystko bylo z zaskoczenia wiec mi sie wydaje ze chyba tak lepiej;) no ale co chcialam to mam:p polozna sie wogole zdziwila ze mam ustalony termin po terminie mojego porodu wg om wg niej powinnam miec cc w tym tygodniu bo z reguly sie planowe cc robi w 39 tc ,wiec musze siebie obserwowac czy czasem mlody nie bedzie zechcial sobie wyjsc ale znajac moj los nic takiego sie nie stanie wiec pozostanie mi czekac do poniedzialku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede_mama pierwsza cesarke wspominam bardzo dobrze bylam mega zadowolona pomimo cewnikowania na zywca;) rozebrali mnie do naga kazali sie na lozku polozyc i przewiezli na sale operacyjna,tam przygotowali mnie, znieczulili co nic a nic mnie nie bolalo jedynie poczulam uklucie delikatne i lekki pradzik mnie przeszedl,szybko obrucili mnie na plecy i poczulam blogie mega przyjemne ciepelko od ud po koniuszki palcow:) potem anastazjolog pomacal pod zebrami pytal sie czy cos czuje, ja oczywiscie upracie twierdzilam ze czuje:p potem kazal kaszlnac ale nie dalam juz rady;) i lezalam tak sobie gdyby mi nie powiedzial ze wlasnie mnie rozcieli to bym byla nie swiadoma calkowicie czy to sie zaczelo czy nie;) ale anastazjolog trafil mi sie swietny. Chwila moment uslyszalam placz malej,potem ja zabrali i po badaniu zanim skonczyli mnie szyc przyniesli mi ja pokazac i przytulic do policzka, byla taka cieplutka:) potem juz tata z nia byl na odziale jak mnie szyli, i to szycie mi sie dluzylo i zaczynalo mnie nudzic;) potem przeweiezli mnie na sale pooperacyjna ale malej juz mi nie dali bylo to godz ok 24, przez jakis czas jeszcze bylam podlaczona do monitora u tlenu ok 3 w nocy poczulam bol w ranie choc nadal nog nie czulam przyszla polozna dala zastrzyk i po bolu, ale za to zasnac nie moglam, raczej zawiesilam sie niz spalam chyba z emocji;) no i po znieczuleniu troche spuchlam CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na drugi dzien mala mi dali jak ktos u mnie byl nakarmilam ja potem ja zabrali...o 20 wstalam po raz pierwszy, dziwne uczucie bo helikopter w glowie jak bym lezala plackiem z tydzien szwy ciagnely ale dalo sie wytrzymac najgorzej to wlasnie bylo mi wstawac z lozka. podreptalam na swoja sale mala mi dali,dali jesc ohydny kleik i suchary ten kleik jeszcze moze dalo by sie zjesc ale bylo zero w nim cukru wiec pocieszylam sie sucharami;) mala mi zabierali i co jakis czas na karmienie przynosili ale wieksza czesc czasu byla ze mna, na 5 dobe nas wypisali do domku...i tak to u mnie wygladalo chcialabym aby teraz tez tak bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - mnie sie lekarz pytał w którym szpitalu rodzę bo rózne mają wytyczne do tych wymazów więc widocznie tak jest...:) W razie czego możesz zrobić prywatnie wymaz w labolatorium, bez problemu żadnego..:) A co do wagi to widocznie Twój lekarz wymaga "molestowania" go pytaniami, taki typ:D jak nie ma potrzeby, sam z siebie sie nie odezwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama dzisiaj pytałam na wizycie o ten cholesterol i lekarz powiedział ze owszem w ciazy moze byc trochę wyższy , ale nie tak jak u mnie ,uspokoił mnie tym ze dziecku to w żaden sposób nie zagraża i ze zajmiemy sie tym dopiero po porodzie. Nie mam pojęcia skąd taki wysoki bo naprawdę zdrowo sie odżywiam:) Ale ty tez masz niezły ! Moja znajoma przy wyniku 315 dostała leki i musi je brać już zawsze . Nikola fajnie to wszystko opisałas , tak uspokajająco :) Justyna my tez damy radę z zaskoczenia :) nie ma co sie zamartwiac . I dowiedziałam sie jeszcze ze w de nie robi sie tego wymazu , nie podoba mi sie to ale muszę zaufać lekarzowi , chyba wie co mówi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka i tu Cie musze zaskoczyc. Mi gin. ma ostatniej wizycie tj. w zeszty poniedzialek ponad tYdzien temu robil ten wymaz! Test na Streptokoken sie to nazywa pozniej musialam poczekac w praxis jakies 15 min na wNik, nic nie placilam, gdy przyszlam do domu od razu slownik i sie okazuje ze to paciorkowiec! Wied Tobie napewno tez robili albo zrobia. Niespodzianka napisz jakie to uczucie jak te znieczulenie schodzi i jak wyciagaja cewnik! Czy w czasie operacji robilo Ci sie slabo? Moglas rozmawiac? Slyszalas jak lekarze rozmawiaja??? Ile w sumie to trwalo? Mi cewnik zaloza po podaniu znieczulenia, ale nie wiem po co? i czemu trzeba tak dlugo lezec... po Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie niespodzianka tylko Nikola mialo byc z tymi odczuciami w czasie cc. Kurde jeszcze cos wykracze ;) Spania nie mam i to przez to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**wisnia-dlugo cie nie bylo,powodzenia na maturach!!:) **my dzis z mezem mamy 2rocznice slubu ale on biedaczek juz o 5pojechal do pracy bo musial mi auto zostawic a jechac z kolega-a tak to ok 6.30 by pojechal dopiero **justynakochapawla-ja ostatnia moja wizyte u gin(przed zmiania) mialam poczatkiem marca(chyba 6) i wtedy laskawie podal mi wymiary,bo ciaglam go za jezyk,nigdy nic nie mowil tylko "ok",podal ile maly wazy ale juz dlugosci nie podal "bo sie nie da",wiec wiem co czujesz a niby usg robione co wizyte czyli co miesiac. Teraz zmienilam lekarke i bylam u niej w sumie 3 razy(15.03-to bylam bardziej po recepte na luteine i na okreslenie stanu szyjki) i bylam 3tyg temu ale nie robila mi usg-ona jest z typu ze woli sprawdzic wszystko inne(szyjka,piersi,posluchac bicia serca dziecka,zagadac o samopoczucie,wyjasnic wszystko itp) niz co wizyte robic usg. Jestem z tego zadowolona bardziej. Ale dzis mam wizyte i juz spac z nerwow nie moge bo mam nadzieje ze dzis sie jednak dowiem ile wazy dzidzius,no i jestem ciekawa czy dalej luteine bede musiala lykac no i co z tym pessarem-kiedy sie go sciaga. Jak ja sie denerwuje przed wizyta to sobie nie wyobrazam jak wy bedziecie sie stresowac przed zaplanowana cc-nic tylko pic melise;) Spokojnego dnia babeczki wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dawno nie pisalam ale sledze was na biezaco. ehh u mnie taka historia ze wczoraj rano bylam na wizycie u gin i wszystko w porzadku, zadnego rozwarcia, na nic sie nie zapowiada, wiec dostalam skierowanie na ostatnie badania i do domku. az tu nagle o 22 chlust i wody odeszly... a wlasciwie nadal sie sacza i leze w szpitalu czekajac na rozwoj sytuacji. mam nakaz lezenia, dostalysmy zastrzyk na szybszy rozwoj plucek malutkiej i szykuje sie wczesniejszy porod. oby tylko z mala bylo dobrze, jak narazie skurczy brak a waga wg usg to 2518g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zrobili mi test oxytocynowy i brak skurczy. Dopiero po 5 ml/h wyszly delikatne skurcze. Teraz mam kolejny ktg i wychodzi lekki skurcz co 7 minut tak ze luzik. Zobaczymy co lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! To wyglada na to, ze Anula I Path jeszcze przed koncem tygodnia moga wykluc mlode - teraz to juz naprawde szybko poleci :) Xx Ja czytam na wszelki wypadek rozdzial o porodach naturalnych jeszcze raz a dzis chyba powtorze teorie opieki nad noworodkiem :) ja z tych, co jak przeczytaja cos wiele razy I przerobia to w glowie, to potem dzialam mechanicznie juz wg procedur nawet w stresie. Monsz mi sie rozchorowal od zeba I kurde noc nieprzespana, mam nadzieje, ze go dzis pani dentystka postawi do pionu, strasznie mi go szkoda jak tak cierpi I a tabletki slabo dzialaja juz. Xx Piszcie, co u Was - bo lubie Was czytac :) zawsze to razniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula widzę że masz termin na 25 maja czyli jestes w 35/36tc. Mój synek urodził się po skończonym 36tc i żadnych problemów zdrowotnych nie mial. Zastrzykow na plucek mi nie dawali bo w szpitalu w ktorym ja rodzilam daja do 34tc po 34 dziecko sobie poradzi samo a te zastrzyki mu nic nie daja bo pluca maja juz strukture pecherzykowa i sie rozprezaja po porodzie. Nie stresuj sie wczesniejszym porodem. Bedzie dobrze. Trzymam kciuki mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w trakcie 36 tydzien, jestem po kolejnym ktg, skurczy brak wiec dalej czekamy. wody dalej minimalnie sie sacza... ale mam stresa mowie wam, masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dziewusie w drodze z tego co doczytałam a dziewczynki są silniejsze i lepiej rokują jeśli chodzi o porody przedwczesne. Piszesz że waga prognozowana oscyluje ok 2500 a to mało nie jest :) Tak więc uśmiech na usta i rodzisz maleńka ;) Pochwal się imieniem dla córy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Jakie niespodzianki. Path i Anula - trzymam kciuki Dziewczyny! 🌻 Martyna - gratuluję i życzę Wam wszystkiego najlepszego! My już z małą będziemy obchodzić 3 rocznicę ślubu. III Ciekawe, jak tam forumowe Mamusie. Strasznie jestem ciekawa wrażeń z pierwszych tygodni opieki nad maluszkiem, posty czekam na wiosne czytam po kilka razy. III W moim przypadku kwestia wyczekiwania i przejmowania się przed nie ma znaczenia. Zdrowie malutkiej tak, czy siak chodzi mi po głowie, a to i tak niezależne od formy porodu. A mój własny hmm... ja to nazywam dystansem i opanowaniem, a moi znajomi mówią, że u mnie to już "wdupiemanizm i olewizm", tak więc mój dystans/olewizm powodują brak stresu. Jakoś nie posiadam zbyt rozwiniętej opcji denerwowania się. Wolałabym sn bo wydaje mi się takim naturalnym nieinwazyjnym rozwiązaniem i podobno szybciej mogłabym po sn wrócić do biegania. Dzisiaj odbieram wyniki, okaże się, czy nadal jestem zabakteriowana. III Dziewczyny, co do prac umysłowych - zgodziłam się pomóc siostrze w pisaniu pracy dyplomowej. Nie moja dziedzina, ale niech tam. I żałuję jak cholera, bo co się zapytam o jakąś część merytoryczną, o literaturę to słyszę odpowiedź typu "ja tego nie wiem, ty to pisz". Sama wyszukiwałam książki, łaziłam po bibliotekach z moim brzucholem (do uniwersyteckiej nie mam dostępu, więc zostają mi słabo zaopatrzone miejskie), kupiłam kilka pozycji na allegro, bo nie mogłam dostać. Ani jednego pytania, czy nie jest mi za ciężko w ciąży, jedynie paniczne : "a zdążymy przed porodem?! bo ja to muszę do końca maja oddać!". Myślałam, że zupełnie inaczej to będzie wyglądało, ale skoro już powiedziałam kiedyś tak, to słowa dotrzymam, a później będę zjebki słać jak czerstwy piwosz pod gminnym sklepem. Rozumiem więc te z Was, które nie mają weny do pisania. Tym bardziej, że ciągłe siedzenie mocno nadwyręża kręgosłup a nie da się np. pisać spacerując. III U mnie dzisiaj piękne słonko. Oby nie zniknęło. Miłego słonecznego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo cos się zaczyna dziać, dziewczyny trzymam kciuki:) czyzby jednak teoria o pełni księzyca się zgadzała?:) Z tymi zastrzykami na płucka - one z tego co pamiętam działają nie na sam ich rozwój - tylko na produkcję surfaktantu - substancji, która zapobiega zapadaniu się pęcherzyków przy wydechu. Podaje się zastrzyk sterydowy, albo sam surfaktant. Ale 35-36 tydzien jest juz w miare bezpiecznym okresem dla niemowlaka, więc pewnie tylko profilaktycznie go podają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×