Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Hej dziwczynki. Co tu tak cichutko :-) Jak po weekendzie? Za mna znowu bezsenna noc praktycznie. Ojej jakie to meczace :-\ Wczoraj kupilismy wanienke dla malej, wiec wyprawke uwazam za zakonczona ;-) Jedynie jeszcze elektroniczn niania mi zostaje. Zabieram sie chyba za pranie tych malych dziumdzi:-) xx katranka hehe ale sie usmialam ;-) No ale rzeczywiscie jak ktoras z Was urodzi to chyba dotrze do mnie ze juz nadchodzi ten czas :-) :-) xx Martyna jak sie czujecie razem z M? xx czekam na wiosne jak u Ciebie?? xx Milego dnia dziewczynki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Kolejny tydzien zaczynam, juz prawie 34. Szok!!! Dziewczyny czy was tez pobolewa brzuch tak jak na okres? Ja w sobote bardzo duzo pochodzilam. Znajomi przyjechali i wyszlismy z dziecmi do miasta, na obiad i cos pozwiedzac. Wieczorem Mlody kopal jak szalony i cisnal sie ku dolowi, ale w niedziele zaczelo mnie juz pobolewac mocniej. Jak chodze to czuje jakby mi normalnie raczki (albo cos innego) wyciaskal na zewnatrz. Glupie uczucie bo wiem ze to niemozliwe:) Ale bardzo nieprzyjemne. A kilka razy zaczelo mnie bolec jak na okres i tu juz zaczelam sie zastanawiac. Kolezanka mowi ze brzuch mam juz bardzo nisko. Ciekawe... W srode mam wizyte u ginekologa to mnie zbada. Bylabym w ciezkim szoku jakby cos zaczelo sie juz tam dziac i urodze wczesniej. Ja raczej z tych dlugo zwlekajacych;) Jak u was z takimi bolami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,ja staram sie lezec wiecej ale nie umie,mieszkamy u rodzicow bo u nas jeszcze nie wolno tego piecyka uzywac i strasznie zimno jest(mieszkamy w domu i rodzice mieszkaja na dole my na gorze ale mamy zupelnie osobne mieszkania),fizycznie czujemy sie ok,psychicznie ja jeszcze dochodze do siebie... **wlasnie tez nie wiem czy juz nie mam brzucha nizej,ale moze mi sie tylko zdawac(przynajmniej mam taka nadzieje),bo moj syn jeszcze sie nie obrocil. **mam pytanie do was czy wasi lekarze mierza wam dno macicy?bo moj nie mierzyl,a jak bylam w piatek u tej nowej lekarki to zmierzyla i tak sie zastanawialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, rzeczywiście jakoś cicho w ten weekend :) @jopka: Ja już lecę 34tym tygodniem :) Też zdarza mi się, że brzuch pobolewa jak na okres, ale częściej twardnieje, zazwyczaj rano jak się zbudzę i wstaję, ale nie martwię się tym szczególnie. Dziewczyny, mój brzuch też wydaje się być niżej, ale któraś z Was wcześniej mądrze napisała, że masa dzidziusia się zwiększa, więć automatycznie brzuch jest troszkę cięższy. Poza tym od 36 tygodnia macica i brzuch się już obniżają, dzięki czemu łatwiej nam oddychać, główka nawet 2 tyg. przed porodem może wstawiać się powoli do kanału rodnego. A przecież nie u każdej z nas odbywa się to książkowo, może dziać się odrobinę wcześniej :) @ Martyna: odpoczywaj po ciężkich przeżyciach, dobrze, że macie rodziców blisko. Mój lekarz nie mierzy dna macicy, może dzisiaj na wizycie będzie mierzył? Dzisiaj idziemy podpisać umowę na poród i już będę spokojniejsza, że w razie jakichkolwiek problemów lub szybszego porodu jedziemy do konkretnego szpitala. Udanego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z was łyka magnez aspargin? Ja do tej pory łykałam magne B6 ale skończył mi się a mam prawie całe opakowanie asparginu i zastanawiam się czy moge łykać zamiast tamtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka - porównaj sobie składy i dawki substancji aktywnej - na pewno znajdziesz ulotki od obu lekarstw na necie. A'propos snu - to odkąd nie pracuję i przyjechałam do mojego Kochasia, to spię codziennie 8 godzin bite - żadnego wstawania na siku czy nocnych harców - może syn też śpi jak go tata całą noc przytula :-D Teraz z kolei Kochane, siedzę sobie przy naszym pięknym nowym dębowym stole i komponuję szafy stuva w ikei dla Młodego. A za oknem tak wieje, że się zastanawiam aż czy ten budynek nie odfrunie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mnie tylko raz pobolewało podbrzusze jak na okres ale wtedy zaczeła skracac mi sie szyjka i trafiłam do szpitala, przy tym twardniał mi brzuch. Anka ja brałam magne b 6 a teraz od dłuzszego czasu biore aspargin, podobno jestlepszy. Ja biore 3 razy dziennie po 1 tabletce. U mnie brzuszek narazie bardzo wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie niamiary na hurtownię w Pruszkowie: www.jowis.pl Dziewczyny, ja mam ogromne problemy ze snem, budzę się w nocy, idę siusiu i już nie mogę zasnąć po kilka godzin :( Na dodatek ciągle śnią mi się koszmary i to wcale nie związane z porodem czy macierzyństwem, ale takie gdzie ktoś mnie goni, albo chce zabić :( No masakra, budzę się rano i czuję jak zdjęta z krzyża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G2221 - dziękuję Dziewczyny, jaki materacyk będzie najlepszy? żeby był higieniczny i antyalergiczny? xx wiwat wiwat moje cyce! pocieka mi siara - znaczy kanaliki w obu drożne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a moj maly juz od rana daje jazzu...pospac nie dal;p ale chyba dlatego ze troche glodna jestem bo jeszcze nic nie jadlam i on pewnie tez:D Jopka mnie podbrzusze tez czasami pobolewa,wczoraj jak sie zdenerwowa lam to zaczelo bolec ale przeszlo... Martyna mi polozna od 30tc zaczela mierzyc i w 30/31 mialam 29 cm powiedziala ze w normie z corka mialam zaledwie 24,teraz nastepno wizyte mam juz w piatek i zobaczymy ile uroslo:) juz sie doczekac nie moge:D mam nadzieje ze juz termin mi zabukuja:D a od jutra zaczynam 35tc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohoo Nikola, to rozpakujesz się planowo najszybciej z nas ;) Mi do 35 tc brakuje 5 dni ;) Lilith, a ja zauważyłam, że z prawego cyca cieknie mi siara, a z lewego nie :P Moja mama w ogóle nie miała przed porodem, a potem nawały mleczne, więc się nie martwię ;) Ach no i zazdroszczę 8h snu non-stop :) Ja budzę się tak koło 4 a potem koło 7 jak Małż wstaje do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith, zainspirowana Twoim wpisem ścisnęłam i... też mam siarę o_O dziwne. co teraz? :D ile się tego naprodukuje przez 2 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G2221 - nie ściskaj! :-) jeszcze pobudzisz gruczoły i zacznie lecieć ciurkiem - niech się zbiera - ma się nazbierać tyle, żeby na pierwsze kilka karmień starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i kupiłam jeden karmik, o taki http://allegro.pl/naturana-biustonosz-do-karmienia-75-b-w-kwiatuszki-i3059179819.html tylko mam nadzieję, że rozmiar wzięłam dobry. A maści na brodawki to jakie kupujecie? Bo wiem że już pisałyśmy na ten temat, ale... nie zanotowałam, a nie wiem gdzie to było ;) *jodyna ja mam wszystkie biustonosze zwykłe z fiszbinami i gąbkami, więc w tym karmić się nie da. Zresztą na początku to nie wyobrażam sobie karmić podciągając bluzkę od dołu i pokazując wszystkim mój wielki poporodowy brzuchol! *kamelia majowa wiem, że kobiety często wychodzą ze szpitala w tym czym przyszły do porodu - bo jak się przebiorą to mąż bierze to do domu, a potem przywozi to samo ;) To dobry sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umówiłam się na pierwszą wizytę w przychodni sw. zofii, przy szpitalu. szpital państwowy, tylko dlaczego w ogóle na nfz nie przyjmują, jedynie płatna wizyta? nie bardzo rozumiem, a na publicznej służbie zdrowia się nie znam, bo mam luxmeda, ale tam mi żaden lekarz z wawy nie podpasował. jacyś szarlatni z opinii na necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo w św. Zofii rodzą celebryci i zawsze znajdzie się komplet chętnych do zapłacenia ;) dlatego wspominałam wcześniej, że ciężko się tam dostać. Ja też korzystam z abonamentu w Luxmedzie, na początku przekopałam opinie o wszystkich lekarzach, aż w końcu znalazłam perełkę - Izabela Ziółkowska-Seta :) Pani doktor prowadzi moją ciążę od początku, jest wspaniałą, ciepłą kobietą i odpowiada na wszystkie moje pytania :) Stety-niestety nie jest położnikiem, ale generalnie jest mi wszystko jedno - i tak idę pod nóż ;) lilith- jak już urodzisz, to polecam ją jako "ginekologa na co dzień", przyjmuje na Chmielnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a ja już dostaje do głowy od tego lezenia. Wkurzasz się że nie mogę nic porobic w domu. W ogóle kondycja moja rowna zeru.trochę posiedze pokrece się między pokojem a kuchnia np w trakcie śniadania i padnieta. Aż boję się jak dam radę urodzić z taka kondycja. Też tak macie? Biustonosz do karmienia już mam z h&m już w nim chodzę bo w innych uwieraly mnie fiszbiny. Torby jeszcze nie mam spakowanej ale muszę się za to zabrać. Córeczka jest bardzo nisko,myślicie że nie grozi jej to jakimś niedotlenieniem ? Martynka straszne przeżycia trzymaj się cieplutko .najważniejsze że jesteście cali i zdrowi. Nikola w tym tyg urodziłam synka i właśnie sobie uświadomiłam jak już blisko a ja czuje się tak nie przygotowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G2221 - dziękuję za informacje - u mnie taki problem, bo praktycznie całą ciążę prowadziłam w Szczecinie - tam mam super lekarza w luxmedzie - lekarz z powołania z wieloletnim doświadczeniem i wiem, że również przyjmuje na nfz i tak samo się opiekuje dobrze kobitkami. Zapisałam się do pani dr Matuszny - Lech i gdzieś wyczytałam, że komuś prowadziła całą ciążę na nfz właśnie w przychodni przyszpitalnej - no może się uda przy kolejnym dziecku :-) wychodzę z założenia, że skoro płacę horrendalne składki na zus, to mam prawo do rodzenia w takich warunkach jakie oferuje państwo bez dopłat... Marzy mi się poród naturalny w cywilizowanych warunkach bez nacinania - podobnie jak Szyszka - wierzę w moje krocze :-D oglądałam dziś kilka filmików na yt i bez nacinania wcale nie wygląda to tak strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Lilith: podasz mi proszę nazwisko lekarza ze Szcina do którego chodziłaś? Może mi się przydać jak przyjadę z małą za parę mcy na urlop do dziadków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś u nas w sieci latała reklama żelu porodowego Dianatal. Nic tu nie zamierzam reklamować, bo nie wybieram się na poród SN, ale właśnie sobie przypomniałam, zerknęłam teraz w opinie i sporo dziewczyn jest zadowolonych. Przejrzyjcie sobie fora, może któraś z Was się zdecyduje - ponoć żel znacznie zmniejsza tarcie, pomaga uniknąć pęknięcia i nacinania krocza. Ja jakbym wybrała SN, to spróbowałabym naprawdę wszystkiego, żeby tylko poród odbył się jak najmniej hardcore'owo :D Tu strona producenta: http://www.dianatal.eu/poland/vaginal-birth.html ale poczytajcie fora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr Andrzej Dawid - przyjmuje na Odzieżowej. Ma specyficzny sposób bycia, tzn. generalnie szowinista, ale mnie b. lubi :-) ale ile się nasłucham na inne kobiety, to głowa mała :-) bardzo inteligentny, oczytany, pracował też wiele lat temu w UK jako starszy położnik, więc ma pojęcie jak się pracuje w różnych warunkach. Godny polecenia jest też dr Tudaj - prowadził ciąże żon dwóch moich kolegów z pracy - ten z kolei łagodniejszy z charakteru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith materacyk polecaja do lozeczek gryczano-kokosowy i ja taki tez kupilam. Jeszcze jest zapakowany wiec nie wiem jak sie "prezentuje"w lozeczku, ale wiem ze niby sa najlepsze. xx Ja boli raczej nie mam zadnych, brzuch na razie stoi w miejscu tzn nie obniza sie. U mnie 31t jutro sie zaczyna. xx Masc na brodawki mam maltan - bez koniecznosci kazdorazowego zmywania przed karmieniem. xx Co do kondycji to raczej ok, wiadomo mecze sie szybciej ale nie ma tragedii, ciagle szukam sobie jakiegos zajecia. Juz pierwsza tura sie pierze, jutro zabieram sie za prasowanko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja chyba pojde na pierwszy ogien;) jeszcze sie nie boje ale pewnie zaczne;) a co do materacyka to ja tez slyszalam ze dobre sa te gryczano kokosowe lub z trwa morska choc dla corci mialam zwykly piankowy i tez bylam zadowolona teraz tez musze jakies materacyk kupic ale tutaj maja troche innejsze:P a co do kondycji to u mnie jest masaaakraaaa ostatnio...boli mnie prawa noga cos,wydaje mi sie jakas cięzka przez co chodze jak kaczka,cos kolo zeber mnie boli ale teraz to juz nie wiem czy to sa zebra czy co innego..no jednym slowem czuje sie jak bym miala co najmniej z 70 lat:P ledwo się z łóźka podniesc moge heh i nadal tyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, a ile przytyłas do tej pory? Ty szczuplutka jesteś, to ile byś nie przytyła, to będziesz zgrabnie wyglądać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith my też kupiliśmy gryka-pianka-kokos, dokładnie firmy Danpol. Jak mąż mówił w pracy koleżance, że będziemy kupować gryka-kokos to powiedziała, że one są bardzo dobre i była zadowolona, tylko dopiero po jakimś czasie można obrócić chyba na grykę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sony ericsson83
Gryka jest bardzo twarda, osobiście nie chciałabym na tym spać. Do tego czasem jak wejdzie wilgoć, to może pojawić się grzyb..Lepiej kokos-pianka-kokos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam materacyk na sprezynach po synku. W pl mam ten greka kokos i chyba ok choć używany tylko na wyjazdach. Za to bardzo polecam materac latekksowy z firmy Hevea . Teraz synek ma go w swoim łóżku. Ale wiem że do lozeczek też są rozmiary . Ja osobiście jestem nim zachwycona, dla alergików.wtedy jak synek był mały nie natknęlam się na niego i kupiliśmy ten sprezynowy. Gdybym nie miała na pewno bym kupiła teraz lateksowy do lozeczka. Na allegro mają poczytajcie naprawdę świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith no jak do tej pory przybylo mi 18 kg fakt zle nie wygladam calkiem calkiem tylko na buzi sie jakas chomikowata robie;p ale bardziej mnie to martwi co bedzie po porodzie po corce zrzucilam wszystkie kg w ciagu 3 mies choc wcale tego nie chcialam:( i wiadomo jako byly efekty biust zmalal skóra zrobila się nie jędrna niby tragedii az takiej nie bylo ale i tak zle sie z tym czulam:o mam tylko nadzieje ze apetyt bedzie mi dopisywal i chociaz z 10 kg uda mi sie zachowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki, a ja jestem 15 kg na plusie, w ostatnie 3 tyg. przytyłam 3,3 kg, a nie jadłam jak prosię. Czuję, że mała mocno urosła. Wolałabym wszystko zrzucić, bo do super drobnych nie należę. Z części ciała poza brzuchem, najbardziej przytyły mi uda i ramiona :/ Jesteśmy dzisiaj po wizycie, szyjka ma 3,64 cm, więc wszystko ok, umowa ze szpitalem podpisana, czuję się spokojna. Za 3 tygodnie w 37 tyg. dokładne usg, spróbujemy przy okazji ostatni raz podejrzeć małą na 3d :) Będzie moja mama, więc zobaczy swoją wnuczkę na monitorze "na żywo" :))) Dobrej nocy kochane, wyśpijcie się :) Aha, co do kremów na sutki, kupiłam Avent (na allegro). Jest bdb, ma w składzie lanolinę, ale nie śmierdzi. Maltan jest bardziej tłusty i dobrze spisuje się przy np. popękanych albo b.suchych brodawkach. Aventu też nie trzeba zmywać przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×