Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pesymistka007

Fitness czy siłownia?

Polecane posty

Co lepsze dla kobiety? fitness czy moze siłownia? :) Niedługo mam sie wybrać na siłownie,ale tez zastanawiam sie nad fitnesem chociaz bardziej kusi mnie silownia :) Chodziła ktoras z was na silownie? Po jakim czasie widac rezultaty jak czesto chodzic i po ile godzin cwiczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
Silownia: http://www.sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81opatologicznie%2C_czyli_odpowiedzi_na_najcz%C4%99%C5%9Bciej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html punkt 8, 9, 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzilam na jedno i drugie
na fitness chodzilam 3 lata, niewiele sie zmienilo w moim ciele. Na silownie chodze od roku, nie zmieniajac diety schudlam 5 kg, bardzo ladnie wyrzezbilam cialo, polecam silownie. Teraz zamieram chodzic na jedno i drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldoaldo
ja tez polecam bardziej siłownię, ale to chyba kwestia gustu. Ja fitnessu nigdy nie lubiłam i nie chodziłam za to siłownię jak najbardziej lubię. Kiedyś na siłownię chodziłam, nie schudłam w kilogramach ale bardzo ubyło mi centymetrów i przez długi czas utrzymałam sylwetkę. Teraz tez się odchudzam ćwicząc siłowo w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz schudnąć lub zmienić kształt sylwetki, to siłownia jest zdecydowanie lepszym wyborem. Wybierając różnorodne ćwiczenia, wpłyniesz na znaczną poprawę figury. Niestety, fitness daje mniejsze efekty. W parze z ćwiczeniami powinna też iść zdrowa dieta. Efekt gwarantowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
Ja chodzę i na siłownie i na fitness ;) Myślę że zależy to od człowieka,kto co lubi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiaadaa
poolecam silownie:) naprawde, skora jedrniejsza juz po miesiacu, alee mniej kilogramow zauwazylam, po ok 3 miesiacach regularnego chodzenia:) teraz chodze juz ok 5 miesiecy i schudlam 6 kg, wiec naprawde polecam. Na silowni dostaniesz roznego rodzaju porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy co się chce osiągnąć ? Czy masę ( mięśnie), czy kondycję i fajną figurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepsze jest to, co bardziej lubisz (= będziesz chętnie i regularnie ćwiczyć) oraz to, co bardziej odpowiada Twojemu celowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybrałam siłownię, bo chciałam wyrobić też mięsnie (z tym u mnie marnie), podkręcić metabolizm i dopiero zacząć spalac tłuszcz. ale to kwestia gustu, jeśli wolisz podrygiwać z grupą babeczek do muzyki, to może lepiej fitness albo jakaś zumba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość test4lifepl
Spróbuj tego i tego ,nie każdemu pasuje siłownia ,dobrze sobie jakiegos dobrego instruktora ,lepiej zapłacic kilka razy na początku i nauczysz sie techniki wtedy siłownia będzie przyjjemna http://sylwetkamarzen.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chodzilam na fitness
okolo 2 lata, pozniej poszlam na silownie. kochalam aerobik, fajna zabwa i schudlam tez fajnie,pozniej zlapalam kontuzje i silownia byla mi porzebna na wzmoecnienie miesni i zauwazylam roznice, naprawde silownia fajnie rzezbi, i efekty na dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam siłownię, różnorodność ćwiczeń jest kluczem do spalenie tłuszczu jak i wyrzeźbienia mięśni :) Nie mówiąc już o tym, że na siłowni jest więcej potencjalnych obiektów na jakich można zawiesić oko ;> a to też plus. Z tym, że to najlepiej połączyć z dietą, w zasadzie jest to wymóg podstawowy :) myślę, że dla początkujących pasjonatów ulepszania własnej sylwetki pomocny będzie link u mnie w stopce. Polecam się zapoznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej się zgadzam! Siłownia najlepiej spala tłuszcz no i oczywiście samą silę. Ale należy zadać sobie pytanie to chcemy osiągnąć. Siła to nie wszystko, elastyczność mięśni, koordynacja, wytrzymałość mięśni, wydolność oddechowa oraz wydolność okładu krążenia to tylko czubek góry lodowej. Jeśli komuś zależ na schudnięciu to jasne - siłownia. Ale jeśli nadwaga nie jest aż tak duża to proponuję wybrać soc bardziej ogólnorozwojowego. Będziemy chudnąc trochę dłużej, ale zyskamy sprawność fizyczną na wielu poziomach - nie tylko siłowym. Kilka razy pytano się mnie (chociaż z góry mówię, że nie jestem żadnym autorytetem) co ćwiczyć. Zawsze odpowiadałem że to co lubisz, to co sprawia ci satysfakcje. Dzięki temu zawsze znajdziesz czas i energię na trening przez co będziesz mógł trenować latami a nie tylko ad hoc przed wyjście na plaże - bo na dłuższy trening nie starczy ci motywacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydoowanie fitness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fitness zdecydowanie dla kobiety i do tego coś dobrego na odchudzanie i wyniki przyjdą szybko, wpisz sobie w google; xxAlly radzi jak szybko schudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy radzą to lub to, a ja przekornie - a może połączyć obie aktywności? Myślałaś o tym? Wtedy, dość konsekwentnie, zbudujesz masę i zdobędziesz kondycję. Do tego dołącz dietę i masz przepis na świetną sylwetkę i zdrowy tryb życia. Oczywiście warto mieć wszystko pod kontrolą, dlatego tutaj sprawdzi się na przykład waga SECA: https://kredos.pl/waga-medyczna , która zmierzy nie tylko Twoje podstawowe parametry podczas procesu odchudzania, ale też pokaże Ci wskaźnik BMI czy poziom tkanki tłuszczowej. Takie kompleksowe podejście ma sens, jeśli chcesz naprawdę zmienić jakość swojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja i moje koleżanki wolimy fitness, zajrzyj na http://new.fitswim.pl a na pewno znajdziesz coś co Cie zaciekawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białkonamasę
Chodząc na siłownię czy na fitness trzeba pamiętać o dobrej diecie, przy rzeźbieniu ciała niezbędne jest białko które można pozyskać jedząc jajka, dla zdrowia polecam tylko te z chowu ściółkowego, proszę przeczytać http://www.darumacoaching.pl/ferma-drobiu-zdrowie-i-ekologia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może Pole Dance dla mnie to taki mix siłowni i fitnesu bo zarówno masz ćwiczenia siłowe i pięknie mięśnie rzeźbisz oraz pracujesz nad kondycją no i element dodatkowy rozciąganie. Ja chodzę do Lejdis na Kolejowej w Warszawie jest super polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio zaczęłam chodzić na aqua fitness do http://new.fitswim.pl super sprawa, nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałam, ale jest mega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiscie polecam ci fitness dlatego że paradoksalnie wyjdzie ci dalej niż siłownia. Wystarczy że kupisz sprzęt jak na przykład https://www.e-insportline.pl i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze to polaczyc chociaz ja wole fitness, mam trenera osobistego i na treningach w Body Sense dodaje mi zawsze jakies jeszcze elementy, cwiczenia na silowni ale na malych obciazeniach glownie po to zeby obudzic miesnie ktorych nigdy nie uzywalam a niektore maszyny sa do tego idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara_pon
Wolę siłownie ponieważ z fitnessem jest ten problem, że trzeba dobrać dobrą trenerkę. Tak przy okazji co pijecie aby dobrze się nawodnić w trakcie i po treningu? Mi trener na siłowni polecił napój izotoniczny 4move. Piję już go 2 miesiąc i faktycznie bardzo dobrze nawadnia i czuję się mniej zmęczona jak piłam tylko zwykłą wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×