Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość babielato0

Imię TOLA - ISTNIEJE?

Polecane posty

Gość gość
Bo zdrabniac Tola mozna od kilku imion.Zeby byc tylko Tola-tak wpisac .Podobnie jak ,dla przykladu-Kuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Toli i Mai
Mam również córkę o imieniu Tola ma 5 lat. Na początku urząd nie chciał mi zarejestrować imienia jako odrębne, opinia Rady Języka Polskiego była pomocna ale miałam lekki ubaw, ponieważ Panie z urzędu twierdziły, iż jest to skrót od imienia Antoniny. Imię Tola jest od imienia Anatola :) Mam również pierworodną córkę Maję którą ma 10 lat ale teraz to chyba jakiś szał na to imię :) jak wołam na podwórku "Maja" to odwraca się chyba z cztery dziewczynki :) a jak "Tola" to wiem, że moja się odwróci :) Obydwa imiona piękne :) pozdrawiam wszystkie Tole i Maje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ze istnieje gdyż tak na imię ma moja córka :) ma 5 lat jak rejestrowałam ja w urzędzie to panie cos krecily nosem ale bylam przygotowana i podparłam sie oswiadczeniem Rady Języka Polskiego wydanym w 2002 roku. Tola nie jest zdrobnieniem od Antoniny! Antonina to Tosia a nie Tola. Pozdrawiam wszystkie Tolki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma dała tak na imię córce Tola. Zapytałam ją czy to zdrobnienie od jakiegos imienia, jednak nie. Normalnie w urzędzie jak uzyskiwała akt urodzenia ma wpisane Tola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja Córeczka to Tola. Poprostu Tola. Wszyscy są zachwyceni, gdyż to nie kolejna Maja, Lena czy Julka. Większość rodziny i przyjaciół wołają Tosia bądź Tolcia.W USC nie było najmniejszego problemu z rejestracją.W Księdze imion Tola występuje jako osobne imię a nie zdrobnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, Tola to nie kolejna Majeczka czy Julka, ale imię jest z tej samej półki - słodkopierdzące do porzyganie. Tola, Pola, Srola... zaraz puszcze pawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaość
Tak . ladne. przede wszystkim budzi zazdrość u wszystkich mamusiek co nadają imiona oklepane. Póżniej czytamy ich wypowiedzi,ze Tola to imię dla psa. Ja dałam swojej suczce na imię Lena,dlatego,ze sąsiadka ma suczkę Zuzię ,a ja córkę Zuzię. Prosiłam,aby zmienila psu imię śmiala się. to kupilam suczkę dałam jej Lena i codziennie się drę Lena,Lena . Może to w końcu ją obudzi. Wtedy ja zmienię na nieludzkie imię. Głupota za głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno nadawać się ludzkich nazw zwierzętom. Mam sąsiada który ma psa Karola i kotkę Wiktorię. To te imiona już są według moich przedmówców skreślone dla dzieci. Nie po prostu nie należy dawać zwierzętom imion. Zwierzę powinno dostać nazwę takie jak ; Mimek, Dżok, Lulek, Burek i Reksio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam bliźniaczki: Lenę i tole oba jak dawałam to były mało popularne dzis oba modne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia ma na imię Tola i nie było kłopotu w urzędzie z zarejestrowaniem. Cudowne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia ma na imię Tola i nie było kłopotu w urzędzie z zarejestrowaniem. Cudowne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola to Anatola, albo Teofila. Nie wiem skad wy bierzecie Antonine. Antonina to Tosia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola to krzywda dla dziecka. Wyobrazacie sobie prawnika o imieniu Tola? Albo prof. Tola. Takie imie odbiera doroslej osobie powage. Tak to mozna ewentualnie mowic do doroslej sasiadki albo cioci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wyobrażamy, bo wbrew temu co piszesz to nie imię determinuje kim jesteśmy. A poza tym to imię jest teraz tak popularne, więc myślę, że dużo prawników lekarzy czy innych będzie je nosić. Dla młodego pokolenia nie będzie ono tak dziwne jak dla ciebie. Pozdrawiam mama jana i Izy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie powinno nadawać się ludzkich nazw zwierzętom. Mam sąsiada który ma psa Karola i kotkę Wiktorię. To te imiona już są według moich przedmówców skreślone dla dzieci. Nie po prostu nie należy dawać zwierzętom imion. Zwierzę powinno dostać nazwę takie jak ; Mimek, Dżok, Lulek, Burek i Reksio" -Zgadzam się,nie powinno się a Ci co nazywają zwierzęta ludzkimi imionami to mają coś z główką nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01:01 W takim razie to oszustwo, jeśli przedstawiałaś się Tola. Powinni skracać twoje imie na Antosia. Zwyczajnie mówili ci inne imie niż masz. Nie dziwie się że kolega był zdziwiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę Tole wszyscy się przyzwyczaili...zgadzam się że to nie przynajmniej kolejna Zosia, Julka czy Zuzia choć te imiona też są ładne, ale czasami można się wybić spoza ogółu. Pozdrawiam mamy Tolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie Tola to Otylia. Nie słyszałam żeby ktoś miał na imię Tola w formie podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Istnieje - Anatola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam w rodzinie Antoninę, na która wszyscy mówili Tola. Dla mnie Tola to właśnie zdrobnienie od tego imienia. O Anatoli nawet nigdy nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby co ma Tola do Otylii? Ogólnie Tola brzmi beznadziejnie Tola-Patola xD Nawet psa bym tak nie nazwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola Patola
Tak, jest to zdrobnienie od pięknego imienia PATOLOGIA. Patologia - Patola - Tola. Bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę Tolę (nie Antoninę i nie Anatole) Tola to w/g Rady Języka Polskiego osobne imię :) patrz Tola Mankieeiczówna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedno z najbardziej infantylnych i brzydkich kobiecych imion. Nie wyobrażam sobie mieć tak okropne imię. Po osiągnięciu pełnoletności zmieniłabym natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola moze byc skrotem wielu imion, nie wymienione tutaj bylo Tolisława. Tola to swietny skrot jakiegokolwiek imienia jako imie same w sobie troche mniej, ale napewno o niebo lepsze niz Amelki, Zuzki, Zoski, Madzie i te inne na szczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, osobiście znam 5 latkę . Czy ładne ??? Sprawa dyskusyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tola jest skrotem of Tolisławy, Tolimiry lub Toligniewy. Tolisław pierwszy raz zanotowano w Polsce w 1237 roku. Ludzie uzywaja tego skrotu rowniez wobec Anatoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie moze nie powinny nadawac zwierzetom imion ludzkich, ale co jak ludzie nadaja imiona zwierzece dzieciom? Taki Maks/Max od zawsze jak pamietam byl imieniem dla psa, a teraz dzieciom go daja. Takze coraz miej jest typowych imion dla zwierzat, bo dizeciom same skroty imion lub typowo zwierzece imiona nadaja. Tola jako imie zostało usamodzielnione, ale jako skrot od Tolisławy to uzywana była o tysiaca lat, a pozniej wplatał sie Anatol i zaczeto tego skrotu uzywac dla Anatoli. Anotonina to zupełnie inna bajka, ale kazdy skraca sobie jak chce. Taka Zoja czy Bella to dla mnie rowniez imie dla psa, a dzieci tak nazywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Istnieje, to skrót od Anatoli/Anatolii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Istnieje to skrot od Tolisławy (zanotowana w 1333 roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×