Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sylwek29

JAKI KOCIOŁ CO DO DOMU JEDNORODZINNEGO?

Polecane posty

Gość Sylwek29

Jestem na etapie budowy domu i właśnie szukam porządnie wykonanego kotła CO - najchętniej z podajnikiem coby nie trzeba było ciągle dosypywać. Powierzchnia domu to 105 metrów kwadratowych, dom oczywiście ocieplony, okna plastikowe. Mieszkam w woj. wielkopolskim i szukam firmy z tych okolic. Wujek polecił mi Zakład Kotlarski Witkowski, bo sam ma tej firmy swój piec, ale chciałbym się jeszcze poradzić innych użytkowników. Słyszeliście może o tej firmie? Jakie kotły produkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mieszkamy w Poznaniu, mamy w domu również kocioł Witkowskiego - konkretnie KMB RP właśnie z podajnikiem (ślimakowym). powierzchnia domu to 120mkw, dom także ocieplony. wybierałem kocioł osobiście, bo sam pracuję w tej branży. rachunki za nasz opał nie są duże, z kotła jestem zadowolony, bo działa sprawnie i jest dobrze wykonany, solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwek29
Właśnie zajrzałem na ich stronkę i czytam o tym kotle. Czy ten wielofunkcyjny sterownik działa ok? Tak w praktyce? Aaa, no i czym palicie w nim? Tylko jednym rodzajem paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja palę w nim i węglem, i drewnem, czasami zdarza się dorzucić groszku. sterownik działa bardzo dobrze, dość prosty w obsłudze, ma naprawdę sporo możliwości i można dostosować pracę kotła do swoich potrzeb. mi się to przydaje szczególnie teraz latem, jak trzeba tylko wodę grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakkjo
To radzę przejrzeć te kotły: http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze.php ogromny wybór a jeśli miałbym coś sugerowac to radziłbym kupić kocioł na pelet, bo za ileś lat będzie to o wiele tansze rozwiązanie a kocioł kupuje sie na lata przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek_
Ja mam kocioł z Piecbudu, bardzo dobra firma z tradycjami, kocioł solidny, także jestem zadowolony. Palę w nim 2 sezon grzewczy i na razie niczym nieciekawy nie zaskakuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloaloalo
Ma ktoś może jeszcze ten Piecbud?? Bo informacji jak na lekarstwo, a pilnie muszę zmienić kocioł. Dobrze się trzymają ich piece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek _
To firma z tradycjami, ich piec ma już kupę lat mój dziadek i trzyma się elegancko. Teraz powoli zastanawiamy się nad wymianę na taki z podajnikiem coby ułatwić dziadkowi życie, ale tak jak mówię, piec się trzyma i pewnie jeszcze by pożył. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mogłabym się dowiedzieć jaki konkretny model masz? Niedawno mojemu bratu zepsuł się piec CO i teraz szuka jakiegoś nowego dobrej firmy. Ma dom koło 120m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc. Będę musiała się bliżej przyjrzeć temu modelowi. Już nawet dzwoniłam do firmy Witkowski i wypytałam o kilka rzeczy, więc raczej się zdecyduję. Do tego może coś dokupię w ich sklepie internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ze swojej strony polecam kotly firmy zebiec ja mam taki: http://www.fuego.pl/go/_info/reviews.php?id=375&item=4 ale mam dom 200m2 dolne spalanie to super sprawa, mozna tez palic inne rzeczy niz drewno oczywiscie na twoj maly domek nie jest potrzeba duza moc, mysle ze maks 16kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie jestem zaskoczona, bo najczęściej jednak nie można tak sobie zobaczyć takich kotłów jak działają i w ogóle. Widać, że nie boją się jakości swoich produktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałem kocioł z firmy PIECBUD, na początku tego roku. Sprawdza się bdb, nie ma z nim jak na razie żadnych problemów. No i mogłem również obejrzeć go na miejscu, bez żadnego problemu, w przeciwnym razie nawet bym się nad tą firmą nie zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić firmę EKOWITT, produkują porządne kotły CO. W domu mam zainstalowany model kotła HADES i jestem bardzo zadowolony, od zakupu nie ma z nim problemu, wszystko działa jak ma działać, z utrzymaniem temperatury nie ma również problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piecbud solidna firma, kupę lat już istnieją bez żadnych przerw i mają się dobrze, a kotły robią porządne, z porządnej blachy, a nie to co jest teraz na rynku. mam ich kocioł przeszło 6 lat i lepszego wyboru nie mogłem dokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w domu mam piec od Kołtona, sprawdza sie świetnie (na ekogroszek, z podajnikiem), z tym, ze Kołton jest z Podkarpacia i klientów ma raczej lokalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manekin11
Idź do salonu, gdzie Ci doradza pod kątem metrażu i rozkładu domu. Bo ludzie często maja za bardzo wydajne jak na ich domki piece. Szkoda przepłacać. Ja byłem w 3e-hjeating we Wrocławiu, mam teraz Viessmana idealnie dobranego pod metraż. Mam ciepło i nie przepłacam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś ma podobny problem ale z woj.mazowieckiego to polecam firmę GAZWOD, doradzą rzetelnie jaki kocioł dobrac- niekoniecznie ten najdroższy. nie miałam bladego pojęcia w tej tematyce, ale miły Pan instalator wszystko mi wytlumaczyl i tak o to wiem więcej jak co działa no i jestem zadowolona z usług. Naprawdę polecam! i z tego co się orientuję, ta sama firma oferuje wiele innych usług, typu klimatyzacja, a nawet hydraulika. tu jest ich strona : www.gazwod.pl Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam kubigo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neruda
Zakładu nie znam ,ale jak wszedzie obowiazuje zasada – kupujesz tanio, to kupujesz dwa razy. Ja jestem z dolnośląskiego i swój kociol bralem od 3e heating z wrocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydoawłam się na pellet, a nie wegiel. Znajomi mnie przkonali, ze taniej i lepiej. Wiec kupiłam coś w tym stylu http://kolton.pl/work/pellduox/ i to chyba był dobry wybór, na razie nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej postawić na znane, sprawdzone firmy, ważne jest by kocioł był porządnie zrobiony, miał dobrze dopasowane elementy z tworzywa sztucznego np z http://www.dulawa.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie- znane, sprawdzone firmy. A ktos mi polecic jakąś znaną firmę co robi kotły na słomę? Najlepiej żeby było też jakies zastępcze paliwo, tak do ogrzania niewielkiego domku 100m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
materialy zduskie znajdziesz w sklepie w http://zakladzdunski.pl/ Maja tam duzy wybor roznych elementow i do tego przystepne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj specjalistów np tych pracujących w bat gaz, moim zdaniem mają najlepsza ofertę, najkorzystniejsza cenowo oraz jakosciowo, bo ich piece wytrzymują nawet 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my popełniliśmy błąd więc od razu mogę odradzić to, co wybraliśmy jako pierwsze i co ma większość ludzi, a mianowicie węgiel czy drzewo - serdecznie polecam piec na ekogroszek, bo drzewo i węgiel to tylko pozorna oszczędność. Polecam zajrzeć na http://viessmann.pl i obejrzeć kotły, są naprawdę dobre. Dobrze Ci doradzą, a to ważne, bo można popełnić błąd jak Ci ktoś źle doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kotly z podajnikiem to mega wygoda, mam taki sprawny już 4 rok i na zime ładnie ogrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×