Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytam poważnie bardzo poważnie

Co powinny potrafić dzieci które ukończyły już

Polecane posty

Gość Pytam poważnie bardzo poważnie

drugi rok życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas taka mama
ale o co pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisać (swoje imię, imie rodziców) samemu jeść (nożem i widelcem) hmm jeździć rowerkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam poważnie bardzo poważnie
No nie wiem powinny znać kolory Liczyć do 3 czy jak No nie wiem o co... Wierszyki już mogą znać czy jak.. Co takie dzieci potrafią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaskać uszami
i recytować pana tadeusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś na pomarańczowo ;-)
wiele zależy od indywidualnego rozwoju dziecka; normy sztywnej dla dwulatka nie ma, raczej bada się postęp w rozwoju, ale powiem Ci na co ja zwracam uwagę ;-) -potrafi okazać zadowolenie, czułość, ale też gniew i strach -szybko się uczy nowych słów, nabywa umiejętności -powinien już chodzić, biegać; powinien wejść po schodach za rękę lub sam -odpycha się na rowerku, kopie i rzuca piłkę -potrafi jeść łyżeczką, chociaż nie zawsze trafia do buzi -pije z kubka -powinien już umieć zbudować wieżę z czterech klocków i "nakarmić lalkę" -chętnie "rysuje" -korzysta z nocnika emocjonalnie -bywa uparty, wybuchowy, pragnie być w centrum uwagi, nie znosi się niczym dzielić, niszczy zabawki -kiedy się złości, może podrapać, uszczypnąć, ugryźć -śmieje się przy zabawnych wierszykach, żartach, wygłupach -zaczyna się usamodzielniać. Jego ulubionym powiedzonkiem staje się: "ja sam" -próbuje sam zakładać i zdejmować ubranka -wykonuje drobne polecenia -rozumie już i umie zareagować na skierowane do niego podstawowe słowa, polecenia i zakazy -wskazuje paluszkiem określony przedmiot i domaga się, aby mu go podać -na ogół bawi się sam, obok innych dzieci -jest bardzo przywiązany do rodziców intelektualnie - zna około 50 słów i tworzy dwuwyrazowe zdania -zadaje pytania: "co to?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nudziciemniemamusienie
chwalusie. Pochwalić się to dno! Takie bękarty jeszcze nic nie potrafią-ledwo to stoi i chodzi Potyka sie przewraca i mordę drze Trzyma sie spódnicyi to wszystko co potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciuniu
Reksio, Gumisie, Smerfy, Domisie www.bajce.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soejiweui
Nudziciemniemamusienie ----- Piszesz na podstawie autopsji czy tylko tak ci się wydaje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy 2 latek jest inny, jeden już nawija jak nakręcony a inny dopiero parę słów zna. Jeden zna kolory wszystkie a inny nie, jeden już sam się ubiera a inny nie - mój syn z wygody sam dopiero nauczył się ubierać w przedszkolu jak miał 3 lata ( bo musiał) a dzieci w żłobku muszą pewne rzeczy umieć szybciej:) Spokojnie potem się i tak wszystko wyrównuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×