Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

wrześniowa no właśnie-może Klementyna wyjaśni dlaczego trzeba mnie przenieść z fasolki? :) Czyżbyś mi źle życzyła haha ;) co prawda mam skierowanie na darmowe badania prenatalne bo wyszły nieprawidłowości w USG no ale jakby nie patrzeć w ciąży dalej jestem.To,że się nie udzielam nie znaczy,że nie podczytuje:o Firanko mam prośbę-powiedz jak się nazywa ten ginekolog-endokrynolog mam koleżankę co po łyżeczkowaniu stara się o drugą ciąże już rok i nic :( Bluebell- ale przyznaj,że w UK zawsze się znajdą pieniądze na dzieci,nie to co w Polsce w Polsce im więcej dzieci tym większa bieda a w UK im więcej dzieci tym więcej pieniędzy ;) wrześniowa- ty już po prenatalnym może?jak to wygląda? bo jestem bliska histerii :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VEG Bo w UK jest lepszy socjal i dlatego tak jest, mam koleżanke która ma 2letnią córeczkę i nie pracuje bo bardziej jej to się opłaca :) państwo płaci nie to co u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg ja dopiero będę w 12tyg. w środę, a do lekarki mam iść w 13,. ale z córą robiłam wszystkie badania, więc możesz pisać co Cię niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana widać szczególnie po jedzeniu. Z rana też widać, ale już mniej. Generalnie szybciej brzuch mi wyrzuca niż w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg - hmm wiecej dzieci wiecej praw no i na pewno jest latwiej niz w PL ale nie jest kraina mlekiem i miodem plynaca tez trzeba ciezko pracowac by sie dorobic :) my omijalismy dofinansowania ;) po 7 dzieciach ma sie tutaj dozywotnia emeryture i stawke jak normalna pracujaca osoba co miesiac (takie minimum krajowe) ale 7 ciaz chyba sobie odmowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg Prenatalne to usg genetyczne, no i test Pappa, pobierają krew na wynik niestety czeka się ok 2 tyg. Ale ten test Pappa pokazuje tylko prawdopodobienstwo wystąpienia wad genetycznych, czasami wychodzi źle a mimo to dzieci rodzą się zdrowę. Ja też będe robiła te badania bo gin każe wszystkim swoim pacjentkom robić, i też się boję bo czasami na prawdę cyrki wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kklementyna
Ja dziś wszystkich przywołuje Vel już napisałam o co chodziło, pomyliły mi sie nicki Już przeprosilam i jest mi wstyd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg ja robiłam tylko usg genetyczne i to w połowie zwane połówkowym, to są 2 badania, które wykrywają najwięcej wad. Lekarz nic niepokojącego nie zauważył, więc nie kazał mi robić testów z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski a jak to jest.. jak lekarka prywatnie chce mi zrobić to badanie na przezierność itd. to ona weźmie dodatkową kasę czy to będzie wliczone w cenę wizyty? bo jak ma wziąć dodatkowo np. 100-200zł to ja podziękuję i wolę tyle zapłacić specjaliście od tego typu usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa hmm wiesz co, jezeli ma uprawnienia do tego, to pewnie weźmie pieniądze, jeżeli nie to możliwe że nie, ale ja bym takiemu wynikowi nie wierzyła do końca, tzn wolałabym pojechać do specjalisty w tej dziedzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bluebel- o tej 7 nie słyszałam :P tak ty tylko ciapaki chyba mają hahaha :D. My tez nie chcemy dofinansowań a nawet jak byśmy chcieli to najzwyczajniej się na nie nie łapiemy. I tak więcej z tego problemów czasem niż pożytku. Co do USG lekarzowi się parametry pewne nie zgadzają i mam usg na NFZ z racji "stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowość wyniku badania USG wskazującego na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu" zajebiście :( mam nadziej,że to tylko histeria lekarza bo nie sadze żebym ja albo M bylibyśmy obciążeni jakimiś chorobami genetycznymi po od x pokoleń ani u niego ani u mnie nie było chorób genetycznych :( Nie pije,nie pale,nie ćpam,nie zażywam nn leków,nie poddałam sie prześwietleniu ani promieniowaniu ON też nie wiec jak coś wyjdzie to chyba jakieś jaja !byle do środy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg Bądź dobre myśli, skoro nie jesteście obciążeni genetycnie to wszstko powinno być ok, ale rozumiem Twoją panikę calkowicie, 3maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kklementyna
Veg ja dziś nadana ibuprofenem chodzę więc bredze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kklementyna
Nacpana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kklementyna
Kawa i Justyna co wy takie milczącego?nie uciekajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nic mi nie powiedział robił usg, mierzył, liczył, zapisywał,kazał sie ubrać usiąść i dalej to samo-liczył pisał a na koniec dał skierowanie żebym pilnie zrobiła to usg i wróciła z wynikiem byłam w takim szoku że wyszłam i sie z tego wszystkiego nie zapytałam o nic :( umówiłam sie tylko na srode na te badania i czekam...boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana ja przez te wizyty też się już trochę na tym znam :D tzn. na przezierności karkowej, widoczności kości nosowej. Gorzej z usg połówkowym tam to już jest b. dużo badań w tym całość mózgu, bo w 13tyg. mózgu nie badał. Moja koleżanka chodzi na nfz i nigdy nie miała robionych tych badań, nie robiła prywatnie i też żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg to bardzo niefajnie z jego strony :o powinien Ci powiedzieć co mu nie pasuje, napiszę Ci co u mnie było badane: akcja serca crl przezierność karkowa łożysko płyn owodniowy pępowina Markery wad chromosonalnych: kość nosowa kąt twarzowy niedomykalność zastawki trójdzielnej przepływ w przewodzie żylnym wady płodu: czaszka/mózg - nie badany kręgosłup serce brzuch żołądek pęcherz moczowy ręce stopy szacowane ryzyko trisomii 21 zespołu Down'a 18 zespołu Edward'a i 13 zespołu Patau'a ale to było na podstawie mojego wieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ: Nick .................Wiek......ostatnia@ .......cykl starań.....następna@ Alutkaaa..............28.........22.10................ 2.................17.11 milla1982.............30.........18.10................ 2.............18-19.11 joannaasia............27.........21.10................ 2.................20.11 Staraczkaa............20.........20.10................ 3.................21.11 klementynka..........28.........28.10.................7 ................22.11 Firanka.................28.........24.10................3 .................23.11 KMSUL..................22.........21.10................7. ............24-26.11 Malinowa_82..........30.........06.10.................3.. ..............27.11 rybalopika.............29.........02.11................ 2 ................02.12 Frezjunia..............25.........15.11................ 3.................14.12 kasiula86................?.........18.11................. .?................16.12 martulka87............24.........19.09................ 1......................? smile ..................28..........07.10.................2....... ..............? bluebell_..............30..........21.10................. 1...................,.? DZ25...................25..........28.10................. 2...................25.11 kawa_z_mlekiem23...23........30.10..................1.... .............27.11 PRZERWA: ambaje83 Majka88 NASZE FASOLKI: Nick ..........................Wiek...........cykl starań.....termin porodu: Laura1987 ......................25.................2. ..............05.06.2013 Wrzesniowa** ..................25.................1. ..............05.06.2013 janiolek ........................24.................2. ..............15.06.2013 VEG..............................28.................9. ..............15.06.2013 hana ............................26.................1. ...............02.07.2013 Truj . ...........................28.................4. ...............07.07.2013 mama6latki ....................24.................1................08.0 7.2013 aneczka28 .....................28.................2. ...........................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, nie wiem co myslec w zeszlym miesiacu po owulacji mialam klocia w brzuchu ,bolal mnie dzienie sie czulam bylam pewna ze sie udalo a tu @ przyszla regularnie a teraz nic doslownie zero nawet najmnieiszego obiawu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa :D w czwartek mam miec robione przeswietlenie i chcialabym choc sprobowac zatestowac bo moze bedzie juz cos widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×