Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Armaid

co z hemoroidami (żylakami z odbytu) po porodzie?

Polecane posty

to pytanie prosiła żeby zadać moja zaciążowana ciocia. do tej pory nie bala sie porodu, bo jest odporna na ból itp. ale do czasu aż nie poszła do fryzjerki. w salonie były same kobiety (w tym pani monika-2 tygodnie po porodzie). ta fryzjerka zaczeła mówić że po porodzie wychodzą jej te żylaki z odbytu (nie wiem czy wcześniej też miała te żylaki-hemoroidy) ale fryzjerka powiedziałą że jak za dużo pracuje albo dźwiga to jej potem sie to pojawia. spytałam sie później mojej mamy to ona powiedziała że ona w szpitalu miała dobrą opiekę i czuła że po porodzie ją coś odbyt bolał ale wzieła czopki i tego nie ma dowiedziałam sie też że te żylaki wychodzą z odbytu u rodzącej podczas parcia, czy to prawda? czy te żylaki z odbytu przytrafiają sie każdej po porodzie (nie zawsze wieże mojej mamie bo ona ma swoje historie)? jak tym hemoroidom zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdej kobiecie to się pojawia.Zwykle po ciężkim porodzie albo jak ktoś ma do nich skłonność. A nawet ja są to jest mnóstwo leków na receptę i bez które pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpka
Jak im zapobiec to akurat nie wiem ale zaraz po porodzie mi też wylazły. To jest od parcia nie każda to ma ale mi sie akurat przytrafiło. Nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia. Rodziłam 6 mcy temu i juz nie mam po nich sladu dostałam w szpitalu czopki i maści do stosowania i sie pochowały. Głupio się z nimi czułam dosłownie jakbym miała wystający korek w d.... ale na szczescie to trwało ok 2-3 tyg Spokojnie nawet jak wyjda podczas porodu to da sie je wyleczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ciezki porod(wywolywany ponad 12 godz na oksy).i mialam bolace guzki az siedziec nie moglam.wstydzilam sie pojsc do lekarza i pani w aptece polecila mi masc posterisan i pomogla mi.moze nie jest idealnie bo czasem wychodza te guzki ale coraz rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie miała, po porodzie wyszedł jeden,niewielki, połozna poleciła smarowanie....miodem. Mi pomoglo. W koncu to antybiotyk naturalny ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×