Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Prezes Wertyp

Co czwarte dziecko urodzone przez Polkę w UK ma ojca innej narodowości

Polecane posty

Czasem Brytyjczyka, a czasem przybysza z Azji czy Afryki. Polscy ojcowie w Wielkiej Brytanii przeciwnie - wybierają na matki swych dzieci prawie wyłącznie Polki. Ci, którzy mieszkają na Wyspach, zauważyli to już dawno: Polki o wiele częściej niż Polacy wiążą się z Brytyjczykami lub imigrantami z innych krajów i kontynentów. Obserwacje te potwierdziły właśnie dane opublikowane przez brytyjski urząd statystyczny - Office for National Statistics. Według nich Polki na Wyspach urodziły w 2010 r. (ostatnim, za który ogłoszono dane) 19 tys. 762 dzieci. Z roku na rok ta liczba rośnie. W 2010 r. - jak już informowaliśmy - po raz pierwszy wyprzedziły pod względem liczby dzieci Pakistanki, najliczniejszą dotąd grupę cudzoziemskich matek. Brytyjscy statystycy po raz pierwszy przyjrzeli się, kim są ojcowie tych dzieci. W przypadku 14 tys. 847 to Polacy. Oznacza to, że trzy czwarte dzieci spłodziły pary polsko-polskie. - Ale jedna czwarta Polek zdecydowała się na dziecko z cudzoziemcem. To dużo. Polskie kobiety podejmują niezwykle odważne decyzje integracyjne - ocenia prof. Krystyna Iglicka, specjalistka od migracji, rektor Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Wśród cudzoziemskich ojców polskich dzieci największą grupę - 1954 - stanowią obywatele Wielkiej Brytanii. Sporo jest jednak także przybyszów z Afryki (669) oraz Bliskiego Wschodu i Azji (534) czy z nowych państw członkowskich UE. Efekty tych związków widać czasem nawet i w Polsce, gdy np. w przedszkolach w małych miejscowościach pojawiają się ciemnoskóre dzieci. Zupełnie inaczej zachowują się na Wyspach Brytyjskich polscy mężczyźni. Prawie wszyscy (95 proc.) wyznają zasadę, że jeśli już mieć dzieci, to z Polką. - Postawy prokreacyjne polskich mężczyzn są niezwykle zachowawcze, trzymają się swojej grupy etnicznej - ocenia prof. Iglicka. To, że kobiety są w tym względzie bardziej odważne, dotyczy na świecie nie tylko Polek. To raczej reguła. W Polsce kobiety z Ukrainy czy Wietnamu częściej wiążą się z Polakami niż na odwrót. Zaskoczeniem może być jednak skala różnic między Polkami a Polakami. Odpowiedzi, dlaczego część Polek woli cudzoziemców, od dawna szuka m.in. polonijna prasa i uczestnicy forów internetowych. Z jednej strony fora te pełne są inwektyw pod adresem niechlujnych i leniwych polskich mężczyzn, z drugiej zaś - złośliwych uwag pod adresem Polek. „Niejedna Polka stwierdzi, że jej przygoda z inną rasą zaczęła się od braku urodzaju wśród Polaków. Jednak ta podróż w nieznane kończy się przeważnie gorzkim uczuciem, że nikt nikogo nie rozumie. Zostaje im tylko wspólne dziecko oraz adres. Jak z tego wybrnąć? - napisał w kwietniu w okładkowym artykule wychodzący w Wielkiej Brytanii tygodnik „Polish Express. Anna, która związana była z Brytyjczykiem hinduskiego pochodzenia, przyznaje, że dla niektórych Polek bliska relacja z cudzoziemcem, szczególnie spoza Europy, może stanowić efekt "zachłyśnięcia się wolnością". - Nagle mają poczucie, że mogą robić absolutnie, co chcą, nie zważając np. na zdanie rodziny - mówi. Sama po kilku latach rozstała się ze swoim partnerem. Wróciła z kilkuletnią córką do Polski. - Ale nie sądzę, by przyczyną rozstania były różnice kulturowe. Raczej ich nie zauważyłam - zapewnia Anna. Nadal nad polskich mężczyzn przedkłada Brytyjczyków. - Polscy mężczyźni są bardzo zakompleksieni; nie tak otwarci jak ci na Zachodzie. Religia i komuna zrobiły swoje. Tamci są bardziej na luzie. W ostatnich latach w Wielkiej Brytanii głośno było przede wszystkim o papierowych małżeństwach zawieranych między Polkami (a czasem także Polakami) a obywatelami np. Nigerii czy Pakistanu, którzy dzięki temu stawali się obywatelami UE i mogli pozostać na Wyspach. W marcu brytyjskie brukowce pisały o Polce i Pakistańczyku, którzy aresztowani zostali tuż po złożeniu przysięgi małżeńskiej. Jednak dane dotyczące rodziców nowo narodzonych dzieci dobitnie pokazują, że związki zawierane z cudzoziemcami spoza Europy bywają jak najbardziej realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko co czwarte? Ja myslalam że więcej. Szczerze mówiąc znam więcej matek które urodziły mieszane dziecko niż polsko polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wlasnie tak wydawalo, co 3, co 4. to i tak jest duuuzooo. polacy, co 20 hehe i to sa glownie Brazylijki, Chinki! liczba co roku ponad 1000 dzieci z ciapatymi i murzynami, no to sporo. a ilesie kurwi z takimi bez dziecka, pewnie z 20 razy tyle. w Niemczech to pewnie jeszcze gorzej, tam to Niemcy ruchaja nasze kobiety na potege. po 5000 samych slubow rocznie z polkami. jakby polki mialy tyle kasy co szwedki to nie bylo by takiego czegos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brudno tu dzisiaj
Kojejny debilny post naszej forumowej dziewczynki wiecznie biadolacej o emigrantach :/ "Zupełnie inaczej zachowują się na Wyspach Brytyjskich polscy mężczyźni. Prawie wszyscy (95 proc.) wyznają zasadę, że jeśli już mieć dzieci, to z Polką." Pozwól mi wyjaśnić jedna kwestię. Polacy wybierają na matki Polki, bo żadna inna by nie chciała mieć broń Boże dziecka z takim imbecylem jak np. Ty. Zresztą sam jesteś znakomitym przykładem totalnego braku powodzenia u kogokolwiek. Ech. Pozostaje ci tylko biadolić na forum dla kobiet. Jakie twoje życie musi być smutne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsbisbshs
A innych nacji/ras nie znasz? To wg. Mnie żadna nowość. Codziennie widzę przynajmniej jedną pomaranczowa blondyne idącą (dumnie!) Z głowę mniejszym ciapakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Prezesa
Mam nadzieje, ze z toba prezes zadna nie bedzie chciala miec dzieciaka, bo drugiego takiego debila trudno by bylo zniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszustka-szulerka
No i co z tego wynika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorym sie wydaje ze to jakis sukces zrobic sobie dziecko z obcokrajowcem. Normalne pary gdzie oboje mowia tym samym jezykiem sie rozwodza a co dopiero takie gdzie roznice sa gigantyczne i laczy je przwaznie lozko. Ale UK coz kraj samotnych matek gdzie za rodzenie i wychowywanie dziec***anstow placi wiec nikt sie nie przejmuje z kim.Bo panstwo zawsze da benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie wywody
A co w tym nadzwyczajnego? Mojego meza poznalam w UK, podczas wyjazdu sluzbowego. I do tej pory jestesmy razem, mamy dziecko. Co z tego, ze on jest Brytyjczykiem? Dobry czlowiek, takiego wybralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie wywody
a ze pastowanego koloru ten brytyjczyk to co z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co tak cie to boli? :D No bo Polaków to za granicą, żadna inna poza Polką nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie wywody
ja chcialam Polaka, ale zaden mnie nie chcial, tylko murzyny i ciapaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up ! Mama żerująca na benefitach tato leń i obibok patrzący tylko jak zyskać prawo pobytu w UE i zasiłki . Oj marny będzie los tych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to puszczanie sie z ciapakami i murzynami ma być przejawem ODWAGI???? jakim debilem trzeba być, zeby wpasc na taki pomysł :O szkarada jedna z druga za granica czepia sie pakola czy muzina bo ten pozwoli jej zamieszkać w swoim domku i za nia posługuje sie tzw angielskim. a potem sie okaze ze one są "odwazne" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te polki ktore maja dzieci tutaj z innymi, to na 99% zaden normlany facet nietknal by nawet brudnym kijem.. wiec niech je ktos roocha ,komu to szkodzi ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze się zastanawiam jak w ogóle można się zadawać z ciapkami/murzynami. Przecież oni śmierdzą, pracowałem z nimi to wiem jak to wygląda, niby czyści, normalnie ubrani ale wydzielają tak specyficzną woń, że nie wyobrażam sobie jak można to wytrzymać na co dzień żyjąc z taką osobą. Nawet teraz pracuję z jednym murzynem, koleś spoko ubrany, wysoki, przystojny ale śmierdzi. Mimo to baby na niego lecą a on się nimi bawi potwierdzając tylko tezę, że czarni to *****cze i nie nadają się na stałe związki. On ledwo rzucił jedną laskę a już za niedługo znalazł sobie inną, w międzyczasie jak miał wolny dzień to wyrwał w klubie jeszcze inną. Powodzenia z nimi życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy tez sa czesto na bakier z higiena i nie pachna fiolkami. Sama co prawda nie gustuje ani w obywatelach Afrykii czy Pakistanu, ale od polskich "muszkieterow" tez sie trzymam z daleka. Uroda nie grzesza, rozumem tez nie za bardzo. Do tego w wiekszosci nie posiadaja zadnego hobby (oprocz picia piwa i rzucania k*****i). W prownaniu z mezczyznami z innych krajow niestety wypadaja bardzo blado. Czas panowie chyba sie wziac za siebie i cos z tym zrobic bo statystyki nie klamia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie statystyki ??? Nie rozumiesz że nawet nieumyty Polak nie śmierdzi aż tak jak ciapaty albo murzyn ? Po prostu to jest inna rasa, inne żarcie, inny pot i oni śmierdzą dla białych ludzi a ten kto twierdzi że nie to chyba nigdy ich na oczy nie widział albo powinien udać się do laryngologa na przebadanie zmysłu węchu. Od ''polskich muszkieterów'' trzymasz się z daleka ale siedzisz na polskim forum, to kim ty jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma piernik do wiatraka? To ze siedze na polskim forum ma oznaczac, ze powinnam byc w zwiazku z Polakiem? Zgadzam sie, ze pot murzyna czy ciapaka ma inny zapach niz bialego czlowieka, ale jest tak samo odrazajacy. Mieszkalam z Polakami, pracowalam z Polakami i niestety do czysciochow nie naleza. Poza brakiem higieny tez maja wiele innych mankamentow i nie dziwie sie, ze dziewczyny wola obcokrajwcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polki nie są głupie, dobrze robią. Natomiast Polacy, boją się zagranicznych czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćM
@Polacy tez sa czesto na bakier z higiena i nie pachna fiolkami. Sama co prawda nie gustuje ani w obywatelach Afrykii czy Pakistanu, ale od polskich "muszkieterow" tez sie trzymam z daleka. Uroda nie grzesza, rozumem tez nie za bardzo. Do tego w wiekszosci nie posiadaja zadnego hobby (oprocz picia piwa i rzucania k*****i). W prownaniu z mezczyznami z innych krajow niestety wypadaja bardzo blado. Czas panowie chyba sie wziac za siebie i cos z tym zrobic bo statystyki nie klamia - nie spotkalas chyba przystojnego fajnego Polaka, takeigo ja ja np. :) Z tym, ze mi sie wsiowa elegancja polek nie podoba, i wstydze sie z wami gdziekolwiek wychodzic, bo nie ptoraficie sie ubrac jak kobiety..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tipsy solar i cyc na wierzchu, typowa remiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarnoskorzy rzeczywiscie wydzielaja inny zapach, moge to potwierdzic bo pracuje w agencji pracy i rejestruje sie ich sporo, takze przychodza ci poszukujacy pracownikow, drogie garnitury, koszule, a mimo wszystko wszyscy maja ten zapach, nie jest on az tak odrazajacy ale raczej nieprzyjemny, czesto taki slodkawy, bardzo dziwny. Czesto sie zastanawiam czy my dla nich tez inaczej "pachniemy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynika z tego, ze kobiety zachowuja sie normalnie, i szukaja partnera takiego, ktory bedzie im pasowal (inna sprawa, ze od wiekow popelniaja glupie bledy), a faceci sie ogranczaja tylko do Polek. Nie rozumiem, dlaczego mieszkajac za granica mialabym szukac Polaka, szukam przyzwoitego faceta, a nie konkretnej narodowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@te verde- ty nie szukasz przyzwoitego faceta, tylko szukasz kogos innego niz polak, bo wg ciebie jest to lepszy kandydat. tylko dlatego lepszy bo inny? czy lepszy dla tego bo jest bardziej "tajemniczy"? tajemniczy w 90% dla tego bo nie znacie oboje jezyka angielskiego na wystarczajacym poziomie. prawda jest taka, ze kazdy wyszksztalcony przystojny polak moze przebierac w dziewczynach i nie poleci na cibebie tylko dlatego ze jestes polka. za to poleci na ciebie" angol", zileony, czarny czy sraczkowaty tylklo dlatego ze na inna kobiete go niestac. Ja np mam ogromne powodzenie wsrod kobiet roznej narodowosci, ale wolalbym chyba wysztalcona, piekna polke na matke moich dzieci. NIe dlatego ze mnie niekt niny niechce, bo to ja wybieram co i kogo chce w zyciu, to jest swiadomy wybor. Jednak im dluzej zyje w tym kraju tym wieksze mam watpliwosci co do jakosci kobiet tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze ? Jeśli dla obydwu stron np. angielski nie jest ''mother tongue'' to zawsze będzie bariera językowa. Nigdy nie będą w stanie przekazać drugiej stronie wszystkich emocji bez podpierania się słownikiem. Mogą mówić płynnie ale to nie to samo, zawsze będą myśleć w swoim własnym języku i starać się to przełożyć na angielski żeby druga strona zrozumiała. Już pomijam groteskowe sytuacje gdzie np. stara baba z Polski co po angielsku zna kilka słów włazi do łózka Angolowi i jeszcze nim pomiata. Sam byłem świadkiem jak go wyzywała po...polsku. Widać facetowi w życiu niewiele do szczęścia brakuje, to taki typ masochisty desperata. Woli być pod pantoflem u baby która go wyzywa w obcym języku niż z jakąś rodaczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To przegięcie maso to raczej w drugą stronę działa . Masa obrazków typu -Polka objuczona siatami z bachorem na szyi . A obok z łapami w kieszeniach idzie pan i władca . Albo zapijaczony Angol albo jeszcze częściej jakiś prymityw z III świata co nawet w rodzimym języku ledwie się podpisze. Zdumiewa po co te kobiety w takie bagno się pakują -desperacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie nie dziwie szkaradnym polczynom że włażą do łóżka czarnym i ciapakom (no bo kto inny je weźmie?) - jak są oboje wolni to nawet nic mi do tego ja sie za to nie moge nadziwić że jacys polacy wiążą sie z tymi beznadziejnymi, aroganckimi, bezczelnymi i niewdzięcznymi c****i z polski :O - wokół tyle pięlnych, oddanych, posłusznych i gospodarnych rumunek czy azjatek ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×