Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zanwiwi22

Eksmisja a mieszkanie socjalne

Polecane posty

Mam pytanie o mieszkanie socjalne poniewaz moja sasiadka ma eksmisje zmieszkania komunalnego z 4 dzieci do mieszkania socjalnego i tu pytanie do was Wiecie może jakie muszą byc w tym mieszkaniu warunki i co pilnować chiała bym o wiedzieć żeby jakos pomuc kobiecie z wzgledu na dzieci chodzi o to czy musi byc ciepła woda , toaleta w mieszkaniu i swiatło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha
gdzie tatuś lub tatusiowie tych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Socjalne mieszkanie są najgorsze .Brak łazienki.Ogrzewanie piecowe. Nieżle musiała kobitka być zadłużona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socjalne dobre sobie
Nie trzeba być bardzo zadłużonym. Wystarczy zalegać 3 miesiące z czynszem. Wiem, bo sama miałam problem po utracie pracy. Toaleta? Ciepła woda? W socjalnym mieszkaniu? ZAPOMNIJ. To największe rudery, nie rzadko w najgorszych dzielnicach miast. Urząd ma w doopie czy kobieta ma jedno dziecko czy piecioro, czy któreś jest chore/niepełnosprawne. Niestety, ale w tym przypadku nie ma szans na przebieranie mieszkań wg własnych potrzeb. Jakie przydzielą, na takie się idzie. Może być jednak tak, że miasto nie dysponuje odpowiednią ilością lokali socjalnych i mimo eksmisji, koleżanka dalej będzie mieszkała u siebie. U nas właśnie jest taka sytuacja, że ludzie z wyrokami eksmisyjnymi nadal siedzą i czynszu nie płacą, a wyrzucić ich nie mogą, bo nie mają gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie nasze prawo jest chore jedno drugie wyklucza bo czytałam że muszą dać mieszkanie które jest w stanie do zamiaeszkania a jak dla mnie mieszkanie bez ciepłej wody czy wychodku na dworze przy rzece to nie jest zamieszkalne bo dzieci jej maja do 14 lat . Normalnie tylko. Iść pod most

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Testo
Jak jej nie pasuje niech sobie wynajmie albo kupi po cenie rynkowej, jak to porządni ludzie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socjalne dobre sobie
"Lokal socjalny może mieć obniżony standard, nie musi spełniać wymogów i norm technicznych. Często na lokale socjalne przeznaczone są stare nieużywane budynki" Także wyobraź sobie co koleżance może się trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość socjalne dobre sobie
Aha i na osobę wychodzi minimalnie 5m2, także jak dostanie mieszkanie maks o powierzchni 30m2, to i tak będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro umiała zrobić 5 dzieci
to się liczyła ,że trzeba na te dzieci zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Testo
Jak już wcześniej zapytał: a gdzie tatuś? Albo tatusiowie? A może to były niepokalane poczęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastkowalola
Wasze wyobrażenia o lokalu socjalnym jest straszna. Są dwa rodzaje tego typu z łazienką w mieszkaniu i łazienką ogólną na korytarzu. Zależy jak trafi. Minimum 5 m kwadratowych na osobę. Ja mieszkam w takim lokalu, w nim jest elektryczność łazienka, aneks kuchenny i pokój. 19 m kwadratowych. na dwie osoby. W tej chwili to taki standart. I to w małym miasteczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betaa

Mnie też chcieli eksmitować za dług , ale im się nie udało. Oni nie zawsze działają zgodnie  z prawem . Wiedzą, że ludzie nie mają kwitów, że zapłacili, wynajdują jakieś długi sprzed lat, albo każą płacić za czas,kiedy w mieszkaniu mieszkał ktoś inny. Ja się tak łatwo nie podałam. Na wielu forach polecają kancelarię Klisz i Wspólnicy od takich spraw i faktycznie mecenas od nich się sprawdził. Nie eksmitowali mnie i nie musiałam spłacać długu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×