Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tdtdtdtdjmjw

Dlaczego ludzie tak bardzo lubią Wrocław ? Nie rozumiem

Polecane posty

Gość gość
Właśnie mało Niemców. Niemcy (chyba głównie dziadki, które przed wojną tu mieszkali) głównie w latach 90-tych przyjeżdżali, i turystycznie bujali się w okolicach rynku. Ale chyba większość ich poumierała, bo jakoś ich nie widać ostatnio. Dzisiaj cudzoziemcy we Wrocławiu to Ukraińcy, Hindusi, trochę murzynów. W biedronkach często robią zakupy Hiszpanie (może sobie upodobali bo portugalska)... Może to zabrzmieć śmiesznie ale znam zakład (taką półfabrykę) we Wrocku, gdzie fizycznie pracują Włoch i Irlandczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
facci z wrocławia sa fajni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wroclawianka

Nie wiem gdzie ci fajni ludzie. Mieszkałam 5 lat na Śląsku i było fajniej. Wróciłam tu i nie wiem po co bo się czuje jak gość i intruz jakiś a nie swój własny a w pracy to już w ogóle najwredniejszy typ to Wrocławianka właśnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwrocka

 Jak każde miasto ma swoje pozytywne i negatywne strony. Warszawska panorama z ogromnymi budynkami z łatwością przycmiona zostaje brakiem zieleni, i beznadziejnymi ludźmi (wyraźnie wypranymi z empatii). Wrocław ma pięknie zabudowany rynek ze wspaniałą iluminacją... Ale obok mamy rzekę ściek. Pełno pięknych mostów, i przez to ogrom korków. Ale mnóstwo cieszących się życiem ludzi, uśmiechniętych i pogodnych. (Owszem, obok masy bezdomnych i narkomanów). Ale ma w sobie to coś, co trafia do mnie i jak widać do wielu ludzi (bodaj najszybciej rozwijające się miasto w Polsce) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja mieszkam w Krakowie, ale jak tylko z chłopakiem mamy wolny weekend to jedziemy do Wrocławia. Nawet mnie przekonał, żeby iść na strzelnicę ProGun i mamy nowy punkcik na mapie Wrocławia do odhaczenia zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię wrocławia..., kobieta, która bardzo kochałem kiedyś, pojechała tam, niby na wakacje, na 2 tygodnie do koleżanki, efekt był taki, że została tam już na stałe, oczywiscie poznała tez faceta itp itd.. wk.rwia mnei to, ze kazdy dookola doznaje szczescia w postaciu partnera/rki a ja ciagle samotny, i 0 wpsomnien i same porażki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie do Szkoły Policealnej Plus Edukacja! Oferujemy szeroki wachlarz kierunków,

napewno Każdy znajdzie odpowiedni kierunek dla siebie. Teraz  u nas wiele kierunków bezpłatnych,  czesne 0 zł!, 

skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich informacji.

tel. 717275032 (33)

www.plusedukacja.pl 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halotupalo

Byłam na studiach we Wrocławiu i Warszawie więc mam trochę porównania.

Jak dla mnie Wrocław to najmilsze miasto w jakim byłam w życiu. Ludzie faktycznie są bardzo ciepli i mili,mega spokojne miasto. Jak się wjeżdża do Wrocławia czuć już ten klimat takiego luzu, brak Pogoni i to jest super! Ale.. Nie dla mnie 🙂 jak dla mnie to miasto może jest mile i sympatyczne ale tylko przy pierwszym kontakcie,

Bo później czar pryska,bo ludzie zamknięci na jakieś głębsze relacje czy wyjścia, mało takiej spontanicznosci; gdy próbowałam jakoś "rozruszac teren" było "nie nie, no co ty, jakie wyjście.."

Przy pierwszym kontakcie tak, jest fajnie ale gdyby wejść głębiej z nimi w kontakt to są jacyś tacy zamknięci. 

Zdarzało się rzeczywiscie, że ludzie byli bardziej otwarci, proponowali jakieś wypady razem ale to sporadycznie rzadko się tacy ludzie trafiali. 

Część osób z Wrocławia które tam przyjechały na studia obchodzą się z tym jak paw lepsi od innych, czego nie zauważyłam w innych miastach, a byłam już w kilku, że co to nie oni, mieszkają we Wrocławiu ^^

Faktycznie, ktoś kto tam jest jako turysta będzie zachwycony, ale jak dla mnie nie na dłuższą metę. 

I też faktycznie każdy jedzie na Wawe chociaż pewnie był z raz, albo słyszał z opowiadan swoich PRLowych babć, chyba ze z autopsji to przepraszam, ale tak,Wawa jest dość specyficznie chamska i czasem można się zalamac.. A wolę to miasto od Wrocławia, otwarte, SZCZERE i ludzie przy głębszym poznaniu również zyskują, ciągle proponują jakieś wypady razem, więcej zdobyłam znajomych będąc w Warszawie w 1 dzień już .. niż we Wrocławiu.. 

I nw jak można nazwać Warszawę brzydką, miasto tak piękne i wielkie, a zimą to już wgl odlot ^^

Tak więc Wrocław nie jest dla każdego 8 też nie rozumiem jego "fenomenu" choć nic do miasta jako tako nie mam. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian
Dnia 7.07.2019 o 17:48, Gość Ania napisał:

Ja mieszkam w Krakowie, ale jak tylko z chłopakiem mamy wolny weekend to jedziemy do Wrocławia. Nawet mnie przekonał, żeby iść na strzelnicę ProGun i mamy nowy punkcik na mapie Wrocławia do odhaczenia zawsze. 

Ja też właśnie z dziewczyną jeżdżę do wrocławia na strzelnicę progun właśnie. Super to jest spędzony czas, a potem sobie spacerujemy po mieście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wrocław to nie powiew młodości, a synonim tandetnych rozwiązań wprowadzanych na ostatnią chwilę.

 

Kojarzy mi się z brudnymi i śmierdzącymi kamienicami, w których pokoje kosztują obłędne pieniądze, brakiem infrastruktury -- zarówno tej drogowej jak i telekomunikacyjnej a do tego ...ową jak nieszczęście śląską mentalnością poprzesiedleńczą. - ludzie tam nie mają potrzeby bycia miłym 😮 (oczywiście ci, którzy niczego nie potrzebują)

 

Z perspektywy kogoś, kto mieszkał w Warszawie, Poznaniu oraz Gdańsku Wrocław to poniemiecka ...nia zaludniona przez studentów i Ukraińców którzy rzadko kiedy mają coś ciekawego do zaoferowania już lepiej się bawiłem na delegacji w Radomiu niż przez te 2 lata na dolnym śląsku 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×