Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość harmid

Co robicie z warzywami z wywaru?

Polecane posty

Gość harmid

Gotując np pomidorową czy barszcz? Ja wyrzucam bo nie wiem co z tym zrobić. Jednak nie chcialabym wyrzucać. marchewkę od biedy jeszcze mozna zjeść, ale co z pietruszką, selerem, porem, cebula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka warzywna, wszystko kroję w drobną kostkę: gotowana marchew, pietruszka, seler ,ziemniaki do tego np. jajko, groszek konserwowy, ogórek kiszony, cebula, doprawiamy + majonez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej a on pod swoim
jesli do pomidorowej to szatkuje wszystko i zjadam. w rosole jem tylko marchewke i pietruszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewka seler pietruszka to do sałatki warzywnej akurat. trzeba tylko resztę dogotować (poszukaj przepisu w necie) a pora i cebule wyrzucam. tylko warzywa trzeba wyjąć przed wrzuceniem pomidorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zostawiam tylko marchewkę, chyba że tak jak dziś robię jakiś sos, to wtedy dodaję do niego pietruszkę i selera z zupy i miksuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewke jemy w zupie
reszte warzyw wyrzucam,nie wyobrażam sobie sałatki z wygotowanych, bezwartościowych warzyw. Np w barszczu ukraińskim jemy wszystkie warzywa ale z rosołu nie wykorzystuję do niczego bo takie wygotowane warzywa nie mają ani smaku ani witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartość zawsze tam jakąś mają, chociażby błonnik, który to niektóre "mądre inaczej" kupują w aptece za ciężkie pieniądze też robię z tych warzyw sałatkę, dodając jajka, groszek, kukurydzę, paprykę, cebulę i co tam mam jeszcze pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hokjj
Miksuję z niewielką ilością wywaru i doprawiam na co mam ochotę, np. ziołami czy curry i mam warzywną zupę-krem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoloka z opola
Warzywa zmiksuj blenderem na jednolitą masę z dodatkiem wywaru i wlej to do zupy jako naturalny zagęstnik,nauczyłam się tego z kafeterii-tematu podziel się doświadczeniem i wiedzą.Polecam taki sposób,zupa zyskuje bardzo na smaku i nie tracisz witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hah a
ja też miksuję i wlewam do zupy zamiast śmietany, oczywiście nie zagęszczam tak rosołu :P ale zupy warzywne tak. Gotuję pietruszkę, selera, marchewkę w całości. Łatwo je wyłowić i przełożyć do pojemnika i zmiksować z niewielką ilością ziemniaków. Do miksowania dodaję też np. pietruszkę, wtedy nie muszę jej dokładnie siekać. Zostawiam tylko część marchewki bo lubię taką z zupy jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, jeszcze zagęszczam zupy, np. dzisiejszą pomidorówkę zagęściłam marchewką i pietruszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×