Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziewczyny podpowiedzcie

Ile trwa URLOP WYCHWAWCZY?

Polecane posty

Gość dziewczyny podpowiedzcie

równo 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
chyba 2,5 roku. a wcześniej 5 miesięcy macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na wychowawczym
tak 3 lata, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja....
maksymalnie możesz wykorzystać 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorowa
ja najpierw brałam 2 lata, a pozniej jeszce napisalam o przedłuzenie na rok. max mozna 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 Lata,możesz wziąć całość lub w maksymalnie 4 częściach. Musisz wykorzystać do ukończenia 4lat przez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdidjrc
Tak długo??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyp
tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azu
Ale trzeba dodać że dla większości mam jest to urlop bezpłatny. Dla osób spełniających wymogi dochodowe jest dodatek wychowawczy z opieki społ. -wtedy płacą przez 2 lata 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhgitd5rr
ale po nim wraca sie do pracy tak ?? bo to tak jakby bylo sie bezrobotna, a czy po 3 latach pracodawca przyjmie z powrotem?? przez ten czas i tak musi miec kogos innego a i moze okazac sie bardzo dobrym pracownikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azu
Nie jest się bezrobotnym bo ma się nadal status pracownika. Co do powrotu to różnie bywa. Ale zawsze jest inna opcja -czyli wziąć 2 lata wych. a ostatni rok wrócić do pracy na obniżony etat -wówczas kobieta jest chroniona i pracodawca nie może jej zwolnić przez ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kbjhgbul;
Ja jestem na urlopie wychowawczym. Spełniałam kryteria dochodowe i za miesiąc kończy mi się ten płatny okres. Tu zaczyna się problem, bo nie mam gdzie wracać. Szef ma kilka firm i właśnie tą w której pracowałam wydzierżawił komuś innemu. Z uśmieszkiem zaproponował mi, że kiedy wrócę z wychowawczego, to mogę sobie dojeżdżać ( 120km ) do innej jego firmy, albo się zwolnić. Zastanawiam się czy teraz nie przerwać urlopu wychowawczego iść na bezrobocie i w ciągu pół roku znaleźć sobie pracę zanim skończy mi się płatne bezrobocie. Tylko zastanawiam się co zrobię z moim dzieckiem? Nie ma żadnych udogodnień dla matek po urlopach wychowawczych w tym kraju jeśli chodzi o powrót do pracy. Do przedszkola dziecka mi nie przyjęli. Bo w pierwszej kolejności przyjmują dzieci samotnych matek, a w drugiej kolejności dzieci matek już pracujących. Ja byłam na liście rezerwowych, chociaż wniosek składałam jako jedna z pierwszych :(( Przedszkola pękają w szwach.... Czasem czuję się jak człowiek drugiej kategorii. W tamtym tygodniu dzwoniłam po różnych firmach i byłam na trzech rozmowach kwalifikacyjnych, ale nikt nie chce zatrudnić osoby z tak długą przerwą i jeszcze ich zdaniem niedyspozycyjną. Chociaż z mężem udało by się nam zgrać jeśli chodzi o zajmowanie się na zmiany, to pracodawcy pytają się wprost kto będzie w tym czasie z moim dzieckiem, jakby mąż nawalił. Może by mnie przyjęli jakby moje dziecko chodziło do przedszkola, albo miałabym babcie lub nianie do pomocy. Wręcz nie ma mowy żeby mnie przyjęli, bo nie mam nikogo do pomocy :( Dal nich jestem mało atrakcyjnym kandydatem.... Za niedługo nie będę miała z czego żyć i pewnie zadłużymy się jeszcze bardziej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×