Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie moze ktos wie.

Mam świeżą melisę w ogródku. Z ilu listków parzyć zioła?

Polecane posty

Gość pytanie moze ktos wie.

Zaparzyłam z 8 listków jednak woda prawie w ogóle się nie zabarwiła a z tej melisy suszonej jest taka ciemna. Czyli za mało dałam tak? ile powinnam dać listków żeby znowu nie przesadzić z ilością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja daję na oko
ale ważne, porwij troche listki, olejki eteryczne bardziej puszczą. świeża i tak nie będzie tak ciemna jak suszona, ale nie o kolor w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie moze ktos wie.
A na oko to ile mniej więcej? ;) Nie chcę przesadzić i wrzucić pół kubka listków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja daję na oko
no właśnie nie mam pojęcia ile dokładnie, ale myślę, że z 10 na pewno. nie kieruj sie kolorem, bo świeża będzie lekko zielonkawa i całkowicie klarowna, bardziej smakiem. często mieszam ze świeżą miętą, pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie moze ktos wie.
Dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świeże zioła zaparza się góra od 0.5-1 min kolor ma byc słomkowy , na 0.5 l przegotowanej nie wrzącej zalewam Garść całych gałązek melisy , jest b.aromatyczna i uspakajająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana w ziołach
może zależy od odmiany melisy (jeśli takowe w ogóle są;) ja posadziłam swoją pierwszą melisę i zaparzyłam z ok 12 listków dużą filiżankę, wyszła mi piękna słomkowa i przepyszna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie pół kubka świeżej zieleniny to nie jest przesada zetnij melisę, potnij ją nożyczkami do kubka, zalej wrzątkiem i koniecznie przykryj kubel roślince sie przysłużysz, bo sie rozkrzewi i sama skorzystasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×