Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JuAnGaBo

Belgia

Polecane posty

Gość JuAnGaBo

Witam, mój mąż wyjechał pracować do Belgii pracować kasa ok. i jest tam dużo pracy więc chce mnie ściągnąć. Dzięki temu szybciej się pospłacamy i wyjdziemy z długów. Tutaj w PL teście zdeklarowali się zajmować dziećmi w czasie naszej nieobecności, potrafią to robić a dzieci ich strasznie kochają. Dzieci małe - 4 i 6,5 lat. Oboje w przedszkolu. My byśmy zjeżdżali do PL raz w miesiącu na kilka dni. I teraz pytanie - czy brać dzieci z sobą (praca załatwiona, mieszkanie też) tylko jak to na nich wpłynie ? Czy lepiej żeby zostały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze coooo???
a w ktora czesc Belgii sie wybierasz :) moze wpadniesz kiedys na kawe. a tak na serio to dzieciaki pakuj ze soba bo dlugo tak nie pociagniesz i z czasem dzieciaki moga cie znienawidzic ze ich zostawilas. a tak na serio to masz dzieciaczkow w wieku moich tylko ze ja sie ani chwili nie zastanawialam czy ich PL zostawic, dzieci sa moje wiec jada ze mna i mezem to bylo oczywiste. I sie bardzo Ciesze z tej decyzji my sobie pracujemy a dzieciaki chodza tu do belgijskiej szkoly ( poczatki trudne zwlaszcza jezykowe ale zrozumialy w jakiej sa sytuacji i nie ma problemu) takze bierz ze soba nie zastanawiaj sie. a jak bedziesz cos chciala jeszcze wiedziec to pisz postaram sie pomoc w temacie belgijskim. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też matka
Dziewczyny w jakim języku dogadujecie sie w Belgii ? Angielski wystarczy ? Szukam pracy poza Polską i jedynie angielski mam w miarę opanowany a sytuacja moja dość nieciekawa i chciałabym zacząć pracę jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGB
Przy granicy Belgiii z Francją. A jak z przedszkolami ? Ile kosztują ? Są polskie ??? Chciałabym ich wziąć żeby poznały język, inną kulturę, atrakcje. A Ty gdzie jesteś ? Tam gdzie mój mąż "stacjonuje" jest pełno kolorowych i obawiam się trochę o bezpieczeństwo. Jak z takimi tematami tam jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAGB
ze coooo??? daj jakis namiar na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfgqdsfgsdgsdg
po pierwsze kolorowi sa wszedzie i pelno ich wszedzie, po drugie przedszkola sa darmowe,trzeba umiec jezyk niderlandzki lub francuski, zalezy w ktorej czesci kraju bedziesz, z angielskim to tylko na czarno, oficijalnie nigdzie ci pracy nie dadza jezeli nie bedziesz chociaz podstawowo mowic w jednym z ich jezykow wymaganym w danej czesci kraju,oczywiscie dzieci musza byc zameldowane zeby mogly isc tutaj do przedszkola, cos jeszcze? mieszkam w Belgii 18 lat, moje dzieci sa w wieku szkolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hykjhkjkhkhk
a lubisz kolorowych? twoje dzieci maja chlopakow arabow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfgqdsfgsdgsdg
kolorowych lubia poleczki takie jak ty te co dopiero przyjechaly za granice,po drugie ,nie upadlam tak nisko zeby ze zwierzetami sie zadawac,moze sam lub sama z nimi kopulujesz, bo ja nie mieszam ras ani tez nie sypiam z malpami, cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze co????
no hej podaj seojego maila a sie odezwe. Ze szkola pelen lajt- po przyjezdzie tu wzielam kolezanke kora zna francuski i zapjsalam dzieci do szkoly, nie wymagali zadnych dokumentow belgijskich, dzieciaki zostaly przyjete na podstawie polskich dokumentow i zreszta tak jest do tej pory starszy syn chodzi juz trzy lata i nikt mnie nie poprosil o belgijski dokument lub cos w tym stylu. Do przedszkola dziecko idzie w wieku dwoch i pol roku. Jest kilka typow szkol ja osobiscie wybralam katolicka wlasnie zeby uniknac arabow i tych podobnych i sa bezplatne. Z jezykiem mam do tej pory problem i nie zgadzam sie z poprzedniczka dogadasz sie praktycznie wszedzie po angielsku wiem sama po sobie, no ale tez zalezy gdzie do pracy pojdziesz ale tez nie ma problemu ja pracuje z osobami nieplnosprawnymi z minimalna znajomoscia francuskiego i jest oki jakos dajemy rade. No ja mieszkam kolo Mons. a tak przy okazji to polecam Ci stronke belgia.net mi ona pogla na poczatku zycia w belgii. czekam na twojego maila. i sorki ze tak pozno pisze ale wlasnie pracuje na nocna zmiane. pozdrawiam PS: jest Polska szkola uzupelniajaca a,e zeby dziecko zapisac musi miec spelniony obowiazek szkolny w Belgii, wlasnie moj syn poszedl do pierwszej klasy w PL szkole w SHAPE przy misji NATO i co sobota po 4 godzinki nauka jezyka polskiego :) i sam chcial isc zeby pisac listy do babci do polski :) - tak stwierdzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mój mąż pracuje w Belgii i na wiosnę wraz z 2 letnim dzieckiem wyjechać do męża. Mam wiele obaw jeśli chodzi o przedszkole itd bo przecież znamy tylko język polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam my jesteśmy w takiej samej sytuacji ;) mój mąż jest w belgii juz sporo czasu i ściągnął nas z synem do siebie syn ma 4 lata i chodzi do przedszkola belgijskiego początki były bardzo trudne ale teraz daje sobie świetnie rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak z mieszkaniem. Z tego co się orientuje to mieszkanie i życie jest bardzo drogie a mój mąż jest podwykonawca u polaka czyli nie ma prawidłowej stawki belgijskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stronie http://www.pracabelgia.com/ widziałam sporo przydatnych, praktycznych informacji o życiu w Blegii. Może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka34
Faktycznie, takie życie i praca za granicą wcale nie są proste, jednak najważniejsze, że będziecie tam razem, to dużo ułatwia. Osoby, które wyjeżdżając same i nie mają swojej drugiej połówki zdecydowanie dużo ciężej znoszą takie wyjazdy, dlatego warto wiedzieć o istnieniu takich portalów http://www.polishhearts.be/pl/a/online_dating_belgia i z nich korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie wyjedziesz z mężem to na 99% twoje małżeństwo się rozpadnie. Ze mną tak niestety było. Po dwóch, trzech latach rozłąki nie ma do kogo wracać, bo ludzie się zmieniają i to już nie jest ten sam człowiek. Takich małżeństw co nie przetrwały próby czasu są dziś tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam szkoly podstawowej polskiej blisko Otegem w Belgii jak ktos cos wie prosze o kontakt elasegieta@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×