Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia_Kubusia_

sprawdzone sposoby na okropny katar

Polecane posty

Gość Mamusia_Kubusia_

Drogie mamusie, moje dziecko zaraziło się przeziębieniem i teraz ma straszne ilosci wodnistego kataru. Nie potrafie sobie z tym poradzić, aspirator, kropelki, inhalacje, nacieranie juz są sprawdzone i niewiele dają. Czy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na katarzysko?? Podzielcie się swoimi sposobami bo idzie zwariować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krople do nosa Otrivin i maść majerankowa - sprawdziłam teraz przez weekend - dziala. Miał okropny katar i to pomagało, dodatkowo jakiś czas po psiknięciu Otrivinem i posmarowaniu nosa maścią, psikałam mu wodą morską i super efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lediweco6
podaj wapno w syropie, cebion, na noc nasivin 1 kroplę no i trochę cierpliwości, tak czy inaczej potrwa 7 dni, a moze i dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może...
Aptekarka mi powiedziała że dzieciom nie podaje się wapna przy katarze bo zagęszcza wydzielinę i wtedy jest jeszcze gorzej. Spotkałyście się z taką opinią? Też właśnie zmagamy sie z katarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My stosujemy krople nasivin + maść majerankową - zawsze działa. Bardzo dobry jest na przeziębienie i katar syrop z cebuli. U nas jest to jednak problem bo syn nie chce go pić. A jest mega skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również polecam maść majerankową. Ostatnio sprawdziłam na mojej dwójce i na drugi dzień i u jednego i u drugiego śladu po katarze nie było. Stosowałam 3 - 4 razy na dzień. No i do tego regularne ściąganie wydzieliny. Może nie usunie kataru od razu, ale na pewno pomoże w oddychaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo tatku!!
ambasadorka ciepła powiedz moja droga jak sie robi ten syrop?? spróbuję jesli pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambasadorka ciepła -> ostatnio oboje mi się zaziębili i nie wiedziałam co im podać bo na większość leków bez recepty są za mali i zapomniałam o tym syropie z cebuli a przecież kiedyś nasze mamy zawsze się do niego uciekały. Dzięki za przypomnienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrop z cebuli: obierasz cebule kroisz w kostke, wkładasz do słoika i zasypujesz łyżką cukru. Syrop tworzy sie sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na noc by udrożnić nos dziecka, proponuje rozgnieść kilka ząbków czosnku na spodku i położyć przy łózku dziecka - też działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio sobie szybko pomogłam kroplami Otrivin Natural. To taki roztwór wody morskiej z olejkiem eukaliptusowym. Zadziałał bardzo szybko i z ulotki wyczytałam że może być od 6 roku życia stosowany u dzieci. Dałam mojemu niespełna 6latkowi i tak samo przyniósł mu ulgę. Dodatkowo podobno zabija bakterie, i nie wiem czy to dzięki kroplom ale chyba ciut zmniejszył się ten zielony katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrop z cebuli na kaszel to i owszem, ale działania na katar nie zauważyłam ;)Na katar stosuję inhalacje albo właśnie ten otrivin natural, działa i u mnie i u dzieci.przy suchym powietrzu w mieszkaniu tez się sprawdza, od razu się lepiej śpi jak człowiek może normalnie oddychać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjasdcbkadjvb
moje dzieci tez sie obecnie zmagaja z katarem zatokowym ,lekarka polecila nam taki sprey czyszczący nos jak TANTUM PROTECT ,jest dosc drogi jak na taka mała zawartosc tego specyfiku w opakowaniu bo kosztuje 26zł ale uwierz mi jak go uzylismy nie chcialabys widziec co zaczelo corce gichac z nosa ,wszystko co jej tam zalegało normalnie w kilka minut wyplywało i mielismy w miare spokojna noc ,tylko że one nie stopuja kataru ,jesli chodzi ci o typowe krople stopujące to chyba tylko nasivin ,ale u mnie nawet i on nie działam ,ponoc najlepiej kiedy to wszystko sie oczyszcza bo krople obkurczajace powoduja ze w rzeczywistosci kiedy przestaja juz dzialac jest jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura izaurra
na moje dzieci (5 lat i 7 m-cy) dzialaja inhalacje, katar trwa max 2 dni, robie inhalacje z soli fizjologicznej, psikam woda morska kilka razy dziennie, a na noc daje clemastinum. Zawsze na trzeci dzien jest juz po katarze... aaaa zapomnialam ze nacieram rowniez na noc stopki i piersi Pulmex Baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również posiłkuję się otrivinem, zazwyczaj nie mam cierpliwości do działania z inhalacjami, a tu chwila moment i moge oddychac przez nos - dzięki czemu usnąć można spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze!!!
zadnego wapna,krople ograniczdo min.ilosci. Wyjdz z dzieckiem na spacer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlotteeeeeeeeeee
Inhalacje owszem w domu, ale poza domem się nie da, wtedy u siebie i mojego szesciolatka stosuję otrivin natural eukaliptus. Szybko odblokowuje nos, jest naturalny, wiec po co się męczyć z zatkanym nosem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiap03
Również stosuje Otrivin Eukaliptus jeśli czuję, ze coś się dzieje z moim noskiem.. Odnośnie tego, jak ważne jest prawidłowe oddychanie przez nos o czym często zapominamy można sobie poczytać ciekawe artykuły tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/oddychaj-przez-nos-oddychaj-lepiej http://portal.abczdrowie.pl/pilnuj-swojego-nosa-czyli-jak-prawidlowo-oddychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresciewiosna
bardzo dobry sposób na karat u dzieci to : rozwiesić koło łóżeczka kawałki świeżego czosnku na noc- zapach fakt daje wiele do życzenia- ale skutek murowany po paru godzinach zero kataru- to naturalny antybiotyk- zawsze pomaga! dla osób starszych po małym kawałku czosnku do nosa na parę minut:) powtarzać 3x dziennie - na drug dzień zero kataru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiftiiii
ja kupuję syrop z cebuli gotowy w aptece (alcep), bo nie chce robionego pić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zawsze pomagały tabletki na katar Sudafed oraz ziołowe inhalacje z ziół. Ostatnio chorowałam na zapalenie zatok i pomogło mi płukanie zatok zestawem firmy NeilMed o nazwie Sinus Rinse. Tutaj macie domowe sposoby na katar http://www.domowe-sposoby24.pl/2015/04/domowe -sposoby-na-katar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PawełekFath
A próbowaliście inhalacji? Moim dzieciakom pomaga i to baaardzo! Mamy inhalator od tej firmy Diagnostic i jesteśmy bardzo zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania858
Z takich ciszej pracujących i lżejszych inhalatorów to Sanity Simple jest w porządku. Mały, poręczny, łatwo można jakieś miejsce w pokoju znaleźć, żeby spokojnie inhalacje przeprowadzić. Dodatkowym plusem jest długi przewód do zasilania, więc niekoniecznie trzeba zaraz przy wtyczce się z aparatem rozkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weeroka
Przydaje się nam w domu inhalator najbardziej jak dzieci chorują czyli średnio dwa razy na miesiąc w ich przypadku. Aparat mamy Simple – trzy lata gwarancji, mała waga, niski poziom hałasu i drgań, sprawdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale reklamy, przedstawiciele dajcie sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Askaik
Co do mnie to zamawiałam inhalator tłokowy już jakoś rok temu, model nazywa się Simple. Nazwa nie przekłamuje bo rzeczywiście nie należy do jakoś skomplikowanych w budowie czy działaniu, lekki, poręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek00
Ja rownież polecam Inhalator Simple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nie najgorsze doświadczenia z inhalacją aparatem Simple, to co najfajniejsze tutaj to na pewno szybkie generowanie mgiełki i też nieduża konstrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×