Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mart..taa

slub i chrzest

Polecane posty

Gość mart..taa

Tak się składa, ze niebawem czeka nas podwójna uroczystość - tzn. chrzest naszego dziecięcia i nasz ślub kościelny. W tym roku obchodziliśmy 16 rocznicę związku, od ponad 10 lat jesteśmy szczęśliwym małżeństwem (teraz dodatkowo od roku rodzicami wspaniałego berbecia). Z różnych przyczyn nie wzięliśmy ślubu kościelnego zaraz po cywilnym (wtedy nie było konkordatowych), mieliśmy go w planach ale jakoś tak zeszło :-). Sam ślub cywilny mieliśmy zresztą bardzo skromny - organizowany metodą zrób to sam bez wesela, sukien, orkiestry etc. Osobiście, z perspektywy nie żałuję, ze tak wyszło, choć ominęło mnie na pewno wiele ekscytujących chwil. No ale wracając do meritum, podjęliśmy decyzję, że połączymy nasz ślub kościelny z chrztem dziecka. Ponieważ będę musiała wystąpić w podwójnej roli Panny Młodej ;-D i Pani Matki, mam poważny problem (albo mi się wydaje, ze mam) w co się ubrać!!! Myślałam o skromnym ale eleganckim kostiumie ale po wizycie w salonie sukien ślubnych (w którym wypatrzyła coś interesującego, niestety nie w moim rozmiarze) mam mętlik w głowie . Panie w salonie, oświeciły mnie, ze w podobnej jak moja sytuacji, kobitki z reguły kupują normalne suknie ślubne !!!! (no może nie białe, ale i to nie koniecznie). Nie mogę tego zweryfikować, żadna z moich znajomych nie była w podobnej sytuacji, choć moja kuzynka swój drugi (pierwszy unieważniono) ślub kościelny brała w białej sukience z dłuuuuuugi welonem (ale nie miała dziecka). Sama już nie wiem, z jednej strony wydaje mi się to trochę kuriozalne w mojej sytuacji wbijać się w strojne suknie, z drugiej, zaczynam się obawiać, czy nie przesadzę ze skromnością stroju. Może bym i zaszalała ale ogranicza mnie brak kasy. Niestety, jak zauważyłam, im skromniejsza w formie i wystroju suknia ślubna tym droższa, a tylko takie mi się podobają. Zaczęłam przeglądać aukcje z używanymi sukniami ale mam obawy, czy to dobry pomysł bo popadam w depresję, jak mi się juz coś spodoba to cenę ma dla mnie zaporową. Poza tym ślub będzie w październiku co ma wpływ na moje decyzje (jestem zmarzluchem) a sukienek niewydekoltowanych jak na lekarstwo. Dalej optuję za kostiumem ale może któraś z Pań była w podobnej sytuacji i może mi coś doradzić ! P.s. Faceci w takich sytuacjach mają lepiej - wskoczą w gajer i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
uroczystosc ma byc skromna, na kilka osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
dluga biala suknia napewno nie pasuje poniewaz masz dziecko, ale jakas np krotsza wersje suknie slubnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
tez mysle ze biala suknia odpada, na dodatek bedzie zimno, zastanawiam sie nad plaszczem, dziewczyny prosze doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
http://www.gogogu.pl/krotkie-suknie-slubne?p=3 tu masz rozne, mysle ze takie biale czy kremowe ale krotki moze nawet bardziej prosty kroj niz te bylby ok- bo w koncu to ślub, to doda tego klimatu slubnego:) ja bym w twoim przypadku taka wersje sukni wziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
a jaki do tego plaszczyk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
no wlasnie wolalabym cos dopasowanego do ciala i skromniejszego, ogranicz mnie tez budżet niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamoskaZoska
A zdazysz uszyc? Prosta jasna (np kremowa? bladoblekitna?) sukienke do ziemi np. lekko zdobiona np koronka. Zalezy co lubisz ale jak ma to byc skromne to poszukaj inspiracji w necie i lec do krawcowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
to ma byc uroczystosc na ok 10-15 osob, potem zaprosimy ich do domu na obiad i kawe z ciastem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamoskaZoska
po prostu suknia wieczorowa, elegancka ale skromna, w jasnym kolorze :) moze kremowo zlota albo cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaONA89
Poszukaj w Zarze, ostatnio widziałam bardzo ładną sukienkę do kolana , z falbanką na dole i była w kolorze kremowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
myslalam o czyms do kolan, im dluzej szykam to juz sama nie wiem czego chce :( te sukienki sa ladne na lato, bede musiala ubrac tez kozaki bo pewnie bedzie juz snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaONA89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
myslalm o czyms eleganskim, jakiejs sukni wieczorowej, tyle tego jest ze juz sama nie wiem czego szukam :) ciezko mi wyjsc na sklepy z malutkim dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaONA89
Heheh znam to Marta bo ja swoją sukienkę ślubną szyłam u krawcowej i przeszywałam ją chyba z 10 razy, nie mogłam się zdecydować jaki dekolt, czy chce rękawy czy ramiączka czy tren czy nie ;) Może poczekaj na kolekcje jesienne/ zimowe i coś znajdziesz ? Proponuję Tk Maxx , dużo fajnych sukienek i nie drogich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..taa
i tak nie bedzie nic widac pod plaszczem, bo w samej sukiecne nie pojde :) za zimno, zreszta wiecie ja jest w kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
skoro przyjecie jest w domu to mysle ze lepiej wlasnie krotka sukienke, bo bedzie ci niewygodnie w dlugiej. tez mysle ze jednak prosta ale jasna no kremowa, pudrowy roz czy jasny blekit. do tego plaszczyk ale mysle ze jednak połbuty beda lepsze niz kozaki-to na pewno. musi byc elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
ale buty to chyba nie kozaki...nie pasuje nawet mimo ze jest zima to do takiej sukienki jasnej nie pasuja dlugie buciory, lepiej półbuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvsahvadv
daj sobie spokój z wieczorową suknią- po co ci coś takiego na skromne przyjęcie we własnym domu. kup sobie jakąś fajną kieckę w normalnym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvsahvadv
a czy ta kiecka musi byc jasna? ja bym po prostu kupiła, to co mi się akurat spodoba- tak naprawde to i tak jestescie juz starym małżeństwem i nie ma co sie tak sztywno trzymać konwenansów- najważniejsze żebyś ładnie w niej wygladała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 lata temu żona mojego kuzyna brała ślub w normalnej ślubnej sukni.Dziecko miało 3 miesiące i ślub był połączony z chrzcinami. A w tym roku byłam na 2 ślubach gdzie dzieci MP miały i po 5 lat i panna młoda była ubrana jak "normalna" panna młoda. Ubieraj co chcesz.Nie przejmuj się innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaONA89
Po nas ślub miała para z kilkuletnim dzieckiem i PM była ubrana w białą suknię księżniczkę do ziemi i welon więc się nie przejmuj ;)Jeżeli to miałoby być spełnienie Twoich marzeń to ubierz nawet i typową suknię ślubną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makatka03
wg mnie odpowiednie będzie coś w stylu podanych wcześniej propozycji z Zary lub Fornari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makatka03
nie warto kupować "zwykłej" sukienki z kolekcji ślubnej, bo to tylko podnosi koszy. Na nogi czółenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kuzynka też miała ślub połączony z chrzcinami i była ubrana w długą, piękną suknię, ale bez welonu i suknia była w kolorze ecruu. Nie odmawiaj sobie tego. Masz wyglądać pięknie :). Moje dziecko też urodzi się przed ślubem i też nie zamierzam mieć krótkiej sukienki czy kostiumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×