Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość noworódka

3 USG i niepokój

Polecane posty

Gość noworódka

Witajcie, Jestem w 11 tc i wczoraj miałam robione już 3 USG (2xdopochwowe i wczoraj przez brzuch). Wiem, że to dość dużo tych badań, ale jedno miałam robione ze względu na jednorazowe plamienie. Okazało się, że mam niski progesteron, biorę Duphaston 3x1 od 2-3 tygodni. Na każdym USG widać puls dziecka. Wczoraj miałam robione badanie przez brzuch, dzidziuś jest, serce bije, ale wydał mi się taki niemrawy, nie wiem, czy w ogóle się poruszył. Lekarka wcześniej przy badaniu ginekologicznym nieco uciskała mi brzuch, w dodatku ja denerwowałam się przed badaniem. Dziecko powinno chyba być bardziej żywe, reagować na impulsy z zewnatrz. W dodatku lekarka, ogladajac USG powiedziała "Progesteron jest jeszcze za niski" - skad ona to wiedziała, czy zobaczyła coś niepokojacego? Kolejne moje badanie przypada dopiero za 3 tygodnie. Lekarka powiedziała, że ciąża dobrze rokuje, ale martwi mnie to, że dziecko było takie nieruchome i te jej słowa o progesteronie. Jeszcze bardziej mi smutno po tym badaniu. :( Chciałam (muszę) powiedzieć teściom i części rodziny i znajomych o ciąży, teraz nie wiem co robić. Poradźcie dziewczyny. tak się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, ja też brałam w obu ciążach duphaston, ale ja wcześniej robiłam badania na poziom progesteronu, na pewno na podstawie usg nie można stwierdzić czy progesteron jest za niski (chyba że o czymś nie wiem) co do ruchliwości dziecka na usg to moja córeczka przez całą ciąże była mało ruchliwa, na każdym usg (a miałam na każdej wizycie) nie ruszała się prawie wcale tak od początku do końca ciąży, zaś mój synek w drugiej ciąży przy wszystkich 4 usg tak strasznie skakał ze ledwo dało mu sie zmierzyć przezierność w 13 tygodniu, a w 15 przestało mu bić serduszko mimo jego ruchliwości, także nie martw się jak widzisz na moim przykładzie ruchliwość na pewno nie ma znaczenia. głowa do góry będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noworódka
przykro mi z powodu Twojego synka, a dowiedziałaś się, dlaczego doszło do śmierci dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, nie dowiedziałam się nic, jestem na etapie badań ale to dłuższy temat. Trzymaj się i bądź pozytywnej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×