Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wezskuiolaaa9898

latwo nauczyc sie grac na gitarze?

Polecane posty

Gość wezskuiolaaa9898

Mam prawie trzydzieche i chcialabym zaczac;) Lepiej grac kostka czy palcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezskuiolaaa9898
nie ma tu gitarzystow;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joly roger12345
dobre pytanie ;) I jedno i drugie jest ważne, zależy na jakiej gitarze chcesz się uczyć grać. Wa żne jest też jak chcesz grać. Zacznij od kostki i prostego grania na gitarze akustycznej - nie klasycznej. Przy klasycznej rozstaw progów jest nieco szerszy przez co trudniej Ci będzie na początku. Czy trudno ? Po tygodniu już będziesz miała efekt. Najtrudniejszą rzeczą do opanowania na początek to strojenie gitary. Tak aby puścić muzyczkę z komputera i grać do niej, ja uczyłem się ze słuchu, ale nowym polecam zakup stroiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezskuiolaaa9898
Dziekuje;) tzn mam dostep do gitary elektrycznej i klasycznej (1 z domownikow gra) to do dziela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joly roger12345
skoro masz dostęp do gitary elektrycznej to jeszcze milej zacząć. Palce nie będą tak boleć na początku. Zacznij od strojenia gitary potem podstawowe akordy przejrzyj. Hmmm co tu było proste.... tak, aby obyć się z gitarą należałoby jakąś prostą piosenkę opanować, a potem już można kombinować. Myslovitz - Peggy Brown o ile dobrze pamiętam e D G C małe - mol duże - dur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz po prostu cwiczyc. To wymaga wprawy. Jesli masz sluch muzyczny i poczucie rytmu to spoko. Tylko jesli chcesz grac to musisz miec krotkie paznokcie na lewej dloni. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezskuiolaaa9898
juz mam odbite struny na opuszkach, a gram 10 minut, gram juz powoli marsz turecki;p znalazlam taby w internecie;) juz linijke zagralam slimaczym tempem dziekuje Wam za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adfertghgfdesa
ja też próbowałam i gitara leży na szafie. Stroiłam od stroika komputerowego, długo mi to zajmowało. Najwidoczniej tępa strzała jestem, bo nie potrafiłam się nauczyć. Zmiana tych chwytów była dla mnie trudna, bicia - czy z dołu, czy z góry. W ogóle fajnie mi to nie brzmiało. Gryf mam 3/4 - nie wiem czy to przeszkadzało, czy utrudniało. Dla mnie to trudna sztuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joly roger12345
właśnie dlatego to trudne -opanować instrument aby brzmiał, a nie wybrzdąkać cokolwiek. Wlazł kotek na płotek zagrasz na czymkolwiek, ale zagrać a zagrać to różnica. Gitara jest szalenie trudnym instrumentem, ale dobrym dla początkujących gdyż w miarę szybko można uzyskać jakieś rezultaty. Na opuszki nic się nie poradzi. Nie dociskaj za mocno tylko celuj w sam środek progu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz miec przede wszystkim dobry słuch muzyczny,i wyczucie rytmu,bez tego to raczej cienko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezskuiolaaa9898
ja to nawet nie wiem co to znaczy nastroic gitare:P wzielam bo wisiala samotnie na scianie i gram;p na opuszki chyba naparstki wloze i bedzie dobrze. Dziekie za wszelakie rady;) zobaczycie mnie w mam talent za jakis rok:D pozdrowie Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joly roger12345
koobra - to nie tak,że trzeba mieć, aby zagrać najprostsze piosenki wystarczy się ich nauczyć na pamięć ;) od tego się zaczyna dopiero z czasem pozna się swoje własne granice. Strojenie gitary jest istotne ;) http://guitarnet.pl/strojenie-gitary.php poklikaj na struny i zobacz czy twoja brzmi tak samo :P wątpie :) czemu to istotne ? bo gra się akordami, kwintami i kwartami. Są to dźwięki współgrające ze sobą... no bez tego ani rusz ;) Stroik gitarowy służy do "ułatwiania sobie strojenia". Zresztą bogaci wymieniają sobie na koncertach gitary a my biedniejsi musimy to robić na bierząco i nie ma czasu brzdękać po strunie wśród hałasu :) trzeba się ratować jak się da najszybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezskuiolaaa9898
Dzieki za link;) ale poki co to dla mnie czarna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara99
Ja zaczynałam od palców, bo lepiej było mi wyczuć struny, kostką mi się mieszały;) Ale takie 'samotne' lekcje mało mi dały, może nie mam talentu, a może cierpliwości?:P I zapisałam się do poznańskiej Muzosfery, zdałam egzamin rockschool i jestem zadwolona :) Ale rzecz jasna, jak ktoś ma wystarczająco dużo samozaparcia i mu się zwyczajnie chce, to możesz uczyć się sam, nic chyba nie stoi na przeszkodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tato gra i spiewa od 20 lat systematycznie, po 2 latach mial juz doskonale opanowane granie. Doszedl do takie perfekcji ze wystarczy mu puscic pierwsze 10 sekund piosenki i on bierze gitare i od razu zaczyna ja grac.Ale wydaje mi sie ze z czyms takim to trzeba sie urodzic bo granie na innych instrumentach tez nie sprawia mu zadnej trudnosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początek kostka. Dla chcącego nic trudnego. Warto też rozejrzeć się za szkołą muzyczna typu http://www.akademiamr.com/ w której nauka będzie przebiegała systematycznie dzięki czemu zapał szybko nie minie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mola777
bardzo łatwo jak ma się dobrego nauczyciela, ja się szybko nauczyłam w Akademii Rocka w gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie łatwo :) wiem to po sobie, gdyby nie Internet, filmiki na jutubie i korki od starszego kolegi to pewnie zatrzymałabym się na na podstawach i zrezygnowała. Muzykuj z innymi, ćwicz i czytaj, kup sobie porządny sprzęt np. tutaj http://taniestruny.pl/ czy w jakimś miejskim sklepie muzycznym, który jest dobrze wyposazony i nie zarabia na byle czym, jak coś to pisz na priv:) służę radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka991
Niestety gra na gitarze nie należy do najłatwiejszych. Ja się uczyłam kilka dobrych lat i mimo to nie uważam, się za wirtuoza gitary :) A jaką masz? Klasyczną czy może elektryczną? Ja w tym miesiącu chce kupić elektryczną. Znalazłam już odpowiednią gitarę i piecyk. Czaję się też na kabel do wzmacniacza z http://www.avstore.pl/kabel-przewod-instrumentalny-jack-6-3-mm-prolink-msc-0240-3-m.html?utm_source=jjav&utm_medium=brdl&utm_campaign=jjpro Znajomy mi go szczególnie polecał bo nie jest drogi a bardzo wytrzymały. Czy ktoś z was z niego korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgośka1001
Słyszeliście już o efektach gitarowych? Są bardzo przydatnym narzędziem dla każdego gitarzysty. Tutaj http://taniestruny.pl/efekty-i-akcesoria/efekty-gitarowe można je zakupić. Taki sprzęt jest niedrogi, ale naprawdę świetnie się sprawdza. Mają tam asortyment marki Red Panda i Robert Keeley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulka56
W zasadzie nie wiem do końca jak lepiej jest grać, bo ja dopiero zaczynam i radzę sobie palcami. Może spróbuj zapytać w sklepie https://rigexpert.pl . Zajmują się profesjonalnym doborem sprzętu, więc na pewno są w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łatwo czy nie, to jest wszystko kwestia indywidualna. na pewno im jesteś młodszy, tym szybciej załapiesz, a tak to wszystko zależy od samozaparcia i determinacji, jeżeli będziesz regularnie ćwiczył, to nie powinno być z graniem problemów. wiadomo, że po miesiącu nie będziesz grał jak wirtuoz, ale zauważysz znaczące postępy. rzuć też okiem http://www.domsupelek.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana

Nie zadawaj pytań na forum tylko przejdź się do jakiegoś profesjonalnego salonu muzycznego typu Riff i zapytaj sprzedawców. Oni Ci we wszystkim pomogą, mało tego dobiorą dla Ciebie gitarę i dodatki. Inaczej zwariujesz od natłoku informacji, a każdemu pasuje coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pifpaf

Jak dla mnie, gitara to stosunkowo łatwy instrument. Plus zacząłbym od gry kostką. A co do wyboru gitary, to serio lepiej kupić stacjonarnie i zobaczyć co i jak. Możesz przejść się do Riff, tam jest ich sporo i po prostu potrzymać je sobie. Nie zaczynaj od elektryka, ani od klasycznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian

Dla mnie było łatwo, po tygodniu zakupu gitary w Riffie już widziałem u siebie postęp, wcześniej gralem tylko na gitarach znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert

To prawda gitary w Riffie są bardzo solidne i nie drogie, obsługa zawsze pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łatwo nie łatwo.. wiadomo trzeba mieć dryg 😄 ja nie ogarniałam gitary ale gram na pianinie i chcialam cos nowego. zapisalam sie do szkoly muzycznej ale to porazka na calej lini byla. potem trafilam na Michała  nauka.tetmajer.pl i tu zrozumiałam o co chodzi, uwielbiam te spotkania i wspolne granie 

ps. mam 33 lata 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się nauczyć akordów to nie powinno Ci to nastręczyć większych problemów,  chyba jest gorzej jeśli chcesz się nauczyć grać z nut. Ja grałam palcami, kostka to nie moja bajka, no i zaczynałam na nylonach,  są bardziej miękkie i łatwiej przyzwyczaić opuszki do strun.  Zresztą wg mnie jest fajniejszy dźwięk,  ale to rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×