Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jeszcze chyba młoda

mięśniaki-wiem,że nie ten dział,ale może któraś coś powie.

Polecane posty

Gość jeszcze chyba młoda

Witam,mam 23 lata urodziłam dziecko a wczoraj ginekolog powiedział ,że mam mięśniaka.Myślałam,że mięśniaki pojawiają się u starszych (w sensie,że ode mnie) kobiet.Szczerze to nie wiem czy mam się bać bo nic mi nie powiedział. Powiedział tylko,że najpierw zajmiemy się nadżerką,a o mięśniaku nic. I zaczynam się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam nieco starsza, kiedy lekarz znalazl u mnie mięśniaka. Masz rację, zę w tym wieku to dziwne, bo powiedział, ze pierwszy raz się spotkal z mięśniakiem u osoby w tym wieku. Po prostu trzeba go obserwować czy nie rośnie - wtedy trzeba go usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze chyba młoda
a mięśniaki trzeba usuwać operacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam
Jestem nieco starsza od Ciebie,nic nie powiedział w tym temacie,tylko żeby obserwować.Też myślałam,że występują one u kobiet starszych jak widać w naturze wszystko zaczyna się kićkać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mięśniak za bardzo się rozrasta, to usuwa się go laparoskopowo. Leżałam z jedną kobietą w szpitalu, której mięśniak rozrósł się tak, ze wyczuwała go dotykiem i miała usunięta całą macicę, ale ona była już dużo starsza. Zdaje się (nie wiem czy dobrze pamiętam), ze okres menopauzy sprzyja rozrostowi mięsniaków, stąd u niej wyhodował się taki duży. Ja z moim żyję już wiele lat, więc nie taki diabeł straszny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyymmmmmmmmmmyyyyyyym
a z czego robią się te mięśniaki?Ja też słyszałam,że u starszych raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze chyba młoda
Witam. Zadzwoniłam dziś do swojego ginekologa,bo nie mogłam spać przez to wszystko umówiłam się na dziś na 9 rano i wróciłam. Jak byłam u niego niecałe 2 miesiące temu to nic nie miałam.Powiedział,że bardzo szybko mi wyrósł i abym była nastawiona psychicznie na następne,ale niekoniecznie.Na za ok dwa tyg mam usuwanie nadżerki,po wygojeniu się zajmie się "obadaniem" tego mięśniaka jak zrobi się jakiś nowy lub ten urośnie to zacznie działać w tym kierunku,ale abym się nie stresowała i że na dzień dzisiejszy nic mi więcej nie powie dopiero za miesiąc. Jestem przerażona,bo moja babcia miała raka macicy,moja ciocia też coś mała,a moja mama boi się pójść do ginekologa-babci córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
przy mieśniakach możesz mieć bardzo obfite miesiączki powiem Ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
oj jezu , załozycielko powiem ci tak Rak wczesnie wykryty jest uleczalny ja mam 41 lat i jestem juz prawie6 lat po usunięciu macicy przez mięsniaki i znam osoby które mialy raka szyjki macicy i teraz jest wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
6 lat*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
a nie chodzenie do Gina nie pomaga temu i mozna szybciej umrzeć niż komus się to wydaje . Rak nie zawsze znaczy smierć przez niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze chyba młoda
ale ja chodzę regularnie od pierwszego razu.on mi nic na temat raka nie powiedział,sama się tylko domyślam z tego co występowało w rodzinie. Boże, a ja bym choć jeszcze jednego dziecka chciała się dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
Ale pisalaś o swojej mamie że nie chodzi do Gina bo się boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze chyba młoda
ja brałam tabletki i poszłam z wynikami-mam wybrać opakowanie do końca i przejść na krążki,tabletek nie mogę żadnych. Wytłumaczył mi,że mój układ hormonalny po ciąży bardzo się zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze chyba młoda
ona ostatni raz była jak urodziła mnie. tłumaczę jej,że to nie żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
bo jak bierzesz Tabsy to mięsniak może zrobić sie qiekszy , nie bierz ich jak Ci gin powiedział,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanka - klasy
to powiedz jej tak jak ja ci napisalam , właśnie przez głupotę takich kobiet coraz więcej ich umiera na raka szyjki macicy wystarczy zrobić Cytologię i na niej wszystko wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze chyba młoda
ja mam stopień 2. Ona powinna pójść nie tylko ze względów genetycznych,ale i że przechodzi menopauzę i jest straszna. Ja nie umiem na nią wpłynąć,a starsza siostra od mamy się "odizolowała" wyjechała i kontakt prawie zerowy,tata pewnie też jej mówił nie raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×