Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanienaodpowiedz

ZADANIE Z CHEMII ZWIAZNE ZE STEZENIEM PROCENTOWYM I MOLOWYM

Polecane posty

Gość pytanienaodpowiedz

ile rodanku potasu zawierajacego 80 % czystego potasu nalezy odwazyc aby przygotowac 1 litr roztworu tej soli o stezeniu molowym 0,1? wie ktos moze jak sie do tego zabarac ? Masa molowa KSCN = 96 g/Mol Cp= 80% Cm= 0,1 M/dm3 i nie wiem czy 1 litr to masa roztworu czy objetosc roztworu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna i mądra 2w1
objętość!! patrz na jednostki, masa byłaby w gramach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×