Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mama_karolina

Kiedy zacząć kupować wyprawkę dla noworodka?

Polecane posty

Gość minimini79
Ja kupiłam wszystko na raz w połowie 8 miesiąca, wcześniej moja mama kupiła trochę ciuszków i dostałam trochę od kuzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam__
Pierwszą rzecz ok 11 tyg, a tak że już przygotowywałam całą wyprawkę od 15 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqoooiiioooppp
Ja zaczęłam kompletować wyprawkę w 5 mc. Zaczęliśmy od wózka, bo trafiła się okazja. Oczywiście ciocie, babcie twierdziły ze za wcześnie. Ja też bałam się żeby nie zapeszyć, ale chodziło o to, że wyprawka trochę kosztuje i chcieliśmy rozłożyć koszta na kilka miesięcy. I tak potem co miesiąc kupowałam kolejne komplety rzeczy - łóżeczko, mebelki, butelki i inne małe drobiazgi :) jednak ubranka były ostatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzuuku
a gdzie kupujecie ubranka dla niemowlaków?muszą byc jakieś specjalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad mebelkami , ale puki co czeka nas remont pokoiku i tu się będzie działo. Myślę , że jeśli pokupuję wszystko już teraz to troszkę zaoszczędzimy. Kochane a co myślicie o tapecie w pokoiku dziecięcym , może jednak lepiej pomalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqoooiiioooppp
Ja wszystko kupiłam przez internet, na aukcjach jest duuużo taniej niż w zwykłym sklepie. Ubranka również kupiłam w necie, niektóe nowe, niektóre używane w bdb stanie. A co do pokoiku, to myślę, ze lepiej pomalować. A teraz są tak śliczne naklejki na ściany, można stworzyć śliczny pokoik dla dziecka bez tapet :) wszystko w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam jeszcze o jakiejś fajnej kolorowej fototapecie :) Wielu znajomych odradza mi tapetę bo jak maleństwo podrośnie to zacznie malować ściany itp. :) a farbą w sumie zawsze można odmalować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqoooiiioooppp
Też można. Jak pisałam, można teraz fajnie pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy pierwszym dziecku to w 15 tygodniu, przy drugim było mniej rzeczy do dokupienia i dopiero w 8 msc, wszystko w babiesrus, a wlasciwie w toysrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqoooiiioooppp
No to już zależy od Ciebie... Zależy jakie są Wasze potrzeby, warunki mieszkaniowe itp. My do pokoiku musieliśmy kupić wszystko, od mebli po dywanik. Więc jakieś 3 miesiące się to kompletowało. Jak pisałam ubranka na końcu, w 6 mc. natomiast zrobiłam duże zakupy typu butelki, smoczki, wanienka itp... Mnóstwo jest tego na rynku, a ja muszę przyznać miałam trochę frajdy przy wybieraniu konkretnych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufff przeczytałam całość
Ja w 4tc :) Wcześniej 2razy straciliśmy nasze maleństwa i stwierdziłam,że to tak na szczęście :) Ja bym pomalowała ściany i kupiła jakąś ładną naklejkę na ścianę. Mi siostra namalowała ogromnego Kubusia Puchatka :) Od czego zacząć? Kup ze 2-3 pajace i body w rozmiarze 56 i 62. Kup ręcznik, ze 2 koce-jeden cienki,drugi grubszy. A potem to już samo poleci :) Ja kupowałam tam gdzie akurat miałam po drodze-pracowałam do 38tc,więc w sumie mało miałam czasu na chodzenie po sklepach,a w necie nie umiem kupować. Patrz aby ciuszki były z bawełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqoooiiioooppp
Ubranka dla dzieci zazwyczaj są z bawełny i faktycznie warto zwracać na to uwagę. Ubranek w rozm. 56 nie kupuj za dużo, bo dziecko szybko wyrośnie. Body, śpiochy, pajacyki - niezbędne. Kupując body warto zwrócić uwagę, by były zapinane kopertowo - dużo wygodniej je zakładać i zdjąć niż te, które ubiera się przez głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam o jakimś super dużym malowidle na jednej ścianie :) Fajny pomysł. Jutro wybiorę się z moim partnerem na jakieś zakupy typu kocyki śpioszki itp. chociaż on zapewne uzna, że to jeszcze nie pora. Na szczęście wózek już mam wybrany , tylko jeszcze nie kupiony. Może od razu zapytam co sądzicie na temat tego wózeczka :) http://ekowozki.pl/Wozki-wielofunkcyjne/Jane-Muum-Reverse-3w1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jenyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
za drogi, jest duzo ładniejszych w połowie tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z jakiej firmy polecacie ? Bo ja niestety się nie znam w ogóle na tym :) puki co... Uznałam , że ten jest wygodny bo lekki i można regulować rączkę a ja niestety jestem bardzo niska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqoooiiioooppp
Teraz niemal w każdym można regulować rączkę. Wózków jest mnóstwo, jest w czym wybierać. Osobiście również uważam, ze jest dość drogi, za te pieniądze można kupić inne ważne rzeczy. No chyba że macie rewelacyjną sytuację finansową i możesz wybierać cokolwiek Ci się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż mojej koleżanki uznał , że jak wybierali wózek to chyba łatwiej było by im wybrać samochód , bo tyle tego wszystkiego jest , że szok... Wózek ma byś prezentem od rodziców , mamy tylko wybrać... Chciałabym po prostu żeby był wygodny i przydatny później jak dzidzi będzie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jenyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
ja miałam jedo fyn i bardzo zadowolona byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufff przeczytałam całość
A i pamiętaj aby śpiochy były rozpinane w kroku. Mi 56 się wcale nie przydało,bo dziecko miało 61cm długości :) ale nigdy nic nie wiadomo i na wszelki wypadek warto wziąć kilka sztuk. Co do wózka-mam xlandera,ale dla mnie waga jest bez znaczenia,bo go nie noszę po schodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufff przeczytałam całość
Fajny i jak dla mnie wygodny. Jest tylko problem z wagą-coś koło 15kg,ale tak jak mówię mi to różnicy nie robi. No i trzeba mieć duży bagażnik żeby się zmieścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wszystko zależy ile pieniędzy możesz przeznaczyć na wyprawkę. Ja zaoszczędze na ubrankach, bo sporo dostalam oraz mialam po pierwszej córci. Mebelki dla dziecka kupiliśmy już w IKEA bo tanio wyszło a są dobre jakościowo. Wózek też polecam jedo ale na aluminiowej ramie jest bardzo lekki i można prowadzić jedną ręką. Nam udało się kupić z drugiej ręki w bardzo dobrym stanie za 200 zł 3 w 1, ale my musimy wszystko sobie kupić sami więc musimy uważać na koszty. Dzięki tym oszczędnościom możemy sobie pozwolić na zakup większej ilości bajerów:) Nie oszukujmy się oprócz wyprawki dla bąbla trzeba również kupić sporo rzeczy dla przyszłej mamy. A i w ciąży jest sporo wydatków bierzących witaminy, lekarze, nowa garderoba itp. więc uważam że trzeba wszystko robić z głową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkjhgggf
też miałam jedo, głównie dlatego że tak lekko się go prowadzi ( ja miałam 4 w 1) I tanszy niż inne wózki. To zakup na kilka miesięcy, nie ma sensu wydawać kilka tys złotych nawet jak was stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna przypadkowa
ja dla pierwszego malenstwa kupowałam rzeczy juz w 16tyg :) i patrzac na bloga miałam juz wtedy naprawdę sporo rzeczy, wóżek mąż kupił okazjonalnie jak byłam w 6miesiącu, a potem po troszkę wszystkiego na 1,5 miesiaca przed porodem miałam już wszystko kupione :) Teraz jestem w drugiej ciąży w 20tyg i jeszcze nic nie kupiłam, za 2 dni jak maleństwo pokaże może poznamy płec i wtedy się okaże czy musimy kompletować wyprawkę dla dziewczynki czy dla chłopca, mi sie wydaje że teraz będę miała drugiego chłopca i wtedy nie będę musiała nic kupować, bo mam wszytsko po starszym synku, ale jak okaze się dziewczynka, to wiem że troszkę zwariuję i pokupuje różowych rzeczy :) Wózek będziemy kupowac w styczniu, a na luty mam termin :) wybrałam wóżek X-lander XA model 2012 kolor fioletowy :) wydaje mi sie że wózek jest bardzo dobry, czytałam o nim sporo opini i naprawdę mało jest negatywnych opini, jedyne jakie są to to że wóżek ciężki i że dużo miejsca w bagażniku zajmuje, ale dla mnie to nie problem, po schodach wnosic go nie będę bo mamy domek, a bagażnik w aucie dość spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wybieram się na zakupy , może w końcu uda mi się coś kupić . A co do wózka to albo x-lander albo muum :) Hmmm najgorsza przeprawa czeka nas z pokoikiem , bo lada dzień remont...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×