Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Huhijkk

Ludzie, szybko! To nie prowo, uciekł mi ptasznik! Jak wrzucałem mu jedzenie, to

Polecane posty

Gość Huhijkk

zadzwonił telefon i z nieuwagi zapomniałem zamknąć pojemnik... On uciekł, co ja mam teraz zrobić? Jak mnie ukąsi w nocy, bo na mnie wejdzie, a ja go przygniotę to koniec... Co mam robić, boję się, właściwie to się go brzydzę, nigdy nie brałem go na rękach, siedział zawsze w pojemniku... Ale proszę o poważne odpowiedzi... I bez morałów typu, że nie powinienem był go kupować, proszę tylko o rady co zrobić w tej sytuacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
nie miałem go na rękach* Aż mam dreszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgjhgj
Znajdź go idioto :o To duży pająk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowska trufla kasztani
zamknij pokoj. i co ze cie ukasi? nic ci sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
Szukałem, ale mógł wejść wszędzie, brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
Pokój był otwarty, może być w całym domu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
To ptasznik, nie tarantula. Jak mnie ukąsi to mogę dostać paraliżu, a jak w szyję to mogę umrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgjhgj
Ale naprawdę ciężki debil z Ciebie. Po co Ci pająk, którego się brzydzisz? Nienormalny jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turn me on
Jeżeli ptasznik Cię już ukąsił omiń pierwsze dwa punkty i natychmiastowo przejdź do 3. 1. Najpierw opiszemy sobie jad ptaszników ;D. Po pierwsze jad ptaszników jest dla człowieka stosunkowo nie groźny. Nauka do tej pory nie zna żadnego potwierdzonego przypadku zgonu po ukąszeniu ptasznika, więc nie ma co się bać. Oczywiście jak jest się alergikiem to jady typu pszczeli (i każde inne) są bardzo niebezpieczne. Jad ptasznika tak ogólnie to jest słaby (oczywiście nie przy każdym gatunku) porównywalny w zasadzie do jadu pszczelego. Do najbardziej jadowitych gatunków należą ptaszniki azjatyckie i afrykańskie. Do mniej jadowitych należą ptaszniki amerykańskie ;D. 2. Teraz powiem wam co robić by do ugryzienia nie doszło. No więc ptaszniki są bardzo czułe (nie wszystkie) na ból. Jak chcesz zacząć hodowlę albo ogólnie chcesz mieć ptasznika to pamiętaj o tym że to nie jest na przykład domowy piesek którego pstrykniesz a on nic Ci nie zrobi !. Nie pstrykajcie ptaszników jak by co xd. Dobra na poważnie to ptasznik na owe "pstryknięcie go" zareaguję całkiem inaczej niż przysłowiowy "spokojny piesek". Ptasznik z natury zawsze kontra-atakuje więc nie zdziw się jak Cię ugryzie gdy stwierdzi że chcesz go zaatakowałeś poprzez na przykład mocniejsze złapanie... Wskazówkę mogę dać Ci jedną mianowicie ptaszniki są zmienne. Albo Cię powiadomi przed atakiem (podniesie przednie odnóża do góry) albo i tego nie zrobi ;D. 3. A jak już Cię ptasznik ukąsił to : - Nie panikuj. Panika przyśpiesza rytm serca oraz zwiększa parokrotnie ciśnienie a to pomaga rozprzestrzenić się jadowi w organizmie. - Nie wysysaj jadu doustnie oraz nie zakładaj żadnych opasek gdyż to jest bezcelowe. Skład jadu ptasznika powoduje że wnika on głęboko w tkankę. - Wypij wapno lub weź je w tabletce. - Profilaktycznie idź do lekarza. Po ukąszeniu ptasznika mogła wdać się zakażenie gdyż na szczękoczułkach ptasznika mogły znajdować się różne zarazki, drobnoustroje. - Rany nie dezynfekujemy żadnym alkoholem !. Alkohol ma działanie cytolityczne i tylko może pomóc jadowi w działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowska trufla kasztani
albo jestes idiota albo to jest prowo, w Polsce nie hoduje i nie sprzedaje sie jadowitych odmian, najwyzej Cie zaboli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
Sorry, muszę tu z wami posiedzieć, bo przejrzałem dom i go nie ma nigdzie na widoku... Może jakaś trutka, ma ktoś pomysł? Może go zwabić surowym mięsem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologUCZYiBAWI
no to poczytaj w necie czym go można zwabić a jeśli nie to proponuję zadzwonić po straż pożarną, o ile masz tego pająka LEGALNIE. Pytanie czy pająk jest jadowity czy to okaz pozbawiony jadu, jeśli nie jest jadowity no to olej sprawę, jeśli nie- to może być śmiertelne. Skontaktuj się z hodowcą i ubierz się odpowiednio, jeśli pająk jest jadowity. Długie grube spodnie, buty zakrywające łydkę i długo rękaw pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
Kupiłem go na Allegro, był malutki, kosztował 50 zł... I takie gatunki są w sprzedaży, bo kupiłem. Ja jestem uczulony na jad os i pszczół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huhijkk
Kurczę, ale pająk potrafi przegryźć skórzane buty... I miało być bez morałów... Pająk sobie mieszkał i go karmiłem, nie musiałem go wyjmować. Zaraz idę znowu szukać, ale boję się, że mi wylezie spod łóżka :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhrhrhr
skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowska trufla kasztani
ale ptaszniki nie sa agresywne :O to nie sa pajaki ktore same uwielbiaja atakowac, jak sie czuja zagrozone to dopiero one kontratakuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologUCZYiBAWI
no to chyba pamiętasz jak się nazywał ten ptasznik? poszukaj aukcji i kontaktu z hodowcą. Internet jest pełen informacji na takie tematy, jak się ubierzesz odpowiednio to jesteś bezpieczny. Lepiej prześpij się u mamy bądź u znajomych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty naprawdę
nie śpij lepiej dzisiaj,tylko go szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologUCZYiBAWI
przegryźć się przez skórzane buty? no chyba se żartujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia ;ppp pp
Z tymi butami to prawda, duże pająki mają niesamowicie silne szczęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologUCZYiBAWI
ale on był mały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lestenened
myślicie, że to było prowo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biologUCZYiBAWI
oczywiście, że prowo:D Jakby go niby miał wziąć w rękę? :DDDDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhrhrhr
na drugi raz uwazaj, albo go komus oddaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turn me on
podobno smazone w glebokim oleju sa przysmakiem w egzotycznych krajach:P zastanow sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhrhrhr
to teraz masz nauczke,wez go wywal :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowska trufla kasztani
dlaczego boisz sie go dotknac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhrhrhr
chyba go zjadl ten pajak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to napewno nie jest prowokacja
dokładnie, w 2 minuty zdążyłeś znaleźć pająka, przenieść go do akwarium i od razu przybiegłeś napisać post na kafe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×