Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

perwersyjna jolka

pompa ciepła - dotacje

Polecane posty

potrzebuje pomocy czy ktoś wie czy w województwie śląskim są przewidywane dopłaty do pomp ciepła? dodam że chodzi o pompe powietrze - powietrze a nie geotermalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słyszałam o dotacjach na pompy a jedynie na kolektory , ale może cos ise zmieniło ? Sama mam taką pompę i niestety nikt nam dotacji nie proponował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w warszawie podobno są , i trzeba się o nie starac - jak to u nas. masz taką pompe??? powietrze - powietrze? jak się sprawuje i czy bardzo wzrosły rachunki za prąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ogarniam tego
ja słyszałam,że można uzyskać dostacje na budownictwo pasywne kwota do 50 tys, badź do kolektorów kwota do 30 tys. Zadzwon do urzedu i sie zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzejemy nią przy temp ok plus 5 do zera . Jak jest p onizej zera palimy w kominku z płaszczem wodnym .Ze smutkiem przyznaję ,że mamy żle dobraną jej moc grzewczą a na początku wydawało nam sie mzę edize ok .Mam dom ok 140 m i ogrzewanie podłogowe .Wodę ciepłą też mam z pompy . Rachunki za prąd w okresie grzania ok 100 - 120zł wyższe niz w lecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno ją zakładaliście? teraz podobno grzeją nawet przy temperaturze do -15 , ale czy to prawda... czemu źle dobraną? my zakładamy nowe ogrzewanie w starym domu , nowe okna itp. generalnie dom dośc ciepły, dodatkowo chcemy zainstalowac piec na wszystko w awaryjnych sytuacjach , no i w salonie jest kominek - ale taki najzwyklejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam ,że coś jest po prostu źle dobrane - sąsiedzi maja ale ziemną i gorąco u nich jak w piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakładaliśmy ją 4 lata temu . Ale jka tylko zgromadzimy jakieś pieniaze wymieniamy ja na ta ziemną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak geotermalna w naszych warunkach to chyba najlepszy wybór , niestety koszty samego odwiertu są kosmiczne , sama już nie wiem co robic bo koszt tej powietrznej też jest ogromny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda - ale zrobisz raz i masz spokój - a tak jak my ? wydaliśmy na pompę ponad 16 tys i mamy pompę n a pół gwizdka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz mam włączoną pompę , grzeje wodę do ogrzewania podłogowego - i teraz to jest piękna sprawa - wieczorkiem cieplutko i suchutko . Ale zachęcam cie żebyście dobrze sie przyjrzeli sprawie tej ompy , może poprosili kilka firm o określanie jej mocy bo szkoda naszego błędu powtarzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli juz sie zdecydujecie na a powietrzna - postawcie ja , o ile jest to możliwe na południowej ścianie , w miejscu gdize jest dużo słońca - wtedy przynajmniej w lecie ciepła woda prawie darmo :) A i zimą w słońcu uzyskuje iwekszą sprawność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zdecydujesz się na taki zakup czy masz już firmę która Tobie to wykona ? Moi znajomi mają dom za miastem i zdecydowali się na takie rozwiązanie. Zlecili firmie: http://vikersonn.pl/pompy-ciepla , można sobie poczytać na ich stronie o całej tej technologii. Myślę że duża lepsza inwestycja niż solary słoneczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu też jest firma, która zajmuje się montażem odnawialnych źródeł energii - kolektorów, pomp itp. www.soldach.pl/energia-odnawialna Mojemu bratu montują własnie pompę ciepła - póki co wszystko na poziome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wejdz tu www.sunenergy.pl :) wszystko jest naprawde mega wyjasnione i w razie czego pomoga w doborze pompy lub odpowiedza na wszystkie pytania, ja tak wlasnie zdecydowalem sie na pompe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie słyszałam o dotacjach na pompę ciepła ;) Na kolektory słoneczne to tak (http://ekosunkoszalin.pl/finansowanie/). Ale czytałam sporo o pompach ciepła. Jeszcze się nie zdecydowałam na zakup i instalację, ale powiem szczerze, ze jest to atrakcyjne. Szczegtólnie jeśli ktoś liczy się ze srodowiskiem i emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No najczęściej na tego typu inwestycje są przeznaczone dofinansowania. Moi znajomi kupowali pompę ciepła już jakiś czas temu w Therm Instal w Łodzi (http://www.dobryhydraulik.eu/pompy-ciepla) i np dowiedzieli się że są dofinansowania przy modernizacji :) Także Ja sądzę, że niezależnie od minusów jest to dobra i przyszłościowa inwestycja szczególnie jeśli się stawia dom od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc ja też nie słyszałam o takich dotacjach, ale mam pompę ciepła i cieszę się, że w nią zainwestowałam. Pełna automatyka, duża oszczędność, koniec z emisją szkodliwych substancji  Zdecydowałeś już gdzie będziesz kupował i kto Ci będzie ją montował? Jeżeli jeszcze nie, to polecam http://www.soldach.pl, montują szybko, sprawnie, bez komplikacji, a i sama ekipa od nich uprzejma i pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy to prawda, że do odwiertu pod taką pompę wystarczy tylko wiertnica pionowa (http://wamet.pl/), bo gdzieś wyczytałam taką informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zapoznac się z oferta salonu INSIDE z Poznania, maja bogata oferte i naprawde preferencyjne warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej warto wydać trochę więcej na porządną pompę niż na jakiś trefny sprzęt, który zacznie przeciekać po kilku miesiącach bo wadliwy. My z mężem braliśmy pompę veissmanna z 3e-heating razem z montażem i jesteśmy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×