Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie chce mi sie gotowac

zupa dyniowa - sprawdzony przepis

Polecane posty

Gość nie chce mi sie gotowac

mam 2 dynie, co mogę z tego wyczarowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murzynskiewargole:)
stroj na halloween :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placki wczoraj robiłam. trzesz na tarce kawał dyni, ze trzy ziemniaki, pół cebuli siekasz drobno. Wbijasz dwa jajka, sól, pieprz, przyprawy wedle upodobania, sypiesz mąkę po trochu i mieszasz, aż wyjdzie ciasto. No i smażysz. Prócz tego robiłam ostatnio kurze cycki z dynią i curry - filet w kostkę, podsmażyć, wrzucić pokrojonej włoszczyzny, poddusić, dodać dyni w kostki pokrojonej, doprawić curry, udusić do miękkości. Do tego ryż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więc tak: cebulę i czosnek
kroisz podsmazasz na maśle, dodajesz do tego pokrojone w kostkę ziemniaki, podsmażasz do miekkosci, dodajesz do tego pokrojoną w kostkę dynię lub cukinię. dusisz. zalewasz bulionem i gotujesz tak koło 30-40 minut. doprawiasz ziołami prowansalskimi, pieprzem, solą, pieprzem cayene, zabielasz smietaną. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam zupę
z powyższego przepisu. Jest pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa dyniowa na słodko: obierasz dynię ze skóry, miąższ kroisz na kawałki, wrzucasz do garnka z odrobiną wody i dusisz aż się całość rozpadnie; dolewasz sporo mleka, mieszasz i dodajesz cukier do smaku - gotowe :) podajesz z ryżem, drobnym makaronem albo zacierkami; u mnie w domu tylko taka wersja "dyniówki" istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×