Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ioplenka

PRZEPIS NA SPRING ROLLS - SAJGONKI

Polecane posty

Gość ioplenka

podawajcie jak wy robicie ,pleasee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ja wolę z sałatą rzymską, kiełkami, marchewką, świeżą miętą i kolendrą, marynowanym indykiem w kawałeczkach - pieczonym albo na parze, koniecznie oczywiście ten śmieszny, przezroczysty makaron i do tego sos do maczania z octem ryżowym, chili, cukrem, sosem rybnym lub sojowym - dodać trochę wody, podgrzać i gotowe oczywiście to jest wersja bez smażenia na głębokim oleju, zawijamy tylko wszystko w papier ryżowy bardzo lubię to danie w lecie, jest lekkie i "odświeżające"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo nigdy nie robiłam sajgonek takich bez smażenia - wypróbuje ;) Myślę że fajnie by się prezentowały na imprezie jako przekąska. Ja robię tak jak koleżanka wyżej z mięsem wieprzowym (czasami dla ułatwienia zamiast kupować pojedyncze składniki to kupuję mieszankę chińską na patelnię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indyka w kawałkach trudno zawinąć w papier ryżowy. Zdecydowanie wolę obgotować mieloną wieprzowinę i potem smażyć zawiniętą w papier na głębokim tłuszczu. Fakt,zapomniałam o makaronie ryżowym, kurna jutro sajgony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mieso" mielone quorn, cebula, grzybki mun, marchewka, chilli, kielki, sos sojowy, przyprawa 5 smakow, szczypta cunamonu, imbir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
polecam takie bez smażenia, są pyszne ja stawiam na stole miskę z letnią wodą, miskę z mieszaniną "zieloną" (sałata, marchewka, zioła, kiełki), do tego osobny pojemnik z gotowym makaronem ryżowym/sojowym i osobny z kawałeczkami mięsa każdy bierze papier, zamacza w wodzie (wystarczy tylko raz na chwilę, jeżeli będziemy trzymali za długo, to będzie się rozrywał) i nakłada wszystkie składniki ręką, zawija i macza w swojej miseczce z sosem i pałaszuje - składników nakładamy po troszku, żeby spring rolls wyszły zgrabne i wygodne do trzymania i maczania w sosie już nie raz tak robiłam i każdemu się taka zabawa podoba, a ja nie muszę siedzieć w kuchni godzinami i zawijać stosów spring rollek jak ten świstak ;) tylko jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do tego typu smaków, to na początku ostrożnie z miętą i kolendrą, bo mają bardzo wyraziste smaki i nie każdemu smakują - wystarczy kilka listków na miskę zieleniny na początek, jak będzie smakowało, można zwiększać ilość, w Azjii dają całymi pęczkami ;) ale oni tak od dziecka to pałaszują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rona jeremydgbhnhygtf
nauczyłam sie w Berlinie od Chinczyka to oryginał podsmażać przez 3 min osobno papryke czerwoną paprykę zielona papryka żólta grzyby wcześniej namoczone muny , pół paczki makaron chincki namoczony wcześniej biały cała paczka szczypior pęczek mięso mielone poł kg lub wiecej kapusta pekinska pół wszsytko wymieszać dodać chinską przyprawe maggi ciut soli jak kto woli i 2 talerze duże zeby szybciej poszło włożyć płaty ciasta dużego do wody,, tak aby zmiekły i delikatnie kładziemy na deskę aby nie porozrywać i w środek kładziemy farsz zawijamy jak gołąbki.Można zawinąc nitką aby poczas smażenia sie nie rozpadły. Po zawninieciu wkładam do zamrażarki .Trzeba uważąć , zeby sie nie ropadywały to trzeba godz wczesniej je wyjąć i wtedy smażyć na olejy mozna we frytkownicy ja czesto smażę w na patelni .dlatego lepiej zwijac nitką , bo ciasto jest b delikatne i lubi sie rozpadać na zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rona jeremydgbhnhygtf
po co dajecie jakies zioła i kalendy i inne dziadostwa ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ioplenka
a tam sajgonki, teraz mam ochotę na kaczkę po smoleńsku i zimnego lecha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapitanie, idź wreszcie
rona jeremydgbhnhygtf po co dajecie jakies zioła i kalendy i inne dziadostwa , Morda krótko cieciu bez smaku 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×