Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiacrazy

rozwod a sprawy materialne POMÓŻCIE

Polecane posty

Gość kasiacrazy

Proszę powiedzcie mi czy jest zależność między sprawą rozwodowa a wspólnym majątkiem i długami współmałżonków?? Chodzi mi o to czy aby wziąźć rozwód na tej sprawie trzeba też zalatwić sprawy podziału majątku i zadłużeń?czy te sprawy są niezależne?? Czy potzrebny jest do tego prawnik jeśli małżeństwo dogaduje się w tej sprawie??czy można uniknąć opłat związanych z podziałem związanych z oplatami sądowymi, jakimś procentem itp? Małżeńststwo chce wziąźć rozwod bez orzekania o winie, dogaduja sie w sprawie podziału dlugow i majątku. Tzn sprawa wyglada tak ,ze mają dwa mieszkania, samochody ale wzięte w kredyt, który jest na męża a żona jest współkredytobiorcą. Chcą wysprzedac jak najwięcej , żeby zmiejszyc maksymalnie zadłużenie, a pozostała kwota podzielic sie w połowie do spłaty. Ale ponieważ nie jest tak prosto szybko sprzedac mieszkania i auta chcą to zrobic miedzyczasie a najpierw wziąźć rozwód niezależnie od tego. Prosze powedzcie jak należy to załatwic?? jak maja sie te sprawy do siebie i jak uniknąc w tym najbardziej kosztów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asrtzguih809800
SPYTAJ ADWOKATA wtedy naprawde zredukujesz koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Rozwód i podział majątku może być przeprowadzony na jednej sprawie \ rozwodowej \ ale i na dwóch rożnych Rozwodowa i majątkowa. Koszty sądowe będą i tak i tak. Taniej będzie przy sprawie rozwodowej. Bo zawsze rozwód jest sprawą główną.Ale w związku z sądowym podziałem majątku , sprawa będzie się toczyć dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×