Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niemcy - wasze opinie.

Niemcy - wasze opinie.

Polecane posty

Gość gość
@sliwowica ja zaczynalam w niemczech jako sprzataczka, kelnerka, opiekunka, modelka, chyba przeszlam przez 15 roznych prac. byly momenty, ze nie mialam pracy i pieniedzy na jedzenie, chyba z 3razy pakowalam sie do polski. niemcy kopali mnie w tylek, zwlaszcza jak jeszcze mowilam slabo po niemiecku i mialam polski akcent. skonczylam studia, pracowalam, pozniej wyjechalam na kolejne studia za granica, tez je skonczylam i teraz pracuje. nie wiem czy wroce do niemiec. kraj jest super - wszystko funkcjonuje na wysokim poziomie, ale przez ludzi walczylam z depresja. mieszkalam w berlinie, hamburgu i monachium. ale prace jako aupair zaczelam na malej wsi. a ty gdzie mieszkasz? zatrudniaja cie polacy czy niemcy? moze powinnas im cos powiedziec, zeby ci podniesli pensje, a nie dawali kase na czarno. teraz jakos ci sie dobrze zyje, ale emerytury z 500e wysokiej nie bedzie. i tak to dziwna suma. normalnie jest praca 400e basis (zeby nie musieli placic podatku), wiec skoro zarabiasz wiecej, to mogli by ci dawac oficjalnie, a nie w kopercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w Niemczech u koleżanki dwa tygodnie i powiem szczerze, że nie podobało mi się tam! Jest tam tylu imigrantów, że strach na ulicę wyjść bez dokumentów z offshoreidcardscom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imigranci są dziś wszędzie. W pl też (a będzie ich znacznie więcej). Jak na razie nie widziałam lepszego kraju na imigrację niż DE ( no może Szwecja). Praca jest, kasa jest, język względnie łatwy do nauczę ja się, blisko do domu, ludzie Ok nawet kubią Polaków. Nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×