Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

....:Alma:....

Czy ktoś z Was ma dobrą pracę bez studiów?

Polecane posty

Gość 1232774839783044
Ja znam wiele osób, które sobie radzą bez studiów. Często gorzej sobie radzą ci po studiach bo nie mają praktyki, a wielkie wymagania. JA sama skończyłam studia, ale ZUPEŁNIE w innej branży pracuje. Straciłam tylko 5 lat. Żałuje że studiowałam, a lekko nie było. Wymienię te zawody h=gdzie znajomi sobie dobrze radzą i nie mają studiów: -grafik komputerowy (samouk+kursy, min. 3500/m-c, praca w domu) -kierownik marketu (zaczynała od siedzenia na kasie, teraz na rękę 5000/m-c) -przedstawiciel handlowy (2400/m-c) -technik farmacji (2 letnie studium, zarabia minimum 2500 ale w dużym mieście, z nadgodzinami) To są prawdziwe przykłady z życia. Żadna z tych osób nie miała pleców. Jedynie przedstawiciel handlowy był z polecenia, ale gość jest naprawdę dobry także nie dziwie się że dostał te prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1232774839783044
Ja sama zatrudniam ludzi, prowadzę małą firmę, sama nauczyłam się języka hiszpańskiego w ok 2 lata, tylko z kursów darmowych w necie, ja polecam samouctwo i pomysł na siebie. Żeby być grafikiem komputerowym MUSISZ mieć zdolności manualne, ale żeby być kierownikiem sklepu musisz mieć zdolności menadżerskie - sama musisz wiedzieć gdzie jest Twój talent. Uwierz mi, że brakuje ludzi z konkretnymi umiejętnościami i mało kto patrzy na wykształcenie, raczej na umiejętności, ja nie mogę od roku znaleźć porządnego webmastera żeby znał hiszpański lub portugalski a oferuje bardzo, bardzo wysokie zarobki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczekmaczek
mój nie jest po studiach, ale 14 lat temu założył prywatny interes z początku było tak sobie ,dziś zleceń tyle że może wybierać te najbardziej intratne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0kasia10
Hej Raczek Maczek a zapytam co prowadzi twój mąż...sama szukam coś..może doradzisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA tez nie skonczylam studiów a prace mam super, po porstu ileś odpowienich kursów skończylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie, kursy zawodowe daja szansę na spoko prace bez studiów. Widzialam,ze duży wybór mają w http://www.zdz.lodz.pl/ , sama wlasnie sie zastanawaiam nad któryms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś jest przeciętniakiem i nie ma jakiegoś bardziej wybijającego się typu inteligencji (muzyczna, językowa, przestrzenna, społeczna ect.) to bez studiów na pewno nigdy średniej krajowej nie przekroczy. Oczywiście zależne jest to też od tego na ile dana inteligencja jest społeczeństwu potrzebna i ile osób ją posiada. Co z tego że jesteśmy uzdolnieni społecznie jeśli te predyspozycje posiada spora część społeczeństwa mogąca się zatrudnić w callcenter. Lepiej się ceni osoby uzdolnione muzycznie czy przestrzennie. Jeśli jest się w czymś dobrym to powinno się robić studia tylko wtedy gdy są prawnie wymagane ponieważ dziś papier sugeruje co najwyżej nieco wyższe ambicje a nie bycie uzdolnionym w danej dziedzinie tak jak to było kiedyś. I o tym pracodawcy przeważnie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Pracapl
Wsparcie przyjaciół zawsze się przyda! Jeśli na portalu Praca.pl trafisz na ofertę odpowiadającą wymaganiom Twojego znajomego, po prostu poleć go do pracy, klikając na czerwoną strzałkę i podając jego e-mail! Dzięki temu możesz zyskać nie tylko jego wdzięczność, ale również 1000 zł! Sprawdź jak to zrobić na http://praca.pl/rekomendacje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po studiach, praca ciezka w zwodzie za najnizsza krajowa. Gdybym mogla cofnelabym czas i nie robila studiow. Szkoda czasu i pieniedzy. Chyba ze ktos chce przedluzyc sobie dziecinstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w prawdzie skończylam licencjat, ale inny kierunek niż moja praca. od zeszlego maja pracuje w skoku i uważam że dobre mijesce do pracy, fajnie że mamy umowę i premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może ktoś z Was chce zmienić zawód- wówczas z pomocą przychodzi takie rozwiązanie http://reaktor.pwn.pl/ Wydaje mi się że warto jest się kształcić cały czas, nawet jesli całkowicie zmieniamy dziedzinę naszych zainteresowań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na platformie http://poradnikpracownika.pl/ znajdziesz poradnik dla pracownika i jest tam kilka artykułów na temat stanowisk pracy i każdy z nich jest dokładnie opisany, może któryś wpadnie ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jakiej oczekujesz pracy, bo ogólnie zatrudnienie zdecydowanie jest, sami popatrzcie - http://www.gowork.pl/praca W wielu miastach można dostać pracę na naprawdę dobrych warunkach - a bez doświadczenia. Po prostu to pracodawcy muszą teraz dbać o znalezienie pracowników - nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz jakiś zawód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za głupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żadnych problemów z pracą bez studiów. Mam znajomych, którzy zajmują tak wysokie stanowiska. Ludzie po prostu znają aktualną wartość polskich uczelni. Inna sprawa - http://www.gowork.pl/praca/gdansk;l Popatrz sobie czego szukają w ogłoszeniach... przede wszystkim doświadczenia, a nie papierka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żadnych problemów ze znalezieniem dobrego zatrudnienia. Dostałem je w EuroKadra, na bardzo dobrych zasadach. I polecam z wielu powodów. Niby agencja, a tylko tak można się było dostać do najlepszej firmy produkcyjnej w okolicy. Poza tym - bądźmy poważni. Przecież studia nie mają w tych czasach żadnego, merytorycznego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×