Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość A może Niemcy?

Niemcy czy Anglia?

Polecane posty

Gość gość
Ani Anglia ani Niemcy. Spróbuj w dużym mieście w Polsce, Warszawa, Wrocław, Kraków. Nikt już nie potrzebuje włóczyć sie po Europie, nie ma po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćUK
Jestem z Poznania wiec wiem co to duze miasto. Nie podoba mi sie polski rzad, nie podoba mi sie podejscie polskiej policji do ludzi, nie podoba mi sie polska slozba zdrowia, nie podoba mi sie ze w kazdym sklepie jest ochrona i chodza za Toba jak szpiedzy ktos kto pracowal w ochronie to wie o czym pisze a kamerami odrowadza Cie do samego samochodu a moze i dalej haha... Wiec nie mysl ze kazdy wyjechal bo nie mial pracy bo ja wyjezdajac mialem prace ale chcialem zobaczyc jak jest w innych krajach. Anglie znalem z filmow i mi sie podobala ale kto mogl przewidziec ze az tak umieja oni ukryc ten caly syf na filmach. Patrz w przyszlosc... ile dostaniesz w polsce emerytury a ile gdy pracowales w UK, DE lub innym kraju. Wiem ze to ladnie moze wygladac dzis bo za 30lat bedzie calkiem inaczej ale coz trzeba patrzec co sie dzieje dzis i dostosowac sie do danej sytuacji. Ja nie mam nic do ludzi ktorzy zyja w Pl i zycze im jak najlepiej ale rzadu sie nie zmieni i trzeba sie z tym pogodzic a ja nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościuUK nawet dorzecznie piszesz ...z tym że DE są juz zalane "goścmi Makreli" i ida w stronę kompletnego syfu i ropierduchy ...W Berlinie idż sobie na Kreuzberg i wyciągnij wnioski czy za 15 lat tak wszędzie nie będzie .Może i nie ale Niemcy dzis to juz nie to samo co15 -20 nlat temu .Czysto porządnie mało przestepców , dobra sfera działalnośc***anstwa .Tak było , jest jeszcze lepiej niż w UK ale jak długo ? Zobacz że "niemiecki" Berlin wymiera w ekspresowym tempie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TatianaElseIf
Osobiście uważam że lepiej wyjechać do Anglii, dopóki jeszcze bezproblemowo można, funt wysoko stoi więc można się dorobić. Jeżeli chodzi o przeprowadzkę z całym dobytkiem to już inna historia. Ja ją załatwić proszę przeczytać w tym artykule http://www.czesciromet.pl/przeprowadzki-do-anglii-jak-zalatwic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anglia!Tylko nie zapominaj o kolekcjonerkach z dokumencika xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej zastanwwiam sie nad wyjazdem do pracy... lpeiej Uk czy niemcy? Gdzie najlepeij sie wbic ? Nie do konca Londyn mnie interesuej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z dwojga złego najlepiej Szwecja. Pracy nie brakuje, świetne zarobki a jak coś hop w taniutki samolot i jesteś w PL. Ludzie lubią i pomagają chętnie Polakom, mają dla nich coraz większy szacunek za zmiany na lepsze w PL, w ogóle w Szwecji jest super. Po wyborach złapią za ryj muzułmanów i będzie spokój. Jedź, na pewno nie będziesz żałował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIe

Tylko nie NIEMCY@ masakra, nie pomysł fe!@ sam język to jakas masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam

Jakbym znał niemiecki od razu jechałbym do Niemiec. Anglia to daleko i syf. Dzisiaj chyba do tego kraju w ogóle nie opłaca się jeździć. Sam zastanawiam się nad zjazdem ale już do Polski ale może Niemcy jak też się uda. Anglia się skończyła drogo, masa formalności i totalny wyzysk. W Anglii zawsze bedziesz traktowany jak czlowiek drugiej kategorii a rasizm do Polakow jest wszechobecny. Takze Anglicy w duzej czesci to rasisci. Anglik to czuje sie zle jak widzi ze masz lepiej u nich to panuje mentalnosc rodem z komunypomieszana z takim kapitalizmem z wilcza morda. W wielu pracach Polacy dostaja na wstepie najgorsze pracy i maja wiecej obowiazkow.Szef potrafi cie poganiac gdy obok ciebie stoi anglik i pije kawe 3 godzine. Jak komus to nie rpzeszkadza to polecam  anglie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brytyjczyk

Jeszcze tylko tego brakuje, żeby Polacy i takie tam napływowe byle co dostawali lepsza pracę niż my Brytyjczycy. Przecież chyba Polacy są u nas grupą drugorzędną/napływową a nie odwrotnie. My Brytyjczycy jesteśmy u siebie a wy Polaczki jesteście tylko po to tutaj żeby na nas pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam

Taki z ciebie brytyjczyk jak z koziej upy trabka 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego wybrałbym Anglię, pomimo tamtejszego chaosu, budownictwa, pogody itd. Niemiec bym nie rozważał w ogóle. Nie podoba mi się ta mentalność zgryźliwej mendy, to poczucie wyższości i ciągłe utrudnianie życia na każdym kroku przez biurokrację, przepisy. Nie podoba mi się ta ich ,,wydajność", warunki w pracach jak dla niewolników. Jest zbyt podobnie do Polski, a to kolejny minus. Nie wspominając już o tym, że Niemcy to kraj zacofany, dość konserwatywny w negatywnym znaczeniu i generalnie źle mi się kojarzą, a sami Niemcy to dla mnie hipokryci. Polityka co prawda się zmieniła, lecz mentalność nadal taka sama, choć nieco bardziej polukrowana. 70 lat temu chcieli nas zniszczyć, więc jak dzisiaj można rozważać tam emigrację? Dziś cała Europa u nich siedzi i liże im pośladki, tak jakby te kraje nie miały własnej dumy. Jeszcze trochę, a Niemcom znowu do głowy wpadnie jakiś pomysł na tworzenie nowego europejskiego szaleństwa. Początki widać już dziś. 

Anglia też nie jest jakaś super. Chaos, ta młodzież, promowanie przemocy i te ich puby, stadiony co krok (alkoholizm, przemoc), ich akcenty działają mi na nerwy, pogoda, budownictwo i jeszcze większe poczucie wyższości, choć uzasadnione. Dobre chociaż tyle, że się nie głoszą jacy to tolerancyjni, prawi i otwarci, by za chwilę robić co innego jak Niemcy. 

Generalnie to oba kraje mi nie odpowiadają. Niemcy za mentalność, a Anglia za chaos i przemoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×