Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Soooooooooonia

Prośba o pomoc w sporządzeniu pisma.

Polecane posty

Gość Soooooooooonia

Ojciec mojego dziecka nie żyje, zginął w wypadku. Nie byliśmy małżeństwem, a dziecko ma moje nazwisko, bo tatuś nie uznał dziecka. Była sprawa w sądzie tylko o ustalenie ojcostwa. Wyrokiem sądu dziecko ma moje nazwisko, ojca pozbawiono władzy rodzicielskiej i przyznano mi alimenty o które nie wnosiłam. Nie płacił wiadomo " tatuś " , nie ścigałam go za to ani nic, bo nie chciałam w ogóle go znać haha..... ale do rzeczy..... 3tyg po jego wypadku ktoś mnie poinformował anonimowo o jego śmierci, sprawdziłam i okazało się to prawdą. Teraz muszę wystąpić o jego akt zgonu niezbędny do zrzeczenia się długów. Czy ktoś mi może pomóc jak napisać takie pismo ? przeglądałam w necie ( albo źle szukam ) i nic nie znalazłam, a może ktoś miał podobną sytuację i będzie umiał mi pomóc. Wniosek o odpis zupełny aktu zgonu w imieniu dziecka. z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
a do prawnika nie łaska się udać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, nie oiszesz zadnych wnioskow sama, udajesz sie do usg wlasciwego dla miejsca zamieszkania ojca i tam naprostym druku zaznaczasz co potrzebujesz i piszesz dlaczego w dwoch slowach. Wydaja od reki, kosztuje chyba ok. 20 zl. Jak bedzie sprawa spadkowa w sadzie, to po prostu w imieniu dziecka zrzekasz sie spadku lub prawa do zachowku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soooooooooonia
Kochana, coś mi się wydaje, że to nie tak do końca. Zostałam poinformowana, że mam 6mies na zrzeczenie się długów, inaczej dziedziczy je dziecko. Długi dziedziczone są do wysokości wartości dobrodziejstwa. Zgłupiałam. Co do samego pisma, to no nie jest mi na rękę jechanie po jego akt zgonu, bo to jakieś 400km :/ Do miejsca gdzie zginął pfff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to do końca jego żywota
Najważniejsze, żeby pamiętać, że długi spadkodawcy nabywamy już w chwili jego śmierci. I nie ma tu znaczenia, czy nabywa się spadek w oparciu o ogólne reguły dziedziczenia określone w przepisach Kodeksu cywilnego (art. 922 i nast. K.c.) czy też na mocy testamentu (art. 924 k.c. i 925 K.c.). Gdy wiemy, że zmarły nie miał dużego majątku i był mocno zadłużony, a nie chcemy lub nie możemy spłacić tych długów, warto odrzucić spadek. Gdy spadek miałby przypaść osobie małoletniej, jej rodzice muszą uprzednio uzyskać zgodę sądu opiekuńczego na odrzucenie spadku. Jeśli spadek zostaje odrzucony w toku postępowania spadkowego, nie ma podstaw do dochodzenia zapłaty od spadkobierców, którzy tego dokonali. Nie istnieją od tego żadne wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elissssss
wzór wniosku o akt zgonu znajdziesz na stronach urzędu stanu cywilnego, wniosek musi byc opłacony, najlepiej wniosek wraz z opłatą najpierw wysłać faxem na numer urzędu a potem wysłać pocztą poleconym. we wniosku najlepiej dołącz kopię aktu urodzenia lub kopię wyroku sądu o ustaleniu ojcostwa żeby nie było wątpliwośći ze masz interes w uzyskaniu odpisu, i działaj. w razie pytań pisz elis2003@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszita
wiesz możesz udać się do adwokata i on we wszystkim Ci pomoże, naprawdę to nie jest duży koszt... np. Pan Paweł Żywiecki który zajmował się moja sprawa rozwodowa wziął baaardzo mało, naprawdę a jest człowiekiem godnym polecenia, uczciwym, pracowitym i co najważniejsze skutecznym. PS. Podaję jego stronke internetową www.zywiecki.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×