Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kjshfhsfhjshdfkshfkhfd

NIKT NIE CHCE ZDJĄĆ MI SZWÓW PO OPERACJI ! Ten kraj to dno !

Polecane posty

No że ten kraj to dno??? No wiesz jeżeli o tą sytuację chodzi to raczej masa zadufanych w sobie medyków. Mało takich przypadków gdy człowiek się udaje do lekarza a on twierdzi nie u mnie się pani leczyła to iść do tego co to robił, albo? Tam wykonywali zabieg to tam iść. A tu jeszcze w Danii zabieg robiony!!! No wiesz co??? Szlag trafił i tyle. Jak to w Danii??? Majestat ruszony do żywego, no!!!Moja rada? A nie daj Boże gdzieś do szpitala. Szansa ze trafisz na normalnego lekarza znikoma. Lepiej odżałować parę złotych i iść prywatnie chociaż masz ten komfort ze możesz liczyć na zrozumienie i poprawną diagnozę!!!Trzymaj się dzielnie i wytrzymaj. No co jak co tyle wytrzymałaś to i ten jeden czy dwa dni wytrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurattia
Do zdjęcia szwow jest potrzebna tylko peseta i skalpel. W lekarza rodzinnego powinni to miec, zreszta zdejmowanie szwow należy do kompetencji lekarza rodzinnego. A jak nie chce CI ściągnąć to niech da skierowanie do poradni chirurgicznej. I tyle. SOR, pogotowie, izby przyjęć są do ratowania życia, więc niech tym sie zajmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurattia
Do zdjęcia szwow jest potrzebna tylko peseta i skalpel. W lekarza rodzinnego powinni to miec, zreszta zdejmowanie szwow należy do kompetencji lekarza rodzinnego. A jak nie chce CI ściągnąć to niech da skierowanie do poradni chirurgicznej. I tyle. SOR, pogotowie, izby przyjęć są do ratowania życia, więc niech tym sie zajmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posłuchaj mnie co powiem
Jak Cie boli jeszcze, to nie wyjmuj sobie, zaczekaj z tym. Nie musisz w tydzień po operacji szwów wyciągać, spokojnie. Jak Ci się rana zagoi i dasz radę, to najnormalniej w świecie sama sobie zdejmiesz, ale wstrzymaj się jeszcze, bo jak za wcześnie to zrobisz, to szwy Ci się rozejdą i będziesz miała grubą, brzydką szramę. Przecież lekarz tylko przecina nitkę i wyciąga, to co jest w tym takiego, że nie możesz sama sobie zdjąć? Miałam zdejmowane szwy i nitkę można było przesunąć, ale rana już tak nie bolała. Widziałam też u innych jak to wygląda, a z tego co piszesz, jak Cię boli, to odczekaj jeszcze tydzień i sama sobie zdejmij. To nic takiego, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkhkhjhhkhkh
tu nie chodzi o to, ze boli, bo sama rana tak nie boli. Chodzi o to, ze chirurg te pętelki bardzo scislo zacisnal, w wyniku czego petelki są mocno wżarte w skórę i w strupa. A wiadomo, ze zeby zdjac szew trzeba podwazyc petelke i przeciac nitke ponizej petelki. U mnie tak sie nie da, petelka jest w strupie i przy probie podciagniecia do gory - umieram z bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurattia
Umieralbys z bolu, gdybyś miał operacje bez znieczulenia. To normalne, ze chirurg można dociaga nici, żeby skóra sie dobrze zaadaptowala, supel nie rozwiazal itp.I tez normalne jest, ze nitkę trzeba pociągnąć, jak nie masz wprawy to sobie urazasz rane i boli. A jeśli boli bardzo i (nie rozczulasz sie nad sobą i nie "jojczysz") to idź do lekarza, bo moze coś jest nie tak (np. Stan zapalny). Nikt na forum Ci nic innego nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurattia
A, i to nie jest tak, ze ściąga sie jak już nie boli. Ściąga sie jak rana sie wygoi (każda okolica ciała ma określona ilosc dni, po której sie ściąga, czasami ten czas sie wydłuża albo skraca). Robiąc coś na własna rękę mozesz sobie tylko zaszkodzić. A, niekoniecznie musisz iść do lekarza, pielęgniarka równie sprawnie i szybko moze to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkhkhjhhkhkh
Boli jak chce pociagnac nitki, przy dotyku rany - niespecjalnie cos dolega. Od dnia operacji nie kapalama sie - mam zakaz. Nie przemywalam tez ran - rowniez zakaz. Czy to normalne ze takich ran sie nawet nie przemywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdolę, sami spece od chirurgii na tym forum NIE WOLNO zdejmować samemu szwów. To po pierwsze, lekarz musi ocenić czy już można to robić czy nie. Jednemu wystarczy 5 dni, inni będą potrzebowali na to 10. Zawsze decyzję o tym podejmuje lekarz Szwy może zdjąć także pielęgniarka, jeżeli lekarz zadecyduje że już można to zrobić Lekarze rodzinni zazwyczaj tego nie robią, ich prawo, chirurgami nie są Szwy zdejmuje się w miejscu gdzie zostały założone i żadne tutaj inwektywy czy pretensje nic nie wskórają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkhkhjhhkhkh
niczym nie przemywam, bo mam zakaz od ordynatora wlasnie to mnie zdziwilo, ze nawet jakims antyseptykiem nie wolno. moral taki, ze od tygodnia jestem nieumyta, noga dalej pomaranczowa od tych operacyjnych dezynfekujacych plynow itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkhkhjhhkhkh
chyba pisze ze nie zdejmuje sama ! czytac ze zrozumieniem !!!!! sami jestescie debilami i tepakami , podstawowka sie klania i czytanie, czytanie ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goleccc
Przepraszam, a to chirurdzy mają przeczesywać okoliczne chałupy i szukać, jakiegoś pacjenta ze szwami do zdjęcia? Jeszcze nie dotrłaś do żadnego chirurga i naszą Ojczyznę wyklinasz? Zadzwoń, umów się, potem wezwij taksówkę i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkhkhjhhkhkh
golecc - a Ty kolejny, który wpada nie czytając tematu i poucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omglenie
Ja sobie sama zdjęłam bo mi się nie chciało iść i czekam godzinami, nozyczki do paznokci i pensetka i gotowe. odkazic spirytusem na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Omglenie
w tej sytuacji jak sa strupy to poczekaj jeszcze a najlepiej udaj sie do lekarza, mnie na pogotowiu robili opatrunki, na ładne oczy, moze tobie tez zrobiai zdejma szwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhkhkhjhhkhkh
jeeee, udalo sie. O 20,00 przyjedzie do mnie pani chirurg ze szpitala za wizyte prywatna ( a w szpitalu na NFZ ta sama powiedziala ze nie moze)... :) Dam znac jak bylo. Dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika777
wiecie mam taki sam problem co wy. Jestem już ponad tydzień po zabiegu a w naszym mieście brakuje chirurgów bo skończyły się już kontrakty paranoja a jak poszłam do szpitala to powiedzieli że mogą mnie zapisać na 5-go listopada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjshfhsfhjshdfkshfkhfd Jestem tydzień po operacji. Z racji dlugich polskich terminow operacji, operacje mialam przeprowadzana za granica. I co? Teraz mam zdjac szwy a wszyscy mi odmawiaja zdjecia, bo mam zdjac w placowce w ktorej robilam operacje, czyli w danii. Kuzwa co teraz? Ten kraj to podly i beznadziejny temat - Wielokrotnie o tym pisałem, ale to wy Polki wybrałyście sobie taki system, więc teraz nie narzekaj. masz co chciałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdejmowanie szwów a> nie jest prostą sprawą a jeszcze po skomplikowanej operacji tym bardziej, szwy powinien ściągnąć lekarz lub wykwalifikowana pielęgniarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściąganie szwów jest banalne. Wystarczy skalpel na przykład. U mnie w szpitalu to nawet sstudenci ratownictwa ściągają, nie mówiąc już o studentach medycyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłopak mojej koleżanki ściągał szwy z kolana szybko i bezboleśnie u pielęgniarki, wujek google podpowiedział mu stronę http://pielegniarka-warszawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma się wiedzę i doświadczenie to wszystko jest banalne, hehehe...pamiętam jak sąsiadka mężowi ściągnęła szwy ....wszystko dobrze...oprócz jednego... zrobiła to za wcześnie ..efekt ...zrobiła ranę i skończyło się na powtórnym szyciu. Gdyby to było tak łatwe ,to pielęgniarki nie miały by specjalnych kursów. Nikt nikomu nie zabroni eksperymentować :) ale..... zawsze jest to ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Banalne....co dla jednych jest banalne to inni potrafią nieźle to sp..ić Dla mnie banalna jest wymiana klocków w aucie a inny musi jechać do serwisu :) tak to właśnie z tą banalnością jest :) Znam wielu pomysłowych dobromirów , znam kolesia który dziury w podwoziu malucha zalał cementem .........banał ale jakieskuteczne działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja sam se zdjąłem szwy i i ku..źwa bolało jak nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super dzięki za namiar na profesjonalną pielęgniarkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankayzc
Jednak co profesjonalna pielęgniarka to profesjonalna, szybko i bezboleśnie ściągnięte szwy po cesarskim cięciu :) Nawet nie sądziłam , że tak szybko pani sobie z tym poradzi. Zdecydowanie polecam panią pielęgniarkę z http://uslugipielegniarskie24h.pl , zna się na rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra już sama zdjęła sobie szwy na nodze , po pierwsze bolało ją, a po drugie zrobiła to za wcześnie i rana nadawała się do powtórnego szycia bo brzegi rozeszły się. Za drugim razem poprosiła już pielęgniarkę :) i obyło się bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klimek
tak tak ściągajcie sobie sami szwy , a może operacja na otwartym sercu? Mój kolega już sam sobie ściągnął , nie dość że za wcześnie i rana mu się rozeszła , to jeszcze chyba nie za czyste miał narzędzia do tego bo ranę sobie zapaskudził i skończyło się wizyta u lekarza i nowym szyciem. Ciało ludzkie to nie szrot z Niemiec , który pan Kazio za pomocą młotka i przecinaka naprawi. Lepiej poszukać fachowca, lekarz czy wprawiona pielęgniarka na pewno lepiej poradzą sobie ze szwami niż osoba niedoświadczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×