Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szachrajka14

Sałatki na urodziny

Polecane posty

A więc zacznę od tego że mamy dość mało czasu... Bo do następnego piątku, zaprosiłam przyjaciół na urodzinki i teraz dopiero myślę co by im podać, zawsze była pizza na kolacje więc może tym razem co innego, więc wymyśliłam 2 sałatki tylko że teraz jakie? Dodam że jedna ą chciałabym mięsną (dla nie praktykujących postu) i drugą bezmięsną(dla praktykujących). Myślałam tez żeby była jedna z majonezem a druga z jakimś, sosem no i miałoby było gdyby były tanie a dobre bo mój budżet nie jest zbyt duży:( POMOŻECIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony królikkkk
bezmiesna- ryzowa: 3 torebki ryżu najlepiej paraboiled ketchup ogórki kiszone, cebula, majonez, jajka, pomidory ryz ugotuj, ostudz, 3/4 rozłóż na dnie miski, najlepiej przezroczystej. Na ryż polej ketchup- dość obficie, rozsmaruj. Na ketchup połóż drobno posiekaną cebulę, na nią drobno pokrojone w kostkę ogórki kiszone. Na ogórki kolejna warstwa ryżu (to co zostało). Na ryż sporo majonezu, na to pokrojone w plasterki ugotowane jajka. Na jajka majonez (już nie tak dużo), na to pokrojone w plasterki pomidory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony królikkkk
z mięsem- może być salatka gyros, ktora jednak chyba juz sie przejadła, albo cos innego: Kilka ziemniaków obsuszane, dobre kabanosy kilka grubszych plasrów salami (tak zeby mozna je pokroic w kostke) kawałek wędzonego, gotowanego boczku, ogórki kiszone cebula, majonez, sol, pieprz, koperek ziemniaki ugotuj, ostudz, pokrój w drobną kosteczke (możesz plasterki ziemniaków przecioskac przez specjalną kratkę do warzyw- to spore ułatwienie. Kabanosy, salami, ogórki, boczek pokroj w małą kostkę, dodaj do ziemniaków. Opcjonalnie mozesz tez dodac pokrojone, podsmazone pieczarki- dobrze pasują do tej salatki. Dodaj pokrojoną drobno cebulę, posyp obficie koperkiem, dopraw majonezem- można dodać troche oleju slonecznikowego lub oliwy z oliwek zeby nie ładować tyle majonezu, sol, pieprz. I do lodowki zeby sie przegryzło- jest naprawde pycha :D Brzmi troche jak sałatka dla drwala ale jest wyśmienita :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
a co by powiedziala na salatke makaronowa? ale bez majonezu, tylko z sosem typu winegret, czyli albo gotowy jakis, albo samemu zrobiony z oliwy, octu lub soku z cytryny, i przypraw .... w salatce chodzi o to, zeby byl makaron ugotowany al dente i w dobrze osolonej wodzie. bardzo ladnie wyglada makaron kolorowy, np. kokardki, swiderki, rurki .... jako dodatki z reguly stosuje taka wersje: salami i ser zolty z dziurami pokrojone na paski, czerwona cebula w piorka, czarne oliwki na polowki (z zalewy, nie z puszki), paski papryki ze sloika (pieczonej albo marynowanej), moze byc jakas zieleninka typu szczypior, pietruszka, bazylia .... no i wszystko podlane sosem oliwno-kwaskowym. bardzo latwa, nie jest mdla, a dodatki moga byc jakie chcesz. np. zamiast salami moze byc szynka, ryba z puszki, jaja, krewetki, wiecej sera .... mozna dodac pomidory, ogorki, kapary, kukurydze lub groszek z puszki (osobiscie groszku z puszki nie cierpie, ale niektorzy lubia, wiec tez moze byc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
jezeli ma byc tanio, to rozejzyj sie jakie skladniki masz juz w szafkach i lodowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość runkaska89

ja tam lubie te makaronowe sałatki, bo lubie szybkie przepisy, ale akurat wole dopłacić trochę do lepszej oliwy, 

lubie monini, kiepska oliwa psuje cały smak...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×