Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

szczesliwa-mmmama no i bardzo dobrze!! mowilam ze nie ma sie czym martwic!! a jezeli chodzi o dodatkowe pieniadze na swieta to mimo iz od 6tc jestem na L4 to mie sie naleza, poszlam, wypelnilam papiery i dostane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cookies
Witajcie szczęśliwe mamusie :) W piątek dowiedziałam się że po 3 latach starań i mnie spotkało to szczęście. Płakałam ze szczęścia. Dziś zrobiłam 2 bete i czekam na wynik czy rośniemy. Teraz chcę by wszystko było dobrze. Mam pytanko. Nie mogę nigdzie znaleźć w necie. Może mi poradzicie. Otóż wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie. Mam pracę że czasem poproszą mnie by coś dźwignąć. Czy jak słownie zgłoszę w pracy ciążę to jestem też chroniona? Myślę że mi raczej świnki nikt niepodłoży, ale zaswiadczenie mogę miec dopiero za 2 tygodnie. Poradźcie mi czy słowa -bez papierka też mnie chronia?? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientuje to w Polsce jest tak ze od 3 miesiaca jestes chroniona, ale pewnosci nie mam, hmmm i tu jest problem, ja dalam zwolnienie w 6tc i wogole juz nie poszlam do pracy, nawet sam kierownik powiedzial zebym wrocila po macierzynskim dopiero, wiec to zalezy od pracodawcy, mozesz sie jakos wymigac albo z gory powiedziec ze podejrzewasz ciaze ale na wizyte czekasz i nie czujesz sie na silach dzwigac i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta od 1 dnia ciązy jest chroniona... wiec idziesz do przelozonego i on ma obowiazek przydzielic ci lekka prace zamienna - nie zwolni cie juz - a jesli bedzie cos kombinowal to za 2tyg przyniesiesz mu zaswiadczenie o ciazy i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cookies
Dzięki dziewczyny. Myślę że nie będzie tak źle, bo już 2 ciężarne miałam. Ale ... wolę dmuchać na zimne. Umowę mam na czas nieokreślony, więc jestem spokojniejsza. A powiedzcie mi. Tylko proszę się nie śmiejcie ze mnie. Bo rozmawiałam z koleżanką, której udało sie również i pisałyśmy do siebie jak wyglądają mdłości, co to są mdłości? Podpowiedzcie. To moje i jej początki. Ale człowiek jak jest pierwszy raz w ciaży na którą czekał tak długo to robi wszystko by niezmarnować tej szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cookies
tzn. miałam 2 ciężarne koleżanki w pracy No ale one wtedy mi powiedziały w tajemnicy - kierownikowi jeszcze nie i wtedy ja je wyręczałam jak mogłam. A teraz ... sama panikuję i niemyslę. Nie wiem jak postąpić by było dobrze. Ale skoro tak piszecie to tak jak myślałam. Niepowinni mi nic zrobić. Zobaczę jaki dziś będę miała wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cookies -> mdłości - to po prostu jak cię cos tak nęci i kręci, zbiera ci sie na wymioty... pewnie nie raz wymiotowałaś w zyciu - wiec to taki podobny stan :) a co do płci ... moja pani gin nie mowi o płci... wczoraj przede mna byla kobitka w 8miesiacu ciazy i tez jej nie powiedziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka jesteś ze Skierniewic? Heh,ja też:) Ja przeżyłam horror,zaczał boleć mnie ząb,myśle sobie niemożliwe,dopiero byłam na kontroli i wszystko bylo ok,ale nic poszłam do swojej stomatolog,faktycznie,zero ubytku,ale coś zaczęło się dziać z miazgą i ząb do zatrucia. Kanałówka bez znieczulenia,300 zł w plecy,dzień do dupy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzę andziulka, że zaczynasz własnie 10 tc ja jestem w 11,może razem trafimy na porodówke,hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia, współczuję :( Szczesliwa-mmmama, jak to nie mówi? Może ta kobieta nie chciała się dowiedzieć? U Ciebie to chyba jeszcze troszkę za wcześnie, żeby się dopatrzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu -> no wiem wiem ze u mnie za wczesnie :) a co do pani gin - po prostu powiedziała, że ona nie daje 100proc gwarancji i nie chce wprowadzać w bład a dziecko to dziecko niewazne od płci... w sumie moja siostra jak do niej chodzila po prostu poszla do innego gin na usg i powiedzial jej plec i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmuje prywatnie i na kase,ale ja choze prywatnie,wiesz gdzie jest ten mały Carrefour na widoku? Na przeciwko jest osiedle domkow,on przyjmuje na Wyspiańskiego 56. Z tego co wiem pracuje również u nas w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia1987 -> jestes zadowolona z jego gin? czemu wlasnie on ? chodziłas do niego wczesniej ? ja bardzo duzo czytalam o lekarzach z naszego szpitala i wyszlo ze tylko zawadzka jest tam dobrym gin poloznikiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,chodziłam do niego wcześniej,sporo moich koleżanek prowadziło u niego ciąże.Jestem zadowolona,zawsze spokojnie wszystko tłumaczy co i jak,wie że to moja pierwsza ciąża i odpowiada na najbardziej banalne pytania,zawsze powtarza,że w razie wątpliwości jest pod telefonem. Plusem jest też to,że naprawde delikatnie przeprowadza badanie.Wiadomo ,że ile kobiet tyle opinni,najważniejsze żebyśmy my były spokojne,zadowolone i pewne tego,że lekarz wie co robi i panuje nad wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do Zawadzkiej,to słyszałam,że jest bardzo dobrym lekarzem,moja mama była u niej kilka razy.Pomogła wielu kobietom,ale znow słyszy się że jest niedelikatna podczas badania i dziewczyny w szpitalu sie jej boją:) Ale ja nie mam o niej zdania gdzyż jej po prostu nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po wizycie, maly wazy 1200g :) a mam tez zla nownie, dostalam skierowanie do szpitala, bo powtorzyla sie sytuacja z niedzieli, poloze sie chwile i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia1987 -> co do jej "delikatnosci" to ja jakos nie narzekam... a to ze dziewczyny boja sie jej w szpitalu to fakt bo niestety ona ponoc tylko na te co chodza prywatnie do niej zwraca uwage na oddziale :( a ze jest dobrym lekarzem to jako jedyna w skiern z tego co wiem to walczy o dziecko i pomogla jednej mojej kolezance zajsc w ciaze pomimo wielu jej chorb itd. a dziecko dzis zdrowe jak rybka :) MAMA2013LUTY -> sorka za wscipskośc - ale co takiego ci robia w tym szpitalu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety,lekarz praktycznie zawsze większą uwagę zwraca na swoje prywatne pacjentki.HinskiTurysta gratulacje,też marze o synku:)A powiedz mi co jesz? Może masz jakieś specjalne zachcianki,ciekawa jestem:) Mama13luty,no to trzymamy kciuki żeby wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, możecie mi gratulować ;) byłam na badaniach krwi i nie zemdlałam :D sama nie wierzę! szczesliwa-mmmama -> widzisz, mówiłyśmy, że wszystko będzie ok a Ty się niepotrzebnie denerwujesz :) gratulujemy! Cookies -> oczywiście witamy i również gratulujemy bardzo bardzo bardzo :) HinskiTurysta -> normalnie nie daję wiary, kolejny chłopak! Ale oczywiście gratulacje :) agunia1987 -> jakaś rozkojarzona jesteś :P ja spod Opoczna jestem więc się na porodówce nie ujrzymy ;) MAMA2013LUTY -> biedactwo nasze znów idzie do szpitala...ja Ci naprawdę współczuję, znów będą Ci kłuć rękę, matko kochana! Ale trzymaj się ciepło, jesteśmy z Tobą :) szczesliwa-mmmama -> z tym wózkiem to nie za wcześnie mmmama? ;) ja jeszcze o tym nie myślę :) dziś nawet byłam u ciotki która niedawno rodziła (znaczy 5 lat temu :P) i mi ciuszki maleńkie pokazywała, w "spadku" dostanę :D bałam się nawet jeszcze je oglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×