Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Dziewczyny ja tam pierwsze usg w 7 tyg. miałam już normalnie przez brzuch i coś było widać, ale wiadomo, pewnie na tym dowcipnym usg byłoby widać lepiej. Wydaje mi się, że kolejne też będzie normalnie skoro w 7 tyg. było też normalne. Ale to pewnie zależy od lekarza. Z tego co wiem to usg przez brzuch jest bezpieczniejsze dla Dzidziusia. Niby ogólnie to przezpochwowe nie jest niebezpieczne na tyle, żeby się czegoś bać, ale bezpieczniejsze przez brzuch. A z tymi zachciankami i smakami to różnie :) czasami wszystko zjem i nic mi nie śmierdzi a czasem jak się nakręcę to szok! Wczoraj dostałam opierdziel bo chodziłam do kuchni wieczorem i robiłam sobie ciągle kanapki z baleronem bo tak mi strasznie smakował a nigdy jakoś nie przepadałam :) no i jak mnie najdzie ochota na lody to jest strasznie ciężko...trzeba jechać do miasta 10 km bo u mnie w sklepach z racji pory już nie ma lodów :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka ja od tygodnia jem wszystko z chrzanem, rybe, zolty ser, zrazy, kurczaka wszystko... aha wiecie co aj sie dopatrzylam tak w tych moich wynikach i po wypiciu glukozy mailam 69 a przed na czczo 76. nizszy po wypiciu? to chyba cos nie teges

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia, no ciekawa jestem co będziesz miała, bo ja uwielbiam słodycze, a przez ten pierwszy trymestr nie mogłam na nie patrzyć :D No i jest chłopiec :) Teraz oczywiście nadrabiam te 3 miesiące postu ;) A co do usg to już sama nie wiem od czego to zależy, ale moje wszystkie koleżanki miały je robione jako standard. Mówiono mi, że dodatkowe badanie to test PAPPA i jeszcze jakiś tam poczwórny. Myślę, że istotą tego bad. w 11-13 tyg. jest to, żeby w razie czego, gdy okaże się, że dziecko jest obciążone jakąć ciężką wadą, to matka może rozważyć usunięcie ciąży na tym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakie wy stereotypowe, u mnie też wad genetycznych w rodzinie nie ma a jednak lekarz zlecił mi usg prenatalne więc ma się to ni jak do tego co piszecie.Dodatkowo to usg m.in wykrywa wady genetyczne ale oprócz tego wady serca,jakie sa narządy wewnętrzne,jakie jest łożysko ile wód płodowych no ale widzę,że nikt się nie pofatygował przeczytać to co napisałam na poprzedniej stronie. Ja za 3h mam to badanie i cieszę się z tego bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej codziennie musiałam zjeśc coś słodkiego,czasem nawet 2 czekolady na raz,a teraz kompletnie nic,tylko wędlina,kwaśna maślanka,kwaśne zupy,kwaśne owoce i do wszystkiego musztarda,masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatku zarlam musztarde lyzeczkami a teraz nie mam na nia zupelnie ochoty... a na slodkie to tak za bardzo tez nie ide.. jest to zjem ale zebym sie trzesla na widok czekolady to nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...więc myślę że jeśli wyjdzie po 2 godz. więcej niż siedemdziesiąt (co jest dolną granicą dla glukozy na czczo) to jest ok. Ważne żeby nie była powyżej tych stu czterdziestu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
ja miałam genetyczne usg w 11 tc i badanie było przezpochwowe, lekarz powiedział, że tak jest lepiej widać. później miałam usg w 13tc i tez przezpochwowo, więc to zależy... na tym w 11tc nie wykrywa tylko wad genetycznych, ale tak jak któraś powiedziała wady serca, nerek, żołądka, przepuklinę pępowinową... bada się wszystko co widać. mi pokazywał rękę z palcami :D lekarz mówił,że do 13 czy 14 tygodnia tak jest lepiej widać przy badaniu przez pochwę, bo dziecko jeszcze jest nisko i dużo matczynego ciałka go chroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Hej Dziewczyny! Mam do Was pytanko. Czy pod koniec 5 tygodnia (od zapłodnienia) na usg będzie widać coś więcej niż tylko pęcherzyk? Dopiero 30 listopada idę na wizytę bo tak mi moja pani gin poradziła. Mam 27 lat i to mój pierwszy dzidziuś będzie. Bardzo się cieszę i jednocześnie boję, że to zbyt piękne żeby było prawdziwe. Naczytałam się tyle o poronieniach itp. i teraz modlę się żeby wszystko było dobrze. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elliska -> witaj :) ja byłam u lekarza w 5tyg ciaży i było widać sam pęcherzyk,,, potem bylam w 9tyg i zobaczylam moje cudeńko :) ps. nie czytaj o poronieniach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Nie czytałam tego specjalnie tylko na tych forach wszystkich dziewczyny o takich smutnych swoich przeżyciach opowiadały że sama zaczęłam się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elliska
Bardzo chętnie :) Od razu mi się humor poprawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Elliska:) Ja jak byłam u lekarza 5t 5d było widać jedynie pęcherzyk,najadłam strachu,ale 2 tyg później obraz na usg był już zupełnie inny,biło serduszko,a kolejne 2 tyg później moje dziecie ruszało już rączkami i nożkami,także nie masz się co stresować na zapas. Sama będziesz w szoku,że dzieciątko tak szybko rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×