Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

przyszła mama nic się nie martw ciesz się ze przez 2 może 3 dni możesz ich nie miec bo jak wrócą to ze zdwojoną siłą :D Tez tak miałam i dokładnie w 8 tc. Jak przestały byc i jeszcze przestały mnie piersi boleć to panikowałam a za 2 dni jak wróciły intensywniejsze bo chciałam czas cofnąć i się cieszyć tym ze ich nie było. anetucha no ta butelka ma bardzo anatomiczne kształty hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMammmma
Uspokoiłam się :) Dzięki :) We wtorek mam wizytę i USG i już się doczekać nie mogę, żeby zobaczyć po raz drugi swoją Kruszynke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ja niby kupiłam butelkę na wszelki wypadek, bo różnie to bywa, ale mam nadzieję, że nie będę musiała jej użyć. A jak uda mi się karmić piersią, czego bardzo bym chciała, to chyba bałabym się, że jak podam małemu butlę z odciągniętym mlekiem to poczuje, że przy niej nie musi się tak męczyć z ssaniem jak przy piersi. Dlatego butelka na wszelki wypadek jest antykolkowa, bo z nich podobno ciężej się "ciągnie", pewnie po to żeby przy okazji nie połykać powietrza :) A laktator kupię na pewno, mimo że mam zamiar karmić piersią, bo potrzebny jest przy nawale mleka, żeby odciągnąć i sobie ulżyć, bo podobno gdy pierś jest zbyt twarda od przepełnienia to maluchy czasem nie chcą czy nie mogą ssać i trzeba trochę odciągnąć. Chciałabym elektryczny, żeby się nie umordować, ale są drogie więc zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinskiturysta, a nie drukują Ci kilku zdjęć z USG? Ja tam mam napisane ile mały waży, albo muszę pytać w trakcie, bo mi też gin raczej nie mówi Mleczna czekolada, to fakt, że trzeba swoje wyniki odnosić do wartości referenc. laboratorium w którym robione były badania, ale może w przypadku który opisujesz próbka została źle pobrana, albo zrobił się skrzep czy coś, bo to rzeczywiście dziwne... MAMA, ale sie musiałaś zdenerwować przy tym krwotoku :O Dobrze, że już jest ok. To musisz się teraz oszczędzać, jak masz takie problemy z szyjką. Jak odczuwasz te skurcze? W ogóle jak wyglądają te skurcze Hicksa-Braxtona, bo ja nie mam zielonego pojęcia. Ja tylko czasem czuję takie lekkie "puknięcia" jakby mały leciutko kopał, tylko bardzo regularne, tak raz na 2 sekundy i bezbolesne. Całość trwa może kilka minut. To może być to? Keysy, to jakaś żenada z tą Twoją gin. Ale jak to? A USG połówkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamama, ja też niestety nie miałam tego typu objawów, ale też schizowałam i macałam cycki 10000 razy dziennie czy nadal bolą i czy nadal są gorące :D Anetucha, no niezła ta butla :D Przez te skojarzenia w życiu nie dała bym jej "ciumkać" mojemu dziecku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu wiesz to byly skurcze tzw. przepowiadajace, bo nie bolalo, tylko brzuch sie tak "stawial" i byl napiety, a pozniej znow wracal do "normalnosci" na poczatku myslalam ze maly sie poprostu tak wypiol, ale po kilku takich skurczach, zorientowalam sie ze to nie maly sie wypina, po za tym sledzilam zapis KTG i byly tam gorki.... i nie mialam krwotoku, tylko zauwazylam na papierze "swierza" krew, taka czysta, i tylko kilka kropel, wystraszylam sie, pozniej biegalam do wc i na szczescie nic nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMammmma ja mam dni że od rana do wieczora wiszę nad muszlą,a są takie,że czuje się świetnie,nie masz się o co martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fijfijijuu
A po jakim czasie wracał do normalności po tym stawianiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to musi być dziwne uczucie... Ja też czasem, a szczególnie wieczorami czuję, że mam brzuch napięty, głównie na dole, ale jest to takie jakby stałe napięcie, a nie że za chwilę odpuszcza i z powrotem. W każdym razie najważniejsze, że sytuacja opanowana. Pamiętaj-rodzimy razem w lutym, nie wcześniej! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo tych skurczy to polecam brac magnez z b6. mi na to pomoglo bo juz chyba od 21 tyg czulam takie skurcze czasem bardzo silne. ja bioer rano i iweczor po 2 tabletki i nie napina mi sie juz brzuch. a to nie dobrze jak sie stawia. no usg polowkowe mialam ale moja gin ma tak ustawione usg ze ja nie widze jak ona robi badanie i wlasnie na tym polowkowy pomierzyla sobie i wylaczyla... jakby nie wpadla na to ze chciala bym popatrzec na swoje dziecko... jescze glupio powiedzial ze jej fajnie stopke pokazal... swinia. to wszystko przez to ze zlotowki ode mnie nie dostala. we wtorek jade do mojej gin do gniezna. a tak pozaa tym wczoraj sie wkurzylam na tego mojego... jego reakcja na to ze cos jest nie tak byla wrecz oszalamiajaca... siedzisz w domu z dupa to jak mozesz wogole na cokolwiek chorowac.... przeciez do choroby czy zlego samopoczucia maja prawo tylko pracujacy... (a to ze chodze do gory dzaidkowi dupe myc to sie juz nie liczy, bo co tam podniesc doroslego faceta, dla kobiety w 28 tyg ciazy to pikus) a no wlasnie ostatnio zgubilam gdzies jeden tydzien i uswiadomilam sobie ze od dzis jest juz 28 tydzien a nie 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick--------------imię-----wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----Agata----28------------śląsk- --- ------------10------------? MAMA2013LUTY---Karolina---------22---podka rpa ckie-------29---------CH andziulka88-------Ania--24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------Kasia-----21----------- -mo gilno------------28----------CH izabela1000----------------24--------- --- war-az----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona----24--- Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia-----Kasia-------------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------Ewelina---------28----mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----Aneta----24---------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis--------Martyna----------24- --- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta----------ewa---20------- --L ubuskie----------18------------CH mamaanita-------Anita----------22------ kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena.....20......swietok rzy skie...........29.....DZ 18Karola18..........Karolina.......18.....p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------11------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------29---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------28----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24----------- Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24---------- --- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------- --L ubuskie----------18------------CH mamaanita--------------Anita--------------22------------- --- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietok rzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18....... ..p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, ale przeziębiłaś się? Przecież wcale nie trzeba wychodzić z domu, żeby złapać jakieś dziadostwo, równie dobrze Twój facet mógł Ci "podać na talerzu", a sam nie musi się rozłożyć. Mój też potrafi mnie doprowdzić do skraju, czasem mam ochotę go zamordować za totalną bezmyślność. A co do napinania się brzucha to też biorę wtedy Mg+B6 i czasem no-spę :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------11------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------29---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------28----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24----------- Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24---------- --- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------- --L ubuskie----------18------------CH mamaanita--------------Anita--------------22------------- --- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietok rzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18....... ..p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, jeszcze raz wklejam, bo nie uaktualniłam :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------11------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------29---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------28----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24----------- Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------29--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24---------- --- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------- --L ubuskie----------18------------CH mamaanita--------------Anita--------------22------------- --- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietok rzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18....... ..p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fak, sorki, ale znowu mi nie wyszło ;) Postarzyłam się za to :D nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------11------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------29---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------28----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24----------- Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----29-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24---------- --- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------- --L ubuskie----------18------------CH mamaanita--------------Anita--------------22------------- --- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietok rzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18....... ..p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cookies
Wiecie co dziewczyny ... jak ja sie dzis wystraszyłam i nadal chodzi mi to po głowie. Wyszłam na sklep (bo pracuje jako zast.kier. w sklepie) i robiłam porządki na dziale z przyprawami. Mija mnie kobieta - kiedyś siostra mnie przed nią uprzedzała by ją traktować w porządku bo to czarownica. No i mija mnie i mówi DZIEŃ DOBRY i moje imię. Ja jej odpowiadam i nic - układam dalej. A ona podchodzi do mnie i mnie za brzuch i pyta czy coś tam żyje. A mnie .... zatkało - nie wiedziałam co powiedzieć. Oczy na nią i mówię CICHO. I pytam skąd pani wie. A ona że widzi jak ja stoje. Wystraszyłam się na maxa. W pracy u mnie wiedzą tylko 2 dziewczyny (bardzo zaufane osoby) powiedziałam im, bo akurat dziś 2 były. A one że może ktoś jej powiedział. Ja mówie kto - chyba że wy, bo rodzice dopiero wieczorem wczoraj sie dowiedzieli a poza tym jej nie znają. Koleżanka aż gęsiej skórki dostała a mnie kręgosłup zaczął promieniować. Boję się bo dotknęła mego brzucha. Ale ta kobieta mówiła, by jej się nie bać, więc chyba nie chciała źle. Bo wystraszyłam sie i spytałam czy wszystko bedzie dobrze. A ona że tak-nie bój się, tylko na brzuchu nic nie trzymaj i narazie nikomu nic nie mów. A ja przed ciążą zawsze na brzuchu laptopa trzymałam. W ogóle by mi dziewczyny uwierzyły cofnęłam kamerę, że ona tak podchodzi, bo myślę nieuwierzy mi nikt. A propo mówienia chciałam w pracy powiedziec w poniedziałek kierowniczce i dziewczynom. I nie wiem teraz - boję się. Aha i niby będzie synek bo mi niby usta wyszły i mam sine oczy. Nie chce w to wierzyć. Nie wierze w takie rzeczy ale skąd ona mogła wiedzieć?? Tak jak mówiła - po tym jak stoje? Toż to początki. SZOK !!! Nie mogę ochłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fak, sorki, ale znowu mi nie wyszło Postarzyłam się za to nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------11------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------29---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------28----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24----------- Ok. Kraków-------18-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----29-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24---------- --- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------- --L ubuskie----------18------------CH mamaanita--------------Anita--------------22------------- --- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietok rzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18....... ..p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cookies - sama bym sie przerazliwie przestraszyla gdybym takie cos uslyszala :/ Mimo ze nie wierze cygankom, wrozka itp ale jednak pewnie bym sie przejela :/ Wiecie dzis sie dowiedzialam ze kolejna osoba z mojej rodziny spodziewa sie dziecka :] teraz juz we trojke mamy termin na 2013 rok, ja mam na kwiecien, zona kuzyna na czerwiec a kuzynka na lipiec ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga , mam pytanie do dziewczyn ktore juz sa po 20 tc :) Kiedys pisalam ze poczulam CHYBA ruch dziecka, takie dziwne uczucie od tamtej pory przytrafilo mi sie to zaledwie dwa razy, ale codziennie OKROPNIE SWEDZI MNIE w srodku brzucha noi tak sie zastanawiam czy to dziecko? :) Od jakiegos 1,5 tygodnia czuje to codziennie na poczatku myslalam ze przeszkadza mi ubranie no ale ze chodze w ciazowych leginsach to je opuszczalam w dol i dalej to samo czulam a drapanie sie po brzuchu nic nieda bo to laskotki od srodka :D Np. troszke boli mnie gardlo a ze niechce dopuscic do choroby to zrobilam sobie cieple mleko z duuuza iloscia miodu i po wypiciu pol szklanki zaczely sie laskotki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cookie, rzeczywiście dziwna historia, aż ciary przechodzą :O Trochę mnie przerażają tacy ludzie :) Allegrowiczka, nie wiem dokładnie o co chodzi z tym swędzeniem od środka. Mnie czasem swędzi lekko skóra wokół pępka, ale to chyba dlatego że się rozciąga :) Ja pierwsze ruchy odczuwałam tak jakby przepłynęła rybka i delikatnie muskała mnie przy tym płetwami ;) Na początku, w 17 tyg. miałam wątpliwości czy to nie jelita, ale w 18 tyg. byłam już pewna :) Ty też jesteś w 18-tym więc może to już czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cookies
No mnie też ona przeraziła. Normalnie nogi mi się ugięły a miałam promieniowanie w krzyżu. Jej - ale ona chyba nie chciała źle. Uwierzcie mi - podeszła i dotknęła brzucha i pyta czy coś tam żyje. Jeszcze mało kto wie - rodzice, teście i siostra i 2 koleżanki z pracy ale bardzo zaufane. One też mi się zwierzają. Poza tym nie znają jej. Ach - muszę przestać o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po dwoch dniach i wieczorach stwierdzam, ze butelki antykolkowe dr Brown w polaczeniu z herbata rumiankowa Hipp dzialaja! nie bylo kolki!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu - to takie dziwne uczucie to swedzenie... Dawniej fakt swedzial mnie brzuch na zewnatrz jak zaczol mi rosnac brzuszek ale teraz to jest takie uczucie jakbys sobie palcem delikatnie jezdzila po brzuchu tyle ze od srodka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie dzis rano wystraszylam!! wyleciał ze mnie kawał mięsa! wygladało to jak 7cm watroby!! masakra.w necie przeczytalam,ze to skrzep ale nadal nie wiem czy to normalne... jak jeszcze raz cos takiego sie zdarzy to biegne do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie dzis spiacy dzien.... na Twoim miejscu poszlabym do lekarza!! o fuj... ogolnie odczuwam lekkie bole brzuszka, mam nadzieje ze przejda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustki :) MAMA, odpoczywaj, mam nadzieję, że Ci przejdzie. Masz jakąś nieposłuszną macicę ;) Anetucha, przerażasz mnie :O Lepiej zapytaj lekarza co to jest. A może to resztka łożyska czy coś :O I niech Ci obejrzy to podwozie, po tej Twojej samowolce ze szwami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wiem ANETUCHA jak wygladal ten skrzep :/ Kiedy dostalam krwotok w 6tc to to samo ze mnie wylecialo wtedy okropnie sie przestraszylam ze to moze pecherz ciazowy :/:/:/ Tyle ze ze mnie wylecialo cos wiekszego i to tak samoistnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×