Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

a gdzie sie tam rozpakuje... czuje sie juz tak jakbym cale zycie w tej ciazy chodzila... jakby brzuchol byl juz nieodlacznym elementem mojego zycia... no przemek co godz dzis dzwoni o pyta jak sie czuje i dziwi ze mowie ze dobrze... ale serio gdyby nie to swedzenie nocne to czuje sie rewelacyjnie teraz. nic nie boli nic nie kluje, do brzucha sie juz tak przyzwyczilam jakby juz zawsze mial tam zostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że tak. Mózg już zaczyna poprawnej funkcjonować i może powstają pierwsze obrazy... Twoje na pewno... Już może samodzielnie żyć. Czytałam, że po porodzie dzieci mają odruchy "samoobronne" np. Gdy je trzymasz i udajesz, że chcesz je puścić to robi taki gest jakby chciało się czegoś chwycić, żeby nie upaść, więc może już w brzuchu ćwiczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia takie testy na ten odruch robia lekarze po porodzie. Ja myslalam, ze sie porycze jak mi Amele codziennie testowali. Jakis ciaper jej pchal brudnego palucha do buzi, potem puszczal ja i łapal a ona wrzeszczala jak ze skory obdzierana... jutro zastrzyki ;/ cudownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z was pisala tu kiedys ze ma zespol ciesni nadgarstka czy mi sie wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha zartujesz ze jej tak robili? u nas w polsce tez tak torturuja dzieci? pewnie jeszcze gorzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa - ja zdecydowalam sie na używana (4miesiace) bo takie malenstwo przecierz takich rzeczy nie niszczy i rodzice dali 220zł a kolyseczka nawet metke miala na plozie :P , a facet od ktorego kupywalismy kupywal ja w hurtowni za 360zł wiec niema tragedii ;) Anetuchna - to nie skurcze :) Bylam na KTG bo bole nie przechodzily a mala od wczoraj slabo sie rusza (wczoraj 4 ruchy a dzis wcale) noi stwierdzilam ze podejde do lekarki mojej mamy (prywatnie) i spytam o to noi podpiela mnie do KTG i serduszko pracuje, skurczy niema i tu wszystko OK Zbadala mi szyjke jest zamknieta , a bole brzucha spowodowane sa tym ze mala bardzo wcisnela sie posladkami w dol... Ta lekarka powiedziala mi ze tu raczej bedzie cesarka wiec przy okazji podpytalam do kiedy ma sie obrucic dziecko i jak to jest z planowana cesarka noi dowiedzialam sie ze do 35 tygodnia powinno sie obrucic czyli ma jeszcze cztery tygodnie potem planowana jest cesarka ale to zalezy od szpitala kiedy co i jak... Osobiscie polecila mi szpital na Ujastku w KRK tam gdzie pracuje bo tam robia planowana cesarke 2 / 3 tygodnie przed terminem a w dwoch innych gdzie planowalam rodzic czekaja na bole porodowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy też mi się wydaje że ktoś wspominał o tym. Masakra z tymi badaniami.... :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia gratulacje :) Yadaeth też gratuluje !! opłacało się rzadkie wchodzenie na kafe kosztem trzymania kciuków ;) hihi. Angielski humor to dla mnie czarny humor i w ogóle nie zabawny- nie lubię :P Szoszonowa - co do usg 4d to ja w cenie wizyty miałam robione na każdej wizycie i super sprawa (podeśle Ci Leona w 4d na maila- zobaczysz sobie) ale jest warunek - prawidłowe ułożenie, żeby się nie zasłaniało dziecko itp bo nie pooglądasz. 4D miałam też przez sekundę na tych drugich prenatalnych ale nie pooglądałam bo po pierwsze na NFZ(lekarz nie miał czasu na "pierdoły" tak odczułam), a po drugie mały nie chciał buźki pokazać. Keysy ładny masz brzuszek, jak w 40tc masz ponad 100cm to czuję że taki sam będę mieć jak Ty :) czyli będę ja z brzuchem a nie najpierw mój brzuch potem ja :P uuf z tego co mi wiadomo to u nas dzieci nikt nie puszcza i nie łapie :o takie cuda to tylko w UK najwidoczniej ... Allegrowiczka kołyska też mi się podoba - świetna jest Mój mały miał dwa dni aktywności bo dla odmiany tatuś go pieścił- głaskał przez brzuch, smarował kremem, ucho przykładał, całował a dzisiaj tatuś w pracy i cisza jest. Wiecie co, dopiero teraz się przekonałam jakiego mam dobrego mężczyznę pod dachem jestem w szoku, mam nadzieje że wraz z przyjściem małego to się jeszcze pogłębi to będę mieć sielankę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Allegrowiczka cudna kołyska :) ale masakra jest w nocy te nogi nadal mi drętwieją najbardziej lewa i tak boli że szok :/ jeszcze jakiś ból mi idzie od pleców prze biodro i właśnie w lewą nogą jak źle stanę to mnie aż taki skurcz łapie i mi nogę cofa :/ aha czyli jak te badania na glukozę robi się do 25 tc to w przyszłym tyg muszę iść... co do usg 4D to ja już jedno miałam i maluch zakrywał buźke :) w przyszłym tyg to echo serduszka będę miała prawdopodobnie w 4d to zobaczymy naszego szkraba to chyba że znów buźke zasłoni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha ja przed ciążą wazyłam 73kg! :] Jakoś dosyc proporcjonalnie się to u mnie rozkładało, rzeczywiście ... ale kg były :] Teraz już dobiłam do 80kg dlatego się tak stresuję :/ Ale dzięki za komplement ;) keysy ja też wczoraj mówiłam A. ,ze tak się przyzwyczaiłam do brzucha,że jest, że dziwnie będzie bez niego:) Allegrowiczka, to niedrogo... w UK łóżeczka i kołyski strasznie drogie ...Nie wspomnę o pościeli i wypełniaczach :/ (nie)mądra to czekam na fotki Leona w 4d :) U mnie to będzie 28tc więc mam nadzieję,że będzie widać malucha... a własnie.... jesli kompletnie nic nie będzie widać mimo to płacimy normalnie, standardowo ?:) No w sumie to nie lekarza wina:P Ile płaciłaś ? A co do odruchów to w PL też się bada :) Miałam na studiach. Ale o opuszczaniu dziecka nie słyszałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa na zdjeciach wyglada jakbys 55 kgwazyla przed ciaza!! ja przed ciaza 68 do porodu 88 ;] a teraz 67 a Amela ma 15tyg. nie karmilam piersia wiec nie martw sie. schodzi ;) tym ktorym nie zeszlo pewnie pomagaly czekolada bo ciezko zrezygnowac z ciazowego jedzenia ;] czyli wszystko byle duzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa nie wiem jak to jest jak nic nie widać, ja z usg 4d czy bez 4d za wizytę płace 150zł. Andziulka pamietam że tobie coś wypływało w dużych ilościach a jakiej konsystencji i koloru to było ? Mnie od wczoraj wylatuje coś a la śmietana 18% :o zamowiłam kolejne paski ph na ebay'u bo w polsce zostały te moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja grałam w koszykówkę przez 13 lat , codziennie trenując po 2h więc myślę,że kg też zależały od tego...:] Naprawdę, 73kg :) Ładnie Ci zleciała waga ;] Mam nadzieję,że i u mnie tak będzie... No jak się karmi piersią to dieta wymagana :P :] Ja teraz w ciąży nie jem dużo, tylko słodycze mnie gubią, których przed nigdy nie jadłam... (nie)mądra dzięki za fotki;) Fajna pamiątka, rzeczywiście :] Czas do pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra a to nie ta luteina? bo mi takie gęste jak wypływa to luteina i do tego taki dziwny zapach ma :/ mi to leciało jak by woda było przezroczyste i wodniste ale narazie przeszło samo od siebie bo nic mi nie było tak lekarka stwierdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie to nie była luteina, nie wkładałam jej przed wczoraj :o mam co 2 dni ją dawać. Wczoraj wsadziłam pimafucin i luteine :P i dzisiaj już tam tonie mi wszystko bo chyba ta wydzielina+leki :o nigdy tak nie miałam. Ale może to infekcja bo zmiana klimatu, wody i słodyczy wpycham w siebie jak nigdy a żyjątka lubią słodkie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra to pewnie te leki nie przejmuj sie jak brzuszek nie boli i nic nie jest to wszystko ok :) ale mam dzisiaj apetyt potworny normalnie szok :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka też się tak uspokajam że to leki bo cóż innego ;) ogólnie wszystko jest ok :)czuje tylko kłucie jak szpilką na wysokości kości łonowej-trochę to irytujące Ja mam apetyt odkąd wylądowałam w UK :P cały czas mieszam jęzorem jak nie owoce to zwyczajny pokarm to słodycze - zrobię się grubcia ;) Kupiliśmy parowar wczoraj, misiek zapowiedział,że zrobi dzisiaj obiad w nim , przyjdzie mi czekać do 18 ale dam rade :P Ciekawe co u Fij i małego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się obawiam takiego porodu
nie mądra radzę lecieć sprawdzić szyjke. . . Te kłucia w tym miejscu i ta wydzielina by się zgadzało Ja trafiłam do szpitala to pierwsze co pytali się czy tam boli lub kluje i jak z wydzielina. A brzuszek ok'?nie robi się twardy? W którym tc jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do też się obawiam niestety jestem teraz w UK i tutaj mi nic nie sprawdzą :( z szyjką miałam problem już wcześniej i teraz to mnie nastraszyłaś :o Brzuch mam miękki nie boli , (bolał przed wczoraj z rana a tak to jest ok) nie odczuwam też bólu krzyża co wcześniej było przy skracaniu teraz jest 24tc. Tylko te cholerne kłucia :o jak się pytałam o to lekarza to powiedział że kuć może nic się nie dzieje gorzej jak boli brzuch i krzyże, więc nie wiem... A co miałaś z szyjką? skracała Ci się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się obawiam takiego porodu
miałam ból w pochwie i szyjka skróciła się o niecały cm a może to tylko mocz :-) nie chciałam Cię przestraszyć! A powiedz jak u Ciebie objawiały się kłopoty z szyjka? Bolało Cię w krzyżach i brzuch w tym samym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do też się obawiam najpierw bolały mnie krzyże a potem miałam taki paskudny jakby skurczowy a la kolka ból brzucha od kości łonowej po pępek falowo średnio co 15 min. faktycznie wydzielinę miałam wtedy taką samą jak teraz ale nie w aż takiej ilości-lekarz stwierdził infekcje- wzięłam globulki i minęła.Cały czas biorę luteine a to relax da szyjki podobno i zapobiega jej skracaniu:o, ostatnio na kontroli(1,5tyg. temu) wszystko było ok i szyjka nawet się wydłużyła, dzisiaj leże cały dzień ogólnie lepiej się czuje teraz niż wtedy przy skracaniu - no i wtedy nie miałam kucia.Cholera nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się obawiam takiego porodu
LeŻ Kochana jak najwięcej to dużo pomaga. A ile cm ma twoja szyjka? Czyli bolało Cię od pepka w dol tak? I wtedy miałaś te problemy z szyjka? A plecy gdzie dokładnie Cię bolały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miała jakoś 4cm a na usg mam ze skróciła się do 3,4cm ostatnio powiedział ze się wydłużyła to starej długości :o plecy bolały niżej niż są nerki ale wyżej niż początek kości ogonowej - no typowo krzyże ale był to baaardzo łamiący ból silniejszy nawet niż miałam podczas @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się obawiam takiego porodu
przepraszam za pytanie a bolało Cię w pochwie? Ja jestem w 27tc.moja we wtórek miała. 3.45cm nie wiem jak teraz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do też się obawiam tak mnie nastraszyłaś że pojechałam do szpitala :P oczywiście tutaj wszystko jest normalne - upławy są typowe ciążowe, z wywiadu oczywiście ma mnie boleć wszystko bo mi się rozrasta po-nagniatali brzuch zbadali tętno moje i młodego aaa to kłucie w kości łonowej i jakby brzuch przy tym twardniał to te skurcze przepowiadające braxtona. Wystarczyło mi się zjawić w szpitalu i mam cudowne ozdrowienie - a to że szyjka była wcześniej skrócona to kogo to tutaj obchodzi..... W pochwie mnie bolało 3 dni temu i to po sexie wcześniej mnie nie bolało. Ale nie martw się masz może fenoterol? mówił Ci coś o pessarze lekarz? To tylko miałaś kłucia w kości łonowej i zero innych objawów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki, ja jakos nie mam weny na pisanie... u mnie wszystko wporzadku, maly grzeczny, choc co jakas 1-2h budzi sie na karmienie, wykapalam go i teraz lezy ze smoczkiem i patrzy na swiatlo :) jes prze kochany!! :) juz nie dlugo i Wy bedziecie miec swoje skarby obok siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się obawiam:-)
moja szyjka ma ponad 3 cm na razie nic nie biorę tylko magnez i No spe miałam KTG i skurczy niby nie mam :( przynajmniej spokojniej troszke będziesz spać:-) wizytę mam za tydzień i zobaczmy co będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×