Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

(nie)madra_mam_przy_samym_wejsciu_do_pochwy_wielkosci_malego_paznokcia_i_lekko_odstaje(to_na_poczatku_bylo_bardzo_male_jak_pieprzyk)teraz_zaczyna_bolec_taki_bol_zmieszany_ze_swedzeniem(ciezko_to_okreslic)coraz_bardziej_przeszkadza.Nastepne_sa_troche_nizej_tak_jakby_tym_miejscu_gdzie_akurat_krocze_nacinaja_i_tam_jest_takie_skupisko_wszystkie_blisko_siebie_jest_ich_moze_z5_i_takie_twarde.No_i_wyskoczyly_mi_niedawno_dwie_male_wysoko_na_srodku_na_zewnatrz.Co_do_smarowania_to_pojecia_nie_mam_o_tym.Trafilam_na_takiego_glupiego_gin_ze_jak_mu_o_tym_powiedzialam_i_zobaczyl_to_baknął_tylko_ze_mozna_wymrozic_ale_dopiero_po_porodzie.Nie_wiem_co_mam_z_tym_teraz_zrobic_jak_dzialac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra_mam_przy_samym_wejsciu_do_pochwy_wielkosci_malego_paznokcia_i_lekko_odstaje(to_na_poczatku_bylo_bardzo_male_jak_pieprzyk)teraz_zaczyna_bolec_taki_bol_zmieszany_ze_swedzeniem(ciezko_to_okreslic)coraz_bardziej_przeszkadza.Nastepne_sa_troche_nizej_tak_jakby_tym_miejscu_gdzie_akurat_krocze_nacinaja_i_tam_jest_takie_skupisko_wszystkie_blisko_siebie_jest_ich_moze_z5_i_takie_twarde.No_i_wyskoczyly_mi_niedawno_dwie_male_wysoko_na_srodku_na_zewnatrz.Co_do_smarowania_to_pojecia_nie_mam_o_tym.Trafilam_na_takiego_glupiego_gin_ze_jak_mu_o_tym_powiedzialam_i_zobaczyl_to_baknął_tylko_ze_mozna_wymrozic_ale_dopiero_po_porodzie.Nie_wiem_co_mam_z_tym_teraz_zrobic_jak_dzialac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra_mam_przy_samym_wejsciu_do_pochwy_wielkosci_malego_paznokcia_i_lekko_odstaje(to_na_poczatku_bylo_bardzo_male_jak_pieprzyk)teraz_zaczyna_bolec_taki_bol_zmieszany_ze_swedzeniem(ciezko_to_okreslic)coraz_bardziej_przeszkadza.Nastepne_sa_troche_nizej_tak_jakby_tym_miejscu_gdzie_akurat_krocze_nacinaja_i_tam_jest_takie_skupisko_wszystkie_blisko_siebie_jest_ich_moze_z5_i_takie_twarde.No_i_wyskoczyly_mi_niedawno_dwie_male_wysoko_na_srodku_na_zewnatrz.Co_do_smarowania_to_pojecia_nie_mam_o_tym.Trafilam_na_takiego_glupiego_gin_ze_jak_mu_o_tym_powiedzialam_i_zobaczyl_to_baknął_tylko_ze_mozna_wymrozic_ale_dopiero_po_porodzie.Nie_wiem_co_mam_z_tym_teraz_zrobic_jak_dzialac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy.jak.przed.chwila.wspomnialam.mam.dziwnego.gin.od.23tc.juz.nawet.usg.mi.nie.robi.z.ostatniej.miesiaczki.ktora.mialam.31maja.wyliczyl.mi.na.7marca.wiec.jakby.nie.patrzyl.40tygodni.bedzie.wlasnie.7marca.oprocz.tego.z.pierwszych.ruchow.dziecka.tez.mi.wychodzi.ten.sam.termin.ale.to.juz.sama.wyliczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly moje ostatnie usg było w 20tc :) U mnie tez ładnie ale siedzę w domu :] Dzwonił GP ... mam siedzieć w domu do konca tygodnia, jak sie nie zmieni- antybiotyk ...:] Wow..nie paracetamol! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia 20
anetucha to faktycznie szybciutko rodzicami zostaliście ;) No ale najwazniejsze, że nie jest typowym anglikiem ;) Mój Thomas jest starszy ode mnie o 7 lat i na szczęście jest ułozonym i pozadnym facetem . No i bardzo zakochanym we mnie ;) Myslę, że planuje teraz zaręczyny :P A Wy nie chcecie sie pobrac ? A jaki masz kontakt z "tesciami" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha :) Nie, nie ...az tak to nie :P Jak się nie poprawi mam się pojawić i wtedy antybiotyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia20 Chris wyskoczyl z pierscionkiem prawie rok temu, ale ja nie przyjelam bo wtedy bylo by to ze wzgledu na ciaze, nie milosc. A to nie szlo w parze z moimi oczekiwaniami ;) jak bylam mlodsza to marzyla mi sie biala sukienka, mnostwo gosci itd. A teraz? nie chce mi sie gdy pomysle o przygotowaniach i nerwowce. Zareczyny zostawiam jemu. Powiedzialam, mu ze ma kleknac dopiero, gdy bedzie pewny, ze chce ze mna spedzic reszte zycia. Poza tym nie spieszy mi sie. Slubu nie chce, moze kiedys zmienie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis wysiadam poprostu... Brzuch daje mi tak popalic ze niedam rady praktycznie chodzic :/ Rano obeszlam z mama do osrodka zdrowia bo mialam oddac wyniki i do dwoch sklepow noi juz w tym pierwszym sklepie dostalam bolesci brzucha ( a dopiero bylysmy na miescie mniej jak 30minut) mialam ochote siasc bylegdzie zeby mi ulzylo... Ledwo doszlam do domu... Wrocilysmy zjadlam sniadanie , godzine po cukier mi skoczyc na 151 i wzielo mnie spanie :/ Polozylam sie bo brzuch pobolewal i usnelo mi sie na godzine, bolu brzucha juz nie czulam do czasu :/:/:/ Zwleklam sie z lozka , pomylam naczynia , ubralam i poszlam do sklepu kupic swieczke na tort dla meza i bombonierke ( w sumie ani 500m nie przeszlam za cale zakupy ) noi znowu zlapaly mnie bolesci :/ Brzuch stwardnial jak niewiem, czulam jakby sie mi cos pchalo w dol... Wrocilam do domu i nie moge nawet posprzatac :/ Jak tylko wstaje to brzuch boli :/ To jakas masakra , niemozliwe ze tak boli mnie brzuch dlatego ze mala sie tak ulozyla :/ A wczorajsze badania wyszly OK, a dzis bol jest gorszy :/ W skali od 1 do 10 wczoraj byl tak na 6 a dzis 8 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tesciach zapomnialam. Nie wiem jak to opisac. Nic do nich nie mam, ale tez nie chce spedzac z nimi czasu bo sie zwyczajnie nudze. Albo sie boja albo chca pokazac z jak najlepszej strony i zawsze jest sztucznie. Poza tym nie wychodza z inwencja rozmowy. Albo ja gadam albo jest grobowa cisza. Czesto tez siedzimy w 4, no teraz juz 5tke, chris rozmawia z ojcem a ja i jego matka sluchamy... Dlatego Chris przewaznie jezdzi z dzieckiem a ja sie pojawiam na imprezy okolicznosciowe i swieta. a jak jest u Ciebie?? ile masz lat? Chris jest 4 lata starszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i sa bardzo pomocni i nie tylko z gadki. Jesli chce cos to rzucaja to co aktualnie robia i przyjezdzaja pomoc. To oni mnie wozili do szpitala w ostatnich tygodniach, czasami nawet 3 razy w tygodniu i to oni zawiezli mnie na wywolanie porodu. Chris byl w pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly kurcze a z jakiego miasta jesteś? ja bym Ci polecała laserem to usunąć - w ciąży dziewczyny normalnie usuwają laserem bo najszybszy efekt ale trzeba się liczyć z kosztem tak z 200-400zł w zależności od ilości, mnie mój gin kazał smarować condyliną a tutaj wymrożę. Raz chodziłam do idioty który jak zobaczył kk i z cytologii wyszło hpv to stwierdził "ma Pani pecha" już się u niego nie pokazałam więcej. Byłam u GP i wiecie co , położna do mnie do domu przyjdzie :D Ja dwa razy dostałam antybiotyk w UK :P raz potrzebnie a drugi raz nie i to w dodatku całe opakowanie na raz mi kazała połknąć- 5 kapsułek ! ale się gimnastykowałam żeby tylko tego nie robić :P i się udało ;) Anetucha widziałam filmik i powiem Ci ze ona jakby chciała tą marchewe i jej smakowała ale jakby coś jej nie pozwoliło zjeść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra ja jej przed marchewa troche mleka dałam, mysle ze na poczatku nie zajarzyla ze to nie mleko dopiero gdy poczula smak sie rozryczala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra.a.powiedz.mi.od.czego.powinnam.zaczac.do.kogo.sie.z.tym.udac.i.w.ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly no ja to z ginekologiem rozmawiam na ten temat :o on mi dawał recepty na maść a potem na tą condyline :( spytaj się tego swojego gdzie to możesz w takim razie wymrozić bo powiedz,że tego nie chcesz i już, ewentualnie może do dermatologa dobrego się udaj ? Nie wiem z jakiego miasta jesteś więc też ciężko mi doradzić cokolwiek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly nie wiem czy w komórce możesz otwierać linki?, jest w Elblągu dermatolog danuta dąbrowska i ona ma laser w swoim gabinecie ale nie tylko, wymrażanie też stosuje i też brodawek wirusowych czyli kłykcin u niej laser od 5 do 20 zmian to 450 zł a do 5 zmian to 250zł. Wymrażanie 200zł pierwsza wizyta. A kiedy masz wizytę u tego swojego ginekologa?Jak wymrazanie jest na nfz np to bierz skierowanie i wymrażaj ile wlezie :) a jak będzie nosem kręcił to idz do dermatologa. Tyle dobrze że kłykciny masz na zewnątrz tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra.bardzo.ci.dziekuje.za.wsparcie!Zaraz.zerkne.na.strone.tej.dermatolog.wizyty.juz.co.prawda.nie.mam.kazal.mi.przyjechac.jak.bede.miala.cisnienie.powyzej.140/90i.tyle.heh.smieszny.jest...ale.pojade.do.niego.i.podpytam.o.to.skierowanie.warto.sprobowac.chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde (nie)mądra albo nie jesteś w UK albo zajebiście trafiłaś :D Położna do domu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly - powodzenia ! :) szoszonowa w rejestracji jak powiedziałam ze 24 tc to oczy wybałuszyła i stwierdził ze w tym tyg. muszę się widzieć z położną ale ze nie ma miejsca w przychodni to przyjdzie do mnie do domu :P. I dobrze :P. Co ona mi będzie robić na pierwszej wizycie w 24tc i to w domu? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra zapyta czy masz jakies pytania, czy cie cos martwi, nastepnie wymaca macice, zmierzy odleglosc, pomaca brzuch, zmierzy cisnienie i popisze cos w swoich notatkach po czym pojdzie do domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta wizyta z midwife jest w 25tc :) Dokładnie, jak mówi anetucha : wymaca macicę,zmierzy dno ... zmierzy ciśnienie, oddasz mocz i posłuchacie serduszka przez całą minutę :] To i tak najbardziej owocna wizyta jak do tej pory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znacie co na lejący się z kinola katar ? Normalnie dobija mnie :/ I mój bąbel chyba też się wkurza,że tak siorbie, kicham i kaszlę bo cały dzień wariuje w brzuchu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra tutaj polozne robia to od 26 tyg do konca ciazy ;) nic a nic sie nie zmienia. zapomnialam rzeczywiscie o sluchaniu serduszka. Gacie zdjelam pierwszy raz na porodowce i dziwnie sie z tym czulam ;p 9 miesiecy nikt mnie o to nie prosil. moglabym rzec, ze spodziewalam sie rodzic w spodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy przeziebilam sie w polowie ciazy (w lato! ) mama mi doradzila zagotowac wode, wsypac 2 łyzki soli, recznik na leb i wdychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to takie buty :], spooko Szoszonowa ja też inhalację robię ale z obierków ziemniaków i jak mam amol to wlewam tam kilka kropli.Trzy dni i po kłopocie a nos smaruj wazeliną na noc nie będzie bolał rano i posłuży na następne smarkanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha prasujesz jeszcze małej ubranka? Nie żebym była francuski piesek, ale chyba dzis wyprasowałam z 30 szt może więcej i mnie te ciuszki wykończyły, a do tego mam normalnie odcisk na najmniejszym palcu, szok :D W ogóle tyle czasu to zajmuje, że zastanawiam się czy w ogóle jest na to czas jak już sie pojawi dziecko... Allegrowiczka kliknęłam, chciałam wcześniej, ale moja jakże zajebista komórka nie chciała mi tego odtworzyć... :/ U mnie zima.. znowu zima... a w jeans-y się nie mieszczę... dupa marznie, he he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×