Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Sandmoon Tabelka taka jaką Hinski wrzucił w poście wpisz się na jej górze w odpowiednim miejscu. To się ciesz, że mdłości nie miałaś za wiele mnie męczyły od samego początku zajścia do niedana (ale wymiotowałam chyba tylko ok 7 razy). Moja ciąża też nie jest planowana, ale ja jak najbardziej pozytywne uczucia :) Problemy? A kiedy ich nie ma, zawsze jakieś są:P A niepewność towarzyszy wszystkim przyszłym rodzicom tak więc spokojnie :) xx Szoszo pracuję na chłodni (nie jest to typowa chłodnia, na której jest mega zimno, a bardziej pakownia warzyw). Praca jest legalna, na umowę. Dojeżdżam busem z hotelu ok. 12km. Zapytałaś "Masz payslipy?" nie wiem co to jest, a może i wiem tylko tu się inaczej nazywa :P Możesz wyjaśnić co to? Pracuje tutaj od 2 kwietnia tamtego roku. Macierzyńskie owszem przysługuje, ale iść na macierzyńskie mogę dopiero 6-4 tyg przed porodem niezależnie od tego gdzie chcę rodzić i być (czy w PL czy w NL-ja będę w PL z pewnych względów). Macierzyńskie jest wypłacane przez 16 czy tam 18 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha dzięki za dodanie otuchy i podesłanie linku do przydatnego słownictwa :) Przydadzą się na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo dokładnie tak jakmówisz, na płeć to ja mogę jeszcze poczekać (jak będzie trzeba to i do porodu), ale na niektóre badania czekać nie można. I o tym doskonale wiem. xx Co do rozstępów.. Używałaś jakichś kremów czy coś? Ja mam te cholerstwa na cycorach :/ Takie czerwone :( Z początku były bardzo jasne i wyglądały jak żyłki, ale z czasem już było widać, że to rozstępy. Niestety. Na urlopie w PL kupiłam krem przeciw rozstępom Ziaja Mama Mia, ale sama nie wiem czy pomaga. Zauważyłam, że z czasem stają się troszkę jaśniejsze, ale potem znów ciemniejsze. Czytałam kiedyś o smarowaniu się kremami na rozstępy, do tego balsamami silnie nawilżającymi i oliwkami dla dzieci. Z racji małej ilości czasu na takie zabiegi po powrocie z pracy, po kąpieli smaruję się tą Ziają i balsamem Garnier do bardzo suchej skóry z masłem shea, a do tego jeszcze wieczorem samym Garnierem. Nie mam zbyt wiele czasu na wielokrotne smarowanie i czekanie na całkowite wchłonięcie. Do tego mam jeszcze takie bardzo jasne jakby szarawe rozstępy na wewnętrznej stronie ud na samej górze. Szlag mnie przez to trafia i boję się, że będzie tego więcej -.- xx Tak napisałaś "Jak długo jesteś w UK" ale wiedziałam o co chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha ja Cię nie atakuje słońce ...:) piszę leżąc jedną ręką i nie stawiam emotów i może to tak wyglądać... w ogóle wymiotuję dziś , jedliśmy w mieście więc się chyba zatrułam :/ jak to się podjebaliście policji? co się dzieje ?????????????? xxx Maura a nie dźwigasz tam nic ? Nie jest mocno zimno? Co do payslipów to w UK co tydzień dostaje się taki paragon/wydruk z ilością godzin przepracowanych, ile zarobiłaś i ile zabrali Ci podatku (w Holandii też co tydz. płacą?). A skąd te przepisy z odejściem na macierzyński? A jak płacą Ci chorobowe ? Tylko 18tyg.? Tak jest w całej Holandii ? Rodzić chcesz w PL? Ile pytań,sorry:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maura ja smaruje od 3tc się codziennie 2x dziennie....rano balsamem babydream z PL z Rossmana na rozstępy a po prysznicu wieczornym oliwką Hipp na zmianę z bio oilem + Palmers na rozstępy (Palmersa na pewno masz w Holandii,polecam!)....Jak juz teraz rozstepy Ci wylażą to niestety bedzie gorzej....Smaruj!!! Ja ani dnia nie odpuściłam:P Nie mam na razie ani jednego tego kurestwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo spoko, odpowiem po kolei :P Dźwigania unikam jak tylko mogę, więc z tym jest ok. Muszę tylko lekko unieść jeden bok skrzyni z pomidorami żeby wysunąć ją na linię. Od tego tylko bolą plecy po całym dniu, ale plecy to mnie bolą od 2mies ciąży :/ Najgorsze jest ciągłe stanie. Na całym zakładzie, na każdym stanowisku trzeba stać. Zimno mi nie jest, wręcz przeciwnie :P Do pracy jadę w bluzie i koszulce (na to zależnie od pogody kurtka lub też nie, a z racji że pogoda tragiczna to wiecznie opatulona łażę) a jak schodzę z kantyny na halę wyskakuję z bluzy i na koszulkę zakładam tylko firmowy fartuch z paskudnego zielonego materiału ledwo przepuszczającego powietrze. Pewnie przez ten fartuch mi tak gorąco. Wcześniej (zanim wprowadzili fartuchy i czepki) pracowaliśmy tylko w swoich ciuchach i też nie było za zimno. Bardzo zimno robi się tylko jak pootwierają magazyny, ale rzadko i na krótko otwierają. Nie za wiele się tam ruszam, bo tylko stoisz przy linii, tniesz pomidory i układasz na tacki, od czasu do czasu idziesz kawałek naładować te tacki do skrzynek żeby mieć zapas i zamieść podłogę co jakiś czas. Te payslipy u nas nazywane są salarisami i dostajemy je co tydzień, wykazują ile masz godzin przepracowanych, zarobek i wszelkie odciągnięcia (mieszkanie, ubezpieczenie, obiady, internet itp). Przepisy takie tu są, skąd i kto je wymyślił to nie mam pojęcia, za krótko tu jestem :P Wiem tyle ile napisałam i tak jest w całej Holandii. Rodzić chcę w PL bo mieszkamy na hotelu pracowniczym (co prawda o wysokim standardzie jak na hotel dla pracowników), ale na pokojach 3-4 osobowych z łazienką, tak więc nie ma mowy o byciu z dzidziusiem tutaj. Wynajem własnej chaty też nie wchodzi w rachubę, ponieważ jak mój Misiek sam będzie pracował to nie zarobi na naszą trójkę opłacając jeszcze dom i dojazdy na własną rękę. Do tego dochodzi fakt, że w PL mamy całą Rodzinę (jestem bardzo rodzinną osobą) i tam będzie miał kto mi pomóc przy dzidziusiu. Tu jestem tylko ja i Miś no i Jego matka, ale teściowa to nie to samo co moja Mama zwłaszcza, że mam do Niej dystans ze względu na początki naszej znajomości i nawet nie chciałabym żeby to Ona mi pomagała z Maluszkiem. W PL będę czułą się jakoś bezpieczniej niż na obczyźnie. Chyba już wszystko opisałam :P Jak coś to pytaj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo ten bio oil + widziałam w NL tylko, że mała ta buteleczka była i droga :/ Oliwkę jakąś poszukam też :) Tu podobno dobry na rozstępy jest Zwitsal Mama ale drogie cholerstwo i też małe :/ Mam tu utrudnione te smarowanie, bo musiałabym zająć łazienkę na bardzo długo, żeby się wchłonęło wszystko ładnie i robić to dwa razy dziennie, a nie jestem sama, inii z pokoju też chcą skorzystać z łazienki. Poza tym po powrocie z pracy już jest mało czasu na cokolwiek . Pieprzone rozstępy :'( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo i Andziulka piękne brzuszki :) Szoszo a daj jakieś zdjęcie tego palmersa, może na allegro poszukam. Ja nie mogę się zebrać do systematycznego smarowania, ale dzisiaj kupiłam oliwkę bambino i zacznę znów, bo mam ten balsam z ziaji, więc może się w końcu zbiorę do regularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna ja smaruję oliwką babydream z rossmana na rozstępy kosztuję ok 11 zł :) i kremem na rozstępy z Ziaji ok 18 zł i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maura ja mam rozstepy na wew ud od kolan po picz ;] na boczkach i brzuchu i troche na tylku. nadal czerwone ale coraz mniej wiec chyba schodzą. X a wiec dzis poklocilismy sie rano. zaczelo sie od tego, ze w soboty on wstaje do Ameli i daje mi pospac. mala drze ryja o 5.30 codziennie wiec on wstal ja spalam. o 6.30 zachcialo mu sie sprzatac. rozjebal tv (sciany kurwa ze sklejki a tv wisi na działowej wiec nie dalo sie nie slyszec, plu zaczal odkurzac. wstalam wkurwiona, powiedzialam co mysle a on do mnie z takim tonem bez szacunku: "to idz spac, juz wylaczylem, no idz. idz spac, po co siedzisz" itd. wiec sie poklocilismy. pozniej poszlam do kuchni, posprzatal kuchnie- czyli powkladal gary do zlewu i przetarl blat ;] no i odkurzyl pokoj. pytam sie czy brudne gary go w rece parza, a on zaczal sie rzucac, 2 razy zamachnal sie jakby mial mnie uderzyc i zaczal oddychac jak jakis psychol. zaczelam wiec sie ubierac, pakowac torbe ameli z zamiarem pojechania do siostry. a on ze idzie na policje, naklamie ze chce sie zabic, ze go bije (sic!) i zabiora mi dziecko. a no i ze amele porwałam. pojechalam do siostry, opowiedzialam jej o tym, a ona, ze w UK dziecko moga mi zabrac jak on takich bzdur naopowiada. wiec zadzwonilam tez i powiedzialam jak sie zachowywal, o jego zamiarach co powiedzial, ze nie da mi do pl jechac z dzieckiem, ze mi ja zabiora, ze jestem wariatka itd. poryczalam sie gadajac z policjantka. wrocilam do domu po poludniu i pytam sie czy byl na policji bo ja bylam. a ten zerwal sie na rowne nogi i wyjebal z domu. dzwonie do niego za 30 min gdzie jest a on ze na policji bo zlozyl zeznania pozniej wycofal a teraz odnowi. babka mu doradzila, zeby tego nie robil bo bedzie oskarzony o skladanie falszywych zeznan i jesli ja nie wycofam oskarzenia jak policja mnie jujtro odwiedzi to tez pojdzie na 24. ale wtedy jak wyjdzie moze swoje oskarzenie odnowic, ja pojde na 24 a amela do bidula :/ kurwa jak przyjda to ja musze to wycofac i musimy mordy trzymac teraz bo jak ktos z sasiadow zglosi klotnie to amele zabiora. Szoszo nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha straszne to co piszesz :( Kurczę uważaj, bo jeszcze faktycznie źle się to skończy, szkoda Amelki. A jak teraz? Dalej sie kłócicie? Trzymam kciuki żebyście się pogodzili w końcu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera Anetucha zaszokowało mnie to :/ Często się tak kłócicie? Też trzymam kciuki za wasze pogodzenie się :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przydałaby mi się ta oliwka babydream, ale zapewne zapłaciłabym sporo za przesyłkę z PL do NL :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu Anetucha masakra jakaś co Wam się porobiło? mi nigdy nawet przez myśl nie przeszło by iść na policje... kurcze oby wszystko się odkręciło :/ Carolajna raz dziennie sie smaruję :) jeden dzień oliwką drugi kremem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz teraz sie nie klocimy, ale jutro wyprowadza sie do kolegi na 2 tyg zeby odsapnac od siebie i zaczac wszystko od nowa plus policjantka poradzila mu zeby namowil mnie zebym sie zbadala czy nie mam depresji poporodowej. jakas ankiete musial wypelnic czy go sprawdzam czy czytam jego emaile czy musi mowic gdzie byl i powiedziala ze ona miala i widzi, ze to to :/ no nie wiem. dla mnie to normalne ze facet nie moze latac samopas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maura no klocimy sie prawie codziennie ostatnio. brak szacunku. a co do przesylek to mama jak mi cos wysyla z pl to placi 15zl za kilogram chyba wiec nie moze byc az tak zle do holandii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha ... matko jedyna!!! To jakaś masakra co piszesz....jak jakaś patologia :/ Zaczęło się od głupiej sprawy a skończyło na policji? Donos na siebie na wzajem? WTF? Mam nadzieję,że jakoś to sobie wyjaśnicie i ogarniecie... Chociaż ja sobie nie wyobrażam związku takiego :/ Trzymam kciuki,bądź dzielna!!! I nie dziwię się,że w takich warunkach nie masz jak cieszyć się z macierzyństwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha ja nie sprawdzam Arkowi tel ani meili... Heh czyli że mój lata samopas? :p dzisiaj pojechał że znajomymi na juwenalia a ja mam spokój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maura współczuję pracy w takich warunkach w ciąży :/ Na razie dajesz radę ale pewnie będzie ciężko. Oszczędzaj się tam. Dobrze,że zimno nie jest ... Kiepskie macie te warunki macierzyńskiego :/ A jak z chorobowym? Płacą Ci normalnie? Co jeśli przez dolegliwości ciążowe nie będziesz mogła iść do pracy albo będziesz musiała się zwolnić wcześniej ? Co do smarowania ... ja wieczorem wcieram w mokre ciało oliwkę i delikatnie tylko ręcznikiem te miejsca wycieram a potem wklepuję Palmersa... nie czekam aż się wchłonie tylko wkładam pidżamę:) To raptem dodatkowe 3 min.w łazience :) Smaruję brzuch, biust, biodra, żebra, uda z przodu i z tyłu i tyłek ... Bio oil wiem,że drogi ale skuteczny. Rozjaśnia nawet powstałe już rozstępy. Używam go sporadycznie i tyle na brzuch (własnie przez cenę) ale podejrzewam,że masz Palmersa u siebie. Z oliwek nie polecam Ci Johnosnsa. No to nie dziwię Ci się,że chcesz rodzić w PL skoro mieszkacie w Hotelu. I rozumiem czemu pisałas,że fajnie było jeszcze z 2 lata popracować i dopiero dzidziuś....wtedy można by pomyśleć o przeprowadzce i byciu 'na swoim'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha oby Wam sue ułożyło :) odpoczniecie od siebie i może się ułoży bynajmniej za to trzymam kciuki :D dobranoc dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka007 ładny brzuch i też bez rozstępów! Piątka! Byle by nas nie dopadły po :/ Zazdroszczę dostępu do Babydream z Rossmana. Super kosmetyki z super składem. Mam już dla Majki kilka kremów do buziaka, plyn do kąpieli i balsam:] xxx Ja mojego też nie kontroluję :P Nie znam hasła do fb ani w tel nie grzebię. Mój był nawet sam na imprezie w Manchesterze bodajże :D Mieliśmy jechać razem ale już byłam w ciąży:P Niech se biega samopas, ja też biegałam i biegać zamierzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×